Şimdi Ara

RT205 MODEM ACCESS POINT OLARAK KULLANILABILIRMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
8.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA ARKADASLAR RT205 AIRTIES MODEMIM VAR BEN BU MODEMI ACCESS POINT OLARAK KULLANMAK ISTIYORUM BU MUMKUNMUDUR BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

• quote:

Orjinalden alıntı: ByErcan

MERHABA ARKADASLAR RT205 AIRTIES MODEMIM VAR BEN BU MODEMI ACCESS POINT OLARAK KULLANMAK ISTIYORUM BU MUMKUNMUDUR BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

Maalesef, HAYIRRRR!....
  • tabiki evet modemin arayüzünde kablosuz bölümünde mesh diye bir kısım var buradan yapabilirsin
  • Dost gvc diye dandik bir wireless modemi AP olarak kullanmıştık. Yaptığımz lan kablosu ile net bağlantısını buna vermek ve DHPCyi iptal etmekti. (Dost gwc conexant çipliydi.)
    Arkadaş ne yapmak istediğini biraz daha net anlatsa iyi olur.
  • deathless mesh demiş ama o modeme tanıtacağınız diğer aygıtların repeater gibi çelışmasını sağlar ve kablosuz menzili arttırmaya yarar.

modeme bağlayacağınız lan kablosu ile wireless haline geleceğini hiç sanmıyorum.

normal tel hattını da takıp kullanmak lazım.

access point özelliği olmayan rt205 bu şekilde kullanılabiliyorsa bende öğrenmek istiyorum nasıl yapıldığını
  • tabiki kullanılır. modem arayüzünden DHCP yi iptal ediyorsunuz. modeme sabit bir ip veriyorsunuz.yalnız ağ adresinin ana erişim kaynağının şeklinde olması gerekiyor.
    örneğin şöyle:

bir kablo modeminiz var diyelim. ip adres aralığı 192.168.100.1 almış
    rt205 e de DHCP yi kapatıp buradaki ip ye 192.168.100.xx vermelisiniz.

ekrana uyarı mesajı gelecek. "bu modeme bir daha erişemeyeceksiniz" diye. buna evet diyin.

modeminiz ana kaynaktan interneti alıp kablosuz olarak verecektir. yalnız dikkat etmeniz gereken husus, kablosuz baglanan cihazlara ip tanımlaması yapmayın. otomatik alsınlar. çünkü aldıkları ip 194.175.xx.xx gibi farklı rakamlar çıkıyor.

Evimde kablonet im vardı. kablo modemimebu şekilde wireless yayını verdiriyorum.

sevgiler...
  • İlginç bir konu. Bende daha önce USRobotics 9108 kablosuz modem vardı. Laptopla 2 oda ilerisinde (20mt) dahi çok iyi çekiyordu. Yani çekimde hiçbir sorunum yoktu. Ama bir gün wi-fi özelliği olan bir voice messenger cep telefonu alınca çekim sorunu yaşadım. Telefon modemden uzaklaştığı an bağlantı hemen gidiyordu. Ben de bunun üzerine Airties RT-205 kablosuz modem aldım. Cep telefonum bu modemle en uç noktada dahi full çekiyor.
    Sorum şu olacak. USRobotics 9108 kablosuz modemimi Access point olarak kullanabilir miyim? Kullanabilirsem en uç noktada dahi cep telefonumla internete sorunsuz bağlanabilir miyim?
  • Merhaba;
    RT205 le bu isi basaran var mi? ByErcan cozebildin mi problemini?
    NETMASTER CXC-150 1 ETHERNET PORT KABLO MODEM ve Airties RT205 ile bu isi yapabilir miyim?
    Yardimlarinizi bekliyorum.
  • airties rt-205 ve benzerleri için
    http://forum.donanimhaber.com/m_26293261/tm.htm
  • kesinlikle oluyor ben kendim yaptım rt 211 ana modem rt 205 access point olarak çalıştırdım. tam tersi olarakta çalışıyor mantığınıçözdükten sonra her airtieı birbirine bağayabiliriniz
  • arkadaslar bendede zyxel p660hn modem ile rt205 var. Rt205 modemi bu sekilde kullanamıyorum. Yardım edin lutfen..
  • nightmare115 ARKADAŞIM KATILIYORUM BRIDGE MODA ALIRSAN OLUR.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.