Şimdi Ara

## B3 Revizyonlu Phenom 9x50 Serisi 1-2 Hafta İçerisinde Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## B3 Revizyonlu Phenom 9x50 Serisi 1-2 Hafta İçerisinde Geliyor ##

AMD'nin kullanıcılar arasında TLB olarak bilinen sorundan arındırdığı B3 revizyonlu Phenom işlemciler artık hazır. Gelen bilgilere göre firma 1-2 hafta içerisinde işlemcilerini kullanıma sunmaya başlayacak. B3 revizyonlu Phenom 9850, 9750, 9650, 9550 ve 9150 işlemcilerini kullanıma sunacak olan firmanın tepe modeli Phenom 9850 modeli olacak ki bu modelin saat hızı da daha önce ortaya çıkan 2.6GHz yerine 2.5GHz olarak belirlenmiş durumda. Üstelik elimize ulaşan bilgilere göre firma daha yüksek saat hızlarına da ancak yılın üçüncü çeyreği içerisinde geçebilecek. AMD yine B3 revizyonunu kullanan 3 çekirdekli Phenom 8750, 8650 ve 8450 işlemcileriniyse Nisan ayı içerisinde kullanıma sunacak. Bu işlemcilere ek olarak Mart sonunda firma X2 5800+ Black Edition, X2 4600+ ve X2 5800+ işlemcilerini kullanıma sunacak. İkinci çeyreğin sonuna doğru çift çekirdekli Phenom 6000 serisinin ilk temsilcileri olacak 6250 ve 6050'yi de kullanıma sunacak olan AMD, Athlon 64 X2 6400+, 6000+ ve 5600+ (89 watt'lık versiyon) modelleri içinse Mart sonundan itibaren yeni sipariş almayacak yani bu modeller için de emeklilik vakti yaklaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mart 2008; 17:06:56 >

• Sanırım biraz yanlış yerde konu
  • Eee, Mesut abimize biraz tatil iyi gelecek... :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Sanırım biraz yanlış yerde konu

Ekran kartı forumuna konmuş, ama anasayfada yer alıyor. Zaten başlık 1-2 hafta sonra sonraki sayfalarda yerini alır. Pek de önemsencek durum değil ama olsa da iyi olur hani.

FX57 hocam, haber için de ,beni AMD'yi sevdirdiğin için de, DH'yi sevdirdiğin için de sana teşekkürlerimi sarkıtırım. Biraz "yalakalık" gibi gelecek okuyan yorumculara ama, AMD taraftarı oldum çıktım. Ne ses var, ne soluk, ne de sıcaklık. RS780 anakart alınca, bir de 2.8 Ghz hızında bir Phenom (Çıktığında) , 3870X2 ohhhh... HDD'ye ihtiyacım yok, CD ve DVD yazıcım da var toplamda iki adet. Monitör yeterli... Çok uygun fiyata "süper" denilebilecek bir sisteme sahip olnabilir AMD sayesinde. Umarım 2008 onun için iyi geçer.

Teşekkürler FX57.

Ha, bu arada, nicki değiştir artık istersen . Phenom Quad-FX gelecek, FX57'ye devam ediyorsun.

• Bir de özel teşşekkürler AMD'ye. Bildiğim kadarıyla B2 Phenom'larda TLB sorunu yoktu. Barcelona'larda sorun yaratıyorlardı ama K10 mimarisinde olduğu için ikisi de, adamlar işi sağlama aldı. İşte kullanıcı dost olmak budur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdbz

Eee, Mesut abimize biraz tatil iyi gelecek... :)

Üzüm üzüme baka baka kararır demişler hani sanırım yayın yönetmenimiz Speed-Step'e (Mesut) benzmeye başladım. Ona benzeterek beni gerçekten çok mesut ettin
  • Güzel haberler bunlar ama fiyat indirmesi yetmiyor bence amd nin birde oc. potansiyelinin iyi olması gerekir intel tarafındaki cpu'lar yaklaşık %50 oc. oluyorken (9500led gibi ekstradan cooler kullanılarak susuz olacaklardan tabi ) amd'nin %20 gibi oc. kapasitesi olursa bende fiyatının karşılığını haketmeyecektir.
  • sabırsızlıkla bekliyoruz
  • FX57 hocam fiyat bilgisi varmı?
  • bu ne acele yaw 6400 serisi nasıl emekli oluyor kötü 5400 ler duruyor 6400 serisi emekli oluyor amd ye akıl sır ermiyor o yüzdende amd intele erişemiyor:D
  • Oh be, o kadar bekledik sonunda geliyor B3 Phenom'lar.
    quote:

AMD yine B3 revizyonunu kullanan 3 çekirdekli Phenom 8750, 8650 ve 8450 işlemcileriniyse Nisan ayı içerisinde kullanıma sunacak.
    Hele bu haber daha da iyi. Bir adet üç çekirdekli 8750 edineceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alisan06

bu ne acele yaw 6400 serisi nasıl emekli oluyor kötü 5400 ler duruyor 6400 serisi emekli oluyor amd ye akıl sır ermiyor o yüzdende amd intele erişemiyor:D

6400BE ,yani Black Edition, yani OC işlemcisidir. Bunu kaldırmak biraz düşündürücü. Ancak 6000+'i kaldırmak tamamiyle Phenom'ların satışlarını arttırmaya yönelikler. Zaten 6000+'nin yerini PhenomX2 alacaktır.
  • uygun fiyatta gelir inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: sdbz

Eee, Mesut abimize biraz tatil iyi gelecek... :)

Üzüm üzüme baka baka kararır demişler hani sanırım yayın yönetmenimiz Speed-Step'e (Mesut) benzmeye başladım. Ona benzeterek beni gerçekten çok mesut ettin

• 2.5 mi? niye böyle bir şey olmuş ki!!!
  • Mesut Çevigi yerini kimse alamaz , biraz daha türkçesini geliştirse daha güzel olucak.Saten kimse 4 , 4'lük degil.
    quote:

Orjinalden alıntı: fx57
  • ŞÜKÜR YAARABBİM, fıtık ettilerdi, yine gecikse atlayacak bir yerler buluruz artık, 8450 ve 9150 yüksek fiyattan gelirse AMD yi bırakcam........
  • Sonunda güzel haberler gelmeye başladı. Bekle beni 790FX+Phenom X4, geliyorum
  • selam ne zaman alıyorsun hele bi al bakalımda nasıl mış performansı iyi iş çıkartacak oc. kapasitesi vs. mı yoksa fos mu çıkacak yine bende bişeyler yapmasını bekliyom ama halıhazırda bişi yok.

quote:

Orjinalden alıntı: X2

Sonunda güzel haberler gelmeye başladı. Bekle beni 790FX+Phenom X4, geliyorum
  • Amd çok yavaş hareket ediyor hızlanması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.