Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.400
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten pttkargo ile parfüm, elektronik eşya hayatta göndermem. güven vermiyorlar. işten atılma korkusu olmayan çalışan herşeyi yapar. hoşuna giden koliyi açar, çalar, moral olsun diye koliyi kamyona fırlatır, atar. yapar yani. ptt'yi genellikle çuval, valiz gönderirken kullanıyordum. 5 günde koca bavul geliyordu. tek memnuniyetim buydu.

posta hesabına da aynı saçmalıkları yapmaya başladılar. kurum yaptığı her güzel şeyi bozuyor. çok kötü.

posta çekindeki son saçmalıklarından biri hesapta 5 liranızı rehin tutması. "ya siz kimsiniz benim paramı zorla işletiyorsunuz, haraç keser gibi alıyorsunuz" deme şansın da yok.

fiyatın ucuz olması iyidir. ama hizmet de önemlidir...
  • arkadaşlar görünen o ki hep ptt kargodan şikayetçisiniz peki diğer kargolar nasıl.
    ürünümü 1 hafta şubede bekletip bir hafta sonra çalışma alanı dışında diye geri yollayan va kargo ücretini göndericiden alan yurdiçi kargoya ne demeli.
    mobil hizmet adı altında 6 lira ilave ücret alıp daha sonra köylere gidemeyiz diyen buna rağmen aldığı parayı iade etmeyen aras kargoya ne demeli.
    peki bulunduğunuz ilçeye haftada 1 gün gelen ama başka kargo yoksa tek kargo için gelemiyoruz deyip ürününüzü 15-20 gün şubede bekleten mng kargoya ne demeli.
    evet rkadaşlar sizler istanbul-ankara-kayseri gibi büyük şehirlerde kargoları istediğiniz gibi seçersiniz ama anadolunun %70 ini kapsayan ilçelerde ptt kargodan başkası h i z m e t v e r m e z !
  • Demek ki;
    şehirler özel kargo
    kırsal ptt kargo
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1983

quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Demek ki;
    şehirler özel kargo
    kırsal ptt kargo

O mantıkta yanlış aslında. Ben istanbuldan Iğdır'a ptt kargo ile ürün gönderdim 18 günde gitti. Yurtiçi kargo ile Tunceli Mazgirtin bir köyüne dağın başındaki bir yere 3 günde teslim oldu. 4 lira fazla verdim ama aslanlar gibi sorunsuz ulaştı. Hatta ilçe ilçe tüm kargo hareketlerini internetten takip ettim. Ancak 5 kilodan yukarı alışverişlerde patates,soğan,kavun,kapuz göndermek isterseniz ptt kargo daha avantajlı. Ama karpuz patlamış bir şekilde elinize ulaşırsa şaşırmayın. Ya da karpuz kayboldu deyip öğleden sonra peynirle beraber götürebilirler xD

yurdiçi kargonun tunceli malazgirtin herhangi bir köyüne kargo yapma ihtimali yok büyük ihtimalle alıcıyı şubeye çağırdılar.
    ayrıca 18 gün bana abartılı geldi 1 yıldır ptt kargo ile çalışırım izmir veya istanbuldan sinopa geliyor yani 800-1200 km mesafe kargomun resmi tatil günleri hariç 3 günü geçtiğini görmedim.
    şehirler özel kırsal ptt kargo mantığı akıldışı zaten. kargolar genellikle şehirden kırsala gider istanbulda oturan kişi teknosa yada gold mağazasına gitmek varken niye kargo ile uğraşsınki.

• Benim İsviçre'ye bir paket göndermem lazım (orta boy sarı zarf ve taş çatlasa 500 gramı geçmez) ...BUgün gidip MNG kargodan fiyat aldım kaça gideceğine dair ''105 ila 150 ytl arası'' bir fiyat tutar dediler...Bende yarın PTT şubesinden APS olarak yollamayı düşünüyorum..Bana önereceğiniz daha ucuz ve başka bir seçenek varmıdır? PTT kargonun yurtdışı fiyatları nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ice Cube

Benim İsviçre'ye bir paket göndermem lazım (orta boy sarı zarf ve taş çatlasa 500 gramı geçmez) ...BUgün gidip MNG kargodan fiyat aldım kaça gideceğine dair ''105 ila 150 ytl arası'' bir fiyat tutar dediler...Bende yarın PTT şubesinden APS olarak yollamayı düşünüyorum..Bana önereceğiniz daha ucuz ve başka bir seçenek varmıdır? PTT kargonun yurtdışı fiyatları nedir acaba?

ptt ile aps yerine taahütlü gönderin ulaşma zamanı çok değişmez fiyatı 3/1 veya 4/1 i olur 10 tl yi geçmez taahütlü olarak aps de 30-40 tl olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu52

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Demek ki;
    şehirler özel kargo
    kırsal ptt kargo

O mantıkta yanlış aslında. Ben istanbuldan Iğdır'a ptt kargo ile ürün gönderdim 18 günde gitti. Yurtiçi kargo ile Tunceli Mazgirtin bir köyüne dağın başındaki bir yere 3 günde teslim oldu. 4 lira fazla verdim ama aslanlar gibi sorunsuz ulaştı. Hatta ilçe ilçe tüm kargo hareketlerini internetten takip ettim. Ancak 5 kilodan yukarı alışverişlerde patates,soğan,kavun,kapuz göndermek isterseniz ptt kargo daha avantajlı. Ama karpuz patlamış bir şekilde elinize ulaşırsa şaşırmayın. Ya da karpuz kayboldu deyip öğleden sonra peynirle beraber götürebilirler xD

yurdiçi kargonun tunceli malazgirtin herhangi bir köyüne kargo yapma ihtimali yok büyük ihtimalle alıcıyı şubeye çağırdılar.
    ayrıca 18 gün bana abartılı geldi 1 yıldır ptt kargo ile çalışırım izmir veya istanbuldan sinopa geliyor yani 800-1200 km mesafe kargomun resmi tatil günleri hariç 3 günü geçtiğini görmedim.
    şehirler özel kırsal ptt kargo mantığı akıldışı zaten. kargolar genellikle şehirden kırsala gider istanbulda oturan kişi teknosa yada gold mağazasına gitmek varken niye kargo ile uğraşsınki.

Yalan mı söylüyoruz biz burada? Saçma sapan alakasız örnekler veriyorsun. Tunceli MAZGİRT in köyünün değil, kendisinin dağın başında olduğunu söyledim. Ee bi zahmette gitsin ilçeye teslim alsın. Ptt dekiler köye girip kapısına kadar mı teslim ediyor sanki? İstanbulda oturanın kargo ile ne işi olur diyor, yoruma bakın!! Kargolar genelde şehirden kırsala gidiyormuş Birde gold ile teknosadan alışveriş yapmakla kargonun ne alakası var? istanbullular çevre illerden veya anadolunun diger illerinden alışveriş yapmıyorlar mı? hatta kırsaldan büyük şehirlere hergün on binlerce ürün geliyor. 18 gün abartılı geldi diyorsun, önceki sayfalardaki yorumlarımı oku, istanbul dan gebze ye 12 günde gitti ürünüm. Hatta koskoca yapı kredi bankasının yerini bulamamışlar, sonra gönderdiğim kişi uyuz oldu olduğu gibi geri gönderdi bana kargoyu. Bu arada istanbul gebze arası belediye otobüsü ile 1 1,5 saat sürüyor. Biz burada yurtiçi,aras,mng v.s gibi kargoları savunmuyoruz. Ptt kargonun saçma sapan sistemi var, hala ptt koli sistemi ile çalışıyorlar, çalışanları devlet memuru o yüzden işten atılırım korkusu yok, saldım çayıra mevlam kayıra hesabı takılıyorlar. Birgün ptt kargo da pahalı bir ürünün kaybolursa yada paramparça ürün teslim alırsan bu yazdıklarımı hatırlarsın. Sen bu kadar ptt kargoyu savunduğuna göre ya başın hiç yanmamış, ya yılda 1 kargo falan alıp gönderiyorsun ya da ptt çalışanı falanmısın nedir anlayamadım? Ben yıllardır her ay 15 20 sefer kargo gönderip bi o kadarda kargo teslim alıyorum. Birşey biliyoruzda konuşuyoruz, yoksa isteyen istediği kargoyu kullansın...

biz burda teslim ediyoruz merkezden 70 km öteki köyün kapısına kadar ayrıca kargolar genelde şehirden kırsala gidiyor kabulümüz dağımımızın 3te 1 i ancak gönderilerin büyük çoğunluğu istanbuldan geliyor özel kargolardada durum aynı kabulleri dağıtımlarından çok çok az
    ptt kargo olarak kendini adlandırması ancak 1 yılı gecti ve bircok yerde kargonun ayrılmamış olması ring hatlarının hızlı teslimata göre ayarlanmamış olması ana sevk yerlerinde beklemeden sevk yapılamıyor bunu hala ayarlayamadılar ama kargo trafiğinde önmeli artış var teslimat süresi oldukça kısaldı ptt de personel yapısı çok farklı yeniler 4 yıllık fakülte mezuunu eskilerin içinde mahkum kontejanıyla yerleşende var buda hizmetin memura göre değişmesi sonucunu doğuruyor üniversite mezunuda yeri geldiğinde memur ziyniyetiyle hareket edebilir bunu bilemeyiz ancak genel olarak personel farrkı hizmetin heryerde aynı olmamasına neden oluyor

• @gurkan1983 MNG zaten FedEx ile çalışıyor..Yani bu aynı zamanda FedEx inde fiyatı.Yurtdışı kargoları FedEx ile anlaşmışlar

@cimbomlu45 Aslında benim 10 gün içinde postayı ulaştırmam lazım...Tahmini olarak 10 gün içinde gider derseniz öylede gönderebilirim... Bu arada postahaneler cumartesi günleri açıkmı?
  • isviçreye 10 gün içinde ulaşır normal şartlarda bayram tatili öncesine bırakmasaydınız kesin ulaşırdı cumartesi calışma merkezden merkeze değişiyor erken saate giderseniz o günkü postaya girer değilse bayram tatili varsa o merkezde bayramdan sonraya kalabilir
  • bu APS içindemi geçerli olur ?
  • Yurtdışı gönderilerimizde bir limit var mı? Hani yurtdışından bize birşey geleceği zaman acaba gümrüğe takılır mı korkusu yaşıyoruz ya, gönderide de böyle birşey olur mu?
  • fiyatı 2 katı bile PTT ile olan bütün işlerimde sorun yaşatmış bir kuruma kuruş bile kazandırmadan başka şirketleri seçeceğim.
  • slm,
    bundan tam 6 hafta once istanbul'dan ptt kargo ile bir koli bekliyorum (fransa'ya) hala tik yok. ptt'yi aradim tamam igileniriz dediler tak diye telofonu yuzume kapattilar.

bana o koliyi gonderen sirkette ayni davraniyor, maillerime cevap falan verilmiyor. belliki onlarda ptt kargo ile gonderdiklerine pismanlar. ne ptt nede o sirket parami geri odemek istemiyorlar.

allah askina 6 haftada koli gelmez mi ? ustelik 200 euro aldilar 10 kg falan ya var ya yok.

resmen kazik ve rezillik
  • Ucuz ama bursa dan artvine arkadaşın gönderdiği ürün 10 gün sonra ancak geldi...

Yalnız arkadaşlar fiyat diğer kargolara göre çok ucuz...

Arkadaş Samsun dan Konya ya 17 flat monitoru ürün şu (http://www.hepsiburada.com/samsung-793df-17-flat-monitor-siyah-/productDetails.aspx?CategoryId=987&productId=bd5576 ) evden alım eve teslim 22.5 liraya gönderdi normal kargo şirketi 50-60 civarında birşey istio galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boçi -- 24 Eylül 2009; 15:40:40 >
  • İnternetten alış veriş yaparken 3-4 lira ucuzunu ararım,kargo bedavamı vs felan ararım ama 1000 tl lik laptopu 3-5 lira için PTT nin kucağına atamam arkadaş.Bir kere sabah 8:30 dan önce açılan vede 16:30 dan sonra hizmet veren şube yok.Cumartesi günü hizmet veren 1 elin parmağı kadardırki onlarda devlet memuru olduklarından hafta sonu çalıştırıldıkları için surat turşu satacaktır.Aman neme lazım...
  • evet haklısınız ptt kargo en iyisi.istanbuldan denizliye ptt kargo ile yolladım
    4 kilo tuttu ve 4 tl verdim.
    aynı kargoyu yurtiçi sürat ve aras a sordum 16tl dedi
    enteresan bir fiyat farkı.ne gerek var kargoya

EN İYİSİ PTT
  • iyi mi? kötü mü?
    ucuz mu? pahalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pacifiste

slm,
    bundan tam 6 hafta once istanbul'dan ptt kargo ile bir koli bekliyorum (fransa'ya) hala tik yok. ptt'yi aradim tamam igileniriz dediler tak diye telofonu yuzume kapattilar.

bana o koliyi gonderen sirkette ayni davraniyor, maillerime cevap falan verilmiyor. belliki onlarda ptt kargo ile gonderdiklerine pismanlar. ne ptt nede o sirket parami geri odemek istemiyorlar.

allah askina 6 haftada koli gelmez mi ? ustelik 200 euro aldilar 10 kg falan ya var ya yok.

resmen kazik ve rezillik

arkadaşım ptt aracılığı ile fransaya 10 kg bir paket göndermek 200 euro değil 76 tl tutarbuda 30euro ya tekabül eder ve şirkete gönderdiklerinde üstünde kargonun takip edileceği barkod no su olan evrak verirler ve bununla takibini yapabilirsiniz eğer şirket size bu noyu söylemiyorsa o şirkette sorun vardır ve ptt ye gelmemiş bir paket hakkında ptt ne diyebilir ve zaten gönderim ücreti 200 euro değil 30 euro

• quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

Bulaşın PTT' ye bulaşın arkadaşlar. 1 sene içerisinde yurtdışından gelen iki paketim kayboldu. Son olarak Ağustos sonunda İngiltere' den verilen 3 paketten haber alamıyorum. Kimse yurtdışında kaybolmuştur, gönderilmemiştir v.s demesin. Alım yaptığım adamlar neredeyse %100 olumlu feedback li ebay satıcıları yada Türkiye' ye çatır çatır mal gönderip şikayet almayan şirketler. Bir kaybolur anlarım ikide kötü şans derim 5 tane paket yahu ayıp be.

Bugün telefon ettim dağıtım merkezine. Yahu diyorum ki bölgeme bakan dağıtım görevlilerinin telefonunu verin teslim süresi geçmiş paketler var. Adam papağan gibi takip numarası diyor başka birşey demiyor. Elime ayağıma sinirime hakim olacağımı bilsem yerlerine gideceğim ama adam devlet memuru sıfatını taşıyor. Şu son 3 paketin akibeti kesinleşsin bildiğim heryere şikayet edeceğim.

Daha dün Kanal D Haber' de İstanbul' da otoyol kenarına atılmış yüzlerce fatura, ekstre v.s zarfı gösterdiler. Özelleştirme lafı edilincede bıy bıy bıy bıy. Özel şirkette bir müşterinin paketleri sürekli kaybolacak ya da şirket görevlisine teslim edilmiş yüzlerce zarf yol kenarında bulunacak bakın ne oluyor. İşlerini adam gibi yapamıyorlarsa özelleştirsinler çürüklerin yerlerine adam gibi iş yapacak birileri bulunur. Sağlam olanada zaten kimse dokunmaz.

Tavsiyem uzak durun PTT' den. Özel Kargo şirketlerinde hiçte değilse bağırıp çağıracak yakasnına yapışılacak birileri oluyor.

http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/enyakinptt.php bulunduğunuz yeri girin adreslerde var

• Onca kez Yurtiçi ile gönderdikten sonra alıcının isteği ile geçenlerde PTT ile ilk kez ürün gönderdim. Kargoyu vermek için orada sıraya girdiğim andan itibaren nasıl hizmet ver(me)dikleri belli olmaya başlamıştı. Arkada başka mşeriler beklerken bir pakedin kaydını 20-25 dakikada alacak kadar alelalede kaytarmaya meraklılar. Gönderilen kolilerin içlerini açma gibi saçma bir politikaları mı var ne önümdeki mşterilerin kocaman uğraşılıp da hazırlanmış kolilerini dağıtıp illa kendi kolilerine koydular nasıl işse. Pakedi alıp işlem yaparkenki suratlarının ekşilikleri ayrı mevzu, sorduğunuz birkaç soruya cevap verirkenki isteksiz yamuk ağızları ayrı bir mevzu. Ha göderi süresine gelirsek. Manisadan Hataya gönderdim. Anca ertesi sabah yola çıkmış. Onun ertesi gün de afyona varmış (ne çok yol gitmiş 2 günde be.) Sonraki gün adanaya varmış. (bu sefer kendilerini aşmışlar vallahi.) sonraki gün de Hataya varmış. Adrese teslim olsaydı kesin 1 gün de o sürerdi. Çok ağır şeylerde neyse de 2-3 milyon için uğraşılmaya değecek şey değil PTT aman diyim. Mektup kadar küçük gönderinizi ufak kolilere koyuyorlar. En azından bu iyi birşey pakediniz sağlam gider derdim de mükemmel özenli taşımalarıyla bunun hakkından geliyorlar zaten. Düşük de olsa kırılabilme ihtimali olan PTT ile gelen tek şeyimde de kırık vardı sağolsunlar.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.