Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
848
Cevap
5
Favori
137.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatın hemen her alanında son derece değişik araç ve ekipmanlarda kullanılan
    lastiklerle ilgili olarak Türkiye Avrupa Lastik ve Jant Teknoloji Örgütü (European Tyre &
    Rim Technology Organization- ETRTO) üyesi olması dolayısı ile ETRTO standartları
    kullanılmaktadır. Esasen lastik teknolojisinin sahibi olan Avrupa’nın standardı olarak tüm
    dünyada öncelikli olarak geçerli ETRTO dışında ABD standardı olan DOT (Department of
    Transportation-ABD Ulaştırma Bakanlığı) standartları da kullanılmaktadır.

PETLAS lastikleri ETRTO standartları ile ECE ve DOT yönetmeliklerine uygun olarak üretilmektedir.
  • 185/60/15 Petlas PT 515. 145 lira nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

185/60/15 Petlas PT 515. 145 lira nasıldır?

Birkaç yerden fiyat aldı,140 ile 150 arası demişlerdi arkadaşa da.Piyasası o demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Birkaç yerden fiyat aldı,140 ile 150 arası demişlerdi arkadaşa da.Piyasası o demekki.

Buna takma ücreti, balansı falan dahil. Taksit de yapacaklar. Bakalım.

Jant kapağı için bakabileceğim bir site var mı?
  • Kış lastiği Petlas snowmaster w601,175-65-r14 - 100 tl. Fiyat nasıl? Pazarlık vs yok,rot balans sökme takma vs ekletebilirim diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Sanayiden baksan daha isabetli olur.Veya çıkmacılardan bakacaksın.İnternette telefonlarını bulur,sorarsın zaten hemen hemen hepsi birbiri ile haberleşir varsa ellerinde söylerler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sanayiden baksan daha isabetli olur.Veya çıkmacılardan bakacaksın.İnternette telefonlarını bulur,sorarsın zaten hemen hemen hepsi birbiri ile haberleşir varsa ellerinde söylerler.

Modacar'dan sipariş ettim.

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-montreal-15-inc-jant-kapak-seti-4-lu-26a138.aspx

Lastik konusunda da çok kararsız kaldım. Henüz almadım.
    Petlas mı Dunlop mu bilemiyorum.

Araç megane coupe. Ancak uzun vade kullanmayacağım çok da para harcamayayım diyorum. Çıkamadım işin içinden.

• quote:

*

Modacar doğru,aklıma gelmedi,aslında çok bilinen bir site.

Dunlopta alacağın ölçülerde aman aman bir lastik değil ben olsam Petlas alırım.Burada birçok kişiyi tenzih ederim ama ülkemizde yapılan en büyük hata lastik havalarının doğru basılmaması ve daha da önemlisi sık sık kontrol edilmemesi.Çoğu lastikçe el alışlanlığı rastgele hava basıyor,daha lastiği ilk kullanır kullanmaz birçok kişi bazı izlenimler ediniyor.Lastikçilerin bastığı havayada fazla güvenmeyin.

Örneğin ben kendi kullandığım lastikten örnek vereyim 32 psi basınca birçok virajı limit diyebileceğim hızlarda alıyorum ama lastik basınçlarım 30'a düştüğünde aynı virajı o hızda alamıyorum almaya çalışında araçta kayıyor biraz 28 psi düşünceki araç 2 hafta yatsın bu basınca düşebiliyor zaten çok çok farketmeye başlıyor.Aracın kitabında kullanacağınız basınç değer aralıkları yazar ama en ideal basınç değerleri birazda tecrübe ile olur.Basınçları sırası ile değiştirip ideal lastik basıncını bulacaksınız.Ayrıca uygun basınç değerleri yağmur,kar,temiz asfalt ve toprak yok için farklıdır.En önemlisi araç parkta 1 hafta yatsa araç lastikleri basınç kaybına uğrar üşenmeden gidip lastik havalarını kontrol etmek lazım.

• quote:

quote:

*

Modacar doğru,aklıma gelmedi,aslında çok bilinen bir site.

Dunlopta alacağın ölçülerde aman aman bir lastik değil ben olsam Petlas alırım.Burada birçok kişiyi tenzih ederim ama ülkemizde yapılan en büyük hata lastik havalarının doğru basılmaması ve daha da önemlisi sık sık kontrol edilmemesi.Çoğu lastikçe el alışlanlığı rastgele hava basıyor,daha lastiği ilk kullanır kullanmaz birçok kişi bazı izlenimler ediniyor.Lastikçilerin bastığı havayada fazla güvenmeyin.

Örneğin ben kendi kullandığım lastikten örnek vereyim 32 psi basınca birçok virajı limit diyebileceğim hızlarda alıyorum ama lastik basınçlarım 30'a düştüğünde aynı virajı o hızda alamıyorum almaya çalışında araçta kayıyor biraz 28 psi düşünceki araç 2 hafta yatsın bu basınca düşebiliyor zaten çok çok farketmeye başlıyor.Aracın kitabında kullanacağınız basınç değer aralıkları yazar ama en ideal basınç değerleri birazda tecrübe ile olur.Basınçları sırası ile değiştirip ideal lastik basıncını bulacaksınız.Ayrıca uygun basınç değerleri yağmur,kar,temiz asfalt ve toprak yok için farklıdır.En önemlisi araç parkta 1 hafta yatsa araç lastikleri basınç kaybına uğrar üşenmeden gidip lastik havalarını kontrol etmek lazım.

Yarın Petlas'ları taktırayım o zaman. Fiyat yüksek geliyor o kadar verdikten sonra diyorum, karar aşamasında beni ikileme düşürüyor işte.

• bu konu ilk acıldığı zamanlar petlasla ilgili cok güzel yorumlar yazmıştım fiyatı da piyasanın cok altındaydı ozaman yani goodyear 80 lira iken 55-60 lira idi petlas ve kalitesi de aynıydı şimdiki gibi ama damlar piyasa girdi tutturdu ve fiyatları da yukarı cektiler artık petlas almanın bir mantığı kalmadı diye düşünüyorum petlas yerine hakook yokomaha dunlop tercih ederim tabi fiyatları aynıysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

bu konu ilk acıldığı zamanlar petlasla ilgili cok güzel yorumlar yazmıştım fiyatı da piyasanın cok altındaydı ozaman yani goodyear 80 lira iken 55-60 lira idi petlas ve kalitesi de aynıydı şimdiki gibi ama damlar piyasa girdi tutturdu ve fiyatları da yukarı cektiler artık petlas almanın bir mantığı kalmadı diye düşünüyorum petlas yerine hakook yokomaha dunlop tercih ederim tabi fiyatları aynıysa

Dunlop şu an daha hesaplı.

http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-60-r15-99338

http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-60-r15-602401

4 lastikte 120 lira indirim var. Hangisini neden tercih etmeliyim?

• dunlop u tercih etmelisin

1.daha ucuzu
    2.alman malı
    3.adac testlerinde başarısını kanıtlamış
    4.Alman sanayi standarlarında üretilmiş
    5.2012 polo nun üzerinde orjinal ekiman olarak geldi ve yol tutuşu yumuşaklığı konforu sessiliği açısından cok memnunum
    6.yineliyorum MADE iN GERMANY

petlasın kalitesi belki dunloptan cok aşağı değildir herkonuda yarışır ama bu lastik bizim ülkemizde üretiliyor vergi avantajı işçi ücreti malitee derken inan şu dunlop dan en az %20 daha ucuz olması lazım ama adamlar daha fazla fiyat yazmışlar paraya doymuyorlar ne diyim....
  • quote:

dunlop u tercih etmelisin

1.daha ucuzu
    2.alman malı
    5.2012 polo nun üzerinde orjinal ekiman olarak geldi ve yol tutuşu yumuşaklığı konforu sessiliği açısından cok memnunum

petlasın kalitesi belki dunloptan cok aşağı değildir herkonuda yarışır ama bu lastik bizim ülkemizde üretiliyor vergi avantajı işçi ücreti malitee derken inan şu dunlop dan en az %20 daha ucuz olması lazım ama adamlar daha fazla fiyat yazmışlar paraya doymuyorlar ne diyim....

İndirimli 120 liraya tekabül ediyor. Dunlop şimdi beni tamamen kararsızlığa düşürdü.
  • quote:

quote:

dunlop u tercih etmelisin

1.daha ucuzu
    2.alman malı

İndirimli 120 liraya tekabül ediyor. Dunlop şimdi beni tamamen kararsızlığa düşürdü.

dunlop ile petlas arasında kalarak kararsız kaldınız.....

almanların sanayi ile ilgili sadece alamaya ya bazı standartları vardır neyse hocam cok fazla yazmak istemiyorum marka fanatikliği veya yönlendirme olmasın sadece bilgilendirme amacımız .ama dunlop mu petlas mı tabiki dunlop

http://www.dunlop.eu/dunlop_trtr/tires/passenger/sp-sport-01/index.jsp?from=browse

• 2008 530d ye petlas taktım gayet başarılı bi lastik hakkını yemeyin daha öncede evo 10 a takmıştım :)
  • Petlas- SNOW MASTER W651 205 /55/ 16 91 H bu lastiği kullanan varmı tavsiye edermisiniz arkadaşlar

175.00 tl

Daha önce kullanan varmı
  • 3-4 senedir petlas'ın Starmaxx 205-55-16 lastiklerini kullanıyorum,Diğer bir adı da Veloxx
    megane2 aracımda,
    Çok memnunum,konforlu,sessiz ve dayanıklılar.Ayrıca yönlü ve yüksek hız lastiği bunlar.
    Tavsiye ederim,en ufak sorunda da ilgileniyorlar!
    Ayrıca diğer isim yapmış markalardan eksiği yok,fiyatı çok daha uygun ve Türk malı!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenim -- 20 Ekim 2012; 0:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Petlas- SNOW MASTER W651 205 /55/ 16 91 H bu lastiği kullanan varmı tavsiye edermisiniz arkadaşlar

175.00 tl

Daha önce kullanan varmı

Geçen sen bu modelin 185-55-15 H serisini kullandım kışın. Bir çok aracın aşırı kardan parktan bile çıkamadığı Kayaşehir'de rahatça ilerleyebildim. Süper bir kış performansı var. Karda tutunması çok çok iyiydi. Kendi sınıfındaki kış lastiklerine göre hele fiyatını da düşünürsek çok iyi bir lastik. Yumuşak hamurlu ve çok sessiz, ayrıca gayet konforlu.

Ben 130 TL ye almıştım. Bilinen markaların neredeyse yarı fiyatıydı. Üstelik her markada bu ebat yoktu.
  • ben petlasın binek araç markası olan starmaxx ı kullandım yol tutuşu başarılı ama hamuru sert arabayı dökmüştü biraz
  • geçen sene petlas lastik aldım 4 adet 1 ay sonra arka sağ lastik balon yaptı servise götürdüm kullanıcı hatası denildi şikayet var coma yazdım cevap dahi alamadım geri dönüş olmadı şu an bir bile olmadan lastikler eskidi türk malı diye aldım pişman oldum şimdi değiştirmeyi düşünüyorum petlas almayacağım kesin ve net.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.