Şimdi Ara

***HİZLISAT'TAN PİL ALANLAR*** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
3.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pıncır ben takip edemiyordum, hızlısın baya, dediğin yerleri arayacağım ben de. Gerekli bilgileri pm atarmısın, tavsiyelerin v.b.
  • Arkadaşlar ben kartal hakem heyetine dilekçe yazıp başvuru yaptım
    ürün fiyatını görünce pili de netten mi alıyorsun dedi.ben bu alışveriş için 12 tl posta parası verceğim diyerek almak istemedi birinde para iadesi olmadığını söyleyince dilekçemi aldı
  • Teşekkürler Pıncır

Biraz önce Nuran Hanımı aradım, şikayetimi anlatmayı tamamlamadan "hızlıal.com mu?" diye sordu
    Bende "evet" dedim o da "hmm "haklarında çok şikayet var zaten" dedi
    Fax numaralarını verdi gönderin biz ilgileniriz dedi.. İlçe hakem heyeti böyle böyle konuştu dedim, "aslında bakarlar ama nasıl yapacaklarını bilmiyorlar ondan öyle söylemişlerdir" dedi.
    "Biz hallederiz siz elinizdeki evrakları dilekçenizle beraber faxlayın" dedi.. İş arkadaşımla beraber 2 ayrı başvurumuzu faxlıyoruz şimdi..

Nuran Hanım'ın konuşmaları beni oldukça umutlandırdı diyebilirim, işini bilen ve tuttuğunu koparabilecek birisi olduğu sözlerinden belli.. Sanırım bu sefer hızlıal baltayı sert taşa vuracak Şikayet sayısının yüksek olması onları daha da köşeye sıkıştıracak çünkü aldığım istihbarata göre aynı şikayet çok sayıda ise ciddi cezalar gelebiliyormuş.
    Beter olsunlar, hakediyorlar

• quote:

Orjinalden alıntı: oaston

Teşekkürler Pıncır

Biraz önce Nuran Hanımı aradım, şikayetimi anlatmayı tamamlamadan "hızlıal.com mu?" diye sordu
    Bende "evet" dedim o da "hmm "haklarında çok şikayet var zaten" dedi
    Fax numaralarını verdi gönderin biz ilgileniriz dedi.. İlçe hakem heyeti böyle böyle konuştu dedim, "aslında bakarlar ama nasıl yapacaklarını bilmiyorlar ondan öyle söylemişlerdir" dedi.
    "Biz hallederiz siz elinizdeki evrakları dilekçenizle beraber faxlayın" dedi.. İş arkadaşımla beraber 2 ayrı başvurumuzu faxlıyoruz şimdi..

Nuran Hanım'ın konuşmaları beni oldukça umutlandırdı diyebilirim, işini bilen ve tuttuğunu koparabilecek birisi olduğu sözlerinden belli.. Sanırım bu sefer hızlıal baltayı sert taşa vuracak Şikayet sayısının yüksek olması onları daha da köşeye sıkıştıracak çünkü aldığım istihbarata göre aynı şikayet çok sayıda ise ciddi cezalar gelebiliyormuş.
    Beter olsunlar, hakediyorlar

+

Arkadaşlar yukarıda ne yapılmasını yazdım zaten sizde oaston ve ben gibi Nuran hanıma durumu iletin (telefon nosu yukarıda) başvurumuz ne kadar çok olursa etkisi o derece büyük olacaktır. Eminim ki hizlial.com buradan dersini alacak. Herkese başarılar diliyorum.

• Naptınız arkadaşlar varmı bir gelişme bir haber ?
  • Pıncır ben LCD tv için aradım ama telefon sürekli çalıyor cevap vermiyordu, birkaç kez denedim olmadı, yarın tekrar deneyecem,

Pillerden de haber bekliyoruz
  • 0,01 kuruştan 25 tane pil verdiricek bir hukuk tanımıyorum ben. :)
  • İsteyenin yüzü bir, vermeyenin iki kara
  • Pıncır ne iş? Nedir son durum :)
  • noktayı koyudnuz galiba arkadaşlar ses yok biz de dışardan takip ediyoruz merakla
  • Hakketen Pıncır yoksa hızlıal belli bir miktar pil karşılığı susturdu mu seni acaba diye düşünmeye başlamadım değil hani
  • pıncır baya bi azimliymişsin vesselam
  • quote:

Orjinalden alıntı: oaston

Hakketen Pıncır yoksa hızlıal belli bir miktar pil karşılığı susturdu mu seni acaba diye düşünmeye başlamadım değil hani

Adamlar parasını ödediğimiz siparişi iptal ediyorlar, nerde rüşvet verecekler. Şuan olay Tüketici Hakem Heyetinde. Onlardan gelecek bir yanıt bekliyorum, ama epey oldu arayacağım noldu diye bugidişle.

Aklımda yani unutmuş değilim olayı. Buradan haberdar edeceğim en ufak bir gelişmede.

• Nuranı aradım ben.. Bakanlıktan acil bazı talimatlar gelmiş "2 haftadır onlarla uğraşıyoruz(malum emir büyük yerden) ama bu mazeret değil tabiki sizin için, üzgünüz, elimizde 100 tane kadar dosya var önümüzdeki hafta hepsine eğilecez" dediler. Bende böyle açıklama yapan birine bişi diyemedim tabii, "gelişmelerden haber verecek misiniz?" diye sordum, telefon bilgileriniz yazılı ise mutlaka haber verecez dediler.. Beklemeye devam yani..
    Bu arada yine bi kuş yakalamışın (yeterkiiste-lcd sehpası) hiç haber vermiyosun, darıldım ama
    Şaka tabiki.. Fırsatını 1 saat geç gördüm ve kaçırdım..Yeterkiiste iş bankasının, fazla zorlanmadan alırsın gibime geliyor-tühh yaa süper bir fırsatmış yaww

• Tüketici hukuku okumuş biri olarak olaydan yasal olarak birşey çıkaramayacağınızı düşünüyorum. Zira ilan edilen fiyat hatalıdır. İlgili merci firmanın savunmasını aldıktan sonra pillerin alış satış değerleri yanında piyasa değerini araştıracaktır. Ücret alınmadığı için ve alınan ücretler iade edildiği için de elinize hiç birşey geçmeyecektir.
    Firmalar İndirimli 2 fiyattan tüketicinin lehine olanını değerlendirerek işlem yapmak zorundadırlar. Bu koşulla karıştırmayınız...

Ayrıca üzerime vazife değil ama buda biraz fırsatçılık olmuyor mu?
  • Arkadaşlar bugün başvuru yaptığım yerden Tonay bey'le görüştüm. İlgili firmaya gitmişler, firma benim sözleşmemde bu tarz durumlar için madde var demiş. Tabi tam olarak ne görüştüler nasıl anlaştılar bilemem. Tonay bey firmanın siparişi yerine getirmesini diretme imkanımız hakkımız yok dedi. Şuandaki yasaya göre firma satıştan kaçındığı için haksız bulunursa başvuru yapan kişi sayısına göre 200.-'er YTL para cezası alacakmış.

Ben şuan Tüketici Hakem Heyetinin yazısını bekliyorum. Yazıya göre durum değerlendirmesi yapacağım.
  • Arkadaşlar kartal hakem heyeti ilk duruşmaya katılmadığım için erteleme yapmıştı ilgili firma katılıp bu kadar pili ne yapacak diye savunma yapmış ve hata dolayısıyla vermeyeceklerini sölemiş.ikinci duruşma öncesi hakem heyetindeki avukatı aradığımda bana söylediğini buydu
    avukat eğer ikincisine de gelmeyecekseniz bize yazılı olarak işim dolayısıyla gelemiorum diye bildirin aksi takdirde şikayetinizden vazgeçtinizi düşünüyoruz ve iptal ediyoruz dedi.
    işim müsait olduğu bir güne denk geldi ve ikinci duruşmaya gittim bu sefer firma yetkilisi gelmemişti.
    dinlediler ve alışverişimi tektaraflı iptal edemicekleri pillerimi istediğimi kampanya olduğunu düşündüğümü söledim. avukat hanım kaç pil aldınız ve sonrasında bu kadar pili neden aldınız dedi( 30 kutu almıştım 10+20 şeklinde). evde birçok kumandam olduğunu ve saatlerim olduğunu saat pilin şarj olmasını beklemez dedim
    Hakem heyet başkanı istediği kadar alır kime ne bende 1 kuruşa bulsam bende 30 alırdım dedi vercek pilleri öle yok karar verilmiştir dedi
    25 gün içinde karar bana ve firma yetkililerine yazılı olarak verilecek
    pillerime kavuşmama az kaldı :)))
    bu karara itiraz hakları yok bu arada vermek zorundalar :))))))) Yaşasın adalet
    hakem heyeti kararını sadece müşteri temyiz edebiliyor .

• bu arada bazı arkadasların bu haklarımızla ilgili yazdıklarına da akıl erdiremiorum ben üyesi olduğum kulubün tüketici bilinçlendirme komitemizin tüketici hakları kitabından biliyorum ki hatalı fiyat yazımı savunması satıcıyı kurtarmaz. fatura kesildiği anda alışveriş yapılmıştır. fatura da ki fiyattan vermek zorundalar malı tedarik edemiyorlarsa müşterinin istediği ni vermek zorundalar.bu konuda seçim müşteriye aittir.
    for example madia markt bana faturasını kestiği laptop elimizde yok veremeyiz dediğinde de verdirdiğimi hatırlatırım üstelik şikayetlerim sonrası 200 ytl hediye çeki de verdiler onları affetmem için :))

ki zaten hakem heyetindeki avukatlarda ilgili tüketici hakları gereğince bu yönde karar aldılar ve pillerin teslim edilmesine karar verdiler
  • yapmayın böyle şeyler ya sistem hatası bunlar

yakında site açacağım insanı korkutmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: anubi

Arkadaşlar kartal hakem heyeti ilk duruşmaya katılmadığım için erteleme yapmıştı ilgili firma katılıp bu kadar pili ne yapacak diye savunma yapmış ve hata dolayısıyla vermeyeceklerini sölemiş.ikinci duruşma öncesi hakem heyetindeki avukatı aradığımda bana söylediğini buydu
    avukat eğer ikincisine de gelmeyecekseniz bize yazılı olarak işim dolayısıyla gelemiorum diye bildirin aksi takdirde şikayetinizden vazgeçtinizi düşünüyoruz ve iptal ediyoruz dedi.
    işim müsait olduğu bir güne denk geldi ve ikinci duruşmaya gittim bu sefer firma yetkilisi gelmemişti.
    dinlediler ve alışverişimi tektaraflı iptal edemicekleri pillerimi istediğimi kampanya olduğunu düşündüğümü söledim. avukat hanım kaç pil aldınız ve sonrasında bu kadar pili neden aldınız dedi( 30 kutu almıştım 10+20 şeklinde). evde birçok kumandam olduğunu ve saatlerim olduğunu saat pilin şarj olmasını beklemez dedim
    Hakem heyet başkanı istediği kadar alır kime ne bende 1 kuruşa bulsam bende 30 alırdım dedi vercek pilleri öle yok karar verilmiştir dedi
    25 gün içinde karar bana ve firma yetkililerine yazılı olarak verilecek
    pillerime kavuşmama az kaldı :)))
    bu karara itiraz hakları yok bu arada vermek zorundalar :))))))) Yaşasın adalet
    hakem heyeti kararını sadece müşteri temyiz edebiliyor .

Tebrik ederim arkadaşım, adalet yerini bulacak inşallah. Karar açıklanınca buradanda bilgilendirirsen memnun olurum. Benim başvurumdan haber çıkmadı henüz bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.