Şimdi Ara

## EVGA GeForce 9800GTX Fiyat Listelerine Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## EVGA GeForce 9800GTX Fiyat Listelerine Girmeye Başladı ##

Geçtiğimiz gün çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2'yi lanse eden Nvidia cephesinde gözler 9. jenerasyon GeForce ailesinin iddialı modellerinden biri olması beklenen GeForce 9800GTX üzerinde. 25 Mart'ta lanse edilmesi beklenen fakat dün gelen haberler ile 1 Nisan'da duyurulacağı anlaşılan GeForce 9800GTX için yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Nvidia'nın önde gelen partnerlerinden biri olan ve bir süre öönce ülkemiz pazarına da resmi olarak giriş yapan EVGA'nın hazırladığı GeForce 9800GTX fiyat listelerinde görünmeye başladı. Ortaya çıkan fiyat bilgilerine göre EVGA'nın GeForce 9800GTX modeli Avrupa pazarına yaklaşık 280 Avro seviyesinden giriş yapacak gibi görünüyor. ATi'nin çift grafik işlemcili HD 3870 X2 modeline yakın bir fiyattan satılacak gibi görünen GeForce 9800GTX'in neler yapacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı bile. Nvidia'nın 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92 gpu'sunu baz alan kartın temel bazı özelliklerini hatırlamak gerekirse, GeForce 9800GTX'in grafik işlemcisi 675MHz, shader birimleri 1688MHz ve bellekleri ise 2200MHz'de görev yapıyor olacak tabi bu değerlerin Nvidia'nın hazırladığı referans modele ait olduğunu ve daha yüksek saat hızına sahip olan özel modellerin partner firmalarca hazırlanabileceğini de ifade edelim. 512MB GDDR3 bellek ve 256-bit bellek veri yolu ile gelen kart üzerinde 128 adet paralel işlem birimi yer alacak ayrıca Triple SLI desteği de sunulacak.

• Haber için teşekkürler.

Nedense 9800GX2-9800GTX-9800GT gibi kartların haberlerini görünce aklıma ilk 8800GTler geliyo.Bu nedenle bu kartlar pekde ilgimi çekmiyo.
  • dogru düzgün testi var mı bu kartın ?
  • tr de 600 olur :D inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertekin

Haber için teşekkürler.

Nedense 9800GX2-9800GTX-9800GT gibi kartların haberlerini görünce aklıma ilk 8800GTler geliyo.Bu nedenle bu kartlar pekde ilgimi çekmiyo.

ZATEN İSMİNDEN BAŞKA HİÇBİ FARKI YOK

KAZIKÇI NVİDİA
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

dogru düzgün testi var mı bu kartın ?

var 9800gx2 testleri konusuna bak orada benim ilk postumda gt gtx gx2 (9800) ve x2 testleri
  • Bu kaçıncı erteleme ya... Bizde yedik. Bence nisan ortasını geçirirler.. ahada buraya yazıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 20 Mart 2008; 16:40:51 >
  • Nvidia 1 yıldır tembellik yapmış. Çok aciz taktikler, çok gereksiz kartlar bunlar.
  • 400 dolardan assa tr ye girmez bu kart...
  • nvidea 9 serisiyle sadece bu yılı kurtarmaya çalışıyo gibi bişey.8 serisi geçekten büyük başarıydı.büyük ihtimalle gt200 vs gibi şeylerle yine atak yapıcak galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestercan

Bu kaçıncı erteleme ya... Bizde yedik. Bence nisan ortasını geçirirler.. ahada buraya yazıyorum

her zaman söylentiler çıkar şu tarihte çıkacak diye. ama bu sefer nvidia kaynaklı olarak açıklama yapıldı. o yüzden 1 nisanı geçeceğini pek sanmıyorum. fiyat olarak çok uçuk değil, hele EVGA marka olduğunu düşünürsek gayet normal. daha pahalı satamazlardı zaten. çünkü 8800GTX den sonra insanların beklentileri oldukça arttı ve bu kart o kadar yüksek bir fark yaratamadı...
  • 8800GTS 512MB 425YTL Civarına inmişken! Hiçbifarkı olmayan Bu karta 600 ytl Civarı Para Yatırmada Hiçbir Mantık Göremiyorum Arkadaslar.
  • 8800gt ye çok yakın fiyatıda pahalı bir kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinaryCitizen -- 20 Mart 2008; 17:47:28 >
  • fiyatı iyi gelirse neden olmasın zaten kart alaçam ama 8800GT düşünüyorum şu an ama bu kart iyi fiyatla giriş yaparsa Gt200 gelene kadar idare eder
  • 250 avro masallah ne bu ya bi crysis icin değeri var gerisi bos
  • ah pardon yha evga dan mıs normal o zmn
  • Burada 500 dolar olur

Vega getiriyor malum
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

8800gt ye çok yakın fiyatıda pahalı bir kart

Kart çıkmadan nasıl bu tarz konuşabiliyorsunuz anlamış değilim...sanırım kartı alamayacağınızdan elinizdekiyle yetinmeye calışıyorsunuz.(bu tip düsünenler)
  • fiyatı pahalı.
  • 8800ciler bakalım daha ne bahaneler uydurcak kartın fiyatı bence cok iyi hatta 9800gt 8800gt den bile ucuz olaiblir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.