Şimdi Ara

The Bucket List (2007)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İmdb:http://www.imdb.com/title/tt0825232/
    User Rating: 7.7/10

Tür : Dram / Komedi / Macera
    Gösterim Tarihi : 1 Şubat 2008
    Yönetmen : Rob Reiner
    Senaryo : Justin Zackham
    Görüntü Yönetmeni : John Schwartzman
    Müzik : Marc Shaiman
    Yapım : 2007, ABD , 97 dk.
    Oyuncular:Jack Nicholson (Edward Cole) , Morgan Freeman (Carter Chambers) , Sean Hayes (Thomas) , Beverly Todd (Virginia Chambers) , Rob Morrow (Dr. Hollins) , Alfonso Freeman (Roger Carter) , Rowena King (Angelica) , Annton Berry Jr. (Kai) , Verda Bridges (Shandra) , Destiny Brownridge (Maya) , Brian Copeland (Lee)
    Özet:Apayrı dünyalara sahip milyoner Edward ile araba tamircisi Carter’ın yolları, kanser hastalığı sebebiyle bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve sadece iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barışma ihtiyacı.

Hayatları boyunca yapmak istedikleri herşeyin bir listesini yapıp hastaneyi terkeden iki arkadaş, birlikte araba seyahatine çıkarlar ve bu süreçte dost olup, hayatı dolu dolu, hoşgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.

Arkadaşlar Filim Gerçeken İzlemeye Şayan Bir Filim Son Zamanlarda Böyle Bir Flim İzledigimi Hatırlamıyorum.Uzun Zamandan Beri İlk Defa Gözlerim Doldu Bir Filimi İzlerken.Yaklaşık Filimi İzlemeyi 4 Aydır Sallıyordum Keşke İzleseymişim İnsanı Düşündürende Bir Filim.Senaryo Yüzünden Filimi Klişe Sayabilir Ama Oyunculklar(Jack Nicholson Ve Morgan Freeman)Gerçekten Başarılı.Tavsiyem Kesinlekle İzlemeniz
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Klişe konu gerçektende ancak oyunculuklar müthişti..Sonunu bile bile izlemek filmide bi acaip oluyor
  • Müthişti. Özellikle Morgan Freeman'ın oyunculuğuna diyecek yok.
  • Filmlerde sesler orjinal olmayınca izleyemiyorum,The Bucket List'in de Fransızcası var bende,izlesem mi acaba?

• ...torununu öper ve 'kiss the most beautiful girl in the world' n üzerine bir çizik atar...

İzleyeli çok oldu , bazı filmleri 40 tane allengirli cümle yazıp övmeye gerek yoktur 'çok güzeldi' demek yeterlidir...
  • nedense gözyaşlarımı tutamadım, hüngür hüngür ağladım.
  • çok güzel film
  • İki dev oyuncuyu bulurturmuş güzel bir film.
  • "para var çare var" diyerek kısa ve öz mesaj veren bir film..
  • -SPOİLER-
    Neyi çözdü?

Aslında filmin vermek istediği mesaja para var çare var demek ne kadar doğru bilemiyorum.

Belki bir çok şey yaptılar belki çok mutlu oldular fakat o para mal mülk sahibi Edward ı ele aldığımızda Carter evinde hayatını adadığı karısı ve çocukları

ile beraberken Edward kendi tercihi olan yalnızlıkla başbaşaydı

Sonunda da olsa ölmeden bazı şeyleri görmesi ve gerçekleştirmesi belkide budur filmin vermek istediği mesaj bilemiyorum
    -SPOİLER-
    quote:

Orjinalden alıntı: antique

"para var çare var" diyerek kısa ve öz mesaj veren bir film..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 5 Şubat 2009; 22:18:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Habana

...torununu öper ve 'kiss the most beautiful girl in the world' n üzerine bir çizik atar...

İzleyeli çok oldu , bazı filmleri 40 tane allengirli cümle yazıp övmeye gerek yoktur 'çok güzeldi' demek yeterlidir...

en manalı ve güzel kısmıda orasıydı
  • Çok güzel bir filmdi herkesin izlemesi gereken bir filmlerden biri
  • Bu 2si safari yaparken çalan bir müzik var o şarkının adı ne acaba ?
  • Sleepers'tan sonra izlediğim en iyi dostluk filmi.
  • En beğendiğim filmlerin başında gelir...
  • Efsanedir
  • Bu film ilk gösterime girdiğinde çok izlemek istemiştim, ama bir türlü zaman olmadı. En sonunda bugün izledim ve çok beğendim.
    Hikaye sıkılmadan anlatılmış. Jack Nicholson ve Morgan Freeman çok başarılı bir ikili olmuş, oyunculukları her zamanki gibi muhteşem.
    Özellikle de Jack Nicholson'ınınki çok iyiydi.
    Ayrıca, "The Shawshank Redemption" filmindeki gibi hikayeyi Morgan Freeman'ın aralardaki anlatımıyla dinlemekte ayrı bir güzeldi.
    Son olarak, filmin müziklerinden John Mayer'ın Say adlı parçasıda söz ve beste bakımında çok güzel, tavsiye ederim. Film bittiği zaman
    çalan parça... 8/10
  • Nedense üstadlar oynayınca filme bakış açın değişiyor.. Güzel film tavsiye ederim.
  • Sıkmayacak bir film. Sırf oyuncular için bile izlenir zaten.
  • Tvde görüp yarım kalmıştı sırf sonu için tekrardan izleyeceğim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.