OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER
627 Cevap234274 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12089 Mesaj
3 Nisan 2008; 0:01:12 

Gizli Özellikler:

1- Follow Me Home : Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyor.

2- Yol B. Özellikleri : Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Arka Silecek : Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Sağ Ve Sol Parkları Yakmak : ParkKontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- 4 Defa Yanıp Sönen Sinyal : Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp sönen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Tehlikeli Durumda Müziği Kapatma : Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- U.K İle Cam Açıp Kapatmak : Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Cam Sensörü : Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10-Araç Donanımına Göre Ayarlar : Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde.. Bazı ayarlar çıkıyor artık aracın modeline göre..

Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları

Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

11- Test menülerinin açılması : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test menüleri açılacak.

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir...

12- Otomatik Kilitlenme :12km/h 'in üzerinde bir hızda kapılar otomatik olarak kilitlenir.Fonksiyon açılıp kapatılabilir ve fabrikadan çıkışta aktif değildir.Orta konsolda bulunan kapı kilitleme düğmesine 3sn basılı tutun.Kapıların uzaktan kumanda ile açılmasından 5dk sonra,kapılardan biri veya bagaj bölümü açılmazsa kapılar otomatik olarak tekrar kapanır

13- Uzaktan kumanda ile camların ve sunroof(mevcut ise) kapanması : Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar ve sunroof(mevcut ise)açılır,kapatma tuşuna 5 sn basılı tutunca ise kapanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 21 Nisan 2010; 11:41:13 >

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

20687 Mesaj
3 Nisan 2008; 0:28:31 

Güzel konu.

Ne kadar gizlidir bilmiyorum ama bazı donanımlarda kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyormuş.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

596 Mesaj
3 Nisan 2008; 12:25:16 

Evet buna follow me özelliği deniyor yanılmıyorsam.

11303 Mesaj
3 Nisan 2008; 12:29:49 

bütün donanımlarda olması lazım follow me home un.

2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı. Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

343 Mesaj
3 Nisan 2008; 17:34:32 

Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

Kontağı çeviriĞ arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

Kontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

2012 Opel Astra J 1.3 CDTI 95Hp Cosmo Navi 600 Olimpik Beyaz
SolarGard Cam Filmi | Led Plaka Aydınlatması | Led İç Aydınlatma | Orjinal Egzoz Ucu | OPC Pedal Set

1253 Mesaj
3 Nisan 2008; 20:38:32 

Bir ingiliz forum sıtesınde astra ile ilgiili,
Trick mi,uretıcı hatası mı,yalan mı bılmıyorum ama.....

Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye..

Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

20687 Mesaj
3 Nisan 2008; 21:40:53 

quote:

Orjinalden alıntı: happycar

Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye..

2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

ABS ve ESP olayı güzelmiş ama.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11303 Mesaj
3 Nisan 2008; 21:46:56 

esp olayı tamamen yalan. ben 1 dakka espnin devamlı çalıştığı durumları biliyorum gtc de de benim corsada da banamısın demiyor.
2 kademe var sinyalde ilk kademenin direksiyonla hiç alakası yok tip blinken denilen özellik 3 kere yanar söner. 2.si ise direksiyona bağlı.

2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı. Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

58 Mesaj
4 Nisan 2008; 14:10:10 

uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

Astra Kullanıcılarının Yeri

OPEL ASTRA 1.3 CDTI ENJOY+SP+EASYTRONİK+METALİK+2007+MAKYAJLI

20687 Mesaj
4 Nisan 2008; 19:22:02 

quote:

Orjinalden alıntı: manes1903

uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

Bi ben yapamadım şunu ya.

58 Mesaj
4 Nisan 2008; 20:27:06 

arabanın o versiyonundamı yok bu özellik benimkinde basılı tutunca yanından açılıo haa bide kumandanın pili azaldıysa ondan da olmuyor olabilir bide yanın iyice yaklaşıp dene
quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Bi ben yapamadım şunu ya.

20687 Mesaj
4 Nisan 2008; 20:35:04 

Yok onlardan değil. Sürekli arabadayım ama unutuyorum. Her seferinde de deneyim diyorum yine unutuyorum.

1527 Mesaj
4 Nisan 2008; 23:34:00 

2006 G kasadan bahsedeceğim (benim sonradan farkettiğim özellikler) ; cam sileceği kolunu parmağınızla hafif esnettiğinizde bir tur çalışıyor. kumandadan kapama tuşuna iki kez bastığınızda kapılar çift kilitleniyor. açık cam uzaktan kumanda ile değil ama manuel kilitleme ile kapanıyor. iç dikiz aynasını aşağıya oynatmayla arka görüşte karartı oluyor güneşli havalarda işe yarıyor.

155 Mesaj
6 Nisan 2008; 14:21:10 

Arkadaşlar bende 2008 CDTi enjoy spor paket var; ama follow me özelliği ya yok ya da çalıştıramadım. Nasıl olacağını tam tarif edebilirmisiniz. Kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca mı, yoksa çıkarmadan mı falan

495 Mesaj
6 Nisan 2008; 17:14:33 

quote:

Orjinalden alıntı: yeat

Arkadaşlar bende 2008 CDTi enjoy spor paket var; ama follow me özelliği ya yok ya da çalıştıramadım. Nasıl olacağını tam tarif edebilirmisiniz. Kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca mı, yoksa çıkarmadan mı falan

yok arkadaşım senin aracındada var,
şöle diyim arabanı parkettin,kontağı kapatıp anahtarı çıkardın,kapını aç birkere selektör yap zaten farların yanmaya baslıcaktır,kapını kapat,aracını kitle (sanırım) 30 saniye boyunca aracının farları açık kalsın

11303 Mesaj
6 Nisan 2008; 17:25:30 

1 dakika kadar açık kalıyo follow me home da yanılmıyorsam. esas astrada olmayan ama yeni corsada olan ilginç bir özellik lead me to the car. kapı açmaya 2 kez basınca farlar yanıyor karanlıkta çok işe yarıyor

495 Mesaj
6 Nisan 2008; 17:57:10 

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

1 dakika kadar açık kalıyo follow me home da yanılmıyorsam. esas astrada olmayan ama yeni corsada olan ilginç bir özellik lead me to the car. kapı açmaya 2 kez basınca farlar yanıyor karanlıkta çok işe yarıyor

ya evet ya bu benim çok istediğim bir özellikti yaww ,acaba sadece far sensörü olan corsalardamı oluyor bu? bide mesela böyle bişiyi servis program olarak yükleyebilirmi TiFoSi? herhangi bir bilgin varmı acaba?

20687 Mesaj
6 Nisan 2008; 19:58:30 

quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

quote:

ya evet ya bu benim çok istediğim bir özellikti yaww ,acaba sadece far sensörü olan corsalardamı oluyor bu? bide mesela böyle bişiyi servis program olarak yükleyebilirmi TiFoSi? herhangi bir bilgin varmı acaba?

TiFoSi'de sanırım far sensörü yoktu.

495 Mesaj
6 Nisan 2008; 20:17:10 

quote:

quote:

quote:

TiFoSi'de sanırım far sensörü yoktu.

hımmm,acaba servise gitsem benim aracada böle bi özellik yapabilirlermi o zaman ne biliyim tech 2 falan diyolarya onla bişiler oabilirmi o zaman,çok zor bişi olmamalı heralde,çünkü gerçekten istediğim bişiydi bu özellik

15 Mesaj
6 Nisan 2008; 20:28:34 

ama follow me özelliği hangi amacla yapılmiş hangi durumlarda işimize yarar

343 Mesaj
6 Nisan 2008; 22:06:23 

bnm bildiğim kadarıyla bütün corsa d lerde far sensörü olmaksızın uzaktan kumandaya 2 defa basıldığına farların açık kalması war.astralarda bu özellik yok.astra elegance veya cosmo larda far sensörü mevcut far ayarlarını auto konumuna aldıklarında uzaktan kumandayla farlarını yakabilirler akşamları diye biliyorum emin deilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tfk35 -- 6 Nisan 2008; 22:06:25 >

SolarGard Cam Filmi | Led Plaka Aydınlatması | Led İç Aydınlatma | Orjinal Egzoz Ucu | OPC Pedal Set

20687 Mesaj
6 Nisan 2008; 22:52:29 

quote:

hımmm,acaba servise gitsem benim aracada böle bi özellik yapabilirlermi o zaman ne biliyim tech 2 falan diyolarya onla bişiler oabilirmi o zaman,çok zor bişi olmamalı heralde,çünkü gerçekten istediğim bişiydi bu özellik

Belki yazılımla alakalı bişeylerdi.

@tfk35: Denemek lazım dediğin şeyi.

11303 Mesaj
6 Nisan 2008; 23:01:14 

ya akıllı anahtarın özelliği birazda. anahtarı tak sinyal ve silecek kollarını çek bi kaç sn sonra bi dıt edicek. orda p1 p2 p3 ... diye menüler var. kullanım kitapçıuğında neyin ne olduğu yazıyor. lead me to the car onlardan birisiydi. aktif hale getirdikten sonra çalışıyor ama sadece aktif hale getirdiğin anahtarda. 2 anahtar için ayrı ayrı yapman gerek. ben otomatik kapı kilidini de aktif hale getirdim. far sensörü ile alakası yok. astralarda da olmuyor auto konumda da gtc var bir tanede garajda hatta hala arasıra bindiğim oluyor eski sevgilime ama onda bu teknoloji yok nasibini alamamış:)
quote:

quote:

11303 Mesaj
6 Nisan 2008; 23:05:58 

gece karanlıkta arabanı bıraktın. gidiceğin yolu görmek istiosun. o zaman follow me home devreye giriyor arabanın kısa lambaları yakıyor ve aydınlığa çeviriyor karanlığı.
quote:

Orjinalden alıntı: SELMAN TUĞ

ama follow me özelliği hangi amacla yapılmiş hangi durumlarda işimize yarar

90 Mesaj
6 Nisan 2008; 23:43:41 

benimki Astra Cosmo ama şu bahsettiniz özelliklerin hiç birinden haberim yok kullanım kitapçığımda yok.

aklıma geldikçe yardımlarınızı rica edicem arkadaşlar.

haa bu arada yağmur sensörü nasıl devreye sokuluyor bilen varmı.

kyzgunes 2012 TİGUAN 1.4 TSI 160PS 4 MOTION S&S Bİ XENON + PANORAMİK CAM TAVAN +CC

20687 Mesaj
7 Nisan 2008; 0:01:52 

quote:

Orjinalden alıntı: kyzgunes

benimki Astra Cosmo ama şu bahsettiniz özelliklerin hiç birinden haberim yok kullanım kitapçığımda yok.

aklıma geldikçe yardımlarınızı rica edicem arkadaşlar.

haa bu arada yağmur sensörü nasıl devreye sokuluyor bilen varmı.

Bir kere yukarı ittiğin zaman otomatik devreye giriyor. Sonrasında da zaten hızını kendisi ayarlıyor diye biliyorum.

Yoksa aşağı mı çekmek gerekiyordu.

155 Mesaj
7 Nisan 2008; 16:23:18 

Merhaba arkadaşlar. Sileceklerin fasıla ayarı enjoylar da yok mudur? Ben bulamadım da

11303 Mesaj
7 Nisan 2008; 16:26:42 

sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam.

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 9:31:54 

Teşekkürler arkadaşlar, dün akşam hem fasıla ayarını yapabildim hemde follow me özelliğini yapabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeat -- 8 Nisan 2008; 9:31:57 >

11303 Mesaj
8 Nisan 2008; 9:38:06 

ne mutlu bize yardımcı olabildiysek

58 Mesaj
8 Nisan 2008; 13:47:14 

yeat arabanın modeli ne? astra enjoy mu?
quote:

Teşekkürler arkadaşlar, dün akşam hem fasıla ayarını yapabildim hemde follow me özelliğini yapabildim.

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 13:50:31 

2008 CDTI NJOY spor paket

quote:

quote:

58 Mesaj
8 Nisan 2008; 14:15:52 

follow me özelliğini tam olarak nasıl yaptığını anlatırsan çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
quote:

quote:

quote:

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 14:20:33 

Arabanın motoru durdurup anahtarı kontaktan çıkartıyorsun. Şoför kapısını açıyorsun ve o anda sellektör yapıyorsun ve araçtan iniyorsun. İstersen kapıları kilitliyorsun istesen kilitlemiyorsun. Kapıları kilitlesende sönmüyor.

quote:

follow me özelliğini tam olarak nasıl yaptığını anlatırsan çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
quote:

quote:

quote:

58 Mesaj
8 Nisan 2008; 14:27:44 

çok sağol bide kaçsaniye sürüyor
quote:

Arabanın motoru durdurup anahtarı kontaktan çıkartıyorsun. Şoför kapısını açıyorsun ve o anda sellektör yapıyorsun ve araçtan iniyorsun. İstersen kapıları kilitliyorsun istesen kilitlemiyorsun. Kapıları kilitlesende sönmüyor.

quote:

quote:

quote:

58 Mesaj
8 Nisan 2008; 14:30:21 

çok sağol bide bu kaç saniye sürüyor

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 14:56:49 

walla ben ölçmedim ama yukarıda arkadaş 1 dk sürdüğünü söylemiş. Tahminimce o kadar bencede

quote:

çok sağol bide bu kaç saniye sürüyor

58 Mesaj
8 Nisan 2008; 15:04:16 

verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim

155 Mesaj
8 Nisan 2008; 15:12:10 

Rica ederim ne demek

quote:

verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim

20687 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:21:13 

Anahtardan camları açma bizdekinde de oluyor. Dün denedim başarılı.

58 Mesaj
11 Nisan 2008; 12:58:13 

sonunda aklına gelmiş
quote:

Anahtardan camları açma bizdekinde de oluyor. Dün denedim başarılı.

134 Mesaj
11 Nisan 2008; 16:32:31 

anahtara 5sanıye basılı tutuldugunda 2008 astra sedanlarda bagaj acıldıgı ıcın camlar acılamıyo :D

5298 Mesaj
16 Nisan 2008; 19:28:43 

2001 elegance var acaba onda da bu cam kapama işi olur mu ki

343 Mesaj
16 Nisan 2008; 19:38:12 

nolamaz bizde 2000cd vardı onda anahtarı sürücü kapısına sokup çevirip biraz bekleyince kapanıyodu.ama serviste anahtardan kapatıp- açma özelliğini açtırabilirsin.

5298 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:21:20 

arkadaş 40 ytl demiş doğru mu ki o fiyat ?

20687 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:44:32 

Değer mi o fiyata.

5298 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:59:56 

gerek yok ya yaptırmam zaten ne yapacam gerek yok fazla

343 Mesaj
16 Nisan 2008; 23:25:24 

walla fiyatını bilmiyorum.tech 2 cihazına bağlayıp açıyorlar.

750 Mesaj
19 Nisan 2008; 4:51:52 

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

Dostum 2001 astrada, kontağı aç, camların hepsini sonuna kadar aç, sonra kontağı çıkarıp, tekrar tak ve kontağı aç, cam düğmelerinin hepsine birden aynı anda bas, camların hepsi kapandıktan sonra elini düğmelerden çekme 5 - 10 saniye kadar bekle (ne kadar bekliyeceğini tam hatırlamıyorum ama garanti olsun 10 sn bekle) ve işlem tamam, artık camların açık arabadan inebilirsin çünkü anahtardan kilit düğmesine bastığın zaman acık camların kendiliğinden kapanacak

5298 Mesaj
19 Nisan 2008; 15:46:55 

quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

Dostum 2001 astrada, kontağı aç, camların hepsini sonuna kadar aç, sonra kontağı çıkarıp, tekrar tak ve kontağı aç, cam düğmelerinin hepsine birden aynı anda bas, camların hepsi kapandıktan sonra elini düğmelerden çekme 5 - 10 saniye kadar bekle (ne kadar bekliyeceğini tam hatırlamıyorum ama garanti olsun 10 sn bekle) ve işlem tamam, artık camların açık arabadan inebilirsin çünkü anahtardan kilit düğmesine bastığın zaman acık camların kendiliğinden kapanacak

vay be ciddi misin kardeş oluyor mu ki böyle

birazdan inip deneyecem valla

5298 Mesaj
19 Nisan 2008; 15:56:18 

indim denedim ama şansa yedek anahtarın pili bitmiş

ama öbür türlüsünü denedim ve oldu...

yani camlar açıkken kapıdan soktum anahtarı ve kitledim anahtarı bırakmadım yani çevrili durdu öyle olunca kapandı kapılar inanın bilmiyordum

araba 7 yaşına ayak bastı ve ben bu özelliği yeni öğreniyorum

354 Mesaj
19 Nisan 2008; 18:02:30 

bende bazı özelliklerini yenhi öğreniyorum aracımın.

Uğruna Herkesi Karşına Aldığın, Yollara Düştüğün Sana İhanet Sinyalleri Veriyorsa Eğer, Vitesi Geri Takmanın Vakti Gelmiş Demektir.

5298 Mesaj
19 Nisan 2008; 23:38:16 

ne yazık ki öyle olmadı geshu bi işe yaramadı yani

750 Mesaj
20 Nisan 2008; 0:54:11 

quote:

ne yazık ki öyle olmadı geshu bi işe yaramadı yani

dostum bu kesinlikle imkansız, yani 2001 1.4 16v nb de oluyorsa 2001 elegance da niye olmadıki, sonuçta benimki baz donanım, seninki en üst donanım, ikiside 2001

sonradan takma modul de değil, kullanım kitapçığında da var.

üzgünüm

144 Mesaj
20 Nisan 2008; 18:00:37 

Bende 1.3 cdti enjoy sp var 2007, benim merak ettiğim bu kağı kilitleri araba ilerlemeye başlayınca otomatik kapanıp düğmeden açmadan kollardan açılmama gibi bi r durum varmı, dandik fiat albealarda bilem var.

230 Mesaj
21 Nisan 2008; 2:32:39 

sanırım o ozellik astralarda yok, bizde onceden 2002 megane vardi, onun kapi kilitleme dugmelerine belli bir sure basinca bir uyari sesi geliyordu ve ondan sonra araba 20 km hizi gecince kapilari disardan otomatik kilitliyordu, ama 2008 astra enjoya denedim ayni seyi olmadi. kapilar sadece dugmeye basilarak kilitneiyor otomatige alinamiyor sanirim.

11303 Mesaj
21 Nisan 2008; 7:32:15 

astra da oto kapı kilidi yok corsalarda var çok ilginç. 12 km/h den sonra corsalar kapıları kitliyor. bunu kullanıcı açıp kapayabiliyor ama astra da öyle bir menu yok. belki serviste aktif hale getirebilirler ama emin değilim