Şimdi Ara

TRAFİK KURALLARI HALKA BÖYLE ÖĞRETİLİR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
5.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır bizlerin Avustralya'da hergün sürekli olarak izlediği devletin (because enough is enough) reklamlarından bahsetmek istiyordum. Örneğini Türkiye'de görmeyi çok isterdim zira devlet vatandaşını bu kadar güzel eğitebilir ancak. Bir çok videoda gerçek kişler diğerlerinde ise profesyonel canlandırmalar yoluyla tabiri caizse size yapacağınız hata sonucunda geleceğiniz gösterililyor! Çoğu için yabancı dil ihtiyacı yok ancak kalanı için müsait bir zaman Türkçe altyazısı hazırlayacağım. Avustralya bir çok kişinin bildiği gibi trafik kurallarının çok sıkı uygulandığı bir yer ve bu nedenle yolunuzdaki ve etrafınızdaki tüm araçların ne yapacağını biliyorsunuz.
    Aşağıda kategorilere ayrılmış hepsi birbirinden etkileyici ve meşhur backround ile "because enough is enough" videoları var. Not: Türkiye'de bir zamanlar trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım gibi saçma bir kampanyanın işe yaramayacağı ve aşağıdaki gibi ülkelerin gelişmişlik seviyesine göre profesyonel yapımlar ile halka daha güzel anlatım yapabilecek ciddi organziasyonlar kurulması gerekliliği için hepimziin bunları talep etmesi gerekir.

Web sitesi:www.becauseenoughisenough.com

Backround müziği:
    Mono:http://www.becauseenoughisenough.com/downloads/enough.mmf
    Polyphonic: http://www.becauseenoughisenough.com/downloads/enough.amr
    Gerçek mp3:http://www.becauseenoughisenough.com/downloads/enough.mp 3
    (mp ile 3 arasındaki boşluğu kaldırın)

Videolar: (Görsel olarak hemen hemen hepsi çok etkileyici)

Aşırı hız kategorisi: Çok etkileyiciler

Video 1
    Video 2
    Video 3(Buna yürek dayanmaz)
    Video 4(Buna yürek dayanmaz)
    Video 5
    Video 6
    Video 7
    Video 8
    Video 9
    Video 10
    Video 11

Kısa genel reklamlar:

Video 1
    Video 2
    Video 3

Emniyet kemeri kategorisi:

Video 1
    Video 2
    Video 3

Alkollü araç kullanma kategorisi:

Video 1
    Video 2
    Video 3
    Video 4
    Video 5
    Video 6
    Video 7

Yorgun araç sürme Kategorisi:

Video 1

Motorsiklet kategorisi:

Video 1

Uyuşturucu Kategorisi:

Video 1

Genç Sürücüler Kategorisi:

Video 1
    Video 2

Bisiklet güvenliği Kategorisi:

Video 1

Okul bölgesi kategorisi:

Video 1
    Video 2

Sürücü belgesine el konulması:

Video 1

3 gerçek hikaye:

Video 1
    Video 2
    Video 3

Yollarda, Gazetelerde, Billboardlarda ve diğer yerlerde kampanyaların fotoğrafları

*****VEE BU da bizim anlı şanlı trafik eğitimimiz...*****

türkiye trafik kazalarını önleme derneği web sitesi
    Giriş için login gerekli. Login olmak için ne yapılacak o belli değil. Herhal 50 yere dilekçe yazmalı. Vize alır defolur giderim daha iyi...

Farhri Trafik Org
    Bunların durumu daha acınası.. Sİteleri göçmüş gitmiş haberleri yok veya tınlayan yok

Trafik Araştırma Merkezi Müdürlüğü
    Verdikleri linklerin yokolduğundan bile haberleri yok!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techcentre -- 7 Mart 2008; 4:16:57 >

• Avustralya mükemmel bir ülke bence.
  • yararlı videolar.
  • quote:

Uzun zamandır bizlerin Avustralya'da hergün sürekli olarak izlediği devletin (because enough is enough) reklamlarından bahsetmek istiyordum. Örneğini Türkiye'de görmeyi çok isterdim zira devlet vatandaşını bu kadar güzel eğitebilir ancak. Bir çok videoda gerçek kişler diğerlerinde ise profesyonel canlandırmalar yoluyla tabiri caizse size yapacağınız hata sonucunda geleceğiniz gösterililyor! Çoğu için yabancı dil ihtiyacı yok ancak kalanı için müsait bir zaman Türkçe altyazısı hazırlayacağım. Avustralya bir çok kişinin bildiği gibi trafik kurallarının çok sıkı uygulandığı bir yer ve bu nedenle yolunuzdaki ve etrafınızdaki tüm araçların ne yapacağını biliyorsunuz.
    Aşağıda kategorilere ayrılmış hepsi birbirinden etkileyici ve meşhur backround ile "because enough is enough" videoları var. Not: Türkiye'de bir zamanlar trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım gibi saçma bir kampanyanın işe yaramayacağı ve aşağıdaki gibi ülkelerin gelişmişlik seviyesine göre profesyonel yapımlar ile halka daha güzel anlatım yapabilecek ciddi organziasyonlar kurulması gerekliliği için hepimziin bunları talep etmesi gerekir.
    reklama takılıyoda okuyamadım

• quote:

Orjinalden alıntı: murat_sönmez

quote:

Uzun zamandır bizlerin Avustralya'da hergün sürekli olarak izlediği devletin (because enough is enough) reklamlarından bahsetmek istiyordum. Örneğini Türkiye'de görmeyi çok isterdim zira devlet vatandaşını bu kadar güzel eğitebilir ancak. Bir çok videoda gerçek kişler diğerlerinde ise profesyonel canlandırmalar yoluyla tabiri caizse size yapacağınız hata sonucunda geleceğiniz gösterililyor! Çoğu için yabancı dil ihtiyacı yok ancak kalanı için müsait bir zaman Türkçe altyazısı hazırlayacağım. Avustralya bir çok kişinin bildiği gibi trafik kurallarının çok sıkı uygulandığı bir yer ve bu nedenle yolunuzdaki ve etrafınızdaki tüm araçların ne yapacağını biliyorsunuz.
    reklama takılıyoda okuyamadım

Siz deyince farkettim bende.Benim ekran geniş ekran o yüzden anlamadım.Çözünürlüğü 1024*768 yapınca mesajların reklama takıldığını gördüm bende. Ne yapmak lazım bu problem için?

• ülkemizden konuyla ilgili verdiğin linkler gerçekten durumun vahametini gözler önüne seriyor.

duyarlılığından ötürü seni tebrik ederim...
  • Türkiyede insana hayvan kadar deger verilmez, ve buradan cacık bile olmaz bu konularda
  • Arkadaşlar bu konunun bir süre yukarıda kalmasını rica ediyorum. Trafik kazalrında hep başkalarının ocağına ateş düşer diye düşünmeyin. Bu illet vurunca çok fena vuruyor.
  • yukarı
    buna yürek dayanmaz dediğin bir videoyu seyrettim abi gereçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: schen7

yukarı
    buna yürek dayanmaz dediğin bir videoyu seyrettim abi gereçekten

Ya sorma insanın çocuğu olunca daha bir etkileniyor. Çocuk olmadan evvel hiç bu kadar hassas olmuyor insan. Bütün hespini izlemenizi tavsiye ederim. Hepsinin şurdaki 2 tane cıvık mesajdan daha çok kazandıracağı şeyler var bize.
  • Alın Türkiye'den taptaze bir kaza daha. Ehliyetsiz genç sürücü Fatih'te birini öldürdü. O bir kaza değildi!!!

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=304668
  • teşekkürler
    yukarı
  • Sabit konu olması gerekir.
  • Ya bazen bu kazaların görünce, hatta kendiminde başına ufak tefek şeyler gelince bir an düşünüyorum ne yapıyorum ulan ben diyorum. O anda yola çıkan bir araba değilde yaya olsa falan. Acayip kızıyorum kendime ama ara sıra gene hızlı kullanmakdan alamıyorum kendimi Çok güzel bir tutku adranalin adamın içine bbaşka bir his veriyor ama çok ama çok yanlış ve tahlkeli ARtık kendimi frenliyorum hep , basacağım zaman gaza bidaha düşün murat diyorum kendimi yavaş gitmeye zorluyorum hep. Yoksa bunun sonu yok resmen bir bağımlılık

Geçenlerde şehir içinde gece saat 9-10 gibi gidiyorum. Bir caddeye döndüm biraz sosyetik bir yer 3 şeretli cadde 3 üde gidiş o caddeyede sağdan soldan mahhaleler bağlı küçük küçük sokaklarla. Neyse tam ben caddeye girdim birtane bora bastı gitti yanımdam modifyeli faan böyle o gidince bende canım sıkılıyodu bastırıdm arkasından. En sol şeritte gidiyoz arka arkaya , hızlıyızda. Sonra soltarafdaki tali yolldan bi araba burnu bi çıakrttı pat diye bora hemen sağa kaçarak kurtadı kendini ben kaçamadım sağdan araba gleiyordu mecbur asıldım frene 2 metre kala iyice yavaşladımd urma nokatsına geldim sonra sağ şerit boşalınca bastım gittim tekrar korna çaldım bide.

Sonra ilerde adam gelmesin mi peşime piskpatın teki çıktı korna çalıyo arkamdan, gerçi bende hatalıyımda. O daha çok hatalı yola fırladı birden. Neyse işte peişimi bırakmadı sıkıştırmaya çalışıyo falan ben hiç takmıyorum, didişsem kesin sonu kötü olacak açtım müziği sonuna kadar mzüik dinliyorum onada yol verdim yanımdan öüme falan geçti ben o önüme geçince hemen başka bir sokağa döndüm uzaklaştım ordan.

Sonra durdum ilerde bi yerde. Hrşeyi düşündüm, abi dedim bu kaçıncı oldu, hep ramak kala kurtuluyorum kazalardan. Neden böyle oluyor dedim ölçtüm biçtim tarttım herşeyi kafamda. Dedim ya adam hiç peşimi bıkramasaydı ya o adna inip kavga çıksaydı. haksız olsa bile gözü dönse o anda içkili falan olsa, kaza yapmadın ama saplar bıçağı kaçar.

Yani uzun lafın kısası , artık şehir içinde böyle şeyler yapmamaya karar verdim. Zaten emniyet kemerimi falan takarım, bluetooth kulaklık vardır elime telefonu alıp konuşmam falan. Kendime hiç %100 güvenmem ama çok iyi araba kullanırım fakat hiç bi zaman herzaman iyiyim demem , en çok kazalar kendine aşırı güvenden meydana gelir zaten. İşte benim tek zaafım hız. Onuda artık şehir içinde böyle aksiyonlar yapmamaya karar verdim. Şehirler arası yolda zaten hızlı gidiyom onunla yetinecem.

Hem millet sokakda hızlı gider patinaj çeker kaydırır falan. Çok kızarım benim gibi herkes kızar ama arbaya oturunca bende sık sık olmasada deidğim gibi bazen gaza gelip yapıyorum, aynı küfürleri aynı tepkileri bednde alıyorumdur kim bilir. Dediğim gibi akıllandım artık O gün yaşadığım olayda , arasokakdan araba değilde bir çocuk fırlasaydı ve bende fren yaptığım halde duramasaydım olaylar tam tersi gelişseydi diye düşündüm hep. Hayat boyu vicdan azabı çekeceğime , artık gaza basarken iki kere düşüneceğim

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ya bazen bu kazaların görünce, hatta kendiminde başına ufak tefek şeyler gelince bir an düşünüyorum ne yapıyorum ulan ben diyorum. O anda yola çıkan bir araba değilde yaya olsa falan. Acayip kızıyorum kendime ama ara sıra gene hızlı kullanmakdan alamıyorum kendimi Çok güzel bir tutku adranalin adamın içine bbaşka bir his veriyor ama çok ama çok yanlış ve tahlkeli ARtık kendimi frenliyorum hep , basacağım zaman gaza bidaha düşün murat diyorum kendimi yavaş gitmeye zorluyorum hep. Yoksa bunun sonu yok resmen bir bağımlılık

Geçenlerde şehir içinde gece saat 9-10 gibi gidiyorum. Bir caddeye döndüm biraz sosyetik bir yer 3 şeretli cadde 3 üde gidiş o caddeyede sağdan soldan mahhaleler bağlı küçük küçük sokaklarla. Neyse tam ben caddeye girdim birtane bora bastı gitti yanımdam modifyeli faan böyle o gidince bende canım sıkılıyodu bastırıdm arkasından. En sol şeritte gidiyoz arka arkaya , hızlıyızda. Sonra soltarafdaki tali yolldan bi araba burnu bi çıakrttı pat diye bora hemen sağa kaçarak kurtadı kendini ben kaçamadım sağdan araba gleiyordu mecbur asıldım frene 2 metre kala iyice yavaşladımd urma nokatsına geldim sonra sağ şerit boşalınca bastım gittim tekrar korna çaldım bide.

Sonra ilerde adam gelmesin mi peşime piskpatın teki çıktı korna çalıyo arkamdan, gerçi bende hatalıyımda. O daha çok hatalı yola fırladı birden. Neyse işte peişimi bırakmadı sıkıştırmaya çalışıyo falan ben hiç takmıyorum, didişsem kesin sonu kötü olacak açtım müziği sonuna kadar mzüik dinliyorum onada yol verdim yanımdan öüme falan geçti ben o önüme geçince hemen başka bir sokağa döndüm uzaklaştım ordan.

Sonra durdum ilerde bi yerde. Hrşeyi düşündüm, abi dedim bu kaçıncı oldu, hep ramak kala kurtuluyorum kazalardan. Neden böyle oluyor dedim ölçtüm biçtim tarttım herşeyi kafamda. Dedim ya adam hiç peşimi bıkramasaydı ya o adna inip kavga çıksaydı. haksız olsa bile gözü dönse o anda içkili falan olsa, kaza yapmadın ama saplar bıçağı kaçar.

Yani uzun lafın kısası , artık şehir içinde böyle şeyler yapmamaya karar verdim. Zaten emniyet kemerimi falan takarım, bluetooth kulaklık vardır elime telefonu alıp konuşmam falan. Kendime hiç %100 güvenmem ama çok iyi araba kullanırım fakat hiç bi zaman herzaman iyiyim demem , en çok kazalar kendine aşırı güvenden meydana gelir zaten. İşte benim tek zaafım hız. Onuda artık şehir içinde böyle aksiyonlar yapmamaya karar verdim. Şehirler arası yolda zaten hızlı gidiyom onunla yetinecem.

Hem millet sokakda hızlı gider patinaj çeker kaydırır falan. Çok kızarım benim gibi herkes kızar ama arbaya oturunca bende sık sık olmasada deidğim gibi bazen gaza gelip yapıyorum, aynı küfürleri aynı tepkileri bednde alıyorumdur kim bilir. Dediğim gibi akıllandım artık O gün yaşadığım olayda , arasokakdan araba değilde bir çocuk fırlasaydı ve bende fren yaptığım halde duramasaydım olaylar tam tersi gelişseydi diye düşündüm hep. Hayat boyu vicdan azabı çekeceğime , artık gaza basarken iki kere düşüneceğim

Kardeş konuya katkı sağladığın için çok sağol ve paylaşımın için ayrıca teşekkür ederim. Hergün sanki savaşta gibi bir sürür insanımız ölüyor. Çoğu biz bilmiyoruz ama bir daha evinden sakat kalığı için çıkamıyor. Düşünsenize tekerlikli sandalyeye bağlısınız, artık yürümek hava almak yok, tuvalete gitmek yok, kalkıp gerilmek yok, öylece yastık gibi küçük bir sahada hayatınızın geri kalanını geçirmek durmundasınız. Hele hele genç ve evli iseniz işin birde bu yönü var zaten yukarıdaki videolarda bunları açık açık canlandırmışlar. Çocuğunu kucağına alıp 2 tur dönemeyecek bir adam ahline gelmek veya başka birini bu hale getirmek var işin ucunda. Trafik kazasında kollar kopuyor kafalar beytinler dağılıyor, hangimiz isteriz bunların kardeşimize annemize babamıza eşimize olmasını. Kendimize hakim olamayıp kuru bi,r gurur uğruna hapse düşmeye ve başkalarının hattta belki, komşunuzun hayatını sönüdrmeye değmez. Tahrikmi oldun boşver katil olmaktan iyidir. Diğer araç vın diyemi geçti gitti, göster kendini ve adamlık nasıl olur görsünler. Arabayı adam gibi adamlar ve hanımefendiler kullanır diye ilan edelim.

• buna yürek dayanmaz adlı videoları neden seyrede miyorum?
  • up
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

buna yürek dayanmaz adlı videoları neden seyrede miyorum?

Basitçe sağ tıklayıp kaydederseniz Media Player kolayca çalıştırır çünkü farklı veya yabancı bir format değil.
  • Denizli ve Uşak'ta kaza (cinayet): 8 ölü (07/02/2008)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techcentre -- 7 Mart 2008; 3:25:25 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.