Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.275.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam ben aşırı sıcak bir yerde yaşadığım için iç sirkülasyonu kullanıyorum sağ tarafta klima daha iyi soğutuyor. İlk başta camları açıp havalandırıyorum içeriyi tabi ki klima çalışırken. Ama dediğiniz mantık doğru yani.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • klima motorundan gelen kaput altındaki soguk gaz borusu öyle açıkta duruyor acaba birşeyle yalıtım yapılsa bu boruya faydası zararı ne olur. mesela motor sıcaklığından etkilenmez perf artar gibi

• 1.4 EKO (LPG) 77HP E6D SAFELİNE

0 KM ALMAYİ DUSUNUYORUM NASİL TAVSİYE EDERMİSİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: bayrak14531881

1.4 EKO (LPG) 77HP E6D SAFELİNE

0 KM ALMAYİ DUSUNUYORUM NASİL TAVSİYE EDERMİSİNİZ

Performans konusunda baya sıkıntı yaşarsınız. Youtube'ta videolar vardı inceleyin bence.

•  ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..
     ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

2015 Model Premio mevcut harita güncellemesini nasıl yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. 2022 model fiat fiorino 1.3 dizel aracımda rolantide çalışırken alttan tısılama sesi geliyor. Bu araçlarda böylemidir. Kronik midir. Bilgisi olan var mıdır.

• ckocyigit C kullanıcısına yanıt

Nasıl bir ses hocam, sadece motor sesi geliyor ben de.

• merhaba arkadaşlar. 2022 fiorino premio aldım. ses sistemi çok yetersiz geldi bana. bass sesleri neredeyse yok. kabin sorunu mu var ön kapı hopörlörleri mi yetersiz bilmiyorum. buna bir çözüm bulan var mı?

kapı hoparlörlerini değişsek yeterli olur mu?

not: ciddi bir ses beklentim yok. normal düzeyde olsa kafi

• Ses Sistemi yaptıran yok mu? :)

• Up

• arkadaşlar merhabalar araçım 2019 euro6 95 bg araçımda videoda ki ses mevcut dpf dolulugundan motor ısıgını yaktı rejenarasyon yapıldı bilgisayarla ısık söndü ama ses devam ediyor özellikle ışıklarda durunca ses baya fazlalasıyor 13 snyedeki gibi acaba neden kaynaklıdır sanayedekiler dpf dolu ondan yapar diyorlar diat servisi dpf dolu ama senin sorunun yazılım güncellenmesi lazım diyor istanbula gönderilecekmiş pek aklıma yatmadı önerilerinizi yönlendirmeleriz için şimdiden teşekkür ederim balıkesirde yaşıyorum

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..Muharrem YÜRÜRyoutube
    Aractaki ara gaz benzeri ses ne den yapar arac fiorino 2019 euro 6 95 bg
    https://www.youtube.com/watch?v=bLf5QH82cYg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi my93 -- 3 Aralık 2022; 14:26:18 >
  • ckocyigit C kullanıcısına yanıt

Bendeki 2019 e6d fiorinoda da var. Altta yakit geri dönüş soğutucusu var, B sütununun hizasinda marşpiyerin orada tabanda. O bölgeden geliyor sanki. Lakin kacak v.s yok. Benim arac 40binde.

Hatta bu parcanin uzerinde plastik kaplama var, nizamsiz yamuk yumuk duruyor, darbe falan da almamis.sizde de oyle mi? uzaktan oraya bakinca kaplama görünüyor marşpiyerin altinda.

Bu araclarda iscilik aramayacagiz artik. 50binlik araba olmus 500bin

Bir de depo ceyregin altina düşüp de yakit almak icin kapagi acinca tıslamaya oluyor. Ayni durum var mi sizde de?

• my93 M kullanıcısına yanıt

Bende motor sogukken oluyor sabahları zaman zaman. Ayni sekilde; devir saatine de yansıyor. Shell opet bp euro diesellerini denedim aynı. Ariza isigi yakmadi. Dpf i de temizdir, gecen ay 1000km uzun yol yaptim degismedi.

Aktif rejenerasyon yapiyor haftada bir, bitmeden kapatmıyorum kontagi.

Bu bakimda birmot carbon clean yapti, yine ayni; ara sira soguk motorda dalgalaniyor rolanti. Hatta bu bakimda yakit filtresi de degisti. Umursamiyorum benzinli gibi devir ceviriyorum motor isininca, hiç birşeyi kalmiyor ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::.. 

Ayni zamanda motor sogukken hizlanma esnasında gazi gevsetince gucu kesiyor.

Bu iki sorun icin map sensoru ve debimetre diyen oldu. Firsat olursa kontak sprey ile girişecem onlara.

Servis odb ile ariza falan gormedi.. adamlara sorunlari söylüyorum, ben bakiyorum icabina; ne anladik bu işten.geri vites cartliyor diyorum 1e at sonra R yap diyor. Gittim sanziman yagini kendim degistirdim kapının önünde duzeldi %80. Cikan yag kirliydi ve tapada bayağı talaş vardi.

Birmot harici servis tavsiyesi var mı; 0w20 yag kullanan ?

Edit: manifold uzerinde yer alan map sensörünü kuru kontak spreyi ile temizledim. Sabah motor tam ısınmadan meydana gelen; rolanti dalgalanmasi ve gazi normal sekilde birakinca/gevsetince bile birden kompresyona dusme sorunu duzeldi. Sensorün ici ve konumu itibariyle kurum birikimine musait. Hatta firsat bulursam sensore ev sahipligi yapan emme manifolduna da Liqui Moly 5168 spreyle dalacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 10 Mayıs 2023; 1:13:26 >

• Selamlar. Aracım da bir sorun var. 1.4 benzin LPG’li aracım, 7600 km de. Sabit hızla giderken ( özellikle 90 ) araç da bir anlık silkeleme oluyor ama ne devir düşüyor ne de hız. Çok can sıkmaya başladı. Nedenini bilen ya da bunu yaşayan var mı? ( hem benzin de hem de lpg de oluyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Environmental engineer -- 19 Nisan 2023; 0:19:16 >
  • 25 Nisan 2023 günü Sn. Cumhurbaşkanım bazı müjdeler verdi. (Taksiciler, berberler, kuaförler vs.)

Abicim, bu müjdeler çok güzel ve memnuniyet vericiydi. Çünkü küçük esnaf, toplumun "hizmet eden" en büyük grubudur.

Gene böyle bir grup orta gelir ile geçinen, kenar mahalle ve ara sokak insanlarıdır. birçok insanımız,

FİAT Fiorino, Peugeot, Citroën gibi mini Van tabir edilen ve "Kamyonet" olarak adlanan bir araç sınıfı kullanmaktadır.

Oysa ticari olarak kullanılmayan ruhsatında "HUSUSİ KULLANIM" yazıp sadece "hususi" kullanılan araçlar, sanki ticari olarak kullanılıyormuş gibi muameleye tabi tutularak her yıl vize (muayene) işlemi yaptırmak zorunda bırakılmaktadır. Ayrıca 90 km. hız limitleri ile kısıtlanmaktadır.

Bu durum adı geçen araç sahipleri için mağduriyetler doğurmaktadır.

Sn Abim, bahsettiğim konu ancak sizin gibi okuyucusuna değer veren Medya Mensupları eliyle kamuoyuna ve yetkililere duyurulabilir.

Sizden isteğimiz arzettiğim , bu konuyuda bizlere yardımcı olmanız. Saygılarımla.

• 2010 - 2012 1.3 multijet emotion otomatik vites. 200 bin- 300 bin arası kmsi olan araçlar yaklaşık 350 bine ilanları var. alınır mı bu fiyata?

• kerbuga K kullanıcısına yanıt
    Alınır, ama alacağınız kişiye baskı balatanın ne zaman değiştiğini sorun, değiştiyse fatura vs varmı teyit edin. Bu yıllardaki otomatik fiorinolar 6 ileri otomatik ve 6 ileri otomatik olanlarda baskı balata değişimiyle beraber volanın da değişmesi gerekiyor, maliyet 20.000 TL yi bulabiliyor belki de daha da artmıştır. Zaten kavraması manuel gibi iyi bir usta aşağı yukarı anlar kavramanın ne kadar sağlıklı olduğunu, hatta bilgisayara bağlayıp ordan da balatanın aşınma durumu görülebiliyor. Balata durumu iyi değilse fiyattan düşmeye çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haluk Ermiş -- 5 Haziran 2023; 18:56:15 >
  • İstanbul Anadolu yakası uygun kaliteli oto elektrikçi arıyorum ..geri vites lambası yanmıyor ,frene basınca arka silecekler valisiyor bir karışma var ışıklarda ..tavsiyelerinizi bekliyorum acil 🙏

• Selamün aleyküm kardeşlerim. 2015 1.3 multijet Fiorino aracımda depriyaja basarken akabinde vites atarken vın diye ses yapıyor. Usta turbo dedi ama bana öyle gelmiyor. Yakın zamanda motor yıkandı. ondan sonra ses gelmeye başladı. Bazı yerlerde depriyaja su kaçtığından deniliyor. Bunun için sıvı gres yağı sıkın diyorlar. Gres yağı kolay alınır alınmasında, nereye sıkacağım onu bilmiyorum. smile
    Siz kardeşlerimizden bu sorunun kaynağının ne olduğunu bilen varsa cevaplandırmasını, ikinci olarak sıvı gres yağını sıkmamı tavsiye edermisiniz

• 
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.