Şimdi Ara

## 55nm GeForce 9800GT'nin Saat Hızları Belirlendi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 55nm GeForce 9800GT'nin Saat Hızları Belirlendi ##

AMD-ATi'den yaklaşık 6 ay sonra 55nm üretim teknolojisine geçmeye hazırlanan Nvidia'nın bu konudaki en önemli silahlarından biri GeForce 9800GT olacak gibi görünüyor. Mevcut bilgilere göre firmanın 55nm üretim sürecinde performans segmentine yönelik olarak hazırlanan ilk modeli olması beklenen GeForce 9800GT'nin saat hızları da ortaya çıktı. Haziran ayında kullanıma sunulması beklenen 55nm G92 gpu'sunu esas alan GeForce 9800GT'nin grafik işlemcisinin 600MHz'de, shader birimlerinin 1500MHz'de ve belleklerinin ise 1800MHz'de görev yapacağı ifade ediliyor. VGPU değerinin 1.05-1.1V olacağı belirtilen GeForce 9800GT'nin saat hızlarının 65nm ile üretilen mevcut modellerden çokta farklı olmadığını farketmişsinizdir. Bu noktada Nvidia yeni üretim teknolojisini ilk etapta saat hızından öte maliyetlere de yansıtmak istemiş olabilir. Öte yandan kartlar tahminlerden daha düşük saat hızları ile gelecek olsa da 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve şu an satılmakta olan modellere göre daha yüksek hız aşırtma potansiyeli de sunabilirler. Haziran ayının sonuna doğru lanse edilebileceği belirtilen GeForce 9800GT'nin 55nm üretim teknolojisine sahip modelinin yanı sıra ilk etapta 65nm varyasyonu hazırlanacak gibi görünüyor.

NVIDIA_G92.DEV_0605.1 = "NVIDIA GeForce 9800 GT" : 55nm
    NVIDIA_G92.DEV_0614.1 = "NVIDIA GeForce 9800 GT" : 65nm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Mayıs 2008; 21:12:47 >

• Güzel haber
  • Aşağı yukarı tahmin ettiğim gibi hızlar.55nm nin güç getirisinin dışında , overclock potansiyelinin de artmasını umuyorum.
  • aman ya şu g92 belasından kurtulamadı bi..
  • su 92, üç olmadı gitti ....
  • gt200 niye yapmıyolarsa
  • 65 ve 55nm olyına ayırmış!!! gel vatandaş 65nm side var 55nm side var ne kadar kaypak bir durum
  • güzel haber
  • 55 nm'nin saat hızları açısından elbet bi getirisi olcaktır ama benim tahminim nvidia GT200 'ün saat hızlarını Gt92 ile yanı tutmasının sebebi yılın ikinci yarısında gelcek Olan ATi yeni nesil grafik işlemcileri karşısında yeni strateji belirlemesi olabilir
  • 8800 GT SERISINDEN OO SAAT HIZLARIYLA NE KADAR FARKI OLACAKSA
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

8800 GT SERISINDEN OO SAAT HIZLARIYLA NE KADAR FARKI OLACAKSA

yani bencede ha 8800gt ha 9800 gt alacaksakta 8800 alacaz bu haberden sonra
  • iyi en azından tek slot fazla ısınmayan ve daha sessiz bir kart üretilecek demektir.. 8800GT sahipleri için hiçbir kayıp yok demektir.. onlar yeni nesil çıkana kadar aynı kartla rahat rahat devam edeceklerdir.. birde 8800gt nin fiyatını düşürmesi gibi bir avantajıda olabilir...
  • yanına çeyrek dolar koyarak çipi küçük göstermeye çalışmışlar aama dikkat edersek gpu deil çekirdek paradan küçük.... ayrıca üretim imkanları doğrultusunda mhz arttırma imkanları da var!!!! neden bu avantajı 2. plana atıp ileriki dönemlere ertelerlerki???

boyutta via c7 den ötesini tanımam
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Güzel haber

neresi güzel bu haberin ? eğer siz böyle bir kartın 600mhz gpu 1500mhz memory ile geliceğine seviniyorsanız gidin 8600gt ile SLI falan yapın
  • 512 bitle gelse süper olur
  • bu karttan bi yol olcagını sanmıyorum 8800gt ye oranla
  • 8800GT den çok iyi bir işlemci olmayacak bunlar, ben sürpriz beklemiyorum henüz. Ne ATI ne de nvidia..

3,5 fps daha hızlısını getirecekler.
  • 3,5 fsp demişsin de iyi bir rakam sayılmaz ama yinede iyidir zaten kimse birden 100 fsp getirmesini beklemez ama bu kartlar bence en aşşa 10-15 fsp getirirler.
  • NVİDİA İYİCE SARDI BU İŞİ.PARA PARA DİYEREK, "OT OT" DİYEN "KEL İNEK" GİBİ OLMASİN SONU!!!
  • şunun şurasında taş çatlasın 20fps için yapmadıkları şempanzelik kalmadı ne lakayit bir firma bu ya.55nm yapıyorsun be kardeşim bari bunun hızlarını birazcık arttır be.birde buna faiş fiyat çekerler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.