Şimdi Ara

## Emporia'dan yaşlılara özgü cep telefonu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Emporia'dan yaşlılara özgü cep telefonu ##

İnsanoğlunun hayatını gün geçtikçe kolaylaştıran teknolojik cihazlara daha çok genç kesimden talep olduğu inkar edilemez. Ancak teknolojinin yalnızca gençler için olduğunu düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Dünyadaki önemli pazar açığı Emporia'nın dikkatini çekmiş olacak ki yaşlılara özgü ikinci jenerasyon cep telefonunu piyasaya sürüyor. ''Life Plus'' kod adlı telefon, Emporia'nın ilk tecrübesi değil. Zira firma geçen yıl benzeri bir modeli pazara sunmuştu ve 250.000 civarında telefon satılmıştı.

Life Plus'ı detaylıca inceleyecek olursak telefonun sade bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Telefonda rahat görülebilmesi için büyük tuş takımı ve duyma sıkıntısının olmaması için güçlü hoparlör bulunuyor. Yaşlıların tek tuşla acil numaralara ulaşabilmesi sağlanmış ve telefonda led ışık yer alıyor. Life Plus'ın işitme cihazlarıyla da uyumlu olduğunu eklemek de doğru olacaktır. Telefonun fiyatının 144 Pound civarında olacağı belirtildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 1 Mayıs 2008; 19:32:37 >

• Güzel düşünce. Sadece gençler yok dünya da. Ama fiyat pahalı değil mi biraz. 144 pound.

Birde telefonu görebilseydik. Ya da ben mi göremiyorum.
  • Telefonun resmini eklemiştim. Başka problem yaşayan var mı?
  • bu çocuklara ve bazılarına da olur
  • işlevi güzel ama tip hakketen felaketin de ötesi
  • koca yazılı telefonda tip ancak o kadar olur da renkli ekran olaymış bari
  • Güzel bir düşünce..Yaşlıların bir çokları yeni nesil cep telefonlarının tuşlarını çok küçük buluyorlar vede ekranını tabiki..Nede olsa yaş ilerledikçe gözler eskisi kadar iyi görmüyor..Umarım ekrandaki yazılar da büyüktür..Yoksa büyük ekranın bir manası kalmaz..Önemli olan gözlüksüz okuyabilmek :D
  • acil babama lazim bu telefondan bu veya benzeri telefonlar su anda turkiyede mi? hic grdunuz mu?
  • Türkiye de pek tutulacağını zanmam. Büyük umutlarla getirilen cocuk telefonlarının durumu ortada. 5 ayda üçte bir fiyana indi.Hala satılmıyor
  • çocuğa herturlu telefon alabilirsin çok farketmez....ancak yaşlı lar için tuş takımı ses ve ekran ciddi problem... anlatıldığı kadarıyla tuş takımı ve ses tamam da ekran daha iyi olmalıydı....
  • desenize tam bana göre olmuş diye... yaşlılar bunu kaydırmak isterken ellerinden kaymasın komple?
  • Söz konusu yaşlılar olunca önemli olan stil değil ergonomidir, kullanım kolaylığıdır. Piyasada benzer ürünlerin olmaması fiyatının nispeten yüksek olmasına neden oluyor.
  • "life plus" yani yaşayacağını yaşadın uzatmaları oynuyorsun, bir ayağın çukurda anlamında mı?
    çok iyi bir düşünce sırf bu yüzden cep telefonu kullanamayan bir çok insan tanıyorum. sadece yaşlılarda değil çeşitli özürlüler içinde modifiye edilmiş ergonomik cihazlar çıkartılmalı...
  • nerden alabileceğiz bu telefondan Türkiyede varmı..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06YALNIZKURT

nerden alabileceğiz bu telefondan Türkiyede varmı..?

Maalesef türkiyede yok. Ebay de satışı var ama bildiğiniz gibi yurtdışından kargoyla telefon melefon alamıyorsunuz, yasak. Kaç gündür araştırıyorum böyle bir telefondan istiyorum ama yok yok, kadıköy, karaköy, eminönü. Buna benzer telefon yok.

Kim ne satıyorsa herkes de onu satıyor. Elin mahkum onlardan alacaksın. Dükkanlara gidiyorsun abi nokianın bu modeli samsungun şu modeli var deyip elindekileri satmaya çalışıyorlar.

En son nisan ayında sahibinden de böyle bir telefon satılmış, satıcısına mesaj attım ama cevap gelmedi. İsyanım birikti çok birşekilde ebayden getirmenin yolunu bulmalı.

Bu arada konuyu hortlatmışız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murti82 -- 28 Haziran 2011; 23:02:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murti82

quote:

nerden alabileceğiz bu telefondan Türkiyede varmı..?

Maalesef türkiyede yok. Ebay de satışı var ama bildiğiniz gibi yurtdışından kargoyla telefon melefon alamıyorsunuz, yasak. Kaç gündür araştırıyorum böyle bir telefondan istiyorum ama yok yok, kadıköy, karaköy, eminönü. Buna benzer telefon yok.

Kim ne satıyorsa herkes de onu satıyor. Elin mahkum onlardan alacaksın. Dükkanlara gidiyorsun abi nokianın bu modeli samsungun şu modeli var deyip elindekileri satmaya çalışıyorlar.

En son nisan ayında sahibinden de böyle bir telefon satılmış, satıcısına mesaj attım ama cevap gelmedi. İsyanım birikti çok birşekilde ebayden getirmenin yolunu bulmalı.

Bu arada konuyu hortlatmışız.

daha önce ben aşağıdaki siteden aldım,ptt ile sorun olmadan adresime kadarda getirdiler o zamanda çok yasak diyen olmuştu,ayrıca bu tip telefonlar bu sitedede mevcut ama ben daha önceki telefondaki gibi imei kayıt sorunu ile uğraşmak istemiyorum...
    http://www.dealextreme.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Telefonun resmini eklemiştim. Başka problem yaşayan var mı?

Ben de göremiyorum.
  • quote:

daha önce ben aşağıdaki siteden aldım,ptt ile sorun olmadan adresime kadarda getirdiler o zamanda çok yasak diyen olmuştu,ayrıca bu tip telefonlar bu sitedede mevcut ama ben daha önceki telefondaki gibi imei kayıt sorunu ile uğraşmak istemiyorum...

Ben de biliyorum getirtmenin yollarını, ama yine de postayla veya kargoyla gelmesi büyük risk , ayrıca dediğiniz gibi kayıt sorunu da var.

Bu sitede de mevcut demişsiniz ama ben hiç bulamıyorum, rica etsem bir örnek link verirmisiniz.

Bir haftadır bakmadığım yer kalmadı diyebilirim. En sonunda babamı gençleştirmenin daha kolay bir yöntem olacağına kanaat getireceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: murti82

quote:

Ben de biliyorum getirtmenin yollarını, ama yine de postayla veya kargoyla gelmesi büyük risk , ayrıca dediğiniz gibi kayıt sorunu da var.

Bu sitede de mevcut demişsiniz ama ben hiç bulamıyorum, rica etsem bir örnek link verirmisiniz.

Bir haftadır bakmadığım yer kalmadı diyebilirim. En sonunda babamı gençleştirmenin daha kolay bir yöntem olacağına kanaat getireceğim

yukarıdaki markadan değil ama aşağıdaki linkte yaşlılar için olabilecek hoş bir telefon ama sanırım türkçe dil yok bunda...
    http://www.dealextreme.com/p/v888-1-8-lcd-dualband-gsm-cell-phone-with-mp3-player-torch-fm-sos-for-senior-citizens-red-44738

• elimde bu telefonlardan iki adet var faturalı orjinal ambalajında elimden çıkarmak istiyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.