Şimdi Ara

## ZOTAC'dan GeForce 8200 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ZOTAC'dan GeForce 8200 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Ülkemizde başta AMP! serisi olmak üzere özellikle hazırladığı ekran kartları ile gündeme gelen ve popüler olan ZOTAC yurt dışında hazırladığı anakartlar ile de tanınıyor. Şu an için sadece giriş seviyesinde yer alan entegre grafik işlemcili anakartlar hazırlayan firmanın gelecekte farklı segmentlere giriş yapıp yapmayacağı bilinmiyor ama firma Nvidia'nın GeForce 8200 yonga setini kullanan yeni bir anakart daha hazırladı. Firmanın yeni anakartı AMD platformu için hazırlandı. AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcilerine destek verebilen Micro ATX formundaki anakartı DirectX 10 destekli dahili grafik işlemciye sahip ayrıca Hybrid SLI teknolojisi de destekleniyor. Pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde harici ekran kartı kullanımı ve Hybrid SLI için bir adet PCIe X16 slotuna ek olarak 2 adet te geleneksel PCI slotu yer alıyor. Çift DIMM slotu bulunan ve 8GB'a kadar DDR2 bellek desteği sunan ZOTAC'ın yeni anakartı 10/100 ethernet ve 8 kanal ses desteği ile gelmekte. Çok sayıda SATA-II ve USB 2.0 konnektörüne sahip olan anakart görüntü aktarımı için DVI ve VGA alternatifi sunuyor. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen anakartın uygun bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mart 2008; 12:41:01 >

• "Çok sayıda SATA-II"

anakartın neresinde? ben mi göremedim acaba?

bu arada htpc için kullanacak insanların hdmi özelliğine dikkat ettiklerini unutuyorlar.
  • Asus M3N78-EMH HDMI, GeForce 8200 fiyat icin bir bilgi vereyim; norvecte bu kart kdv dahil yaklasik 130 ytl civari, suan icin sadece asus mevcut

Bu kart hybrid destekli sanirim, aciklmada oyle yazilmis 780 g ler 24x0 ve 34x0 ekran karti serilerini destekliyor du, bu geforce 8200 hangi ekran kartlarina hybrid destegi veriyor acaba?

tesekkurler
  • ramlerin yeri ilginç olmuş!!!
  • 8400gs ve 8500gt ye hybrid sli olarak destek veriyor sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: moravec

"Çok sayıda SATA-II"

bu arada htpc için kullanacak insanların hdmi özelliğine dikkat ettiklerini unutuyorlar.

walla bende anlamadım çok sayıda yazıyo ama anakart üzerinde 1 tane sata girişi yokk hayret yaw
  • quote:

"Çok sayıda SATA-II"

Çok merak ettiysen soğutuvunun arkasında 4 tane var birader.
  • 4 adet oldugunu nerden biliosn bu arada dogru sogutucu arkasında bi kac tane var ama ne kadar bilmiorm ayrıca usb portunun arkasında fln var herhalde cok sayıda dio 4 tane fln olmaz herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

quote:

"Çok sayıda SATA-II"

Çok merak ettiysen soğutuvunun arkasında 4 tane var birader.

bu fotoğraftan gördüm dersen burnun uzar birader

sitesindeki fotoğraftan belli oluyor
  • biraz daha kassalar itx olcakmıs
  • Zotac'da yaygin board'a geçerse işimiz kolay.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.