Şimdi Ara

## Nvidia GT200 ile İlgili Yeni Bilgiler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GT200 ile İlgili Yeni Bilgiler ##

Nvidia'nın GeForce 9900 serisine güç vermesine beklenen GT200 kod adlı yeni grafik işlemcisi için detaylar gelmeye devam ediyor. İfade edilen güncel verilere göre, Nvidia'nın önde gelen VIP partnerleri GT200'ü görme ve deneme şansı yakaladılar. Muhtemelen A2 revizyonuna ait olan çalışan örnekleri hazır olan GT200'ün bu ayın sonu itibariyle NDA anlaşması altında ve Nvidia'nın merkez üssünde firma tarafından seçilen basın mensuplarına gösterilmesi bekleniyor. Buradan hareketle önümüzdeki ayın hemen başında Taipei, Tayvan'da gerçekleştirilecek olan Computex 2008 ile birlikte GT200 tabanlı GeForce 9900 serisini görme şansı da yakalayabiliriz. Tek PCB ve çift slot soğutma tasarımına sahip olacak GT200 ayrıca kesinleşen bilgilere göre 512-bit bellek veri yolu ile gelecek. GeForce 9800GTX'den çok daha hızlı olması beklenen GT200 tabanlı ve tek gpu'lu grafik kartlarının çift G92 gpu'sunu üzerinde barındıran GeForce 9800GX2 karşısında yapabilecekleri ise merak konusu.

• 384bit konusunda başarılı olan nvidia eger 512bitte de aynı başarıyı gösterirse atinin vay haline.
  • Hadi hayırlısı bakalım. bakarsın 9800GX2 yide geride burakır ozaman yandı ortalık.
  • Şu fiyatlat ucuzlasında başka bişi istemiyom yaw
  • Nvidianın 55nm ekrankartını beklicem ben
  • Yazın çok sıcak olacak desenize
    Ne kadar hızlı olacağını ve fiyatını gerçekten çok merak ediyorum.Bakalım
    ati nasıl cevap verecek ya da cevap verebilecek mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

384bit konusunda başarılı olan nvidia eger 512bitte de aynı başarıyı gösterirse atinin vay haline.

yazık olur valla
  • 9800x2 yi geride birakirsa rekor kirmis olur ki eger nvidia x2 sini yaparsa vah ati nin haline ama alirmiyim ? yanindan bile gecmem
  • sonunda şu 2 senelik 8800gtx-gts-ultra çiplerinden bi gömlek üstün gpu ile geliyor nvidia 2 senedir ne idi öyle yaw ati boruyu öttüremiyince aynı kartı revize edip önümüze koyuyolardı ama bu kart diğerlerinden çok farklı ama asıl önemli nokta crysis tir crysis te bi 8800gt den 10 fps fazla vermesi benim hiçte dikkatimi çekmeyecek malesef zaten 8800gt ile bütün oyunları max ayarlarda 40+ fps(af li aa lı) ile oynayabiliyorum ama bi crysis te yan çiziyor max ayarlarda 20-35fsp(af siz aa sız) arası oyunuyoruz bu kart crysis te en az 8800gt den 2 kat hızlı olmalı ki alınması için bi neden olsun
  • 9800 GX2'yi geçmesi gerekiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

384bit konusunda başarılı olan nvidia eger 512bitte de aynı başarıyı gösterirse atinin vay haline.

Bellek veriyoluna göre bir sınıflandırma mı var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastrombol

sonunda şu 2 senelik 8800gtx-gts-ultra çiplerinden bi gömlek üstün gpu ile geliyor nvidia 2 senedir ne idi öyle yaw ati boruyu öttüremiyince aynı kartı revize edip önümüze koyuyolardı ama bu kart diğerlerinden çok farklı ama asıl önemli nokta crysis tir crysis te bi 8800gt den 10 fps fazla vermesi benim hiçte dikkatimi çekmeyecek malesef zaten 8800gt ile bütün oyunları max ayarlarda 40+ fps(af li aa lı) ile oynayabiliyorum ama bi crysis te yan çiziyor max ayarlarda 20-35fsp(af siz aa sız) arası oyunuyoruz bu kart crysis te en az 8800gt den 2 kat hızlı olmalı ki alınması için bi neden olsun

iyi diyorsun hos diyorsun ben crysis i aldim sirf turkce diye aldim 1 hafta single player 3-4 kere multi oynadim su an kenarda tozlaniyor. o yuzden crysis icin kart almak dunyanin en sacma isi

• 9800x2 yi bence ezik gecebilir bu kart
  • quote:

o yuzden crysis icin kart almak dunyanin en sacma isi

Crysis için kart alanlar, güzel grafikleri hızlı görmek için alıyor. Esas olay bu.

Doom 3'te de aynısı olmuştu.

"Dünyanın en saçma işi" demek de, saçma bir genelleme.

Ben Crysis'in kötü olduğunu düşünmüyorum, meselâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Mayıs 2008; 14:16:41 >
  • Şu sahte 4870 vs 9800GX2 testi bir bakıyormuşuz GT200 için gerçek oluyormuş, enteresan ve trajik olur
  • Bundan sonra çıkacak kartların güçlerini karşılaştırma dx10 oyunlar ile yapılmalıdır.Bunun liderliğini de crysis yapacaktır. Gt 200 ün 9800 GX2 den daha performanslı olması istenen bir gelişmedir; ama öyle olmayabilir de. Zira Nvdia daha çok ATI ye göre yön veriyor kendine. ATI sıkıştırırsa Nvdia yı bu kartlardan daha güçlü kartları yılın son çeyreğinde görme ihtimalimiz var.
  • Hala "Crysis icin kart mi alinir" filan diyenlere inanamiyorum. Arkadasim, Crysis'i (ki bence muthis bir oyun o ayri) sevsen de sevmesen de, su anin en ileri teknolojili oyunu ve ileride cikacak oyunlarin performansi hakkinda bize fikir veriyor. Insanlar Crysis FPS'sine bakip kart aldiklarinda onu Crysis oynamak icin almis olmuyorlar. Ilerideki oyunlarda gosterebilecegi performansla ilgili bir fikir sahibi olmus olmak icin bakiliyor, Crysis FPS'sine.
  • Bence 9900 serisi 9800GX2 den daha iyi olacaktır her ne kadar tek işlemci olsada bence GT200 gelecek vaad ediyor.

haber için tşk

Ayrıca

Bencede Crysis testlerine göre ekran kartı almak akıllıca çünkü çok gelişmiş ve gelecek vaad eden bir grafik motoru var ayrıca yeni bilgisayar alıcak veya toplıcak insanlar her zaman paralarının alabildiği en son teknolojiyi almak isticeklerdir bunun içinde crysis testleri güzel bir kıyaslama kriteri
  • quote:

Orjinalden alıntı: Grand_Alexander

Bence 9900 serisi 9800GX2 den daha iyi olacaktır her ne kadar tek işlemci olsada bence GT200 gelecek vaad ediyor.

haber için tşk

Ayrıca

Bencede Crysis testlerine göre ekran kartı almak akıllıca çünkü çok gelişmiş ve gelecek vaad eden bir grafik motoru var ayrıca yeni bilgisayar alıcak veya toplıcak insanlar her zaman paralarının alabildiği en son teknolojiyi almak isticeklerdir bunun içinde crysis testleri güzel bir kıyaslama kriteri

haklısın kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Hala "Crysis icin kart mi alinir" filan diyenlere inanamiyorum. Arkadasim, Crysis'i (ki bence muthis bir oyun o ayri) sevsen de sevmesen de, su anin en ileri teknolojili oyunu ve ileride cikacak oyunlarin performansi hakkinda bize fikir veriyor. Insanlar Crysis FPS'sine bakip kart aldiklarinda onu Crysis oynamak icin almis olmuyorlar. Ilerideki oyunlarda gosterebilecegi performansla ilgili bir fikir sahibi olmus olmak icin bakiliyor, Crysis FPS'sine.

gercek su ki crysis optimizasyonu bilerek yapilmamis bir oyundur ve kasilip kalmasinin tek nedeni vista harkulade dx10 apisidir ki hala adam gibi kullanan oyun yok. crysis motoruyla yapilacak 3 tane oyunsoyleyin ? yok! sirf crysis icin ekran karti alacaksaniz x2 bir ekran karti bile kasilir ki artik konsollarda crysis i aratmayan oyunlar cikiyor ve crysis ten cok daha surukleyiciler. sirf crysis hizli calisacak diye gidip en son cikan ekran kartini alacaksaniz ya piyango kazanmissinizdir ya baba parasini yiyorsunuzdur yada adini bilemedigim ama herseyin en iyisine sahip olmaniz gerekliligini hissettiren bir sorununuz vardir. 3850 3870 9600 gt 9600gso nun oynatmadigi crysis disinda 3 adet oyun soyleyin?

• Crysis'in optimizasyonu bilerek yapilmamis bir oyun oldugu konusundaki teknik aciklamanizi bekliyorum.

Ornegin, oyun motorundaki hangi ogeleri daha verimli islenecek sekilde tekrar yazabilirsiniz? (Oyun motorunu bildiginizi varsayiyorum, "optimizasyonu yapilmamis" diye cikis yaptiginiza gore biliyorsunuzdur.)

Lutfen bu konudaki bilgilerinizi bizle paylasin!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.