Şimdi Ara

7.1 onboard ses kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yei aldığım anakart (abit ix 38 quadgt) üzerindeki ses kartıyla 5.1 digital ses almam mümkünmü? birde benim elimde 2.1 set var ama hoparlorun birinden ses gelmiyor. nasıl düzeltebilirim? Birde bu karta yeni bir set alzam 150 ytl ye falan ne önerirsiniz?

anakartın sitesinde bulduğum bilgiler:
    On board 7.1 CH HD Audio CODEC
    Supports auto jack sensing and optical S/PDIF In/Out
    HDMI audio ready header (S/P DIF header)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahaotex -- 20 Mart 2008; 9:58:11 >

• 5.1 ses alman mümkün.Dijitalliği tartışılır.2.1 elindeki 2.1 in marka/modeli nedir?Bu karta yeni bir set ile kastın hoparlör seti mi?Hoparlör seti ise 2.1 ya da 5.1 ya da 2.0, ne istiyorsun?
  • elimdeki 2.1 philips ama modeli bilmiyorum alalı 4-5 sene falan oldu. evet sistem derken hoparlör u kastemişitim. eksik bilgi vermişim... 2.0 ,2.1 ,5.1 bu konularda pek fazla bilgim yok. siz hangisini tavsiye edersiniz ve marka,model. teşejjürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahaotex -- 20 Mart 2008; 11:38:29 >
  • Belirttiğiniz anakartta spdif out var kardeşim.
    Bu anakarttan Digital ses alabilirsin.
    Digital ses alırsın almasınada o elindeki ses sistemi bu digital sesi ne yapacak ki ?
    Anladığım kadarıyla kabinlerin biri bozuk eski tip analog ses sistemin var, Digital (encode) ses senin=mevcut ses sisteminin hiçbir işine yaramaz.
    150 YTL ye de decoderli bir ses sistemi bulabilirmisin bilemem.
    Herhalde 3. sınıf çin mallarında böyle uygun fiyatlı decoderli sistemler vardır, araştır.

Ha digital sesten kastınız bu anakartın ses cipi AC3, Dolby, DTS, Wma 9, PCM .....çeşitli formatlarda encode digital sesi çözer mi diyorsan evet kardeşim ses çipi çözmese bile yeni sürüm yazılımlar (pover dvd 7 Win Media player 11 vs.) AC97 özelliğinde olan - Bugün için anakartlara bütünleşik codeklerin tamamı bu standardı destekliyor olmalı - tüm ciplerle ve işlemci gücüyle decodasyon yapıyor merak etme.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.