Şimdi Ara

Çizik CD/DVD lerden Dosya Kurtarma Yöntemleri ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
57.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: x52x

saol

oldu değil mi
  • olmadıı:( Nero yuda denedim Clone CD yide ama DVD deki bozuk alan kısmı hiçbiri kurtaramıyor nero hata veriyor kapanıyor, clone cd de 15dk bekledim bozuk kısımda takıldı kaldı. bu konudaki programı denemedim bununda işe yaramıyacağını düşünüyorum.
  • senin dvd'nin üzerinden kamyon geçmiş herhal
  • walla bilmiyorum olaiblirde:D sadece bitane dosyası yaa :( onu kurtarabilsem yeterdi. bundan sonra arkdaşlara cd falan vermicem:D
  • Herkese Mrb. Geçenlerde Bi tane Dvd yazdırdım. En önemli Arşivim sayılabilecek değerde. Tam yazdırma işleminden 2 gün sonra harddiskim Arıza yaptı ve yenisi ile değiştirildi. Bende Allahtan yedek almıştım diyerekten seviniyordum. Harddisk geldikten sonra DVD yi DVD-RW ıma bi taktım İçi boş Görünüyor. Ama DVD nin arkasından bakınca dolu olduğu anlaşılıyor. Niiçin böyle bir durum Oldu anlamıyorum.
    Lütfen arkadaşlar Ben bu DVD deki Tüm arşıvimi nasıl Pc ye tekrar atabilirim. DVD yeni yazıldığı için ARkasında Çizik dahi yok. Harhangi Kolanya ve benzeri şey sürmedim. Çünki Bilirimki Dvd ler Hassastır. Lütfen Bu konuda yardımcı olun.

• quote:

Orjinalden alıntı: sinan-kaytan

Herkese Mrb. Geçenlerde Bi tane Dvd yazdırdım. En önemli Arşivim sayılabilecek değerde. Tam yazdırma işleminden 2 gün sonra harddiskim Arıza yaptı ve yenisi ile değiştirildi. Bende Allahtan yedek almıştım diyerekten seviniyordum. Harddisk geldikten sonra DVD yi DVD-RW ıma bi taktım İçi boş Görünüyor. Ama DVD nin arkasından bakınca dolu olduğu anlaşılıyor. Niiçin böyle bir durum Oldu anlamıyorum.
    Lütfen arkadaşlar Ben bu DVD deki Tüm arşıvimi nasıl Pc ye tekrar atabilirim. DVD yeni yazıldığı için ARkasında Çizik dahi yok. Harhangi Kolanya ve benzeri şey sürmedim. Çünki Bilirimki Dvd ler Hassastır. Lütfen Bu konuda yardımcı olun.

Bazen bunun gibi bir takın sorunlar çıkıyor malesef. Ama dvd de sorun olduğunu sanmıyorum.
    İlk once Isobuster programıyla dvd nin içeriğine bak bakalım. Senin dosyalar görünüyor mu?
    http://www.isobuster.com/isobusterdownload.php

• UnStoppaple Çok işe Yaradı Hocam Çok Sağol...
  • Ben isobuster ile bir dvd'den dosyalar kurtardım bu bu dosyalar oyun'un setup dosyaları ben bu iso dosyaları nasıl açıp oyunu kuracağım? Lütfen yardım edin.
  • yok ya bu da iişe ayaramadı.. sütelik dvd'nin üzerinde tek bi çizik bile yok.. :(:( bi bulsam sorun ne..
  • Burdaki program veya programların yaptıkları anladığım kadarıyla;

Arızalı medyadaki veri windows ortamında yani windowsun normal kopyalama vs. gibi özelliğiyle okunurken okuma hızı belli bir hızın altına düşünce hata verebilir ve okuma sonlandırılır.
    Böyle olunca arızalı medyadaki veri tam hasarlı olmasa bile olumsuz sonuç alabiliriz. Gerçekten okunamayacak kadar hasarlı bir kısım varsa bu kısımdan sonraki kısım hasarsız olsa bile windowsun normal okumasıyla bu hasarsız bölüme geçmeden işlem sonlandırılmaktadır.

İşte burdaki programlar o hasarlı kısmı atlayıp devamındaki hasarsız kısmıda okumak yani kapyalamak için kullanılmaktadır. Tabiki bu tip programlar windowsunkinden daha düşük hızlarda veri okuması gerçekleştirebildikleri için olumlu sonuç alabilmekteyiz. Lakin böyle olunca bu medyayı okuma süresi çok artmaktadır.....

Ama medya gerçekten okunamayak derecede hasarlı ise veya okunacak dosyanın ufak bir kısmının düzgün okunamaması bazı dosya türlerinde olumsuz sonuç verebilir....

@darkjaden
    Isobuster programıyla iso dosyası elde ettiysen büyük ihtimal winrar ile bu iso dosyasını açıp bilgisayarındaki belli bir konuma çıkartman ve büyük ihtimal setup dosyasını çalıştırman sorunu çözebilir.
    Tabi bazı oyun dosyaları korumalı olabiliyor. Yani sadece medyadan düzgün kurulabiliyor. Eğer sendeki oyununda böyle özellikleri var ise;
    Alcohol %120,Neronun Sanla CDrom özelliği,Daemon Tools gibi bir çok program ile bilgisayarına sanal cdrom kurabilir ve bu iso dosyasını bu programlar vasıtasıyla bu sanal cdroma takıp normal dvd gibi oyununu kurabilirsin.

Nasıl yapabileceğini googlede ufak bir araştırma yaparark bulabilirsin.... Mesela.....
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&hs=l1j&q=Daemon+Tools+resimli&btnG=Ara&meta=
    Kolay gelsin.........

• Arkdaşlar,tatilde çektiğim resimleri boş bir dvd cd'ne Nero 8 ile yazdırdım.Yazdı ve eve gelip Pc'ye taktığımda Sürücüde Cd'yi görüyor tıklıyorum 1.2gb resim klasörümüde görüyor,bir daha tıklıyorum sonra resimler açılıyor ama hiç bir şekilde ordan resimleri çıkarıp,kopyalayamıyorum
    Ne yaptıysam bir türlü kurtaramadım resimlerimi! sadece 200mb nı falan kurtarabildim!Bu zamana kadar yaptığım işlemleri yazayım fikir belirticek arkdaşlara yararı olsun
    1-Nero ile iso alayım dedim en fazla %50 sine kadar gidebildim
    2-Cdrecovery proğramlarını denedim yine 200-300mb da dondu
    3-temizledim defalarca cizmeden ama yine kopyalamıyorum nede açabiliyorum reismleri!
    4-Cd de cizik bile yok!
    5-sanırım dvd den dvd'ye fark edebiliyor çünkü bende Samsung Dvd RW ile %20 iso yaparken hata verirken LG dvd RW da %50 ye kadar gitti orda hata verdi.İşin dahada ilginci hani şu tv lere bağlanan LG DVD player'a koyduğumda bütün resimleri açtı! Aklıma dvd player'ın içinde okuyucu pc'ye bağlamak bile geldi ama anakarta nasıl bağlıcaktım ve ne diye tanıyacaktı
    Bu resimleri ben nasıl kurtarabilirim bu konuda tecrübeli arkdaşlar varsa yardımlarını bekliyorum....

• @Racer_ali
    Dvd deki resimlerin hepsi bilgisayarında sorunsuz açılıyor mu acaba?
    Yoksa bazıları açılıyor, bazıları açılmıyor mu?
    Hepsi açılıyor ise o dvd okuyucuyla bu resimleri kurtarabilmen lazım.
    CD/DVD lerde çizik olmasa bile yazılırken veya yazıldıktan sonra zarar görebiliyor....

Iso alma konusundan Alcohol %120 programını tavsiye ederim. Gerçekten çok başarılı.
    Tabi bu konudaki Roadkil's Unstoppable Copier gibi programlarda kopyalama konusunda çok başarılı. Denemeni tavsiye ederim...
  • Abi pc ye koyuyosun görüyor E:'de 1.20 gb diye klasör'ün içini tıklıyorum sonra resimlerin bi bölümünü açabiliyorum fakat geri kalanını orda görüyor ama açamıyorum nede kopyalayabiliyorum!! Anlamadığım dvd player'a koyduğumda hepsini sorunsuz açıyor tv de görebiliyorum fakat DVD RW larda sorun oluyo! bi kurtaramadım
  • İlgili fotoğrafları tv de açıyorsan ve bilgisayarda açamıyorsan senin dvd sürücün o dvd yi düzgün okuyamıyor. Farklı dvd sürücüler ile denemen belki sonuç verebilir.
    Git bir kafede dene. Orda okursa yeni bir dvd çektirir veya flash bellek gibi bir aygıta fotoğrafları atabilrisiniz...
  • Blue_life aynen dediğin gibi farklı dvd Rw ile de denedim kopyalamadı,İso alayım dedim bende %20'de hata veren Cd başka DVD RW da %50 ye kadar gitti ama oda orda hata verdi attı cd'yi dışarı
  • Abicim proğramda sorun mu var? Bu roadkill'i yüklemeyin arkdaşlar! silince geri dönüşüm kutusunda kalıyor
  • @Racer_ali
    Ne demek istediğini tam analamadım :( Neyi silince geridönüşüm kutusunda kalıyor.
    Benim o aralar inan çok işime yaramıştı.

Bu arada programı yüklemeye gerek yok. Portable olarak çalışabiliyor.
    Ben setup linki vermişim.... :) Programın portable linki..
    http://www.roadkil.net/program.php?ProgramID=29&Action=NewOSID&DownloadVersion=6&Installer=NO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 18 Ağustos 2009; 18:14:02 >
  • @blue_life
    Abicim,proğramı kaldırınca tam silinmiyor hala geri dönüşüm kutusunu sağ tıklayınca orda kısa yolu duruyordu ve 2-3 kurup silince falan anca kaldırabildim :S Evet hızlı transfer yapıyor ama bu proğramda işime yaramadı bozuk yere gelince aynen kalıyor!!
    Benim sorunum dvd'ye yazdırdığım resimlerimi pc'ye takıyorum görüyor klasörüne kadar hepsini 1.2gb diye içine giriyorum orda da sorun yok ama en resim olarak açıyor nede kopyalıyor nede İSO almaya izin veriyor :S sadece ilk 220mb nı her proğradam kurtarabildim zaten cd yi koyunca kendi de 220mb nı kopyalayıp açabliyor!
    En ilginç olanda hadi yazdırırken yaktı yada hata yaptı dicem ama Tv'nin altındaki dvd player'a taktığımda tüm resimleri tv de aynen açıyor :S:S
    Var mı bi akıl verebilcek?
  • @Racer_ali
    O bilgisayarda ilgili dvd sürücün ile yapacak fazla bir şey yok gibi. Büyük ihtimal senin dvd medyası sorunlu çekildi.

Lakin son olarak bir şey daha denemeni istiyorum. Emin deyilim ama belki sonuç verebilir. Denemek ile bir şey kaybetmezsin.
    Bir CD/DVD nin bir den fazla formatı olabilir. ISO 9660, joliet, Udf vs vs...
    Bazı sistemler hangi format kendine uygun ise, o formattaki bilgileri okur.

Senin tvde de aynen öyle olabilir diye düşünüyorum.
    Biz bu formatları en basit olarak Isobuster ile görebiliriz.

Çizik CD/DVD lerden Dosya Kurtarma Yöntemleri ...

IsoBuster programını sistemine kur. Sonra o dvd yi sistemine takıp yukardaki kutudan ilgili sürücünü seç. Resimdeki ok işareti ile gösterdiğim modların içindeki, pc de çalışmayan ama ve tv de çalışan dosyaları dene.
    Dosyaları masaüstüne sürükleyerek kullanabilirsin.
    Umarım işe yarar.. Kolay gelsin....

Bu arada belki tv de de tüm resimler çalışmıyor olabilir.

• Dost'um uğraşın için teş. ederim inan bu resimleri çekmek için 8-10km sırtımda objektifler ve makina ile dağ yollarında yürüdüm ve tv'nin altındaki dvd player'da hepsini açıyor ama pc'ye takınca görüyor ama ne kopyalıyordu nede açıyordu hepsini! :( ama şu dediğin yöntemi deniyeceğim SAOL.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.