Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (460. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.275.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene laguna forumlarında oldukça büyük yardımlar aldım tecrübelerimi aktardım birbirimize yardımlarımız dokundu arkadaşlarla.Fakat geçen sene borçlarım sebebiyle çok sevdiğim arabamı sattım aslında çok üzülmedim çünkü gerçekten ayda 700-800 km yol yapıp 400-500 milyon benzin parası vermekten bıkmıştım açıkcası 2.0 benzinli araba iş değil şu devirde lpg ye de karşıyım.

neyse ilk fiorino çıktığında turuncusuna hayran kalmıştım sanırım o zaman sene 2007 filandı ve keşke alabilsem demiştim.Döndük dolaştık 2010 un ağustos ayının 15 ine ve bir araba almaya karar verdik.Öncelikli tercihim dizel ve az km de yeni model bir araç almaktı tabi ailem doblo gibi arabalara sıcak bakmıyordu o yüzden C3 getz corsa clio gibi araçları inceliyordum.Ya km leri yüksek ya bütçeme uymadı yada araçlar çarpık çurpuk çıktı artık araba seçme konusunda işlerime konsantre olamıyordum çünkü benim huyumdur kafamda çözülmesi gereken bu tip bir iş var ise başka işlere bakamıyorum.Hergün ofiste zamanın çoğunu çıktı almakla sahibinden com da hurriyet oto da geçiriyodum.Sonra lan şu fiorinolara filan tekrar bakıyım derken bir tane araç gözüme ilişti arabalardan çok ii anlayan bi abimizede araç alacağım aklında bulunsun diye haber vermiştim naptın diye aramış o fiorino yu incelerken abi napıyım araba yok doğru dürüst şimdi getz alcaz abs bile yok dedim şeytan diyo git fiorino bipper doblo gibi bişi al diyo dedim oda hakkikaten oğlum fiorino alsana ne duruyosun bak bakalım fiyatlara dedi abi böle böle önümde bir tane açık şu şu şu dedim tamam al işte dedi.Aradım konuştum sordum pazarlık ettim gittim aracı gördüm şöyle bir kullandım ve aldım

Artık bende aranıza 2008 fiorino 1.3 combi ile katılıyorum pazartesi günü teslim alacağım.Aracım 27.000 km de yeşil ve donanım olarak bluetooth,abs,airbag,otomatik cam,analog klima,yol bilgisayarı,park sensörü treeking paket ses paketi ( ses paketi ne bilmiyorum ) cd-mp3 çalar var.aracın sadece sağ ön çamurluğunun ağız kısmı boyalıymış onuda sorun etmedim.Aracımı bu yönleri ile değerlendirirmisiniz ?

Şimdi sizden bir kaç bir şey öğrenmek istiyorum.Ben ankaradayım bu aracı en ucuz hangi servise götürmem gerekiyor en iyi anlayan kim bilginiz vardır.Aracıma zamanla jant ( tofaştan emotion jant ımı oluyor ne oluyosa genelde turuncularda var siz anlamışsınızdır ) ondan taktırmak sis farı yaptırmak ve param olursa siyah tamponları gövde rengi yaptırmak istiyorum öncelikli işlerim bunlar.İlk hedefim sis farı taktırmak fiyatları hakkında bilgisi olan varmı serviste orjinalini taktırmak istiyorum.

Araç ile şehir içinde bir depo ile ne kadar yol yapıyosunuz ortalama onu bilmek istiyorum eurodizel mi kullanacağız bunu bilmek istiyorum birde bakımları 10 binde birmi yapılıyor araç şu an 27 bin küsürde bana tavsiyeleriniz nelerdir.Ankara içinde kullanan varsa trafikte sorun yaratıyormu polisler en çok merak ettiğim konulardan bir tanesi de bu.

şimdilik aklıma gelenler bunlar ilk giriş için uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ama bir seferde çıksın istedim sonra kısaltıcaz tabiki.

vereceğiniz değerli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

bu arada sigorta acentesiyim sorularınız sigorta işlemleriniz olursada beklerim

• Orijinalden alıntı: fio48

Orijinalden alıntı: barisinan

Fio 48 kardeşim öncelikle ayrıntılı verdiğin bilgiler için çok sağol aşağıdaki sorunu sanayiideki usta ve küçük tecrübemle anlattayım

Dediğiniz gibiyse indirirken yamulduysa amortisörlerde sorun vardır.Yan duran kapının amortisörlerinin gazı nasıl boşalıyor anlayamadım,ilginç.Olayın iki defa tekrarlanması da cabası.

İki yamulma olayında da Aracı sola yatık park edip bagajım 15 dak kadar açık kaldı.Bagaj kapatmak istediğimde sağ tarafın kasılıp kaldığını,görev yapmayarak lastik gibi yamulduğunu gördüm sanayidekilerin 90 ı amörtisörün hatalı olduğunu gazının kaçmış olduğunu söyledi..Bu çubuk amörtisörlerin bu arka bagaj ağırlığı zor şartlarda kaldıramadığını söyledi..Tabii servis markaya leke sürdürmemek için böyle şey ilk duyduk diyor.Büyük firma olmanın yolunun hataları düzeltmekle olacağını kavrayamamışlar anlaşılan..Ama dobloya daha güçlü ve kalın bi amörtisör takmayı biliyorlar..Halbuki bagaj kapı ağırlıkları aynı gibi...Ya hu mantıken düşünün.. hiç fiestanın arka bagaj amörtisörü ile fionunki ile aynı güce sahip olabilir mi?Fionun arka bagaj emsali doblo cango falan..

Senede az km yapıyorsanız servisin yolundan bile geçmeyin.Arıza verse verse motor verir.Multijet motorlarda yıllardan beri piyasada mevcut.Mutlaka anlayan iyi ustalar yetişmiştir.

Geçenlerde 20000 km genel bakımını yaptırdım.290 lira ödedim.İnanın aynı değişimleri dışarıda 110-120 liraya işçilik dahil yaptırmak mümkün.İnternet piyasasında bakım ve parça konusunda alış-veriş yapabileceğiniz yerler mümkün.Olmasa bile her sanayide Fiatın yedek parçasını satan dükkanlar vardır.
    Örnek vermek adına aşağıda birtane var.

yedek parça

senede 8_15 bin km gezen bir kardeşiniz olarak sakaryamın multijet ustalarına aracımı emanet etmeyi düşünebilirim paliosu olan bi öğretmen arkadaş ustasını yere göğe sığdıramıyor..Pahalı fiyatlarından ziyade,Kendimi garantiden beleş amörtisör koparmaya çalışan yalancı biri gibi hissettiren servisten soğudum açıkçası..hislerimi bayanla da paylaştım..Anlıyacağınız ya başka servis ya da Paliosu olan arkadaşın ısrarla tavsiye ettiği fiat özel servise gidebilirim..Ama anladığım fio ların sıkı bi testten geçmedikleri onun için aracın öbür parçalarına da güvenim azaldı,belkide garantiden çıkmamalıyım..Kafam karışık ama çokta dert değil..nihayetinde bi araba..olmadı sat..yenisini al..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisinan -- 21 Ağustos 2010; 12:07:58 >

• ALLAH ALLAH..Bi alıntı yapamadım gitti..Kopyala yapıştırla tekrar gönderelim bakalım..

Fio 48 kardeşim öncelikle ayrıntılı verdiğin bilgiler için çok sağol aşağıdaki sorunu sanayiideki usta ve küçük tecrübemle anlattayım

Dediğiniz gibiyse indirirken yamulduysa amortisörlerde sorun vardır.Yan duran kapının amortisörlerinin gazı nasıl boşalıyor anlayamadım,ilginç.Olayın iki defa tekrarlanması da cabası.

İki yamulma olayında da Aracı sola yatık park edip bagajım 15 dak kadar açık kaldı.Bagaj kapatmak istediğimde sağ tarafın kasılıp kaldığını,görev yapmayarak lastik gibi yamulduğunu gördüm sanayidekilerin 90 ı amörtisörün hatalı olduğunu gazının kaçmış olduğunu söyledi..Bu çubuk amörtisörlerin bu arka bagaj ağırlığı zor şartlarda kaldıramadığını söyledi..Tabii servis markaya leke sürdürmemek için böyle şey ilk duyduk diyor.Büyük firma olmanın yolunun hataları düzeltmekle olacağını kavrayamamışlar anlaşılan..Ama dobloya daha güçlü ve kalın bi amörtisör takmayı biliyorlar..Halbuki bagaj kapı ağırlıkları aynı gibi...Ya hu mantıken düşünün.. hiç fiestanın arka bagaj amörtisörü ile fionunki ile aynı güce sahip olabilir mi?Fionun arka bagaj emsali doblo cango falan..

Senede az km yapıyorsanız servisin yolundan bile geçmeyin.Arıza verse verse motor verir.Multijet motorlarda yıllardan beri piyasada mevcut.Mutlaka anlayan iyi ustalar yetişmiştir.

Geçenlerde 20000 km genel bakımını yaptırdım.290 lira ödedim.İnanın aynı değişimleri dışarıda 110-120 liraya işçilik dahil yaptırmak mümkün.İnternet piyasasında bakım ve parça konusunda alış-veriş yapabileceğiniz yerler mümkün.Olmasa bile her sanayide Fiatın yedek parçasını satan dükkanlar vardır.
    Örnek vermek adına aşağıda birtane var.

yedek parça

senede 8_15 bin km gezen bir kardeşiniz olarak sakaryamın multijet ustalarına aracımı emanet etmeyi düşünebilirim paliosu olan bi öğretmen arkadaş ustasını yere göğe sığdıramıyor..Pahalı fiyatlarından ziyade,Kendimi garantiden beleş amörtisör koparmaya çalışan yalancı biri gibi hissettiren servisten soğudum açıkçası..hislerimi bayanla da paylaştım..Anlıyacağınız ya başka servis ya da Paliosu olan arkadaşın ısrarla tavsiye ettiği fiat özel servise gidebilirim..Ama anladığım fio ların sıkı bi testten geçmedikleri onun için aracın öbür parçalarına da güvenim azaldı,belkide garantiden çıkmamalıyım..Kafam karışık ama çokta dert değil..nihayetinde bi araba..olmadı sat..yenisini al..

• quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Artık bende aranıza 2008 fiorino 1.3 combi ile katılıyorum pazartesi günü teslim alacağım.Aracım 27.000 km de yeşil..

Değerli hocam;
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız binin inşallah..
    Yakıt olarak binen kişiye bağlı..
    Uygun devirde kullanırsanız çok az yakar..
    UYGUN DEVİR İÇİN YOL BİLGİSAYARI YARDIMCI OLUR..
    ÖRNEK;Uzun yolda 1800-2000 devir ve 80-85 km en uygun devir.. Bu devirde en az yakıtla gider..Ana bakım 20000 de.. 10 binde birde yağına bakıyorlar..
    Geçmiş sayfalara bir bakın,faydası olur.
    Tekrar selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: barisinan

Dostum garanti bitene kadar yetkili servise devam etmeniz her yönden iyi olur.Garanti bittikten sonrada bakımları ve arızaları dışarıda yaptırırsınız.Sonuçta garanti olmadığı zaman yetkili servisler de her parçanın parasını fazlasıyla alacaktır.
    Geçen yıl opel astrası olan öğretmen arkaşımın aracının marş dinamosu arızalandı.Yetkili servis 1000 lirasını alıp gönderdi.Aynı parçayı gittigidiyorda 195 liraya görünce şoke oldu ve gersi malum bir daha yetkili servislere adım atmam ,dedi.

• Bana da garanti uzat deyip duruyorlar..
    Araç daha 17500 km de..
    süre aralıkta bitiyor..
    O zamana kadar 20-22000 olur..
    aslında haksızlık..
    NE OLURSA OLSUN EN AZ 30-40.000 KM SÜRESİZ GARANTİ OLMALI..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuuL

Arkadaşlar FİAT FİORİNO EMOTİON almayı düşünüyorum kısmet olursa ilk aracım olucak. tavsiyeleriniz ne olur acaba forumda bu konuda baya tecrübeli arkadaşlar var tecrübelerinizden yararlanmak isterim bu aracı tavsiye edermisiniz fikirleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli iyi forumlar

Araba seçimi zevk işidir bu size kalmış.Fakat eksi yönlerini bir kaç madde ile kısaca anlatayım.

1.Bu araçlar ruhsatta kamyonet geçtiği için çift şeritli yollarda hız limiti 88 km/h,otoyolllarda ise 99 km/h'dir.Otomobiller gibi değil.
    2.Bu araçlar gelirler idaresinde panelvan olarak geçtiği için(bukalemun gibi araçtır.) ilk 6 yıl boyunca aynı vergi dilimi (2010 yılı için yıllık 648 lira)üzerinden MTV öder.
    3.Kamyonet olarak geçtiği için her yıl muayeneye girmek zorundadır.

Motor olarak fiatın 1.3 75 bg 190 NM tork multijet motoruna sahiptir.Yakıt olarak 45 litre ile uzun yolda 90 km/h geçmemek üzere 850-900 km gidebilmek mümkündür.

Fiyatına göre donanım olarak tatminkardır.Fiatın sitesinden bakabilirsin.

Sıfır almayı düşünüyorsanız 1.6 105 bg multijetli yeni doblolara öncelikli olarak bakmanızı tavsiye ederim.Yakışıklı olsun diyorsanız orası başka.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

Bana da garanti uzat deyip duruyorlar..
    Araç daha 17500 km de..
    süre aralıkta bitiyor..
    aslında haksızlık..

Yetkili servisler bir arızayı garantiye sokmamak için bin dereden su getirirken sen uzatsam mı ,diye nasıl düşünürsün?

400 lira az para mı?Boş ver,cüzdanında dursun.Garanti biterse parçayı alıp dışarıda halledersin.Yukarıda bakım parçalarının satıldığı bir link verdim.Aradaki fiyat farkına bakın.

• quote:

Arkadaşlar geçen sene laguna forumlarında oldukça büyük yardımlar aldım tecrübelerimi aktardım birbirimize yardımlarımız dokundu arkadaşlarla.Fakat geçen sene borçlarım sebebiyle çok sevdiğim arabamı sattım aslında çok üzülmedim çünkü gerçekten ayda 700-800 km yol yapıp 400-500 milyon benzin parası vermekten bıkmıştım açıkcası 2.0 benzinli araba iş değil şu devirde lpg ye de karşıyım.

neyse ilk fiorino çıktığında turuncusuna hayran kalmıştım sanırım o zaman sene 2007 filandı ve keşke alabilsem demiştim.Döndük dolaştık 2010 un ağustos ayının 15 ine ve bir araba almaya karar verdik.Öncelikli tercihim dizel ve az km de yeni model bir araç almaktı tabi ailem doblo gibi arabalara sıcak bakmıyordu o yüzden C3 getz corsa clio gibi araçları inceliyordum.Ya km leri yüksek ya bütçeme uymadı yada araçlar çarpık çurpuk çıktı artık araba seçme konusunda işlerime konsantre olamıyordum çünkü benim huyumdur kafamda çözülmesi gereken bu tip bir iş var ise başka işlere bakamıyorum.Hergün ofiste zamanın çoğunu çıktı almakla sahibinden com da hurriyet oto da geçiriyodum.Sonra lan şu fiorinolara filan tekrar bakıyım derken bir tane araç gözüme ilişti arabalardan çok ii anlayan bi abimizede araç alacağım aklında bulunsun diye haber vermiştim naptın diye aramış o fiorino yu incelerken abi napıyım araba yok doğru dürüst şimdi getz alcaz abs bile yok dedim şeytan diyo git fiorino bipper doblo gibi bişi al diyo dedim oda hakkikaten oğlum fiorino alsana ne duruyosun bak bakalım fiyatlara dedi abi böle böle önümde bir tane açık şu şu şu dedim tamam al işte dedi.Aradım konuştum sordum pazarlık ettim gittim aracı gördüm şöyle bir kullandım ve aldım

Artık bende aranıza 2008 fiorino 1.3 combi ile katılıyorum pazartesi günü teslim alacağım.Aracım 27.000 km de yeşil ve donanım olarak bluetooth,abs,airbag,otomatik cam,analog klima,yol bilgisayarı,park sensörü treeking paket ses paketi ( ses paketi ne bilmiyorum ) cd-mp3 çalar var.aracın sadece sağ ön çamurluğunun ağız kısmı boyalıymış onuda sorun etmedim.Aracımı bu yönleri ile değerlendirirmisiniz ?

Şimdi sizden bir kaç bir şey öğrenmek istiyorum.Ben ankaradayım bu aracı en ucuz hangi servise götürmem gerekiyor en iyi anlayan kim bilginiz vardır.Aracıma zamanla jant ( tofaştan emotion jant ımı oluyor ne oluyosa genelde turuncularda var siz anlamışsınızdır ) ondan taktırmak sis farı yaptırmak ve param olursa siyah tamponları gövde rengi yaptırmak istiyorum öncelikli işlerim bunlar.İlk hedefim sis farı taktırmak fiyatları hakkında bilgisi olan varmı serviste orjinalini taktırmak istiyorum.

Araç ile şehir içinde bir depo ile ne kadar yol yapıyosunuz ortalama onu bilmek istiyorum eurodizel mi kullanacağız bunu bilmek istiyorum birde bakımları 10 binde birmi yapılıyor araç şu an 27 bin küsürde bana tavsiyeleriniz nelerdir.Ankara içinde kullanan varsa trafikte sorun yaratıyormu polisler en çok merak ettiğim konulardan bir tanesi de bu.

şimdilik aklıma gelenler bunlar ilk giriş için uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ama bir seferde çıksın istedim sonra kısaltıcaz tabiki.

vereceğiniz değerli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız hayırlı olsun,güzel kullanın.

Bu araçaların asıl özelliklerini az önce biir başka arkadaşa bahsettim.Yine de bahsedeyim.

1.Bu araçlar ruhsatta kamyonet geçtiği için çift şeritli yollarda hız limiti 88 km/h,otoyolllarda ise 99 km/h'dir.Otomobiller gibi değil.
    2.Bu araçlar gelirler idaresinde panelvan olarak geçtiği için(bukalemun gibi araçtır.) ilk 6 yıl boyunca aynı vergi dilimi (2010 yılı için yıllık 648 lira)üzerinden MTV öder.
    3.Kamyonet olarak geçtiği için her yıl muayeneye girmek zorundadır.
    4.İstanbul'da 1. köprüden geçemiyor.
    5.Ankara'da ise duyduğum kadarıyla Kızılay'a giremiyor.(Ankaralı olan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir)

Bakım konusunda her 10000 kmde yağı ve yağ filtresi değişiyor.20000 km ve katlarında ise yağ(3 litre),yağ,mazot,polen,hava filtreleri değişiyor.Balatalar ise yumaşak olduğundan 30000 km civarı değişebiliyor.Tabii bu durum kullanım yönüyle alakalıdır.

Sis farından bahsetmişsiniz.Aracınızın ön tamponu aşaıdaki gibi değil sanırım.Sis farı kısmı düz olanlardan

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

Bundan olması gerek.

Durum böyle olunca da sis farı takılabilmesi için ön tamponun değişmesi lazım diye düşünüyorum.Değişmeyi göze alacaksanız emotionlarınkinden taktırın.

Jant konusunda internette(sahibinden.comda) satanlar mevcut.Aşağıda takımına 400 lira isteyen var.Fakat lastiklerini ayrıca almanız lazım.(195-55-16)

emotion jant takım

Yakıt konusunda tutumlu sayılacak bir motora sahiptir.Sakin kullanımlarda şehir içi(Ankaranın trafiği malum İstanbuldan sonra ikinci sırada)45 litre ile 600-700 km arası yol yapabilirsiniz.Uzun yolda ise 90 km/h ile 800-900 km yol yapabilirsiniz.
    Araçlarımızda ve diğer common rail sistemli tüm dizel araçlarda artık euro dizel kullanımı motor randımanı ,ömrü ve yakıt sistemini açısından mecburidir.Çok zorda kalsanız bir miktar kırsal motorinde kullanabilirsiniz.

Multijet motorların bir avantajı da trigerde kayış yerine zincir kullanmasıdır ve değişimi de diğerlerine göre 160.000 km yapılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 21 Ağustos 2010; 16:21:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

Bana da garanti uzat deyip duruyorlar..
    Araç daha 17500 km de..
    süre aralıkta bitiyor..
    aslında haksızlık..

Yetkili servisler bir arızayı garantiye sokmamak için bin dereden su getirirken sen uzatsam mı ,diye nasıl düşünürsün?

400 lira az para mı?Boş ver,cüzdanında dursun.Garanti biterse parçayı alıp dışarıda halledersin.Yukarıda bakım parçalarının satıldığı bir link verdim.Aradaki fiyat farkına bakın.

Yok hocam zaten uzatmayı şimdilik düşünmüyorum...

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

2.Bu araçlar gelirler idaresinde panelvan olarak geçtiği için(bukalemun gibi araçtır.)

Harika yorum...

• Fiorino Fan Club Ailesi Hayırlı Akşamlar Diliyorum , Keyifler İyidir Umarım :)
    Bugün Avrupa Yakasından Anadolu Yakası Kayışdağı'na Gittim ..
    10 Km Kadar Trafiğe Takıldım ,
    100 Km Hızı Geçmedim ,
    Full Klima Açıktı ( Gidiş ve Dönüşte )
    Ortalama Yakıt Tüketimini Bir Ara 4.9'a Kadar Düşürdüm ..
    Genelde İse 5.3 - 5.7 Arası Seyir Etti , Sizce Bu Veriler Normalmidir ?
    Aracım 13.500 Km'de , Saygılar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qarez75

Fiorino Fan Club Ailesi Hayırlı Akşamlar Diliyorum , Keyifler İyidir Umarım :)
    Bugün Avrupa Yakasından Anadolu Yakası Kayışdağı'na Gittim ..
    10 Km Kadar Trafiğe Takıldım ,
    100 Km Hızı Geçmedim ,
    Full Klima Açıktı ( Gidiş ve Dönüşte )
    Ortalama Yakıt Tüketimini Bir Ara 4.9'a Kadar Düşürdüm ..
    Genelde İse 5.3 - 5.7 Arası Seyir Etti , Sizce Bu Veriler Normalmidir ?
    Aracım 13.500 Km'de , Saygılar ..

İstanbul için daha ne olsun ki
  • arkadaşlar hız sabitleyicisi konusunda bir gelişme yok mu?sizden olumlu bir gelişme gelirse 2010 doblom için aynı yola başvuracağım..
  • Yok maalesef.Olacağını da zannetmem.Çünkü,bu fioların ve eski kasa dobloların herhangibir modelinde CC opsiyonu ne standart ne de opsiyonel olarak hiç bir araçta piyasaya sürülmedi.Sürülmüş olsa alt yapısı olurdu ve sadece birkaç işlemle taktırılabilirdi.
  • quote:

quote:

Artık bende aranıza 2008 fiorino 1.3 combi ile katılıyorum pazartesi günü teslim alacağım.Aracım 27.000 km de yeşil..

Değerli hocam;
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız binin inşallah..
    Yakıt olarak binen kişiye bağlı..
    Uygun devirde kullanırsanız çok az yakar..
    UYGUN DEVİR İÇİN YOL BİLGİSAYARI YARDIMCI OLUR..
    ÖRNEK;Uzun yolda 1800-2000 devir ve 80-85 km en uygun devir.. Bu devirde en az yakıtla gider..Ana bakım 20000 de.. 10 binde birde yağına bakıyorlar..
    Geçmiş sayfalara bir bakın,faydası olur.
    Tekrar selamlar

Merhaba vermiş olduğunuz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.Artık sizin tecrübelerinizden faydalanacağız umarım sizleri sıkmam iyi akşamlar.

• fio48 dostum teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için.Evet söylediğiniz gibi tamponun değişmesi gerekiyormuş aracın ilan resmine şimdi baktım kim bilir ne kadardır emotion tamponu içinede sis farı taktırınca herhalde az buz bir paraya denk gelmez diye düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgi verirlerse sevinirim.
    Jantlarıda değiştirmek çok istiyorum tabi ama önce aracı bi alalım biraz binelim bakalım masraf filan çıkarcakmı.

2 sorum daha olacak şimdi bu kamyonet geçtiği için her sene muayene olacak doğrumu ?
    birde ben o gün test sürüşü yaparken araç güneş altında durduğundan dolayı içi çok ısınmıştı 3-4 dk kapıları açık bekletip bindim tur attığım mesafe 1-1.5 km filan civarında klimanın soğutmasından çok memnun kalmadım çokmu aceleci davrandım yoksa bir sorun olabilirmi ? aracı bugün sigortacı olduğum için araştırdım kazası belası yok satan kişininde sölediği çamurluk ağzı boyalı sürttük dedi benimde gördüğüm 2008 yılında 300 tl lik ufak bir hasar demekki onun dışında kaza bela yok ama motorda bişi çıkarsa o kısmını tabiki bilemem şans işi artık.Klima ve muayene konusunda aydınlatırsanız sevinirim.Birde yıllık vergimiz ne kadar 1.3 multijet 2008 arac

iyi akşamlar

• PamirSAROS
    Ne demek değerli hocam..
    Yeter ki bildiğimiz bir konu olsun..
    BU ARADA ARAÇLARINIZ GÜZEL..
    4-5 SENE ÖNCESİ HAYAL BİLE EDİLEMEZDİ... KASA RESMEN JEEPP
  • quote:

fio48 dostum teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için.Evet söylediğiniz gibi tamponun değişmesi gerekiyormuş aracın ilan resmine şimdi baktım kim bilir ne kadardır emotion tamponu içinede sis farı taktırınca herhalde az buz bir paraya denk gelmez diye düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgi verirlerse sevinirim.
    Jantlarıda değiştirmek çok istiyorum tabi ama önce aracı bi alalım biraz binelim bakalım masraf filan çıkarcakmı.

2 sorum daha olacak şimdi bu kamyonet geçtiği için her sene muayene olacak doğrumu ?
    birde ben o gün test sürüşü yaparken araç güneş altında durduğundan dolayı içi çok ısınmıştı 3-4 dk kapıları açık bekletip bindim tur attığım mesafe 1-1.5 km filan civarında klimanın soğutmasından çok memnun kalmadım çokmu aceleci davrandım yoksa bir sorun olabilirmi ? aracı bugün sigortacı olduğum için araştırdım kazası belası yok satan kişininde sölediği çamurluk ağzı boyalı sürttük dedi benimde gördüğüm 2008 yılında 300 tl lik ufak bir hasar demekki onun dışında kaza bela yok ama motorda bişi çıkarsa o kısmını tabiki bilemem şans işi artık.Klima ve muayene konusunda aydınlatırsanız sevinirim.Birde yıllık vergimiz ne kadar 1.3 multijet 2008 arac

iyi akşamlar

Tampon ve sis farları için herhangi bir yetkili servisi arayarak parça bölümünden fiyat alabilirsiniz.Şu an benim de bir bilgim yok.Fakat çıkması 100 lira.
    sahibinden fio ön ampon

Hafif ticari araçların hepsi sıfır satıldığı andan itibaren her yıl sonunda muayene olması zorunludur.

Güneş altında kalan her aracın iç ve dış aksamı normalinde üstünde ısınır.Bu yüzden klimanın soğutması biraz zaman alabilmektedir.Bu durum sadece fiorinolar için geçerli de değil.Fakat bir müddet sonra(5-10 dk arası tam soğutma oluyor.) klimalarımız gerçekten iyi soğutuyor.Bu yaz Adana'da,Fethiye'de ve Antalya'da test edildi

Servise yolunuz düşerse klima gazını yine de bir kontrol ettirin.2008 model araç belkide önceki sahibi kış ve bahar aylarında 15 günde bir 10 dk çalıştırmamıştır.

Yıllık vergimiz 2010 yılı için 324+324 liradır.(1300-1600 cc arası otomobilllerle aynı).

Bizim araçlarda var fakat sizinkinde var mı bilemiyorum.Kontak üzerindeki açma ve kapama tuşlarına uzun süreli basarsanız araçlarımızın camları oto. olarak inip kalkmaktadır.Bu sayede güneşte kalmış araçlarımızı ,içine binmeden havalandırmak iyi oluyor.

İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 21 Ağustos 2010; 23:26:06 >

• Bende tam cevap yazacaktım,hocam yazmış..
    Hepsi doğru
    ...
  • quote:

Bende tam cevap yazacaktım,hocam yazmış..
    Hepsi doğru
    ...

Teşekkür ederim Hocam.

Dostum,bu arada sizin torpido kapağının aralığı çok mu fazla?Bir ara resmini koysanız.Bendeki lafı edilecek kadar durmuyor sanki.
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.