Şimdi Ara

## Cebit 2008: Su Soğutmalı GeForce 9800GX2 Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Cebit 2008: Su Soğutmalı GeForce 9800GX2 Ortaya Çıktı ##

Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni performans canavarı GeForce 9800GX2'nin henüz resmi lansmanı yapılmış değil fakat Cebit ile birlikte özelleştirilmiş GeForce 9800GX2'ler de gün yüzüne çıkacak gibi gözüküyor. Nvidia'nın en önemli partnerlerinden biri olan ve hazırladığı ekran kartları bugün itibariyle ülkemiz pazarında da satışa sunulan EVGA'nın Cebit'te sergileyeceği su soğutmalı GeForce 9800GX2 modeli objektifilere yakalandı. Firmanın yeni kartı muhtemelen Innovatek'in GeForce 9800GX2 için hazırladığı ve geçtiğimiz günlerde duyurduğu özel su soğutmasını kullanıyor gibi gözüküyor. EVGA'nın BlackPearl serisi dahilinde hazırlandığı belirtilen kartın şu an için özellikle saat hızları konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Tabi tercih edilen sıvı soğutmadan yola çıkarak kartın arttırılmış saat hızlarıyla geleceğini söyleyebilmek te mümkün. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92-420 gpu'sunun iki tanesine sahip olan GeForce 9800GX2 üzerinde 256adet paralel işlem birimi ve 1GB GDDR3 bellek yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Mart 2008; 20:41:34 >

• zaten ancak su soğutmayla soğutulabilirdi bu kart ısınma problemide aşılmış olur zaten bu ürünü alıcaklar için fiyat çok önemli değildir su soğutma olsun
  • teknolojiden yoksun nvidia. bana söyler misiniz bunun sli sistemden farkı nedir? Kim ne derse desin ATI teknolojiyi çok güzel kullanıyor.
  • çok çirkin gözüküyor
  • sadece komik... hic içim ısınamadı bu karta... 8800GTX ler ultralar gibi bi sıcaklık yaratamadı bende... sanırım sorunlarım var
  • su soğutma en uygun kartlardan olur herhalde
  • Nvidia marka, 9800x2 model su ısıtıcı... Yeterince uzun borular döşenirse kat kaloriferi olarak da kullanılabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

sadece komik... hic içim ısınamadı bu karta... 8800GTX ler ultralar gibi bi sıcaklık yaratamadı bende... sanırım sorunlarım var

Pek ısınılcak bi karta benzemiyo her ne kadar kendi ısınsa da..Bende de sorun var .Hatta sorunum olmadığı gün kendimi sorunlu hissediyorum.Sorunu olmayan var mı kardeş
  • KRAL ÇIPLAK
  • o degil de block aluminyuma benziyor ve su sogutma yapanların çogu aluminyuma bulaşmaz bakır-aluminyum korozyonundan dolayı .
  • quote:

Orjinalden alıntı: airea

Nvidia marka, 9800x2 model su ısıtıcı... Yeterince uzun borular döşenirse kat kaloriferi olarak da kullanılabilir...

Evet kışın çok işimize yarar.Yakacak masrafından da kurtuluruz. Akşam 9 sabah 5 call of senin kayıpp gezegen benim devrilene kadar dünyayı kurtarmış oluruz.Dünya yayık, gözler kayık,Ohh nvidia sıcacık..
  • Normalde bir GPU çıktıgında tutulsun veya tutulmasın önce hava soğutma tasarımları öne çıkardı 9800GX2 de ilk olarak su soğutma ile tanıştık
    gerçekten bu karttan hiçbirşey beklemiyorum
  • tipi çok kötü gözüküyor.
  • zamanında 3dfx i aldın ama, o yüce firmanın teknolojilerini iyi kullanamadın nvidia... SLI ı bile....
  • kotu kartın kotu bloğu.
    aleminyum
  • quote:

Nvidia marka, 9800x2 model su ısıtıcı... Yeterince uzun borular döşenirse kat kaloriferi olarak da kullanılabilir...

süpersin dostum ya..

valla pek albenisi olmayan bi kart gibi geliyo bana....
  • Isınma sorunlarıyla gündeme gelen bir kartın su soğutmayla gelmesi son dere manidar. Fakat zaten hatırı sayılır bir mebla ile çıkan bir kartın fiyatı iyice pahalı olacaktır. Tek teselli EVGA nın garantisi
  • quote:

sli yi yaydılar piyasaya rayına oturmadı maliyet fazla oldugu icin kullanıcılar almadı.şimdi sli den geçti kartı birleştirdi.bare ati nin teknolojisini kullansa tek pcb ye sığmıyorsa yapma bu ne ya pes ediyorum.
  • havanın geçmediği yerde suyu geçiririz demişler süper
  • şimdi bunun sliden farkı ne ki yine iki kart var ortada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.