Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.273.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiorino. Kompakt, kıvrak, atak... ve çok yakışıklı.

Ticaretin en yakışıklısı Fiorino, işlerinizi büyütmeniz için dünyaya geldi. Onun içi, dış görünüşünden beklenmeyecek kadar geniş. Kompakt boyutları ve kıvraklığı sayesinde trafikte bir şehir otomobili gibi özgürce hareket ediyor.

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

Fiorino yan yollarda da, şehir merkezinin yoğun trafiğinde de size rahatça eşlik ediyor, işlerinizi daha önce kimsenin ulaşamadığı bir noktaya taşıyor. Kısacası... Fiorino ile ticaret şehre geri döndü.

Sınır tanımayan hareket özgürlüğü:
    İşiniz gereği sürekli dışarda mısınız? Ticarette devrim yaratan ve boyundan büyük işler başaran Fiorino, tam size göre. Çünkü hiçbir zaman sizin enerjinize ve çalışma tutkunuza sınırlar getirmiyor. Onun sürüşü zevkli olduğu kadar yükleme ve boşaltması da son derece pratik. Özellikle şehir merkezleri için yaratılan Fiorino, sizi diğer ticarilerin giremeyeceği her yere götürme yeteneğine sahip tek araç. Siz isteyin, o her yerde size eşlik etsin..

Ofisiniz kadar konforlu ve rahat:
    İş yerinizdeki rahatlığı ve konforu sunmak için Fiorino elinden geleni yaptı. Hak ettiğiniz yaşam kalitesini araç içinde de verecek tüm ayıntılar titizlikle işlendi. Örneğin, koltukların ve ön panelin ergonomisi en küçük detayına kadar ele alındı. Konfora ve işleve yönelik birçok donanım üzerinde özenle çalışıldı.

Hızlı ve emniyetli bir şekilde ilerleyen bir ufaklık:
    Kompakt boyutlarının sizi yanıltmasına izin vermeyin. Fiorino'nun kapasitesi ve
    yetenekleri çok büyük işler başarmaya hazır. En zor yol ve çalışma koşullarında bile,
    sürüşü zevkli hale getiriyor, işlerinizi kolaylaştırıyor. Sessiz ve çevreye saygılı
    motoru, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra bakım giderlerinizin de en büyük
    güvencesi. Her gün ve her türlü yolda ihtiyacınız olan koruma ve güvenlik içinse,
    Fiorino'da hiçbir eksik yok.

Multijet Motor Seçeneği Olması Güzel. Ticari araç gibi durmasa da iyi bir seçeneğe benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .WondercrafteR. -- 12 Haziran 2011; 9:43:17 >

• Katılıyorum.

bende 3 Nisan'da aldım aracımı ve öncesinde 2 hafta kadar araç baktım. Özellikle bu sınıfta araç alırken dikkat edilmesi gerekenler

**İlanda yazan açıklamaları çok ciddiye almayın, mutlaka aracı görünce fikir sahibi olmaya çalışın. Bu süreçte ne methiyeler okunmuş araçların çöp olduğunu gördüm.

**Fotoğraflarından içinize sinen araçlar için sahibiyle iletişime geçin. aracı görmeye geleceğinizi, gelmeden tramer sorgulaması yaptırmak istediğinizi söyleyin ve ruhsat görüntüsü isteyin. Vermem derse direkt o aracı eleyin. Verirse şase numarasından sorgulama yaptırın. Eğer tramerde satıcının söylediğinden farklı bir şey çıkarsa aracı yine eleyin. Sattığı malın kusurlarını bilmeyen/söylemeyen kişilerle alışveriş yapmayın.

**Gerekirse 10 farklı araç için 5664'e mesaj atmaya çekinmeyin. Fiyatı biraz pahalı ama araba alıyorsunuz nihayetinde. Çok fazla ince hesaba girmemek gerek.

**Sakın tez canlı olmayın. araç zaten piyasa aracı, her gün onlarca ilan düşüyor malum siteye. 1-2 gün geç olsun ama temiz olsun.

**Aracı görmeye mutlaka yanınızda en az 1 kişi daha alarak gidin. Sizin göremeyeceğiniz kusurlar olabilir. Veya araba almanın heyecanıyla satıcıyla doğru iletişim kuramayabilirsiniz, aracın kusurları gözünüzden kaçabilir. Tercihen pazarlığı kuvvetli, ticaret erbabı biri olsun.

**Satan kişinin tavrına, karakterine dikkat edin. adam gibi adam olsun, net olsun.

**Buraya kadar her şey tamam ise pazarlığınızı yapın. fiyatta anlaşılırsa Hemen en yakın fiat yetkili servisinden expertiz için ertesi güne randevu alın.

**expertizden sonra araç gözünüzün önünden ayrılmadan noter'e geçin.

**noter'de aracın satışına herhangi bir mani olmadığı anlaşıldığında işlemleri yapan memurdan onay alarak aracın bedelini ruhsat sahibine ait bir banka hesabına tamamını yatırın. açıklama kısmına ''34 abc 34 plakalı aracın satış bedeli'' şeklinde yazın Mutlaka paranın tamamını hesaptan yatırın ama. 100-200 TL kapora dışında elden ödeme yapmayın.

**noter'de satış sözleşmesine aracı kaç paraya aldıysanız onu yazdırın.

**artık araç ruhsatları noter'de anında teslim ediliyor. noter'de işiniz bitince hızlı bir şekilde ilk etapta sigortayı, sonrasında düşünülüyorsa kaskonuzu yaptırın.

**satıcı ile helalleşmeyi unutmayın :)

ben aracımı alırken bu adımları izledim. satın aldığım ağabeyimiz çok düzgün bir insandı. Esnaftı zaten kendisi. ben de ticaretle uğraştığımdan güzel anlaştık. hiç bir sorun da yaşamadım. kendisiyle bir alışverişimiz oldu ama ikimiz de dost sahibi olduk. meşgul olduğu işle ilgili bir ihtiyacım olduğunda hiç araştırma yapmadan kendisine gideceğim.

TECRÜBELERİM

1- Galerilere dikkatli yaklaşın. İşim gereği ankara Otonomi'de bolca zaman geçiriyorum ve galericilerle diyalog halindeyim. Hepsini kötülemek çok büyük haksızlık olur. Gerçekten çok düzgün olanlarda azımsanmayacak kadar fazla ve hatta onlar da üç kağıtçı galericilerden şikayetçi. Araç alma sürecinde de bir kaç tanesiyle görüştüm. hatasız-boyasız denilen araçların aslında kusurlu olduklarını farkettim. Aracı görmeye gittiğinizde gerçekten etkileniyorsunuz. kusur örtmekte master yapmış adamlar. öyle bir kuaför yapıyorlar ki bayiide sıfır olan araçtan daha sıfır gözüküyor :D

2-5564 sistemi yeteri kadar para kazanamıyor diye devletimizin kararıyla sigortacıların kullanmış oldukları sistemde artık tramer detayları gözükmüyormuş. yani seve seve 5664'e mesaj atacağız. sigortacıya sordurmak çözüm değil.

3-expertizinizi mutlaka yetkili serviste yaptırın. computest merkezleri aracı makinaya bağlayıp, gaza basıp ''tamam abi'' diyorlar. zaten nette araştırırsanız çok fazla mağdur insanla karşılaşırsınız. yetkili serviste expertizim 3 saat sürdü. öncesinde bu kadar süreceğini söylemişlerdi zaten. ama bittikten sonra o kadar detaylı bir rapor sundular ki şaşırdım resmen. geçen sene sattığım araç için sakarya'dan bir arkadaş gelmişti. gelmeden herşeyi anlattım zaten kendisine, uzaktan geleceği için pazarlığımızı da telefonda yaptık. geldiğinde kendisini otogardan aldım ve onun belirlediği computest'e soktuk aracı. adam benim önceden söylediğim kusurların hiç birini bulamadı. 10 numara araç demiş :) oradan notere geçtik, satın alan arkadaş computest'e değil sana güvenerek alıyorum demişti :)

4-expertize sabah en erken saate randevu alın. öğleye anca bitiyor zaten. öğleden sonraya randevu alırsanız noter yetişmeyebilir. Noter ertesi güne kalırsa da araç sizde kalmaz. bir gece daha satıcıda kalması çok ciddi riskler yaratır.

aklıma gelenler bunlar. umarım faydalı olmuştur.
  • selamlar....

hayırlı olsun.fiorinomuz artık her yerde..yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi görüyor...

sonbaharda otomobil formunun çıkmasıyla yollarımız daha da şenlenecek... şenlenecek...

bravo tofaş......

sevgilerimle...

ben dh linea takımı üyesiyim..ama tüm fiat klüplerine üye olmak istiyorum..

benim için büyük mutluluk olacaktır..beni de ekleyin lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawnitekin -- 17 Nisan 2008; 12:03:40 >
  • klübünüz hayırlı olsun her nekar doblo sahibi olsamda bütün fiat ailesi bizim.
  • clübünüz hayırlı olsun zaten fiorino için gerekli idi böyle bi fun club
  • 1.,2. 3. nesil fiorinolar..

• bende fiorinoyu çok beğeniyorum hele şu combi var çelik jantlı yeşil çok güzel birşey bakalım bi gelsinde görelim şunu tam alınacak bi araba birde arkasında makas yok sadece amortisör var o yönüde çok güzel
  • benide alırmısınız lütfen :)
  • fiat takımı komple burayı dolduracak yeterki fiat olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: geremy

fiat takımı komple burayı dolduracak yeterki fiat olsun

abi dobloya benzer birsey görünce hemen dalıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasefa -- 17 Nisan 2008; 21:24:24 >
  • hayırlı olsun kulubunuz.bende bır fıat sever olarak yanınızdayım
  • bende fiorino kullanıyorum gerçekten güzel araba fakat bu meretin ne yaktıgını daha hesaplayamadım
  • fiarino hiç tutulmuyor ve hiç iyi bir araba değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

fiarino hiç tutulmuyor ve hiç iyi bir araba değil

bi arkadaşım fiorinoyu almak için fıat'a gittik. 1tane getirmişler o satılmış satış müdürü fabrika siparişleri yetiştiremiyor birçok kişi sırada demişti. fiorino bence tutuldu çok da güzel araba
  • satın alan varsa resim göstersin.tatmin olayım
  • bizide üye ettiğin için teşşekür ederim belki ileride fiorinonun combi versiyonunu alabiliriz çok beğeniyorum çünkü
  • arkadaşlar rica ediyorum bi resim koyun allah rızası için
  • resim yoksa dandiktir şaka hadi bekliyoz.....
  • Serdar, reno dışındaki arabalar dandik olsaydı sokaktaki tüm arabalar reno olurdu.
    her aracın kendine göre + ve - leri vardır. ve bunlar kişiden kişiye değişebilir. vazgeç artık arabalara dandik demekten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: OzzY™

Serdar, reno dışındaki arabalar dandik olsaydı sokaktaki tüm arabalar reno olurdu.
    her aracın kendine göre + ve - leri vardır. ve bunlar kişiden kişiye değişebilir. vazgeç artık arabalara dandik demekten...

dogrusöze ne denir
  • selamlar....

fiat fiorino üretimi tam kapasite ile yapılmakta ,gerek iç piyasada gerekse ülke dışında çok büyük talep görmektedir..

bakınız.

http://www.osd.org.tr/2008model.pdf

listedeki 1.6,2.0 hacimler kafanızı karıştırmasın..interval anlamındadırlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 21 Nisan 2008; 12:29:47 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.