Şimdi Ara

***HİZLISAT'TAN PİL ALANLAR***

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar malüm siteden pil sipariş edenler burdan devam edeceğiz.Herkes gelişmeler hakkında buraya yazsın..

• Şikayette bulundum sanayi bakanlığına

onayım olmadan siparişlerimi iptal ettiler.
  • aynı şekilde benimkini de iptal ettiler..
    ben de şikayet ettim sanayi bakanlığına ayrıca şikayetvar.com a da şikayet ettim
  • Konuyu hiç olmazsa buradan takip edelim. Bakalım kafasına göre hareket etmesi malum siteden ne alıp ne götürecek
  • Bende sikayetimi yaziyorum suanda..

wwww.hizlial.com Sitesi uzerinden yaptigim xxxx tutarindaki xxAdet 2X2700Mah Sarjli pil iceren WEB7xxxxx Kod Numarali Siparisim benim onayim alinmadan iptal edilmistir.

devamina ne yazsam..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pSyCo

Bende sikayetimi yaziyorum suanda..

wwww.****.com Sitesi uzerinden yaptigim xxxx tutarindaki xxAdet 2X2700Mah Sarjli pil iceren WEB7xxxxx Kod Numarali Siparisim benim onayim alinmadan iptal edilmistir.

devamina ne yazsam..

quote:

****.com sitesinden yaptığım alışveriş sonrasında, site alışveriş işlemlerim tamamlanmış olmasına ve yaptığım işleme dair detaylı mail onayı ve sms onayının da elime ulaşmasına rağmen, siparişimin önce fiyatını değiştirmiştir. Daha sonra iptal edilmesine dair hiçbir talebim olmamasına rağmen siparişlerimi iptal etmiştir. Buna ise yasal bir dayanak göstermemiştir. Siparişim 3 adet olup size gönderdiğim ek dosyada isimleri yazmaktadır. Bunlar
    web749341
    web749143
    web739491

sipariş numaraları ile bahsi geçen siteden sorgulanabilir.
  • www.hizlial.com sitesinden yaptığım alışveriş sonrasında, site alışveriş işlemlerim tamamlanmış olmasına ve yaptığım işleme dair detaylı mail onayı ve sms onayının da elime ulaşmasına rağmen, siparişimin önce fiyatını değiştirmiştir. Daha sonra iptal edilmesine dair hiçbir talebim olmamasına rağmen siparişlerimi iptal etmiştir. Buna ise yasal bir dayanak göstermemiştir. Siparimin detaylarini "web749217" siparis numarasiyla bahsi gecen siteden ogrenebilirsiniz..

tesekkurler teknoturk ;)
  • Rica ederim, herkes bu şikayette bulunursa, sanayi bakanlığı daha erken cevap yazacaktır. Normalde 1 ayı buluyor cevap yazmaları ve ilgili firmayı uyarmaları.
  • Arkadaşlar hala bişeyler yapmaya çalışıyor bu site, bana yeni gelen mail :)

Değerli Müşterimiz

Öncelikle herşeyden önce bu tarz bir hata olduğu için sizden ve tüm
    müşterilerimizden özür dileriz.

Satınalma aşamasındayken okuyup onayladığınız mesafeli satış sözleşmesinde
    de yer aldığı gibi "Hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi
    ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında sorumluluk kabul
    edilmemektedir".
    Bu tarz bir kanun maddesiyle karşınıza çıkmayı tabiki
    istemiyoruz fakat bu neticesinde bir hata olup, hiç bir ürün takdir
    edersiniz ki 0,01 ytl olmamaktadır.

Kafasına göre ön satış sözleşmesi yazmışlar, hiçbir yasallığı yok. Mesafeli satışlarda sadece mesafeli satış kanunu geçerlidir.

Benim cevabım

Sevgili HızlıAl,

Bahsettiğiniz "ön satış sözleşmesi" kelimelerini internette aratmanızı rica ediyorum. Bu bahsettiğiniz sözleşme sizin kendinize göre yaptığınız bir sözleşmedir. Yasal geçerliliği yoktur. Mesafeli satışları düzenleyen yasa bellidir. Siz kendi bildiğinizi okuyun ben de kendi bildiğimi. Şikayetvar.com a da şikayetimi yaptım. Bilginize.
  • teknoturk cok güzel hocam daha benim attığım mailime cevap vermediler.

Köşeye sıkıştılar..Devam...
  • gidin pilinizi bakkaldan alın ozaman
  • bana d aynı maili attılar aynı cevabı gönderiyorum şimdi:D
  • Pilleri bile internetten mi alıyorsunuz ?
  • sanayi bakanligina hb den logitech mouse aldigimzda bende mail atmistim ama (tam rakam aklimda degil) 250ytl altindaki alisverislerinizle ilgilenemiyoruz..hakem heyetine basvurun diye cevap gelmisti

@bss olay baska boyutta bildigin gibi degil
  • An itibariylehttp://www.tuko-bir.org.tr adresili TÜKETİCİYİ KORUMA VE DAYANIŞMA BİRLİĞİ DERNEĞİ'ne de şikayette bulundum

http://www.tuko-bir.org.tr/frame.asp?sayfa=sikayetler adresinden şikayette bulunabilirsiniz
  • Ekteki linkten Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun tümünü okuyabilirsiniz. İlgili maddede sipariş teslim süreniz belirtilmiş, ben yinede yarın Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapıyorum. . Bilgilerinize sunarım.

http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=952
    Madde 9/A- (Ek: 6/3/2003-4822/14 md.)
    "Satıcı ve sağlayıcı, tüketicinin siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren otuz gün içerisinde edimini yerine getirir. Bu süre, tüketiciye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir."

20.03.2008 tarihinde musterihizmetleri@hizlial.com <musterihizmetleri@hizlial.com> yazmış:
    - Tırnak içindeki metni gizle -

Değerli Müşterimiz

Öncelikle herşeyden önce bu tarz bir hata olduğu için sizden ve tüm
    müşterilerimizden özür dileriz.

Satınalma aşamasındayken okuyup onayladığınız mesafeli satış sözleşmesinde
    de yer aldığı gibi "Hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi
    ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında sorumluluk kabul
    edilmemektedir". Bu tarz bir kanun maddesiyle karşınıza çıkmayı tabiki
    istemiyoruz fakat bu neticesinde bir hata olup, hiç bir ürün takdir
    edersiniz ki 0,01 ytl olmamaktadır.

Saygılarımızla

Adem KILINÇ

Müşteri Hizmetleri
    musterihizmetleri@hizlial.com
  • bazılarına 1 pil teklif etmişlerdi. bana o da yok yaw. ben de şikayet ettim bakalım :D
  • Arkadaşlar ben firmayı az evvel Tüketici Hakem Heyetine başvurarak şikayet ettim. Şuan yasal süreç başlamış oldu, ayrıca sikayetvar com ada yazdım, sanayi bakanlığınada bildirdim, başka yerler varsa buradan paylaşalım, heryere şikayet edelim bu firmayı.

• Döktürmüşsün Pıncır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.