Şimdi Ara

Ps3 1080p olmuyor !! (Update : Sorun çözülemedi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
25.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı konudan daha önce açılmışsa beni affedin şöyle bir araştrdım ama bulamadım, varsa kaynak gösterebilir ve bu konuyu kapatabilirsiniz. Soruma geçmek istiyorum:

Bikaç ay evvel Samsung marka bir 1080p full hd tv almıştım geçen günde ps3 aldım. Dışarıdan aldığım bir HDMI kablosu ile tv'ye bağladım fakat ayarları en fazla 1080i ye getirebiliyorum 1080p'ye gelince sinyal yok diyor. Acaba makinadamı bir problem var yoksa tvde mi? Yoksa HDMI kablosu ps3'e özel mi olmalı ??

Birde indirdiğim burnout paradise demosu çok düşük çözünürlükte oynanıyor :S ne 720 nede 1080i ayarlıyamıyorum. Bunun sebebi demo oluşu mu yoksa orjinal bir oyun alsam onlardamı böyle olacak ?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maqq -- 29 Nisan 2008; 21:49:06 >

• lcd televizyonunun modelini yazarmısın
  • böyle birşeyin olması imkansız.biryerde hata yapıyor olmalısın.

settings kısmından display settingse gel,

oradan hdmı ile bağlantıyı seç,

ordaki 720p 1080i ve 1080p çözünürlüklerinden 720p yi ve 1080p yi işaretleyip devam et.

ayarların kaydolması için makine ntsc ise "o" tuşuna bas pal ise "x" tuşuna bas.görüntü alman lazım.

yada sadece 1080p yi işaretle o şekilde dene.
  • Bende Hdready var. Scan dediğimde otomatik 1080p yapıyor. Yoksa televizyon full HD de benimi kandırdılar

ben manuel olarak 720p yaptım sorunsuz
  • @ Q5:

TV Samsung LE40N87BD şu an bilgisayara bağlı oradan doğru yazıyorum ve masaüstüm 1920x1080p aynı HDMI kablosu ile..

@ Spirit_of_sLy:

Dediğin şeyleri denedim, ama ancak 1080i'ye kadar görüntü alabiliyorum. Burnout Demosunda ise 500p küsür sanırım.. GTA4'ü almak istiyorum oda düşük çözünürlük mü olacak ?
  • benimde televizyonum imzadaki samsung. bende aynı sorun Call of duty 4 oyununda olmuştu. 1080p görüntü alamıyordum. sonra manuel olarak 1080p dışındaki seçenekleri kaldırdım Display ayarlarından. oyun 1080p açıldı. Sen önce display ayarlarını bir kontrol et. 720p'nin yanında tik yoksa oyun mecburen kendisini en düşük çözünürlükte açıyordur. bu arada zaten burnout 1080p değil 720p diye biliyorum ben.
  • burnout 720p dir.eğer 1080p dışındakiler işaretli ise onları kaldır sadece 1080p yi işaretleyip dene.ayrıca burnoutun çalışması için 576p deki işareti kaldır.sadece 720p ve 1080p işaretli kalsın.görüntüyü 1080p alıcaksın dashboard da fakat oyuna girdiğinde mesela burnout a çözünürlük 720p olacak.1080p oynayacağın zaman sadece 1080p yi işaretle.
  • En aşşağıda 521p mi ne tam hatırlamıyorum bakmam için bilgisayari Tv'ye bağladığım hdmi'ı ps3'e bağlamam gerekicek, neyse anamenüde 1080i açık bide 521p default olarak işaretli sanırım onu kaldıramıyorum :S nası kaldırcam onu ? Ayrıca anamenüde neden 1080p açık değil :s
  • Bugün gta4'ü almayı düşünüyorum tabi megavizyon yada d&r gibi yerlere geldiyse. Onda bir problem yaşarmıyım? 1080p olmazsa en azından 720p'de oynarmıyım?

Bu arada oyunu elden alabileceğim yer bilen varmı mağaza falan gelmiş olan ?
  • Tamam işte 576p seçeneğini kaldıramıyorum o seçeneği nasıl kaldırabilirim ?
  • ayarlardaki bütün ekran çözünürlüklerini seçin burnout 720p bir görünütye sahip siz sadece 1080i seçtiyseniz ps3 en düşük görüntüyü vermek zorunda 47xp olması gerek
  • 576 yı kaldıramazsın o listeden. Herhangi bir sorun olmadıkça o çözünürlükten açılmaz ps3. ama emniyet sübabı diyebiliriz. o listede 720p işaremetlez sadece 1080p yi işaretlerseniz, 720p destekleyen bir oyunu başlattığınızda oyun 1080p desteği olmadığı için mecburen en düşük değer ile açılacaktır. kolay gelsin.
  • yapman gereken tek şey şudur;

576p değiştiremediğin çözünürlüğe mecburen bişey yapamıcaksın,onun üzerine 720p yi ve 1080p yi işaretle.direk 1080p görüntüde açılması lazım dahsboard un.sonra 720p destekli oyuna girersen direk 720p de çalışacaktır.1080p oyun girersen direk 1080p de çalıştıracaktır.

bunun yanında display settingste bulunan rgb cr pr bilmem ne olan seçeneğide limited ise full yap.

hemen onun üzerindeki color bilmem ne diye başlayan seçeneğide on yap.

sonucu buraya yazarsan sevinirim.
  • Hayır olmadı.

Dashboard herşey kapalı olarak 1080p'de çalışmıyor. No signal hatası alıyorum. 1080i çalıştırabiliyor ama benim tv FullHD 1080p destekliyor.

Samsungu aradım adam ps3'ün sistem ayarlarından 50 hz'e al dedi. Nereden ps3'ü 50hz'ye getirebiliyorum bilen var mı ?
  • HDMI dan otomatik algılama yaptırdığında ps3 kendini hangi çözünürlüğe ayarlıyor?
  • Onada no signal diyor :s
  • 50hz'e nasıl geçiş yapılıyor ?
  • KAbloyu değiştirip denemeni tavsiye ederim.

Mesela forgamers markalı hdmi kabloları kullanan bazı ps3 sahipleri, fullhd görüntü alamadıklarını, kabloyu değiştirince aldıklarını söylemişler. amazon.com un yorumlarında.

Bence denemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Shepard -- 29 Nisan 2008; 17:43:20 >
  • İnşallah o yüzdendir de 20-30 milyona çözüriz problemi.. Aynı HDMI kablosu ile pc'ye bağladığım zaman full hd alabiliyorum. Buna ne diyeceksiniz? Ps3'te durum değişir mi sizce?

Birde hdmi kablomun markası senin dediğinden değil

Uptech marka ve üstünde "Compatible with up yo 1080p performance"

Sizce hala yeni bir hdmi kablosu almalımıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maqq -- 29 Nisan 2008; 18:00:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Maqq

Hayır olmadı.

Dashboard herşey kapalı olarak 1080p'de çalışmıyor. No signal hatası alıyorum. 1080i çalıştırabiliyor ama benim tv FullHD 1080p destekliyor.

Samsungu aradım adam ps3'ün sistem ayarlarından 50 hz'e al dedi. Nereden ps3'ü 50hz'ye getirebiliyorum bilen var mı ?

saçma spaan konuşma deseydin.hayatında ps3 kullanmışmı sorsaydın.yapabileceklerin bunlar.aklıma gelmiyor başka bişey son çare arkadaşlarında dediği gibi ben hiç umut beslemiyorum ama kabloyu değiştir bakalım.iade edebilirim diye al da,sonra oda elinde patlamasın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.