Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sully975

Sn. sully975,
    Canınız çekti de mi el kaldırdınız?

Şaka bir yana, biz Volvo sahipleri bu tarz hareketleri yapmayız. Tepkiniz bir Volvo sahibine yakışır türden. Ben ne kendimi ne de bir başkasını trafikte bu şekilde asla tehlikeye sokmam. Ancak karlı havaları severim ve karda arabanın savrulması bana zevkli gelmiştir hep(asfaltta değil ama). Şöyle trafik dışında, bomboş, genişçe karlı bir alanda denenebilir ancak. Videolardaki gibi trafikte asla değil.

Bizlere ters böyle şeyler.
    Merak etmeyin, buradaki kimse trafikte drift yapmaya özenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurzweil

quote:

Orijinalden alıntı: sully975

Sn. sully975,
    Canınız çekti de mi el kaldırdınız?

Şaka bir yana, biz Volvo sahipleri bu tarz hareketleri yapmayız. Tepkiniz bir Volvo sahibine yakışır türden. Ben ne kendimi ne de bir başkasını trafikte bu şekilde asla tehlikeye sokmam. Ancak karlı havaları severim ve karda arabanın savrulması bana zevkli gelmiştir hep(asfaltta değil ama). Şöyle trafik dışında, bomboş, genişçe karlı bir alanda denenebilir ancak. Videolardaki gibi trafikte asla değil.

Bizlere ters böyle şeyler.
    Merak etmeyin, buradaki kimse trafikte drift yapmaya özenmez.

Evet asvaltta değil ama zemini sert, 20 cm kadar karla kaplanmış bir geniş bir alanda arabayla oynamak güzel.
    Ben yukarıdaki videoları youtubeda izlerken aşağıdaki videoya denk geldim. Ve gerçekten koptum :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradi77 -- 21 Aralık 2012; 0:25:42 >

• Mrb sensus gizli menu ye giris icin kisayolu bilen varmi? Back-enter-back denedim anahtar konumu 2 deyken fakat olmadi. C30 ve s40 larda oldugu gibi reading DTCs menusu tarzinda bir gizli menu olmasi gerekiyor. Bi nevi service menusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Orijinalden alıntı: gargicim

Bugun 86200 tl ye drive powershift, advance, deri doseme, winter package, 17" jant, siyah opak arac icin anlastim. Renginden birtek emin olamadim ama arac gumrukteymis daha gorme sansim olmadi. Umarim iyi bir tercih yapmisimdir, katkisi olan herkese tesekkurler

Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Aldığınız fiyat konusunda inanın resmen size imrendim.
    Kendimi buz gibi bir bardak soğuk su içmiş gibi hissettim şu an

Sn. EfsaneFocus,

Yılın bu dönemlerinde alınan fiyatları bence baz olarak kabul etmemek gerekir, en azından ben öyle görüyorum konuyu. Bu günlerdeki fiyatlar, aracın piyasa değer fiyatları olmuyor maalesef. Ocak ayından itibaren yapılacak satışları genel için baz almak daha doğru olur diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur31

quote:

quote:

Bugun 86200 tl ye drive powershift, advance, deri doseme, winter package, 17" jant, siyah opak arac icin anlastim. Renginden birtek emin olamadim ama arac gumrukteymis daha gorme sansim olmadi. Umarim iyi bir tercih yapmisimdir, katkisi olan herkese tesekkurler

Sn. EfsaneFocus,

Yılın bu dönemlerinde alınan fiyatları bence baz olarak kabul etmemek gerekir, en azından ben öyle görüyorum konuyu. Bu günlerdeki fiyatlar, aracın piyasa değer fiyatları olmuyor maalesef. Ocak ayından itibaren yapılacak satışları genel için baz almak daha doğru olur diye düşünüyorum..

Valla ben faturayı görmek isterim. mümkünse arkadaş koysun.

powershift advance +deri+kış paket+17 jant

86 bin öyle mi ?

kıytırık golfe bu donanımları koysan 85 bine zor alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

quote:

quote:

Sn. EfsaneFocus,

86 bin öyle mi ?

Sn akifsari

Ben daha önce de yazmıştım, İstanbul otokoç taşdelende 2012 1.6 powershift premium, 12bin kmde 75bin. Orayı arayıp ikinci elden birini isteyip sorabilirsiniz. Eğer araç satılmışsa bir şey diyemem ama yinede bilirler aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fato65

quote:

Orijinalden alıntı: toledox

quote:

Orijinalden alıntı: ercantur

Ben de uzun süre kış lastikleri üzerinde araştırma yaptıktan sonra orijinal ebatta 235/45/17 kış lastiği takdırdım. Bana da 235/45/17 veya 235/50/17 ve hatta 215/50/17 önerildi. O kadar çok kafam karıştı ki, sonunda orijinal ebatta takdırdım. Serviste benzer öneride bulundu.

215/50/17 bu ebatların arasında orjinale en yakın olanı

Benim kullandığım Balder 17" jantlardaki lastikler zaten 215/50/17. Dolayısı ile her ikisi de kullanılabilir.

Sn fato65

Balder jantlar 7x17 iken Njord jantlar 7,5x17 geniş taban o sebeple njorda daha uygun. 215 ler ve s80 lerde de 225 tabanlı lastikler balderle, 235 ve s80de 245 tabanlı lastiklerde njord la beraber kullanılıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sn. EfsaneFocus,

86 bin öyle mi ?

Sn akifsari

Ben daha önce de yazmıştım, İstanbul otokoç taşdelende 2012 1.6 powershift premium, 12bin kmde 75bin. Orayı arayıp ikinci elden birini isteyip sorabilirsiniz. Eğer araç satılmışsa bir şey diyemem ama yinede bilirler aracı.

Ben baştan beri sıfır km için konuşuyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sn. EfsaneFocus,

86 bin öyle mi ?

Sn akifsari

Ben baştan beri sıfır km için konuşuyorum.

Aynı aracın 0 kmside 81 bin Volcar'ı veya Mezcar'ı arayıp sorun

• Uzun suren araştırmadan sonra Asil gri R Design icin kapora yatırdım. Arac henüz gümrükte olduğu icin teslimatı yeni yılı bulabilir. Araçta on ve arka park sensörü var ama yine de arka kamera takdirmak istiyorum. Arka kamera+kaucuk paspas icin 2000 bin tl istiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filtiarn

Mrb sensus gizli menu ye giris icin kisayolu bilen varmi? Back-enter-back denedim anahtar konumu 2 deyken fakat olmadi. C30 ve s40 larda oldugu gibi reading DTCs menusu tarzinda bir gizli menu olmasi gerekiyor. Bi nevi service menusu.

Bunu ilk defa sizden duydum.Varsa boyle bisey ilgincmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: filtiarn

Mrb sensus gizli menu ye giris icin kisayolu bilen varmi? Back-enter-back denedim anahtar konumu 2 deyken fakat olmadi. C30 ve s40 larda oldugu gibi reading DTCs menusu tarzinda bir gizli menu olmasi gerekiyor. Bi nevi service menusu.

Youtube'de bir videoda görmüştüm servis menüsü giriş şeklini diye hatırlıyorum. Ama çok oldu, hangi video olduğunu hatırlamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

Uzun suren araştırmadan sonra Asil gri R Design icin kapora yatırdım. Arac henüz gümrükte olduğu icin teslimatı yeni yılı bulabilir. Araçta on ve arka park sensörü var ama yine de arka kamera takdirmak istiyorum. Arka kamera+kaucuk paspas icin 2000 bin tl istiyorlar.

Hayırlı olsun şimdiden.. R design asil griye çok yakışır eminim.. Aracınıza kavuştuğunuzda resimlerini görmek isterim açıkçası..
  • quote:

quote:

Uzun suren araştırmadan sonra Asil gri R Design icin kapora yatırdım. Arac henüz gümrükte olduğu icin teslimatı yeni yılı bulabilir. Araçta on ve arka park sensörü var ama yine de arka kamera takdirmak istiyorum. Arka kamera+kaucuk paspas icin 2000 bin tl istiyorlar.

Hayırlı olsun şimdiden.. R design asil griye çok yakışır eminim.. Aracınıza kavuştuğunuzda resimlerini görmek isterim açıkçası..

Sn Ugur31
    Arka kamera icin 2000 tl uygun mu?

• Orijinal ebattan şaşma derim. Hele hele genişliği artırma.
  • quote:

quote:

quote:

Sn Ugur31
    Arka kamera icin 2000 tl uygun mu?

quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

Ayrıca belirli bir rakam üzerinde aksesuar alanlara hediyeler mevcut.

Not: Yukarıda fiyatlar tavsiye edilen fiyatlar olup, KDV ve işçilik dahildir.

Sn Muradi77,

Sayın Sabri Bey'inhttp://forum.donanimhaber.com/m_27803901/mpage_18/key_/tm.htm linkindeki yukarıda alıntı yaptığım mesajında, arka kamera ücretinin 2000 TL olduğu yazıyor. İşçilik ve KDV dahil fiyatlar..

• İnsan ilk yapması gerekeni bazen en son hatırlarmış hesabı, bir paylaşımda bulunayım.

İşim gereği Almanya'ya her gittiğimde Stiftung Warentest Jahrbuch adı verilen bir tür almanak alırım. Bu yayında, Almanya'da bağımsız ve kar gütmeyen bir dernek olan Stiftungwaren'ın her yıl yaptığı testler yer alır. Uzmanları, kesmeşekerden tutun da, navigasyon cihazına, bulaşık makinesi deterjanına kadar herşeyi test ediyorlar ve pazarlama endişesi olmaksızın yayımlıyorlar aylık dergilerinde. Sonra bunları da yıllık almanakvari kitaplara kokuyorlar.

Testlere ve kuruma o kadar çok itibar ediliyor ki, bir çok marka ürünlerinin üzerine test de aldığı iyi sonuçları logo ile beraber koyuyor. Hatta yakın zamanda ülkemize gelen bazı ithal ürünlerde de belirgin olarak kırmızı "t" harfini ve yanında almanca verilen puanı görmüş olabilirsiniz.

2011 yılında yayımlanana baktığımda, Kış lastikleri kategorisinde, eklemeyi becerebilirsem ekdeki görseldeki sonuçları da scan edip sizlerle paylaşmak istedim. En düşük not en iyiyi, en yüksek not da en kötüyü simgeliyor.

Notlamaları özetlemek gerekirse, yukarıdan aşağıya 1. kolon fiyat, 2. kolon Islak yol, 3. kolon kar, 4. kolon kuruyol, 5. kolon çevresel karakteristikleri gösteriyor. Almancası daha iyi olan arkadaşlar velki daha detaylı yorumlarda yapabilirler.

225 segmentinde Michelin ve Continental en iyi ürünler olarak görünüyor.

Lastik alacak arkadaşlara belki fikir verebilir.

Almanya'ya giden ya da getirtme imkanı olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum bu yayını. Ben buzdolabımı alırken karşıma çıkan Liebherr markasına da buradan araştırıp ikna olmuştum :)

Fikir vermese de "adamlar ne uğraşmış be " diyerek okutuyor kendini ...

Bilgi için Fiyatı 9.80 Euro..

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi le saux -- 21 Aralık 2012; 17:39:44 >

• İyi dileklerde bulunan herkese teşekkürler. Dün foruma giremedim, forum fiyat konusunda karışmış. Aşşağıda sipariş teyit formunu koydum, bana inanmayan arkadaşlar için, isim kısmında silmedim açık, sadece imza kısmını editledim. Aldığım yer Ankara ARKAS, Barbaros Şensoy yetkili satıcının ismi. tel 03123718184. Aynı aracın metaliiği için fiyatları yüksek tutan Grup Volvo ankara bile 89.900 fiyat vermişti, bence bir araştırın sonra yorumda bulunun.

• quote:

Fiyat çok iyi zira ağustosta aldigim 1.6 dizel advance manuel deri döşeme 17 njord jant koltuk isitma ve sunroof olan araç 84.000 e almistim.sizin fiyati duyunca keşke araligi bekleseymisim diyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.