Şimdi Ara

## Foxconn'dan 780V Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Foxconn'dan 780V Yonga Setli Yeni Anakart ##

AMD, 780G yonga setinin yanı sıra 780V yonga setini de kullanıma sundu. 780V yonga seti de genel özellikleri açısından 780G ile son derece benzer olmak ile birlikte temel fark sahip olunan grafik işlemcilerin detaylarında gizli. 780V yonga setinde yer alan grafik işlemci HD 3100, 780G yonga setindeki dahili grafik işlemci ise HD 3200 olarak isimlendiriliyor. Peki ne fark var iki IGP arasında? Elimize ulaşan bilgilere göre 780V'nin entegre grafik işlemcisi 780G'nin HD 3200'üne göre yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma sağlanmasına olanak tanıyan UVD teknolojisini desteklemiyor. Açıkçası HTPC'leri göz önüne aldığımızda UVD son derece önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. UVD dışında her iki yonga seti de son derece benzer özelliklere sahipler. Foxconn'un 780V+SB700 yonga seti paketini kullanan yeni anakartı A7VMX-S'nin özelliklerine geri dönersek anakart AMD'nin hem yeni nesil Phenom işlemcilerine hemde Athlon64 işlemcilerine destek sunabiliyor. Çift DIMM slotu bulunan ve 4GB'a kadar 1066MHz DDR2 bellek desteği sunabilen anakart pasif soğutma ile geliyor ve renkli bir PCB tasarımına sahip. Mini ITX formunda hazırlanan anakart üzerinde bir adet PCIe X16 slotuna ek olarak bir adet PCIe X1 ve iki de tipik PCI slotu yer alıyor. PCIe 2.0 uyumlu olan anakart üzerinde 4x SATA-II konnektörüne ek olarak çok sayıda USB 2.0 konnektörü ve PATA portu da yer alıyor. Gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses özellikleriyle donatılan anakartın yanında AMD OverDrive ve AMD RAIDXpert gibi araçlar da gelmekte. Foxconn A7VMX-S'nin fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

• Hocam sağol da?
    Şu gigabyti GA-MA78GM-S2H ne zaman haber yapacaksın?
    Senin kulağın delik tir ne zaman yurda giriş yapar acaba?
    Bekle bekle nereye kadar dimi ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ami-dore

Hocam sağol da?

http://www.donanimhaber.com/videolar.asp?izle=236

• V serisi gereksiz bir üretim oluyor bana göre. Çünkü bir tarafta G serisi varken 5-10 $ daha ucuz diye bilinçli olan kimse kırpılmış bir anakart almaz diye düşünüyorum.
  • 780g/v serileri TR piyasasına yavaş giriş yaptı ama tüm modeller aynı anda ve bol miktarda giriş yaparsa fiyatlar bi miktar daha düşeceketir .

benim için F/P cpu oc ye dayalı o nedenle sb700 lü 690g varsayarak alıcam olmazsa 690g alıcam
  • M: İyi günler ben bir sistem oluşturmak istiyordum

E: Tabi efendim buyrun nasıl bir sistem istiyorsunuz?

M: P4 3.0 H.T istiyorum overclock yapılabilecek iyi bir anakart, tüm oyunları rahatça oynayabileceğim bir full konfigürasyon istiyorum ve 300 usd yi geçmesin

E: Kdv hariç mi dahil mi?

M: Dahil tabii

E: windows xp proffessional lisansta olsun mu beyefendi?

M: tabii tabii olsun

E: ???????

[ALINTIDIR]

Bidaa düşün istersen kardeş, alan olur mu olmaz mı? :) Böyle insanlar da var... "Bilinçli" dediklerin kaç kişi ki toplasan :)

quote:

Orjinalden alıntı: moravec

V serisi gereksiz bir üretim oluyor bana göre. Çünkü bir tarafta G serisi varken 5-10 $ daha ucuz diye bilinçli olan kimse kırpılmış bir anakart almaz diye düşünüyorum.

• Hocam süper hızlısın ya

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Hocam sağol da?

• quote:

quote:

Hocam sağol da?

cok merakettigim bir calisma idi fakat dh tum vidolarini oynatiyor fakat bu 4 sn kala takiliyor, yapmam gereken farkli birsey mi var acaba

• quote:

quote:

Hocam sağol da?

fx57 kardeş, inceleme güzel de, bu kart ülkemize gelecek mi? gelecekse ne zaman geleceğine dair bir duyum veya tahmin var mı? hakkaten bekleye bekleye bi hal olduk. benim gibi bu kartı bekleyen epeyce kişi var diye tahmin ediyorum. bekleyenlere biraz moral versen iyi olacak

• anakart çok sıkışkın duruyor.
  • alacaklara hayırlı olsun!!!
  • Ewet artık donanım toplama görevlileri(ekseriyetle nestel, bekko, kespır, aydata) bunu bi güzeel paketleyip "crysis ready" yazarlar üzerine de.
  • Sari & Lacivert + 780V Yongali...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.