Şimdi Ara

## Asus'dan Crosshair II Formula (R.O.G) Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'dan Crosshair II Formula (R.O.G) Geliyor ##

Anakart dünyasının baş aktörlerinden biri olan Asus'un ROG olarak bilinen ve özellikle yüksek performans meraklıları ile oyun düşkünleri için hazırlanan özel anakart ailesi her yeni modeli ile ses getirmeyi ve sansasyon yatarmayı başarıyor. Hatırlanacağı üzere Asus, ROG serisine 2006 yılının yaz döneminde duyurduğu nForce 590 SLI yonga setli Crosshari modeli ile başlamıştı. AMD platformuna yönelik olarak hazırlanan Crosshair modelinni devamı niteliğinde olan Crosshair II Formula modeli Asus tarafından anons edilmeye hazır. Nvidia'nın nForce 780a çipsetini kullanan anakart detayları ile merak uyandırmayı başarıyor. Anakarttan önce kullanılan yonga setinden biraz bahsetmek gerekirse nForce 780a SLI, Nvidia'nın AMD platformu için hazırladığı en iddialı çözümü olacak gibi görünüyor. Firma adına bir ilk olacak yeni çipset Nvidia'nın yüksek performans segmentine yönelik olarak hazırladığı entegre grafik işlemcili ilk çözüm olacak. Asus'un Crosshair II Formula modeli nForce 780a SLI çipsetini kullanıyor. DirectX 10 destekli entegre grafik işlemcisye sahip olan anakart ayrıca Hybrid SLI teknolojisini de desteklemekte. Çİft PCIe X16 slotu bulunan anakart hem SLI hemde Triple SLI kurulumları ile sorunsuzca çalışabiliyot. AMD'nin yeni jenerasyon Phenom işlemci ailesinte tam destek veren kart 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2 1066MHz bellek kullanımına olanak tanıyor. Isı iletim temelli ve Bakır tabanlı gelişmiş pasif soğutma ünitesi ile dikkat çeken anakart 2 adet PCI ve 2 adet te PCIe X1 slotlarına sahip. 6x SATA-II, 1x PATA ve 2 adet te gigabit ethernet portu bulunan kart Supreme FX-II olarak bilinen yüksek tanımlı 8 kanal ses kartı ve LCD poster aparatı ile geliyor. Kaliteli komponentleri ve katı kapasitörleri ile dikkat çeken Asus Crosshair II Formula'nın fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

## Asus'dan Crosshair II Formula (R.O.G) Geliyor ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Nisan 2008; 7:46:02 >

• AÇIK ARTTIRMAYI BAŞLATIYORUM 600 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrPerFormance -- 4 Nisan 2008; 9:06:45 >
  • amd işlemci-chipset nvdia kim seçer böyle bir konfigirasyon!!!
    Amd atiyi almadan önce böyle bir konfigrasyon düşünülebilirdi ama satış gerçekleştirdikten sonra biraz garip duruyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

amd işlemci-chipset nvdia kim seçer böyle bir konfigirasyon!!!
    Amd atiyi almadan önce böyle bir konfigrasyon düşünülebilirdi ama satış gerçekleştirdikten sonra biraz garip duruyo.

asus bu parası olan alır.aşık oldum.özellikle mavi çok yakuşmış.
  • Değişik vga girişi var!!!
  • Nvidia bir zamanlar en iyi destegini veriyordu AMD'ye... Ozellikle Crosshair turunun ilk anakarti baya bir ses uyandirmisti... Bazi websitelerinde hakkinda Gamestation olarak da adindan bahsedilmisti... Bu yeni versiyorunu adindan baya bahsedilecege benzer..

Nvidia ekran kartlari ile baya performans yakalayacagini dusunuyorum.. Islemci test etmek icin yegane anakartlardan biri.. ozellikle 780i Nvidia Chipsetli anakartlara takilacak Intel islemcilerin karsisinda durabilecek bir 780a Nvidia chipsetli anakart gerekmiyordu... Ama olmasi kotu olmadi... Nvidia firmasi kendi urunlerinin farkli turlerinde birbirleri ile yarisiyor anladigim kadariyla.. Piyasayi kizistirmak icin guzel bir yontem...

Nvidia Intel'e verdigi yegane destek ile one cikmisti ama bu sekilde AMD icin anakart yapmasi; iki taraf icin de esitlik saglamak oluyor ve adaletini gosteriyor..
  • ati çipsetli modellerinide bekliyoruz ismine göre çipseti olmamış crosshair ati olmalıydı
  • uzun süredir lüx mobo ları sadece msi da bulabilioduk AMD ye. asus yeniden başladııına göre 2008 2. yarı da phenomlara hazırık var demektir...
  • amd+nvidia her zaman desteklemişimdir.
  • kimbilir kaç para olur bu
  • valla ben maximus formula aldım anakartın kutusunu bile elinize aldığınız zaman farkını hissedebiliyorsunuz, tam bir o.c anakartı ve çok kaliteli bir baskı devresi var,her ayrıntı düşünülmüş anakartda, üstünde açma kapam reset hdd led bile var, özellikle test editörleri için bu özellik harika, ne desem boş anakartı bi yakından görün ve çalıştırın inanın ozaman fiatını hiç aklınıza getirmiyorsunuz, zaten asus kaliteside malum, yazılım desteği çok iyi, formula serileri harbiden çok manyak olmuş asusun
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

amd+nvidia her zaman desteklemişimdir.
    Ben de.
  • İntegrated grapcihs with 512 mb maximun shared memory , burada anlamadigim kadariyla 1 GB Ekran karti takamiyoruz ?
  • ASUS anakart konusunda aldı başını gidiyor. RoG anakartları özellikle sunduğu özellikler ile bir başka. Keşke fiyatlarııda 200 - 250$ civarında olsa.
  • Bu anakartın fiyatı çok yüksek olacaktır.Şu an piyasada olan Nvidia 590 SLI chipsetli crosshair bile 430 YTL civarı.Bu kart 500 YTL den aşağı olmaz en iyi ihtimalle...
  • nvidia-intel sürtüşmesi AMD-ATI tarafına yaradı.

nvidia'nın ekran kartı cephesinde ATI'ye rakip oluşu, AMD'nin ATI'yi satın alması ile birlikte intel ve nvidia'nın yakınlaşması kaçınılmaz gözüyle bakılırken işte ilginç bir durum.
  • çok enteresan bi konfigürasyon kullamışlar TUHAF
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

İntegrated grapcihs with 512 mb maximun shared memory , burada anlamadigim kadariyla 1 GB Ekran karti takamiyoruz ?

paylaşımlı ekran kartından bahsesiyor benim de anladığım kadarıyla.
  • Haber Gecde Olsa Saol ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hunter87

quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

İntegrated grapcihs with 512 mb maximun shared memory , burada anlamadigim kadariyla 1 GB Ekran karti takamiyoruz ?

paylaşımlı ekran kartından bahsesiyor benim de anladığım kadarıyla.

maksimum ram paylaşım ile 512mb onboard ekran kartı demiş üzerine haricen takılan ekran kartının rami ram miktarı önemli değil arkadaşlar anakartlarda önemli olan pci_ex_16x slotu olması tek kart için...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.