Şimdi Ara

Lcd ve Plazma SERVİS MENÜ'lerine Giriş Kodları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
8
Favori
141.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sony philips samsunf seg toshiba gibi bu örnekleri çoğaltabilirz. bu lcd tvlerin servis menülerine giriş kodlarını toplu olarak bulunsa iyi olur diye düşünüyorum.

SONY SERVİS MENÜSÜ:Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al.Sırasıyla "i+, 5, ses +, power, menü" tuşuna bas.

samsunglarda : "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" ile girebilirsiniz

Vestel ürünleri için (SEG için de geçerli) : MENU, 4, 7, 2, 5

Panasonic 42PV60 için TV'nin kaç saat kullanıldığını öğrenme (42PV70 veya diğer Panasonic modellerinde de aynı şekilde midir bilgim yok)
    Panel de Tv modunu açın. (Uydu veya digitürk kullanıyorsanız AV'desinizdir. TV/AV butonu ile uydudan çıkıp TV'ye geçin)
    99. kanalı seçin.Ana Menu altında ses menusune girin.Kalın sesi maximum'a ince sesi minumum'a getirin. Menuden çıkın. (exit)
    Kumandadaki index tuşuna basılı tutarken Televizyon üzerinde bulunan (alttaki kapağın içinde) - / V tuşuna basın.Ve girdiğiniz bu menu SERVICE 1 menüsü
    Kumanda üzerinde bulunan yeşil butona tam 21 kere basınEkranda Service1 Eq 12 Khz 0 yazdığını görün.Burada iken kumanda üzerinden Hold'a basın.Ve girdiðiniz bu menu de SERVICE 2 menüsüGelelim panelin toplam çalışma saatini görmeye...Service 2 menüsüne girdikten sonra kumandadan 17 kere yeşil butona basın.Sağ üstte Hours gözükür.

TOSHIBA LCD Servis Menü

• Uzaktan kumandadan MENU tuşuna bas.
    • Picture (Resim) ikonu üzerindeyken uzaktan kumandadan 9 – 3 – 0 – 1 tuşla
    • Servis Menü takip eden bölümlerle görüntülenecek.
    • “Options” – “Adjustments” – “Selections”
    • OK tuşunu kullanarak giriş yapılıp bölümler içinde gezilebilir.
    • Değerleri değiştirmek için {VOL +} {VOL-) {P+} {P-} tuşları kullanılabilir.
    • Çıkmak için tekrar {MENU} tuşu kullanılabilir.

LG servis menüsüne giriş

Uzaktan kumandanın ve televizyonun MENÜ tuşlarına aynı anda 5-7sn. basılı tutularak servis menüsüne girilebiliyor
    ...

phılıps servis menüsüne giriş: 062596i+[/colorV Ser
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• TOSHIBA LCD Servis Menü

• Uzaktan kumandadan MENU tuşuna bas.
    • Picture (Resim) ikonu üzerindeyken uzaktan kumandadan 9 – 3 – 0 – 1 tuşla
    • Servis Menü takip eden bölümlerle görüntülenecek.
    • “Options” – “Adjustments” – “Selections”
    • OK tuşunu kullanarak giriş yapılıp bölümler içinde gezilebilir.
    • Değerleri değiştirmek için {VOL +} {VOL-) {P+} {P-} tuşları kullanılabilir.
    • Çıkmak için tekrar {MENU} tuşu kullanılabilir.

Bilgiler alttaki siteden alıntıdır.
    Deneyen arkadaşlar bilgileri paylaşabilirler mi?

http://www.riddledtv.com/forums/toshiba-tv-service-menu-codes-crt-lcd-t297.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakiska -- 10 Nisan 2008; 9:59:38 >

• sayın albani;

Yazdığınız diğer bir topicte samsunglar için firware güncellemesi yapın demişsiniz.
    O yazınızı okuduktan sonra yaklaşık bir haftadır yeni yazılım varmı diye aradım.
    Evet var. bu topictende öğrendiğim kadarı ile sm sine girdim FW kontrol ettim. Buna göre yeni yazılım var ama yazılımı samsung sitesinden bulamadım.
    Mutlaka yapın dediğinize göre nerden nasıl bulacağımızı bildirirseniz sevinirim.
    Aşağıda bu konu ile ilgili yazdığım samsun topiğinden kendi yazımın alıntısı.
    Kolaylıklar
    quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Arkadaşlar bir soru sordum ama kimse cevaplamadı!
    Yineliyorum
    arkadaşlar
    Bir şey soracağım.
    46F86BD kullanmaktayım bir yıl kadar zamandır.
    Menüleri karıştırırken yazılım güncelleme gördüm
    Yapılabiliyormu?
    Yapılıyorsa nasıl yapacağız?
    Yeni yazılımı nerden bulacağız?

Benim şuan ki Firmware;
    T-PONFMPEUMD-1004.0
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Oct 11 2007
    22:56:15

Ancak
    yenisi çıkmış
    T-PONPEUMD-1007.1
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Jan 08 2008
    14:25:23

Bu yeni olanı nasıl yükleyeceğim? Bilen varmı?
    Linkte anlatıldığı gibi yaptım ama olmadı.
    http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/590827-samsung-le-f86-series-thread-100hz-auto-motion-plus-25-000-1-contrast-ratio.html

Aşağıdaki linktede 108.1 verisiyonu ve 120hz olayı anlatılmış.
    Bu firmware leri nerden bulacağız.

http://www.avforums.com/forums/5636488-post65.html

T-ROSPEUMD-1008.1
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Nov 9 2007
    8:10:33

Service Menu shows the same chipset as in M/N8 - Trident SVP-UX
    In reality they use SVP-WX68
    It's possible as both chips are pin compatible
    Samsung is too lazy to change name of chip in Firmware
    The firmware made for F8 and F9 series
    Most interesting that in F8 may use 2 different FRC boards:
    FRC-S (SAMSUNG FRC IC : SDP73)
    FRC-M (MICRONAS FRC IC : FRC9459M)
    How to check?
    Very simple:
    T-PONPEUMD-xxxx - Samsung
    T-PONFMPEUMD-xxxx - Micronas

List of possible panels:
    Panel Vender:
    AMLCD_INT AMLCD_EXT AUO_EXT_P AUO_EXT_N AUO_INT CMO_EXT CMO_INT CPT_INT AMLCD_TN DIGITAL
    Panel type:
    F8: 40" SC 100 40" AM 100 46" AM 100 46" SC 100 52" SC 100
    F9: 52" CM LED 70" LED
    Be happy owners of 52F96 - You have high end model of Samsung with panel from CMO
    BTW
    40" SC 100 - LTA400HH-LH1,10bit/120Hz 92%
    46" AM 100 - LTA460HH-L01,10bit/120Hz 72%

Not: AVFORUMDA firmware linki var ama üye olmak gerekli o sayfayı açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 29 Ekim 2008; 12:18:11 >

• Hayır kesinlikle hiçbir veri değiştirmedim.

TV izlemeden yaptığımız her giriş kaynağı için görüntü ayarları var.
    HDMI /Scart /vga gibi
    işte benim krulumdan sonra yaptığım ve uzun uğraşılar sonucu bana en uygun gelen renk ayarları bozuldu.
    Sanırım default ayarlarına geldi yine çünki ben standart ve benim değiştirdiğim ayarlarda kullanıyordum.

SM den çıkma yolu kumanda dan off tuşu ile değilmi. aynen öyle çıktım.
    ve dinamik modda ve kontrast 100 olarak açıldı

Bu arada samsung F/W güncellemeyi burada anlatmış: http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200804/20080417143227718_FW_Upgrade_Guide_2007.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 29 Ekim 2008; 14:29:32 >

• Üstad açtığınız topicte birde aşağıdakileri vermişsiniz.
    Ben bunlarıda yapmalımıyım. ayarla için yoksa başka ürünler içinmi bunlar?

quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler bunlar boş programlar ve sadece Monitörlere yöneliktir,kafanızı karıştırmayın bunlarla,zaten Motion olayında siz böyle şeyler
    görmezsiniz TV nizde,sadace hafif bozulmalar olurki bu zaten en iyi panelde bile vardır!
    Siz dua edin ZF355 gibi bir paneldeki Processor u kullanıyorsunuz,hiç öyle kötü bir durum olsa,bu serinin iki modeli USA da satılıyor
    ve kesinlikle böyle bir şikayet yok,"manyak" panel ustalarından!!
    Aynı şekilde PS3 performansı Avrupa içinde süper,bakın Samy ve Sony eşdeğerinde de elbette iyi ama bunun kadar iyi değil,kaldıki siz yine
    dua edin,Ghosting/Bluring/Smearing hiç yok,bunlar daha önemli sıkıntılardır!!

Kısaca aldığınız panel LCD dir,PDP değil,elbette bazı sıkıntıları olmaktadır,daha mükemmel Motionhandling yapmasını isteyenler,4ms lik(ama harbi 4ms)
    Sharp ın High-End serilerini alacaklardır,kaldıki bunların içindede Avrupada bir tek "HD1" vardır en başarılı olarak ve bizde sanırım EN-KAY satıyor,sorun
    bakalım kaç para çekiyorlar!

Size daha güzel LCD ler için Test istiyorsanız(Motion testleri dahil),RS.COM da iki dosyam var bunları indirip DVD ye yazın+

http://.............com/files/158070526/DVDTestbyCAN.rar >>>10,6Mb

http://.............com/files/158085569/DVDTest2byCAN.rar >>>147Mb

Motion olayınada kafanızı takmayın fazla(LCD ler aşağı-yukarı böyledir) esas diğer testleri yapın,daha doğrusu panel ayarlarınızı bunlarla doğru yapın+
    Tosh ve Sony nin çoğu modellerinde zaten Game/Film son derece başarılıdır

Selamlar

• albani ;
    Birde siz üyeyim demiştiniz.
    avforum için o forumda aşağıdaki gibi F/W sürüm üzerinde link var ama ben üye olmadığından giremiyorum.
    F/W mi var linkte?

http://www.avforums.com/forums/attac...4&d=1201121605
    T-PONFMPEUMD-1007.0
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Dec 03 2007
    20:44:49
  • OK şimdi,çıplak gözlede zaten daha net görülür

Brightness ve Contrast tada bütün renk tonları çıplak gözle ayırt ediliyorsa OK dir+

Birde şu ayarları dene bakalım nasıl olacak(eski ayarlarını not et!)

Bunlar Samy F8 içindir,kullanıcı ayarlarından......RS/COM a yükledim,indir

http://...............com/files/158782951/F8SettingbyCAN.rar

++
  • konudan çıkılmış ama, ben de mecburen burda yazacağım artık..
    biri bunları şu konuya taşıyabilirse olur:
    LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI
    http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/tm.htm

ATA@

HiGHWAYMOUSE'un renk ayarı iyi olmamış dediği resimde ve bi alttaki (4. Test: Focus) dikkatimi çeken başka bişeyi de ben söyleyeyim:

Alttaki resimde hani şu gri zemin üzerinde tüm ekranı kaplayan kareli defter gibi siyah çizgiler/kareler var ya, o çizgilerin her iki yanında beyaz çizgiler mevcut.. Siyahtan griye geçmesi gerekirken siyahın hemen yanında beyaz gölge veya çerçeve gibi, sonra gri bölge geliyor. Üstteki resimde de beyaz çizgilerin etrafında siyahlık var.

Aynı durum bende de olmuştu, dvd'deki 5 numaralı testte bunu anlatıyor. Focus veya sharpness ayarını (senin menüde sanırım Netlik) olabildiğince aşağıya çekin, bunlar ortaya çıkmayacak kadar arttırabilirsiniz diyor. Olması gereken değerler default değerin çok çok altındadır korkmayın diyor. Bende 5 (0-10 arası zaten değerler) olan değeri 3 yaparsam uygun oluyor. Sen 70 yapmışsın onu tahminim 40 veya 30'lara indirmen gerekir..

Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: periscope

LG lcd tv 'lerin servis menüsüne girme konusu "LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli )" başlığında detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bir kerede burada anlatayım. 3.15 ve daha düşük versiyonlu tv'lerde kumandanın ve paneldeki ok tuşlarına 7-8 saniye basılı tutulduğunda ekranda bir şifre ekranı çıkıyor. Buraya 0000 kodunu giriyoruz ve servis menüsü EZ ADJUST açılıyor. 3.13'den yüksek versiyonlarda bu yöntem işe yaramıyor. o zaman devreye HAMA 12047 model üniversal kumanda giriyor. TV kumandaya tanıtılır bu işlem şu şekilde yapılır.

Kumandanın kitabında anlatılan şöyle:
    1- TV açılır.(herhangi bir anten, receiver bağlı olmadan)
    2- Setap tuşuna, kırmızı led yanana kadar basılır. (yaklaşık 3 saniye)
    Bu aşamada forumda MODE tuşuna basılması gerektiği yazılmakta, fakat kumandanın kitabında cihaz gruplarında(aux,amp,dvb-t,cbl) MODE tuşuna basılması
    gerektiği yazıyor. Biz tv'yi tanıtacağımız için MODE tuşuna basmamız gerekmiyor. (Her iki türlü denenebilir)
    3- TV tuşuna basılır.
    4- 0,1,1,9 tuşlarına basılır. (0119 kodu girilir)
    5- shıft tuşuna , ardından OK tuşuna basılarak yapılan işlem kumandanın belleğine alınır.

LCD TV açıkken (ekranda görüntü yok, sadece "sinyal yok" yazısı var) setap tuşuna (kırmızı led yanana kadar) basılır, ardından shıft tuşuna sonrada AV tuşuna basılır.
    Ekranın ortasında dört adet kutucuk içerisinde yıldız çıkar ve kod girişi ister.
    Buradan sonra işlemler televizyonun kumandası ile yapılır.
    Buraya dört adet sıfır (0000) girilir.
    Ve ekranda USB alt menüsü çıkar. Tools Options 3 seçilir, Divx'in yanındaki kutu içerisinde "0" yazmaktadır. Burası sağ, sol tuşlarıyla "1" yapılır.
    42LD450'nin JPEG ve MP3 'ü zaten açık olduğundan onlara dokunmuyoruz. HAMA kumandanın Exit tuşuyla çıkılır.

Paylaşım için teşekkürler.

LG 42LE5500 yani LE5500 serisi için bunlardan hangisi geçerli biliyor musunuz acaba?

Birde bu HAMA bağlantıda verdiğim kumanda mı ve LE5500 ile uyumu var mıdır?

http://www.darty.com.tr/e_commerce/fiche.cfm?produit_id=37218&cat_id=60&CFID=54228803&CFTOKEN=52383549

• Renk ayarlarımda sonr vardı bu konuyla ilgili sony servis aradım ama hala çözüme ulaştıramadım. Renkleri çok parlak parlağı kısıyorum ama kısmıyor :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.