Şimdi Ara

## MSI'dan nFoce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart; K9N2 Diamond ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan nFoce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart; K9N2 Diamond ##

Nvidia önümüzdeki günlerde AMD platformu için hazırladığı en iddialı yonga seti olan nForce 780a SLI'ı kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yüksek performans segmentinde yer alan nForce 780a SLI sahip olduğu entegre grafik işelmcisi ve Hybrid SLI teknolojisi ile Nvidia adına da önemli bir ilk olacak. 1 Nisan'da anons edilebileceği söylenen yeni yonga setine yönelik önemli bir haber MSI cephesinden geldi ve firmanın nForce 780a SLI çipsetli yeni anakartı ortaya çıktı. K9N2 Diamond kod adı verilen MSI'ın yeni anakartı sahip olduğu gelişmiş pasif soğutucusu ve Creative tabanlı harici ses kartı ile dikkat çekecek gibi görünüyor. AMD'nin soket AM2+ formundaki yeni nesil Phenom işlemcileri ile uyumlu olan anakart geriye dönük olarak soket AM2 formundaki işlemcileri ile de sorunsuzca çalışabiliyor.

4 adet DDR2 DIMM slotu bulunan MSI'ın yeni anakartı 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunabiliyor. Kullanılan yonga setinin yanı sıra güç modüllerini de kapsayan ve ısı iletim teknolojisini esas alan Bakır tabanlı gelişmiş pasif soğutma ünitesi dikkat çekmeyi başarıyor. Başta katı kapasitörleri olmak üzere kullanılan kaliteli komponentler ile ön plana çıkacak gibi görünen anakart 3 adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve Nvidia'nın Triple SLI teknolojisi destekleniyor. Ayrıca yonga seti dahilinde yer alan DirectX 10 destekli entegre grafik işlemci sayesinde Hybrid SLI teknolojisini de desteklenebiliyor. PCIe X16 slotlarının yanı sıra bir adet PCIe X1 ve 2 adet te geleneksel PCI slotuna sahip olan anakartın detayları bunları ile sınırlı değil elbette.

Creative'in Xtreme Audio ses yongasını kullanan harici ses kartı ile gelen ve 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği sunabilen anakart üzerinde çift gigabit ethernet portu yer alıyor. Görüntü aktarımı için DVI arayüzünü kullanan MSI'ın yeni anakartı K9N2 Diamond, farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6 adet SATA-II ve 10x USB 2.0 konektörüne sahip. Segmentinin iddialı modellerinden biri olması beklenen MSI K9N2 Diamond'un çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil.

• :) fiyatını merakla bekliyorum...
  • Kartın şekli çok güzel özellikle pasif soğutma çözümü
  • güzel bir soğutma sistemi var gibi şeklide gayet şık
  • MSI ın sogutması gercekten cok guzel kartta guzel duruyor.haber ıcın saol fx
  • MSI'nın tipik circu-pipe soğutması işte. Nvidia çipsetli üst seviye AMD anakartlarını özlemiştik.
  • pek iş yapacağını sanmam
  • harici ses kartıyla iyi bir seçim olabilir ama bekleyip am3 leri görmek lazım
  • çok güzel bir kart fiyatı çok yüksek olacaktır.
  • bu kadar çok renk niye..
    hiç hoşuma gitmiyor anakartta bukadar renk..
  • anakartın arka paneli sade olmuş.
  • Am3 ile güzel ikili oluşturur
  • MSI'ın circu-pipe'si çok hoşuma gidiyor , soğutma konusunda gerçekten başarılılar.

Fiyatı nasıl olucak acaba
  • Süper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xıvcax

bu kadar çok renk niye..

Adam sade yapıncada çok sade dersiniz, anlamadım ben ağzıyla kuşmu tutsun?
  • Hadi hayirlisi..
  • ehh fena değil,bi performansını görelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 27 Mart 2008; 2:59:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

pek iş yapacağını sanmam

neden?
  • quote:

Orjinalden alıntı: AburCubur

quote:

bu kadar çok renk niye..

Forumda ağız birliği her zaman yok
    Kendi görüşümce ilettim..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: AburCubur

quote:

bu kadar çok renk niye..

Forumda ağız birliği her zaman yok
    Kendi görüşümce ilettim..

@XIVCAX

aslinda anakartin uzerinde asiri bir renk cumbusu soz konusu degil ama asil ilgiyi ceken kocaman bir guney koprusu sogutucusu... Bakir olmasindan dolayi kendi Turucu rengi ile cok goz aliyor... ne yazikkki "Triple SLI" cozumlerinde o kocaman guney koprusu sogutucusunu gormek zorundayiz.. ayni zamanda ekran kartlarinin intake-fan'inin bulundugu nokta oldugu ve genelde kasaya ait fanin fava ufledigi yegane bolge oldugundan en buyuk sogutucu burda ilgiyi cekmekte... ram slotlarina ait renklerinde bulunmasindan dolayi bu bolge baya bir ilginc bir his uyandiriyor...

bu sebepten aslinda cok renk olmamasina ramen biraz rahatsiz ediyor. bu anakartdaki ram slotlari Turuncu renk olsaydi o sogutucular ile cok guzel gorunurdu eminim...

Sonucen bu bir muhabbet kusu modeli...

Dunyanin en renkli anakartlarindan birisi MSI degil... Google'da "Jetway Mainboard" diye arat bak neler cikiyor.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 27 Mart 2008; 9:57:50 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.