Şimdi Ara

## Sapphire'den 780G Yonga Setli Yeni Anakart; PURE Hybrid CrossFire PI-AM2RS780G ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire'den 780G Yonga Setli Yeni Anakart; PURE Hybrid CrossFire PI-AM2RS780G ##

## Sapphire'den 780G Yonga Setli Yeni Anakart; PURE Hybrid CrossFire PI-AM2RS780G ##

Ekran kartı üretiminde elde ettiği başarıdan sonra bir süre önce anakart üretimine de başlayan Sapphire ürün gamını hızla genişletiyor. Sapphire, AMD'nin 780G yonga setini kullanan yeni anakartı PURE Hybrid CrossFire PI-AM2RS780G'yi duyurdu. Micro ATX formunda hazırlanan ve Kırmızı renkli PCB'si ile dikkat çeken anakart pasif soğutma ile desteklenmiş durumda. 780G+SB700 yonga seti paketini kullanan anakart AMD'nin soket AM2 ve soket AM2+ formundaki işlemcilerine tam destek vermekte. 4 adet DIMM slotu bulunan yeni anakart 8GB'a kadar DDR2 800MHz bellek desteği sunabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere anakartın en önemli özelliği olarak sahip olduğu dahili grafik işlemcisi gösterilebilir. Kullandığı yonga seti itibariyle Radeon HD 3200 kod adlı grafik işlemci ile gelen anakart DirectX 10 ve yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma desteğine de sahip. Tabi Hybrid Crossfire desteği de anakart tarafından destekleniyor. 1 adet PCIe X16 slotuna ek olarak 2 adet PCI slotu bulunan Sapphire PURE Hybrid CrossFire PI-AM2RS780G üzerinde ayrıca 6 adet SATA-II portu da yer alıyor. Gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses özelliklerinin yanı sıra Debug Led gibi özellikler ile donatılan anakart görüntü aktarımı içinse DVI ve VGA arayüzünü kullanıyor. Maliyet odaklı sistemler başta olmak üzere HTPC'lere de hitap eden yeni anakartın segmentinde iddialı olması beklenirken fiyatı netleşmiş değil.

• ucuz yollu bir anakart fakat bios eski tip hiç hoşuma gitmedi ya:D
  • güzel bir anakart olmuş.
  • cok kalitesiz gorunuyor...
  • SLI ve CF agirlikli çalişsalar daha güzel olucaktir.Tek slot ve 2 Slot Ram var bu yongada bunun ne işe yaricagini ve ne yönde kullanilcagini , kim tahmin edebilir.Teknoloji çaginda böyle bir board'in üretilmesi fazla + sunumucaktir.
  • özellikleri 780 gurubunda yüksek durmasına rağmen görüntüsü berbat!!!!

DFI bu kartı da bi parmak deydirseymiş iii olurmuş
  • herhalde uygun fiyatlı olur.
  • 2. resim sanki eski tozlanmış bir anakart izlenimini veriyor
  • ekran karti gibi basirili olcaklarini bu karta bakarak soylemek mumkun degil! suan icin 780 lerde en goze hos gelen gigabaytin karti geldi bana, hazir gigabayt icin yapilmis testlerde varken bu incelemek lazim
  • kırmızı göze hiç hoş durmuor ve eski gibi gösteriyor kartı zaten eskidi
    siyah çok yakışıor anakarta ecs deki gibi çok karizma oluor ama renkle iş bitmio tabi incelemek,görmek lazım özelliklerini performansını.
  • Pek hoş durdunu söylüyemeyiz. Ama üstün de ki ısı değer göstergesimi?
  • Zaten gösterişten ziyade ofis ortamında kullanılacak anlaşılan.Yoksa bu karta 9800x2 takılmaz, taksanda sadece takmış olursun doğru düzgünçalışmaz, çalışsada adam gibi performans vermez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

Zaten gösterişten ziyade ofis ortamında kullanılacak anlaşılan.Yoksa bu karta 9800x2 takılmaz, taksanda sadece takmış olursun doğru düzgünçalışmaz, çalışsada adam gibi performans vermez...

verse bile...

• Tek artısı 780G yonga setini kullnması ayrıca saphire ekran kartlarından dolayı kılım
  • bence giriş seviyesi için oldukça ideal. hdmi cikis olsaymış, tadından yenmeyecek bir htpc olurmuş.
  • üzerindeki ekran hata göstergesi hata koduna göre problemin ne olduğunu anlamak için. ben de sapphire pure element 690g kullanıyorum. tipine bakarsan kutudan itibaren aşırı dandik gözüksede özellikler ve de stabilite olarak gayet memnunum hata kodu göstergesi, çift bios olması ve biosta oc menüsünün iyi olması güzel. ama tipine bakınca insanın alası gelmiyor. bende rastgele birine sistem toplarken tümleşik ekran kartı için seçmiştim deneyince baya bi şaşırtmıştı beni.
  • Bırakın kartın tipini de,özelliklerini ve teknolojilerine bakın

Geçen arkadaşa Msi 790X anakart aldık 4 sata var bu küçücük kartta bile 6 tane var işe bak
  • 109$+KDV ile Türkiye'ye giriş yapmış. ECS'den ucuz olur diye bekliyordum.
  • isminde crossfire diyor ama tek pci-e slotu var..yanılgı olmaz mı?
  • Yaw bu 780G nin üstünde ekran kartı rami taşıyan modelleride olacak deniyordu.

Yok mu acaba öyle bir kart yaw.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.