- x
Çizik CD/DVD lerden Dosya Kurtarma Yöntemleri ...
53 Cevap40850 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1760 Mesaj
25 Nisan 2008; 12:46:53 

Öncelikle burdaki anlatımım film CD leri için geçerlidir Ama siz normal kopyalama işlemi içinde kullanabilirsiniz.. Çizik bir Cd den bir programı kurmaya kalktığınızda programın herangi bir yerindeki hasar nedeniyle doğru çalışmayacaktır.
Film gibi medya dosyaları için tabi bu geçerli deyil. Sadece hasarlı kısmı göremezsiniz o kadar.

Dün elime 40 civarlarında film CD si geçti. Başladım bunları bilgisayara kopyalamaya. Bazı güzel filmlerin Cd lerindeki çizikler nedeniyle windowsun normal kopyalama işlevi sayesinde bunları kopyalayamadım. Bende başladım biraz araştırmaya ve araştırdıkları sizlerle paylaşmak istedim.

1. İlk denemeniz gereken Medyayı temizlemek. Bu konuda internette bir çok bilgiye ulaşabilrsiniz. Bazıları diş macınundan, ciladan, temizleme aparatlarında bahsediyorlar.
Benim kullandığım yöntem ise kolanya ve yumuşak bir peçete. Peçete yerine pamuk, yumuçak bir bezde olabilir.

2.
Eğer Film Medyasındaki sorun en son kısımdaysa bunu mozilla firefox gibi bir programla bile kopyalayabilirsiniz. Sadece o film dosyasını mozillanı içine sürüklemeniz yeterli.
Sorunlu kısma gelince indirme başarısız gibi bir uyarı gelecektir ama kopyalanan kısım silinmeyecektir. İndirdiğiniz yerde iki dosya olacaktır. Mesela Medyasından AVSEQ01.DAT film dosyasını kopyalıyorsak, mozillanın indirdiği yerde AVSEQ01.DAT ve AVSEQ01.DAT.part adında iki dosya oluşacaktır. AVSEQ01.DAT dosyası hiç bir işimize yaramayacaktır. Onu silebilirsiniz. Diğer dosyadaki .part kısmın silip kullanabilirsiniz...

3. Medyayı komple kopyalama yolunu izleyebilrsiniz. Yani medyanın imajını bilgisayara çekebilirsiniz. Ben bu işler için Alcohol %120 programını kullanıyorum. Tabi siz bu iş için başka bir programda kullanabilrsiniz.
Nero yu hiç denemedim. Belki o da bukonuda başarılıdır. Tabi sonra bir sanal cd rom emulatörü ile bu imajı mount ederek kullanacaksınız.. Alcohol %120 bu işide görüyor..

4. Kopyalama işleminde bir program kullanmak. Ben Roadkil's Unstoppable Copier programını kullandım ve gayet de başarılı. Lakin bozuk kısmı okumak için çok zaman harcıyor. Bunuda Ayarlar kısmındaki resimde işaretli olan kısımdan ayarlayabilirsiniz. Eğer vakitle ilgili bir derdiniz yoksa hiç kurcalamayın.....
Programın Tükçe desteği olduğu için kullanması çok kolay.
İlk kutudan kapyalayacağınız dosyayı veya dizini, bir alt kısımdan kopyalanacak yeri seçip kopyla tuşuna basıyoruz....

http://www.roadkil.net/program.php?ProgramID=29
0

Sizde bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Ne demişler bilgi paylaştıkça çoğalır...
Hadi Sağlıcakla kalın......

Resim sorunu nedeniyle konu güncellenmiştir. (Sadece resimler düzenlendi!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 4 Ağustos 2010; 12:23:59 >

Anlatımlarımdaki resimlerimi yüklediğim, resim barındırma sitesindeki hesabımın, erişim limitini geçmesi nedeniyle, konularımdaki resimler görüntülenememektedir. Resimleri görüntülermek için resmin linkini direkt adres satırına yazmanız gerekiyor. Veyahut ilgili konudaki bölümü fareniz ile seçip microsoft world gibi bir programa yapıştırırsanız resimleri görebilirsiniz...

Resimli Anlatımlarım - Faydalı Konular

3504 Mesaj
25 Nisan 2008; 14:38:47 

ben bu isler icin clone cd + daemon tools kullaniyorum
lakin
bu program cok daha pratik, kurmakta gerekmiyor ve bedava. Tabi isaretledigin ayari en hizli veri kurtarma yaparim :>. (büyük ihtimal okunmayan bölgeye kaç kere daha okumayi deneyecegine dair ayardir, bir kere okunmuyorsa okunmaz felsefesindeyim :>)

yazindaki yazina cevaben, nero bu konularda cok kotu, cizige rastladiginda Windows kasım kasım kasıyor, clone cd de ise windows ta hicbisi hissedilmiyor. sen begendigine gore bu programinda cizige rastladiginda windowsun calismasina bir eksisi yoktur sanirim.

güzel program

Forum Linklerim - Donanim Bilgilerim - Tavsiyelerim/Yazdigim cevaplarda kim oldugun degil ne yazdigin onemli.

2244 Mesaj
26 Nisan 2008; 1:42:02 

Teşekkürler ihtiyacım olan birşeydi.

1760 Mesaj
26 Nisan 2008; 13:51:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

ben bu isler icin clone cd + daemon tools kullaniyorum
lakin
Tabi isaretledigin ayari en hizli veri kurtarma yaparim :>. (büyük ihtimal okunmayan bölgeye kaç kere daha okumayi deneyecegine dair ayardir, bir kere okunmuyorsa okunmaz felsefesindeyim :>)

Yorumlar için teşekkürler.
Ustam şimdi ayarlar kısmındakiş ayarı en sona alarak berbat bir şekildeki flim cd sinden kopyalama yaptım. Tabi kısa bir sürede kopyalamayı başardı.
Sonra aynı cd den ayarını En iyi veri kurtarımı kısmına getirerek ayarlayıp bir kurtarma daha yaptım.
Sonra kurtardığım flimleri açtım ve acayip fark olduğunu gördüm.
En iyi veri kurtarımında ayarlanınca çok başarılı bir kurtarma gerçekleştiriyor. Lakin o kadar fazla sürüyor ki. İnanamazsınız. Yani herkes kendine göre ve kurtaracağı dosyanın önemine göre bu ayarı yapmak zorunda.

Anlatımlarımdaki resimlerimi yüklediğim, resim barındırma sitesindeki hesabımın, erişim limitini geçmesi nedeniyle, konularımdaki resimler görüntülenememektedir. Resimleri görüntülermek için resmin linkini direkt adres satırına yazmanız gerekiyor. Veyahut ilgili konudaki bölümü fareniz ile seçip microsoft world gibi bir programa yapıştırırsanız resimleri görebilirsiniz...

3504 Mesaj
26 Nisan 2008; 14:10:40 

himmmm
test etmek icin cizik cd'im yok. bilgiler icin sagol. (sakin cizelim deme :>). ilerde cizik cd olunca denerim.

Forum Linklerim - Donanim Bilgilerim - Tavsiyelerim/Yazdigim cevaplarda kim oldugun degil ne yazdigin onemli.

3074 Mesaj
15 Haziran 2008; 15:29:43 

Güzel bir konuya değinmişsin @blue_life
Teşekkür ederim.

http://erbilsilik.wordpress.com

82 Mesaj
15 Haziran 2008; 15:45:51 

Eyvallah faydalı bir paylaşım teşekkürler..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

119 Mesaj
15 Haziran 2008; 17:38:07 

çok saol bu şekilde en sevdiğim cdyi kurtardım

379 Mesaj
19 Şubat 2009; 16:10:32 

Bende COD2 ve COD5 i yüklerken hata verdi, döngüsel hata veri aktarılamıyor falan filan, bu program oyun CD leri içinde geçerlimi eğer öyleyse süper bişey, benim açımdan

AMD Athlon II X4 640 AM3 3.0GHz 2MB Cache 45nm - Asus M4A88TD-M amd 880G/SB850 AM3 DDR3 1333MHz VGA&DVI - Kıngston 4 GB DDR3 1333MHz CL9 dual kıt ram - Samsung 1TB 32MB sata2 7200 rpm - Sapphıre HD5750 Vapor-X GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 ekran Kartı - Samsung SH-S223C 22X ± double layer sata - Gıgabyte setto 1000 550W Midt atx siyah - Aoc 21.5" E2236SWA geniş ekran led monitör - Xıgmatek red scorpıon lga775 & amd AM2/754/939/940 - Logıtech MK120 desktop - Edıfıer M1350 2+1 speaker

2203 Mesaj
19 Şubat 2009; 17:23:55 

Faydalı paylaşım . Teşekkürler

300 Mesaj
19 Şubat 2009; 18:42:48 

guzel paylasim icin sagol

bende isobuster ve clone cd yi onerebilirim isobustur i kesin deneyin derim

sanane

3883 Mesaj
19 Şubat 2009; 19:07:37 

arkadaşlar bilmem deneyen oldu mu ama, ben çizik cddeki filmlerimi nerodan cd kalıbı alıp daha sonra o kalıbı deamon tools vasıtası ile kurtarabiliyorum.buna eski oyun ve film dvdleri de dahildir

2104 Mesaj
19 Şubat 2009; 19:46:06 

quote:

Orjinalden alıntı: penkala

arkadaşlar bilmem deneyen oldu mu ama, ben çizik cddeki filmlerimi nerodan cd kalıbı alıp daha sonra o kalıbı deamon tools vasıtası ile kurtarabiliyorum.buna eski oyun ve film dvdleri de dahildir

ewet bu sekilde oluor yada kopyalarken en son dongusel artık derse işe yarıyor fakat baya hasar gormus medyalarda pek bi işe yaramıyor malesef

20 Mesaj
19 Şubat 2009; 19:57:00 

çok güzel paylaşım teşekkürler

17 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:26:22 

sabunlu su yöntemi mazi oldu desenize...

379 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:38:31 

quote:

daha ayrıntılı anlatabilirmisin kardeş nasıl yapılıyor bu iş tam olarak:)

AMD Athlon II X4 640 AM3 3.0GHz 2MB Cache 45nm - Asus M4A88TD-M amd 880G/SB850 AM3 DDR3 1333MHz VGA&DVI - Kıngston 4 GB DDR3 1333MHz CL9 dual kıt ram - Samsung 1TB 32MB sata2 7200 rpm - Sapphıre HD5750 Vapor-X GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 ekran Kartı - Samsung SH-S223C 22X ± double layer sata - Gıgabyte setto 1000 550W Midt atx siyah - Aoc 21.5" E2236SWA geniş ekran led monitör - Xıgmatek red scorpıon lga775 & amd AM2/754/939/940 - Logıtech MK120 desktop - Edıfıer M1350 2+1 speaker

3883 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:49:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ronal39

daha ayrıntılı anlatabilirmisin kardeş nasıl yapılıyor bu iş tam olarak:)

çizik cdyi tak.sonra nerodan cd dvd kalıp oluştur diyerek .iso formatı seçiyorsun.hata mesajı gelirse ok diyip geçiniz.malum hazır olan .iso formatlı kalıbı, deamon tools ile "mount image" diyerek göster.sonra explorer penceresinden o dosyaları al ve tekrar sağlam olan bir cdye yaz.bu kadar

379 Mesaj
20 Şubat 2009; 8:20:06 

quote:

çizik cdyi tak.sonra nerodan cd dvd kalıp oluştur diyerek .iso formatı seçiyorsun.hata mesajı gelirse ok diyip geçiniz.malum hazır olan .iso formatlı kalıbı, deamon tools ile "mount image" diyerek göster.sonra explorer penceresinden o dosyaları al ve tekrar sağlam olan bir cdye yaz.bu kadar

Sağlam tkniğ bnziyor. eve gider gitmez denicem. açıkladığın için tşekkür ederim Otomatik setuplu cd lerdede oluyodur sanırım.

3883 Mesaj
20 Şubat 2009; 14:35:35 

quote:

Orjinalden alıntı: ronal39

Sağlam tkniğ bnziyor. eve gider gitmez denicem. açıkladığın için tşekkür ederim Otomatik setuplu cd lerdede oluyodur sanırım.

tüm cdlerde dennenmiştir.en garantili yöntem.isobuster da kullandım ama hata verip işlemi kestiği oldu.bunda öyle bir şeye denk gelmedim

112 Mesaj
23 Şubat 2009; 22:41:34 

saol

3883 Mesaj
24 Şubat 2009; 0:58:17 

quote:

Orjinalden alıntı: x52x

saol

oldu değil mi

379 Mesaj
27 Şubat 2009; 13:48:56 

olmadıı:( Nero yuda denedim Clone CD yide ama DVD deki bozuk alan kısmı hiçbiri kurtaramıyor nero hata veriyor kapanıyor, clone cd de 15dk bekledim bozuk kısımda takıldı kaldı. bu konudaki programı denemedim bununda işe yaramıyacağını düşünüyorum.

3883 Mesaj
27 Şubat 2009; 14:30:52 

senin dvd'nin üzerinden kamyon geçmiş herhal

379 Mesaj
27 Şubat 2009; 14:59:24 

walla bilmiyorum olaiblirde:D sadece bitane dosyası yaa :( onu kurtarabilsem yeterdi. bundan sonra arkdaşlara cd falan vermicem:D

6 Mesaj
7 Nisan 2009; 9:21:43 

Herkese Mrb. Geçenlerde Bi tane Dvd yazdırdım. En önemli Arşivim sayılabilecek değerde. Tam yazdırma işleminden 2 gün sonra harddiskim Arıza yaptı ve yenisi ile değiştirildi. Bende Allahtan yedek almıştım diyerekten seviniyordum. Harddisk geldikten sonra DVD yi DVD-RW ıma bi taktım İçi boş Görünüyor. Ama DVD nin arkasından bakınca dolu olduğu anlaşılıyor. Niiçin böyle bir durum Oldu anlamıyorum.
Lütfen arkadaşlar Ben bu DVD deki Tüm arşıvimi nasıl Pc ye tekrar atabilirim. DVD yeni yazıldığı için ARkasında Çizik dahi yok. Harhangi Kolanya ve benzeri şey sürmedim. Çünki Bilirimki Dvd ler Hassastır. Lütfen Bu konuda yardımcı olun.

HERKES BİLİR YÜZÜNE BAKINCA KİMİN KİM OLDUĞUNU:

1760 Mesaj
7 Nisan 2009; 9:46:02 

quote:

Orjinalden alıntı: sinan-kaytan

Herkese Mrb. Geçenlerde Bi tane Dvd yazdırdım. En önemli Arşivim sayılabilecek değerde. Tam yazdırma işleminden 2 gün sonra harddiskim Arıza yaptı ve yenisi ile değiştirildi. Bende Allahtan yedek almıştım diyerekten seviniyordum. Harddisk geldikten sonra DVD yi DVD-RW ıma bi taktım İçi boş Görünüyor. Ama DVD nin arkasından bakınca dolu olduğu anlaşılıyor. Niiçin böyle bir durum Oldu anlamıyorum.
Lütfen arkadaşlar Ben bu DVD deki Tüm arşıvimi nasıl Pc ye tekrar atabilirim. DVD yeni yazıldığı için ARkasında Çizik dahi yok. Harhangi Kolanya ve benzeri şey sürmedim. Çünki Bilirimki Dvd ler Hassastır. Lütfen Bu konuda yardımcı olun.

Bazen bunun gibi bir takın sorunlar çıkıyor malesef. Ama dvd de sorun olduğunu sanmıyorum.
İlk once Isobuster programıyla dvd nin içeriğine bak bakalım. Senin dosyalar görünüyor mu?
http://www.isobuster.com/isobusterdownload.php

128 Mesaj
17 Nisan 2009; 16:17:48 

UnStoppaple Çok işe Yaradı Hocam Çok Sağol...

1 Mesaj
24 Haziran 2009; 18:22:49 

Ben isobuster ile bir dvd'den dosyalar kurtardım bu bu dosyalar oyun'un setup dosyaları ben bu iso dosyaları nasıl açıp oyunu kuracağım? Lütfen yardım edin.

1540 Mesaj
24 Haziran 2009; 21:59:55 

yok ya bu da iişe ayaramadı.. sütelik dvd'nin üzerinde tek bi çizik bile yok.. :(:( bi bulsam sorun ne..

Gigabyte GA-P35 DS3L / / Intel E6550 2.33 Ghz / / Sapphire HD 5830 Extreme / / Seagate 320 GB / / 2x1 gb Kingston 800Mhz
Feel Hurricane / / FSB Bluestorm II 500W / / Samsung 961BF 19" 2ms 3000:1 / / Logitech x530 5+1
Compal/Exper NBLB2 / / HTC Sensation / / PS3 Slim 160GB

Gerçek Olmadığı İmkansız Olduğu Anlamına Gelmez

1760 Mesaj
25 Haziran 2009; 10:48:06 

Burdaki program veya programların yaptıkları anladığım kadarıyla;

Arızalı medyadaki veri windows ortamında yani windowsun normal kopyalama vs. gibi özelliğiyle okunurken okuma hızı belli bir hızın altına düşünce hata verebilir ve okuma sonlandırılır.
Böyle olunca arızalı medyadaki veri tam hasarlı olmasa bile olumsuz sonuç alabiliriz. Gerçekten okunamayacak kadar hasarlı bir kısım varsa bu kısımdan sonraki kısım hasarsız olsa bile windowsun normal okumasıyla bu hasarsız bölüme geçmeden işlem sonlandırılmaktadır.

İşte burdaki programlar o hasarlı kısmı atlayıp devamındaki hasarsız kısmıda okumak yani kapyalamak için kullanılmaktadır. Tabiki bu tip programlar windowsunkinden daha düşük hızlarda veri okuması gerçekleştirebildikleri için olumlu sonuç alabilmekteyiz. Lakin böyle olunca bu medyayı okuma süresi çok artmaktadır.....

Ama medya gerçekten okunamayak derecede hasarlı ise veya okunacak dosyanın ufak bir kısmının düzgün okunamaması bazı dosya türlerinde olumsuz sonuç verebilir....

@darkjaden
Isobuster programıyla iso dosyası elde ettiysen büyük ihtimal winrar ile bu iso dosyasını açıp bilgisayarındaki belli bir konuma çıkartman ve büyük ihtimal setup dosyasını çalıştırman sorunu çözebilir.
Tabi bazı oyun dosyaları korumalı olabiliyor. Yani sadece medyadan düzgün kurulabiliyor. Eğer sendeki oyununda böyle özellikleri var ise;
Alcohol %120,Neronun Sanla CDrom özelliği,Daemon Tools gibi bir çok program ile bilgisayarına sanal cdrom kurabilir ve bu iso dosyasını bu programlar vasıtasıyla bu sanal cdroma takıp normal dvd gibi oyununu kurabilirsin.

Nasıl yapabileceğini googlede ufak bir araştırma yaparark bulabilirsin.... Mesela.....
http://www.google.com.t...+resimli&btnG=Ara&meta=
Kolay gelsin.........

225 Mesaj
14 Ağustos 2009; 3:00:31 

Arkdaşlar,tatilde çektiğim resimleri boş bir dvd cd'ne Nero 8 ile yazdırdım.Yazdı ve eve gelip Pc'ye taktığımda Sürücüde Cd'yi görüyor tıklıyorum 1.2gb resim klasörümüde görüyor,bir daha tıklıyorum sonra resimler açılıyor ama hiç bir şekilde ordan resimleri çıkarıp,kopyalayamıyorum
Ne yaptıysam bir türlü kurtaramadım resimlerimi! sadece 200mb nı falan kurtarabildim!Bu zamana kadar yaptığım işlemleri yazayım fikir belirticek arkdaşlara yararı olsun
1-Nero ile iso alayım dedim en fazla %50 sine kadar gidebildim
2-Cdrecovery proğramlarını denedim yine 200-300mb da dondu
3-temizledim defalarca cizmeden ama yine kopyalamıyorum nede açabiliyorum reismleri!
4-Cd de cizik bile yok!
5-sanırım dvd den dvd'ye fark edebiliyor çünkü bende Samsung Dvd RW ile %20 iso yaparken hata verirken LG dvd RW da %50 ye kadar gitti orda hata verdi.İşin dahada ilginci hani şu tv lere bağlanan LG DVD player'a koyduğumda bütün resimleri açtı! Aklıma dvd player'ın içinde okuyucu pc'ye bağlamak bile geldi ama anakarta nasıl bağlıcaktım ve ne diye tanıyacaktı
Bu resimleri ben nasıl kurtarabilirim bu konuda tecrübeli arkdaşlar varsa yardımlarını bekliyorum....

E8400 (8x541 4.3ghz) - OCZ repair 2x2gb 1066ghz repair ram - Zotac 9800GT Amp - Gigabyte EP45 UD3R - Xclence 480W PSU-Samsung 320gb HDD - TT bigtyphon Cpu soğutucu -

1760 Mesaj
14 Ağustos 2009; 10:47:06 

@Racer_ali
Dvd deki resimlerin hepsi bilgisayarında sorunsuz açılıyor mu acaba?
Yoksa bazıları açılıyor, bazıları açılmıyor mu?
Hepsi açılıyor ise o dvd okuyucuyla bu resimleri kurtarabilmen lazım.
CD/DVD lerde çizik olmasa bile yazılırken veya yazıldıktan sonra zarar görebiliyor....

Iso alma konusundan Alcohol %120 programını tavsiye ederim. Gerçekten çok başarılı.
Tabi bu konudaki Roadkil's Unstoppable Copier gibi programlarda kopyalama konusunda çok başarılı. Denemeni tavsiye ederim...

225 Mesaj
14 Ağustos 2009; 12:20:03 

Abi pc ye koyuyosun görüyor E:'de 1.20 gb diye klasör'ün içini tıklıyorum sonra resimlerin bi bölümünü açabiliyorum fakat geri kalanını orda görüyor ama açamıyorum nede kopyalayabiliyorum!! Anlamadığım dvd player'a koyduğumda hepsini sorunsuz açıyor tv de görebiliyorum fakat DVD RW larda sorun oluyo! bi kurtaramadım

E8400 (8x541 4.3ghz) - OCZ repair 2x2gb 1066ghz repair ram - Zotac 9800GT Amp - Gigabyte EP45 UD3R - Xclence 480W PSU-Samsung 320gb HDD - TT bigtyphon Cpu soğutucu -

1760 Mesaj
14 Ağustos 2009; 12:50:20 

İlgili fotoğrafları tv de açıyorsan ve bilgisayarda açamıyorsan senin dvd sürücün o dvd yi düzgün okuyamıyor. Farklı dvd sürücüler ile denemen belki sonuç verebilir.
Git bir kafede dene. Orda okursa yeni bir dvd çektirir veya flash bellek gibi bir aygıta fotoğrafları atabilrisiniz...

225 Mesaj
15 Ağustos 2009; 0:04:05 

Blue_life aynen dediğin gibi farklı dvd Rw ile de denedim kopyalamadı,İso alayım dedim bende %20'de hata veren Cd başka DVD RW da %50 ye kadar gitti ama oda orda hata verdi attı cd'yi dışarı

225 Mesaj
18 Ağustos 2009; 17:17:45 

Abicim proğramda sorun mu var? Bu roadkill'i yüklemeyin arkdaşlar! silince geri dönüşüm kutusunda kalıyor

1760 Mesaj
18 Ağustos 2009; 18:12:57 

@Racer_ali
Ne demek istediğini tam analamadım :( Neyi silince geridönüşüm kutusunda kalıyor.
Benim o aralar inan çok işime yaramıştı.

Bu arada programı yüklemeye gerek yok. Portable olarak çalışabiliyor.
Ben setup linki vermişim.... :) Programın portable linki..
http://www.roadkil.net/...dVersion=6&Installer=NO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 18 Ağustos 2009; 18:14:02 >

225 Mesaj
19 Ağustos 2009; 2:03:36 

@blue_life
Abicim,proğramı kaldırınca tam silinmiyor hala geri dönüşüm kutusunu sağ tıklayınca orda kısa yolu duruyordu ve 2-3 kurup silince falan anca kaldırabildim :S Evet hızlı transfer yapıyor ama bu proğramda işime yaramadı bozuk yere gelince aynen kalıyor!!
Benim sorunum dvd'ye yazdırdığım resimlerimi pc'ye takıyorum görüyor klasörüne kadar hepsini 1.2gb diye içine giriyorum orda da sorun yok ama en resim olarak açıyor nede kopyalıyor nede İSO almaya izin veriyor :S sadece ilk 220mb nı her proğradam kurtarabildim zaten cd yi koyunca kendi de 220mb nı kopyalayıp açabliyor!
En ilginç olanda hadi yazdırırken yaktı yada hata yaptı dicem ama Tv'nin altındaki dvd player'a taktığımda tüm resimleri tv de aynen açıyor :S:S
Var mı bi akıl verebilcek?

1760 Mesaj
19 Ağustos 2009; 10:00:30 

@Racer_ali
O bilgisayarda ilgili dvd sürücün ile yapacak fazla bir şey yok gibi. Büyük ihtimal senin dvd medyası sorunlu çekildi.

Lakin son olarak bir şey daha denemeni istiyorum. Emin deyilim ama belki sonuç verebilir. Denemek ile bir şey kaybetmezsin.
Bir CD/DVD nin bir den fazla formatı olabilir. ISO 9660, joliet, Udf vs vs...
Bazı sistemler hangi format kendine uygun ise, o formattaki bilgileri okur.

Senin tvde de aynen öyle olabilir diye düşünüyorum.
Biz bu formatları en basit olarak Isobuster ile görebiliriz.

0

IsoBuster programını sistemine kur. Sonra o dvd yi sistemine takıp yukardaki kutudan ilgili sürücünü seç. Resimdeki ok işareti ile gösterdiğim modların içindeki, pc de çalışmayan ama ve tv de çalışan dosyaları dene.
Dosyaları masaüstüne sürükleyerek kullanabilirsin.
Umarım işe yarar.. Kolay gelsin....

Bu arada belki tv de de tüm resimler çalışmıyor olabilir.

225 Mesaj
19 Ağustos 2009; 23:19:55 

Dost'um uğraşın için teş. ederim inan bu resimleri çekmek için 8-10km sırtımda objektifler ve makina ile dağ yollarında yürüdüm ve tv'nin altındaki dvd player'da hepsini açıyor ama pc'ye takınca görüyor ama ne kopyalıyordu nede açıyordu hepsini! :( ama şu dediğin yöntemi deniyeceğim SAOL.

762 Mesaj
8 Ocak 2010; 20:27:57 

arkadaşlar konu biraz eskimiş ama göründe bir sorayım dedim bende 3 adet içerisinde video olan cd var bu medyalar baya bi hasar görmüş nemden küflenmiş desem yeridir bunları profesyonel bir şekilde kurtaran şirketler varmı? ve bana kaça patlar bi fikri olan varmı bu konuda????

http://surrounder.blogcu.com/nedir-sigarayla-alip-veremedigimiz_46964171.html

1760 Mesaj
9 Ocak 2010; 10:28:40 

@SuRRoUnDeR

Veri kurtarma hizmetleri veren firmalar, kurtarılacak bilginin zorluk derecesine ve kapasitesine göre fiyat alıyorlardır.
Fiyat konusunda gözüne kestirdiğin firmayı arayıp bilgi almalısın. Tabi sana tavsiyem birden fazla firma ile görüşüp fiyat alman olacaktır.

İlgili hizmeti veren firmalara googlede arayarak ulaşabilirisn...
http://www.google.com.t...1&oq=veri+kurtarma+hizm
http://tekniknokta.com.tr/VeriKurtarma.aspx

Tabi son karını vermenden ilgili firmayıda araştır... Kolay gelsin...

1735 Mesaj
9 Ocak 2010; 13:03:07 

yapmış olduğunuz paylaşımlarınızı beğenerek takip etmekteyim ellerinize sağlık.

762 Mesaj
11 Ocak 2010; 21:58:47 

sağol blue_life kardeşim bir bakayım o firmalara

http://surrounder.blogcu.com/nedir-sigarayla-alip-veremedigimiz_46964171.html

2024 Mesaj
11 Ocak 2010; 22:11:20 

Onaylanmadı..

Massachusetts Institute of Technology - Electrical Engineering and Computer Science
Living in AMERICA
Artık profesyonel boksör

1091 Mesaj
14 Mart 2010; 2:46:09 

CdRoller diye bir programla deneyin arkadaşlar. Ben beğendim.

382 Mesaj
6 Haziran 2010; 15:52:47 

quote:

Orijinalden alıntı: OrcsCaptan

Onaylanmadı..

mod yada adminmisinde oynaylayıp onaylamama yorumu yapıyorsun?

[Lost] - [Prison Break] - [Chuck] - [Heroes] - [FlashForward] - [Spartacus] - [Dexter] - [Fringe] - [Super Natural] - [Persons Unknown] - [Haven] - [The Vampire Diaries] - [True Blood] - [The Prisoner] - [Leverage] - [House M.D] - [How I Met Your Mother] - [Visitors] - [Spartacus] -[ Terminatör Sarah Connor Chronicles] - [White Collar] - [The Walking Dead] - [Flashpoint]
97 Doğan S 1.6 Alev Kırmızı

1 Mesaj
13 Temmuz 2010; 9:42:11 

kardeş çok saol senin sayende resimlerimi beleşe kurtardım yoksa verikurtarma.com var oraya gönderecektim dvd yi çooooooooooooooooooooooook saol acayip hayra geçtin

31 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:59:21 

çooooook bekledim tam 3,5 saat ama değdi dorusu...kızımın yeni doğduğu günleri ve daha sonraları çektiğim videoları cd ye yakmıştım...cd nin kalan kısmınada resimleri yüklemiştim aptallık işte:) eh memur hayatı belli olmuyorki her an göçebe hayatı ve tabiki ne flaş bellek kaldı ne harddisk kaldı ne pc nin kendisi ama sadece bu cd kalmış üstündede kızımın videoları yazısı silinmiş ama kalem izi belliydi...denemediğim yol kalmadı...buzlukta beklettim, diş macunu sürdüm, sıcak suyla yıkayıp sıcak sıcak taktım ama bir kaç tane movie nin harici yoktu....verikurtarmacılara göndermeye niyetlenmiştim Kİ road kils unstoppableyi okudum HEPSİNİ TAS TAMAM KURTARDIM VE MY NETDİSK TE DAHİL KOPYALAYABİLDİĞİM HERYERE KOPYALADIM....fiyuuuuuuuv yarabbi şükür....
yanılmayalım KİMSE GELECEĞİ YAŞAMIYOR HERKES GEÇMİŞİ YAŞIYOR...GEÇMİŞ OLMASAYDI ZATEN BİZ OLMAZDIK onun için anılar çok değerliymiş abi hemde ÇOOOOOOK....

HİSLER BAKIŞLARDA GİZLİDİR, BAKIŞLARSA GÖZLERDE...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2012; 14:45:38 

dostum allah senden binkere razı olsun bende assasinsin reveletion un oyunu vardı bazı dosyalar kopyalanmıyordu cd biraz adiydi bozulmuş.işimdi oluyo çok teşekkürler.

1202 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
énergy
8 Haziran 2012; 15:54:44 

ben bu tür işler için cd dvd data recovery adlı programı kullanıyorum.

I Love Trance

636 Mesaj
27 Haziran 2012; 13:05:40 

selam herkese. bu dvd için nerdeyse bütün programları denedim ama kurtaramadım. yardım eden olursa çok sevincem..

0

Ekteki dosya (1)

5 Mesaj
1 Ocak 2013; 23:38:57 

paylaşım için tşkler işe yarıyor deniyorum şimdi.

DÜŞÜNCE EK EYLEM BİÇ

65 Mesaj
30 Ağustos 2013; 22:56:56 

Şu anda gerçekten benim için çok önemli bir cdyi kurtarmayı deniyorum kolonyası olarak en iyi veri kurtarım modunda pcyi sabaha kadar açık bırakacağım bakalım ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Çizik CD/DVD lerden Dosya Kurtarma Yöntemleri ...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.441