- x
peugeot 308 olumsuz yorumlar...
78 Cevap44003 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

496 Mesaj
29 Şubat 2008; 20:59:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

bu başlığı kesinlikle 308 i karalamak amacıyla açmadım... bu arabayı almayı düşünüyorum sadece ne gibi olumsuzluklarla karşılaşacağımı merak ediyorum.. benzinli almayı düşünüyorum sadece olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim...

Saygılarla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niger21 -- 1 Mart 2008; 20:12:08 >

Eger gozler ruhun penceresiyse, keder de kapisidir.Kapali kaldigi surece bilmek ve bilmemek arasindaki barikattir.Ondan uzaklasin ve sonsuza dek kapali kalsin,ama onu acip iceri girdiginizde aci, gercek olur.

1253 Mesaj
1 Mart 2008; 17:58:41 

Direksiyonu 307 ile aynı daha yeni bir direksiyon yapılabilir.
Aynalarını beğenmedim ticari araç aynaları gibi kocaman.
ve şekil olarak 307 ye çok benziyor.Daha değişik, özgün bir tasarım yapılabilirmiş.
Bence 308 alınabilir bir araç ancak 307 ye çok benzemesi en büyük dezavantajı.

454 Mesaj
1 Mart 2008; 19:00:51 

Ön görüş problemi hala devam ediyor...

Bu Ülkenin Ekmeğini Yiyipte İhanet Edenler Bir Gün Ekmeği Yediği Yerden Kurşunu Yer

2034 Mesaj
2 Mart 2008; 1:35:08 

Bence en büyük problemi 207 den farksız olan tasarımı. Bunun dışında, arabayı kullanmadığım için pek fikir sahibi değilim...

1667 Mesaj
2 Mart 2008; 20:46:54 

Bir 307 kullanıcısı olarak 308 genel anlamda benim için bir hayal kırıklığı olsada mantıklı düşündüğüm zaman aracın iyileştirilmesi gereken kısımları iyileştirilmiş ve tasarım açısından ön taraf iyi olmuş ancak arka kısım için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Daha iyi olabilirdi.

Otofesor was here.

20704 Mesaj
2 Mart 2008; 21:04:59 

İç mekanı da ben söyleyim o zaman.

Sürüşü güzel. Ancak el frenini çektiğiniz zaman vitesle nerdeyse aynı boyuta geliyor.
Sinyal verdiğinizde sinir bozucu tetris sesi gibi ses veriyor.
Direksiyonu eski. Daha güzel tasarım yapabilirlerdi.
Vites geçişlerini beğenmedim. 1. vitese geçireceğim zaman sola iyice yapıştırıpta geçirebiliyordum. Keza 2. viteste öyle. Vites aralıkları çok büyük geldi bana.
Vites topuzu da eski topuz sanırsam. Ufak ama önemli detay olarak görüyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1744 Mesaj
2 Mart 2008; 21:10:48 

Peki 308 1.6 THP otomatik vites için yorumlarınızı alabilir miyim? Almayı düşündüğüm model bu benim... Ya da Golf alacağım ama ikisi arasında çok kararsızım.

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü

Intel Core i7 3930K @ 4.4 MHZ | Asus Rampage IV Extreme Anakart | Asus 690 GTX Ekran Kartı | 16GB Gskill 4x4GB 2133 MHZ Quad Channel Ram | Corsair 2x240GB Raid 0 SSD FORCE GT | Philips DVD RW | Thermaltake 10 GT Kasa | Corsair 750W PSU | 27" DELL U2711 | Logitech G930 Wireless Headset | Razer Blackwidow Ultimate Klavye | Razer Mamba 4G Mouse | Steelseries MousePad

1667 Mesaj
2 Mart 2008; 21:19:24 

quote:

Orjinalden alıntı: dwain

Peki 308 1.6 THP otomatik vites için yorumlarınızı alabilir miyim? Almayı düşündüğüm model bu benim... Ya da Golf alacağım ama ikisi arasında çok kararsızım.

Benzinlisini kullanmadığımdan bir şey diyemeyeceğim ancak sanırım 140 HP bir araç bu araç...

Otofesor was here.

1744 Mesaj
2 Mart 2008; 21:24:20 

Evet 140 hp. Aslında manueli de 150hp. Ama İstanbul'da manuel insanı yorar diye düşünüyorum. Gerçi bu ilk arabam olacak daha önce kullandığım zaman manuel hep trafikte yorulurdum. Otomatik olması yine de daha mantıklı. Ama Porsche Tiptronik şanzıman hakkında hiçbir fikrim yok.

Birisi bana şunu açıklayabilir mi? Gerçekten bilgim çok az...

Torkun çekiş gücü olduğunu biliyorum. Peki mesela kimisi 200nm tork için iyi olduğunu söylüyor. Ancak 200 torku düşündüğümde ne demek olduğunu bilmiyorum. Bu aracın 240 torku var. Mesela Golf 170 hp'lik 1.4'ün de torku 240 nm. Bu ne anlama geliyor? Her ikisini karşılaştırarak torkun tam olarak neyi ifade ettiğini açıklayabilir misiniz?

Intel Core i7 3930K @ 4.4 MHZ | Asus Rampage IV Extreme Anakart | Asus 690 GTX Ekran Kartı | 16GB Gskill 4x4GB 2133 MHZ Quad Channel Ram | Corsair 2x240GB Raid 0 SSD FORCE GT | Philips DVD RW | Thermaltake 10 GT Kasa | Corsair 750W PSU | 27" DELL U2711 | Logitech G930 Wireless Headset | Razer Blackwidow Ultimate Klavye | Razer Mamba 4G Mouse | Steelseries MousePad

238 Mesaj
5 Mart 2008; 23:40:15 

ben 307 de kullandim 2 sene 308 ide kullandim gorunus ayni olsada 308 benzinlilerin motorlari bmw ile ortak uretilen motorlar motor sistemi garanti guzel sessiz

307 hic ben zemiyor ic mekan cok harika olmus ve dahada kaliteli malzeme kullanimmis a

ama iscilik yine 307 ile ayni cunku ayni yerde uretim yapiliyor ayni isciler yapiyor

alirsan hayirli olsun

ben 307 yi satinca citroen picasso aldim yuksek geldi virajlarda salliyo diye onuda sattim

simdi 407 aldim gercekten peugeotun en iyi arabalarin dan biri diyebilirim

308 e verecegin parayla guzel bir 407 alabilirsin

2278 Mesaj
6 Mart 2008; 19:52:41 

motor minideki motorun güçsüz( BMW üretimi ortak falan hikaye) hani vw cilerin yere göğe koyamadıkları TSİ motorun karşılığı bence daha iyisi sesi daha homojen çalışması yumuşak hemen güç üretmeye başlıyor teknolojinin tüm imkanları kullanılmış degişken çift egzantrik degişken sübap stroğu direkt enjeksiyon alimminium motor blogu tabi grafitlenmiş tek eksi yönü 6 değil 5 vites olması.fakat bi dizelede bak istersen bravocuların 290nm torkuna karşı 240 nm üretiyo ama çok daha homojen bir gücü var turbo boşlugu neredeyse hiç yok çok ta yumuşak çalışıyor.

merhaba

1744 Mesaj
6 Mart 2008; 21:10:44 

Bilgi için teşekkürler.

Aslında şu sıralar çok karışık kafam. Hala Golf TSI 1.4 170 HP'lik aklımda. Kasasını çok sevemiyorum. Değişecek ama onu da beklemek istemiyorum.

308'in kasası bence çok güzel. Ama içinde oturup işçiliğe baktığımda geçen gün tam tersini söylemiş olsam da detaylı incelediğimde Gold ile bayağı farklar olduğunu gördüm.

O yüzden kendime alternatif başka araçlar da bakmaya çalışıyorum. Leon var ama onun da için beş para etmez. Şu anda Honda Civic HB modeli dikkatimi çekti. Ama motoru 1.8. Ve otomatik vites düşünüyorum. 0-100'leri Golf'teki DSG şanzıman gibi olsaydı keşke. Ha bir de torku 167. Çok düşük geldi...

Bilmiyorum arkadaşlar :) Mayısta alacağım ama hala ne alacağımı bilmiyorum :)

185 Mesaj
6 Mart 2008; 22:15:11 

hikaye diyosun kardes burada bizler yapiyoruz bu 308 leri biz bilmiyecegizde sen mi bileceksin hikaye mikaye diyorsun

sen inanmassin hdi leri de 2004 yilindan sonralari ford c max mondeo ve fokus larla ayni

bu dami hikaye sana gore sen biraz karistir bilgi edin de sonra ciziktir

candan

185 Mesaj
6 Mart 2008; 22:17:26 

2.0 litreden sonralari 6 vites tir 1.4 ede 6 vites koyamassin ya

candan

1777 Mesaj
7 Mart 2008; 0:29:00 

Fiyatı uygun alınır bence Haa şunuda söyleyim 308 çıktı 307 öldümü? Kesinlikle hayır. 307 kullananlarında yenilemek için 308 almalarına hiçmi hiç gerek yok. 308 i test ettim.307 yide zaten sürekli kullanıyorum.( Yakın arkadaşımın var arada değişiyoruz) Buna dayanarak diyebilirimki 308 in 307 den öyle aman aman bi üstünlüğü yok. Hatta 307 daha rahat kavranan kullanımı daha zevkli olan bi araç. herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRND -- 7 Mart 2008; 0:29:59 >

2014 TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.4d 4d İNCİ BEYAZI

5859 Mesaj
7 Mart 2008; 1:05:12 

kimse çok çok olmusuz bir yorum yapmamış bence alınmasında sakınca olacak bir araç değil.

1589 Mesaj
8 Mart 2008; 2:17:57 

dwain

hocam 308 ile Golf arasında işçilik ve kalite farklarını gözlemlemişsiniz..Bunlar nelerdir bahsedermisiniz...

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

1744 Mesaj
12 Mart 2008; 9:00:15 

Merhaba,

Çok detaylı bir inceleme yapmadım ama izlenimlerim şöyle:

Ön konsolun çevresindeki kaplamanın uç noktaları yani ön camla birleştiği noktalar sanki yarım kalmış gibi duruyor. Direksiyonunu Golf ile karşılaştırırsak Golf'ünki kesinlikle daha güzel. Teyp konsolu aslında Peugeot'nunki hoşuma gitmiyor değil. Ancak Golf gibi görüntülü olabilirdi. Bunun yanısıra mesela el freninin yanında bardaklıklar var. Golf'de bu bölüm güzel bir kapak ile kapalı durumda ve kapağı açtıktan sonra bardaklıkların açılması da çok güzel. Switch eder gibi ittiriyorsunuz ve otomatik açılıyor.

Peugeot da öyle değil. Kol dayama kısmında da Golf daha ağır basıyor. Peugeot'da kaldırım çekiyorsun vs...

Torpido gözü Golf'te açtığın zaman kapak yavaşça aşağıya doğru iner ve karşında süet kaplı bir torpido gözü belirir. Peugeot'da içi tamamen plastik ve bence güzel değil.

Yine gözlük kabı yeri Golf'te tam dikiz aynasının önünde bir düğmeyle açılıyor. Peugeot'da bu başının üstünde sol tarafta kapı penceresinin yukarıda bittiği yerde ve açmak için bir düğmesi yok. Çekip içine koyuyorsun.

Sonra dikiz aynasının yanındaki düğmeler... Peugeot'da bunlara bastığın zaman tavan içeri doğru esniyor. Ki görüntüsü de çok basit bence. Sanki Doğan Şahin'in ışıkları gibi... Arada hiçbir mekanizma yok. Işık ve camı var sadece.. Golfte düğmeler güzel bir çerçeve ile sarılmış. Bastığında öyle tavan içine göçer gibi esnemiyor. Sağlam yani.

Şu anda bunlar aklımda kalanlar. Dış görünüşü Golf'ten daha güzel Peugeot'nun... Cam tavan opsiyonu da var üst modellerinde. Bence çok şık duracaktır. Aracın içindeki bu söylemiş olduğum kalite farkları aslında sadece işçilikle ilgili. Peugeot'da baktığımızda yok yok... Her türlü özellikler var. Sadece kaliteleri biraz farklı.

Açıkçası ben de ne alacağımı şaşırdım.

Golf düşünüyordum ama kasasının değişecek olmasından dolayı tamamen soğudum. Peugeot için de daha hala karar veremiyorum. Ama şu anda görünüşü hepsinden güzel Seat Leon var. Konsolu hepsinden daha güzel. Ama teyp konsolu hepsinden kötü :) Yine de çok güzel sportif bir araç. 1.4 her şeyden önce. TSI ve 125 hp ile iyi bir performans sunuyor.

Ben bu yorumları daha aracı test etmeden yapıyorum :) Bu haftasonu hepsini test edeceğim. Golf, Leon ve Peugeot... Hayırlısıysa Leon istiyorum. Ama test ettikten sonra gönlüm hangisine giderse ona da yönelebilirim... Golf hariç tabi... Kasasını hem sevmiyorum hem de değişecek zaten... O kadar da beklemek istemiyorum...

Sevgiler...

492 Mesaj
12 Mart 2008; 21:36:28 

Hocam haklısınız ama yorumların çoğu araç sahiplerinin değil; buda alınmasında veya alınmamasında etkili faktör olmuyor bence.
Teşke söyle sağlam 6-7 aydır düzenli kullananlar cevaplasaydı daha belirgin olacaktı.
Keza araba konusunda en iyi yorumcu kulananlardır diye düşünüyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

kimse çok çok olmusuz bir yorum yapmamış bence alınmasında sakınca olacak bir araç değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluksengul -- 12 Mart 2008; 21:36:55 >

5872 Mesaj
24 Mart 2008; 20:19:21 

AutoCar dergisinin Focus 1.6 TDCi, 308 1.6 HDİ, Astra 1.3 CTDİ, ve Hyundai İ30 Dizel'in karşılaştırma Sonucu ;

0

The best is the New Ford Focus

local://upfiles/518129/14C895B67E494C049CA4A70D69A4DE44.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 1 Mayıs 2008; 18:40:58 >

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

68 Mesaj
27 Mart 2008; 0:30:42 

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

AutoCar dergisinin Focus 1.6 TDCi, 308 1.6 HDİ, Astra 1.3 CTDİ, ve Hyundai İ30 Dizel'in karşılaştırma Sonucu ;

http://img502.imageshac...y.php?image=adsznt7.jpg

The best is the New Ford Focus

local://upfiles/518129/14C895B67E494C049CA4A70D69A4DE44.jpg

Yeni Focusun kalitesine açıkçası diyeceğim bişey yok ta, değerlendirme focus reklamı gibi olmuş açıkçası...

10330 Mesaj
27 Mart 2008; 0:34:55 

direksiyon fazla eleştiri almış fakat diğer sınıfı olan araçlarla kıyaslandığında en iyi en güzel tasarıma sahip olan 307/308 direksiyonu bence. bir megane direksiyonu istemezdiniz herhalde.

bunun dışında fiyatı yüksek. bence tek eksisi bu.

31999 Mesaj
29 Mart 2008; 13:14:37 

Aracın burnunu kestirmek zor oluyor park ederken, biraz şişik garip 1 önü var.

beneath this mask there is more than flesh. beneath this mask there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. - V

5872 Mesaj
29 Mart 2008; 17:37:08 

quote:

Orjinalden alıntı: duvall

Yeni Focusun kalitesine açıkçası diyeceğim bişey yok ta, değerlendirme focus reklamı gibi olmuş açıkçası...

test..focus odaklı ypıldı zaten....en son o geldi diye...onu baz alarak değerlendirme yapıldı....bu açıklamalar yazının başında var... bilginize...

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

978 Mesaj
9 Nisan 2008; 3:17:22 

quote:

Orjinalden alıntı: dwain

Merhaba,

Çok detaylı bir inceleme yapmadım ama izlenimlerim şöyle:

Ön konsolun çevresindeki kaplamanın uç noktaları yani ön camla birleştiği noktalar sanki yarım kalmış gibi duruyor. Direksiyonunu Golf ile karşılaştırırsak Golf'ünki kesinlikle daha güzel. Teyp konsolu aslında Peugeot'nunki hoşuma gitmiyor değil. Ancak Golf gibi görüntülü olabilirdi. Bunun yanısıra mesela el freninin yanında bardaklıklar var. Golf'de bu bölüm güzel bir kapak ile kapalı durumda ve kapağı açtıktan sonra bardaklıkların açılması da çok güzel. Switch eder gibi ittiriyorsunuz ve otomatik açılıyor.

Peugeot da öyle değil. Kol dayama kısmında da Golf daha ağır basıyor. Peugeot'da kaldırım çekiyorsun vs...

Torpido gözü Golf'te açtığın zaman kapak yavaşça aşağıya doğru iner ve karşında süet kaplı bir torpido gözü belirir. Peugeot'da içi tamamen plastik ve bence güzel değil.

Yine gözlük kabı yeri Golf'te tam dikiz aynasının önünde bir düğmeyle açılıyor. Peugeot'da bu başının üstünde sol tarafta kapı penceresinin yukarıda bittiği yerde ve açmak için bir düğmesi yok. Çekip içine koyuyorsun.

Sonra dikiz aynasının yanındaki düğmeler... Peugeot'da bunlara bastığın zaman tavan içeri doğru esniyor. Ki görüntüsü de çok basit bence. Sanki Doğan Şahin'in ışıkları gibi... Arada hiçbir mekanizma yok. Işık ve camı var sadece.. Golfte düğmeler güzel bir çerçeve ile sarılmış. Bastığında öyle tavan içine göçer gibi esnemiyor. Sağlam yani.

Şu anda bunlar aklımda kalanlar. Dış görünüşü Golf'ten daha güzel Peugeot'nun... Cam tavan opsiyonu da var üst modellerinde. Bence çok şık duracaktır. Aracın içindeki bu söylemiş olduğum kalite farkları aslında sadece işçilikle ilgili. Peugeot'da baktığımızda yok yok... Her türlü özellikler var. Sadece kaliteleri biraz farklı.

Açıkçası ben de ne alacağımı şaşırdım.

Golf düşünüyordum ama kasasının değişecek olmasından dolayı tamamen soğudum. Peugeot için de daha hala karar veremiyorum. Ama şu anda görünüşü hepsinden güzel Seat Leon var. Konsolu hepsinden daha güzel. Ama teyp konsolu hepsinden kötü :) Yine de çok güzel sportif bir araç. 1.4 her şeyden önce. TSI ve 125 hp ile iyi bir performans sunuyor.

Ben bu yorumları daha aracı test etmeden yapıyorum :) Bu haftasonu hepsini test edeceğim. Golf, Leon ve Peugeot... Hayırlısıysa Leon istiyorum. Ama test ettikten sonra gönlüm hangisine giderse ona da yönelebilirim... Golf hariç tabi... Kasasını hem sevmiyorum hem de değişecek zaten... O kadar da beklemek istemiyorum...

Sevgiler...

selam kardesim sen hic fiat bravoyu gordun mu?bu saydiklarinin hepsi fiat bravo da bir numara,hem dis gorunus hem iscilik kalitesi..ic gorunusu ise bana gore mukkemel bir arac,plastik ,iscilik kalitesi teknolojinin son noktasi,ayrica teybi de senin istedigin gibi dort cesidi var,en ucuzu da hem cok guzel hem de mukemmel ses kalitesi veriyordu,denedigim icin soyluyorum,bir de fiat servis ve yedek parca agi en avantajli araclardan biri...yine de sen bilirsin renkler ve zevkler tartisilmaz...ben bunu soyledim cunku fiat bravo cok yeni cikmis bir model ve en az 4-5 sene genel olarak degismez.ben al demiyorum ama test edersen bu da aklinda olsun dedim...hayirli testler........

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Nisan 2008; 10:18:51 

bence hiçkimseyi dinleme test et içine sineni al

Uzaklaştırılmış
9 Nisan 2008; 10:27:53 

bu arada ford testi çok komik olmuş, fordun ne zaman tahtı oldu da tahtından inmemiş-miş

11532 Mesaj
9 Nisan 2008; 18:16:55 

quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Bence en büyük problemi 207 den farksız olan tasarımı. Bunun dışında, arabayı kullanmadığım için pek fikir sahibi değilim...

geçenlerde yolda park etmiş 1 araç gördüm kendi kendime oha ne kadar büyükmüş bu 207 dedim arkasına bir baktım 308 yazıo

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

751 Mesaj
20 Nisan 2008; 13:22:54 

quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

geçenlerde yolda park etmiş 1 araç gördüm kendi kendime oha ne kadar büyükmüş bu 207 dedim arkasına bir baktım 308 yazıo

207 ile 308 i ayirt edemiyosan bence burada yorum filan yazma gozlerin iyi gormuyo demekki.

308 yandan ve onden tasarim olarak bence cok guzel olmus fakat arkadan 307 308 den daha guzel

aracin icine bindiginizde egimli on konsol cok sportif duruyo ic tasarim olarak bence focustan daha iyi ama sinyal dugmeleri, muzik sisteminin dugmeleri ve direksiyonun kalitesiz olmasi gibi etkenlerden dolayi focus daha iyi.

kafamda 3 araba vardi civic hb, 308 ve focus 2 kere bu araclari incelemeye gittim ikisindede pejodan ve forddan cikip hondaya gidince ya kalite buymus dedim simdi 2. el honda civic hb ariyorum(i-shiftin vites gecislerinin yazilim ile hizlandigi konusu var donanimhaber honda bolumunde)

262 Mesaj
20 Nisan 2008; 19:07:14 

ben ilk çıktığında 308 leri eleştirince baya bir üstüme gelinmişti.zamanında kusursuz bulan forum üyeleri bile sanırım eleştirmeye başlamış.4-5 aydır siteden uzağım.Bu zaman zarfında benim söylediklerime katılınmaya başlamış.Tekrarlıyorum kısaca.308 tam bir fiyaskodur.böyle dememin sebeplerini ilk test drive yaptığımda izlenimlerim olarak aktarmıştım.

97 Mesaj
30 Nisan 2008; 14:24:45 

selam arkadaşlar.. ben 307 kullanıcısıyım aracımdan memnunum evet zaman zaman problemler çıkıyor tıkırtılar araçtan hiç eksilmiyor debriyaj tüm 307 lerde kütük gibi sert istanbul trafiğinde resmen işkence olabiliyor.. şimdide 308 çıkardılar, çıkarmaları kaçınılmazdı ama biz tüm peugeot 307 kullanıcılarını enayi yerine koyarak kendilerinin çok akıllı sanıyorlar.. 308 geçtiğimiz hafta inceledim aracın içine girdim 30 dakikadan biraz daha uzun sadece içini inceledim resmen makyaj ve fiyasko, tasarımı bir kenara bırakın bir debriyaj yapmış adamlar tebrik ederim helal olsun onlara, şahin ve brodway den aşağı kalmaz aynı 307 ler gibi kütük tüm gücünü kullan demiş adamlar öyle boş boş oturmak yok.. 40-46 bin ytl para verip böyle bir debriyaja sahip olmak gerçekten bir ayrıcalık olsa gerek.. yok.toyalarında, vw lerinde, opellerinde debriyajları iyi yumuşak.. 308 palio tarz arabaların debriyajıyla ve sertliğiyle yarışıyor ilginç..yumuşak sistemli bir pedal yapmak çok mu zor? demekki peugeot için zor.. yeni bravoyuda test ettim adamlar kuş tüyü gibi rahat pedallar yapmışlar, 2000 2001 yılındaki brava ve bravolarında tüm pedalları yumuşaktı.. 308 de gazda debriyajda akıllara zarar.. aracı direksiyon siteminde çok az modifiye dışında herhangi bir değişiklik göremedim yanılmıyorsam hidrolik yerine elektronik tercih edilmiş biraz daha yumuşak ama yoldaki titreşimler hala hissediliyor ama 307 kada değil, arabanın iç tasarımım ufak tefek değişikliklerle örtbas edilmiş ve hepsi kandırmaca ve bana gölge oyunlarını hatırlattı.. ve 308 in 307 den daha zevkli daha süper bir sürüş zevki vermesi ne mantık olarak ne mekanik olarak nede işlevsel olarak söz konusu değildir, 0 araçların o kukosu bile insanı mest ediyor ve adı üstünde 0.. sormak isterim hangi 0 km 307 araçtan ses gelmiştir yada o problemler en başta görülmüştür?. herşey 307 inin aynısı, 307 imden inip 308 bindim hiç ama hiç farklı bir araba gibi gelmedi bana..tamam bir takım şeyleri makyajlayıp ısıtma olayı gibi tekrar önümüze getirdiler, iyide bu fiyata nasıl bu aracı satıyorlar ve bu fiyata bir fransız arabasına insanlar bu parayı 308 ile ilgili 2 milyon km tes olayına gelince bu testler tek bir araçla yapılmaz çünkü bazı forum sayfalarında bazı arkadaşların tek bir aracı 2 milyon km tesatmişler gibi bir bilgiye sahip olduklarını sanıyorum.. bu tesler diyelimki 30 araç çıktı trafiğe 30 unun toplamı üzerinde 2 milyon km olur.. bu araç 307 den daha sağlam olamaz olmayacaktır.. en son kasa makyajlı 307 nin 2nci makyajlı hali.. çok detaya girmedim zaten herşey 307.. çok değil 5,6 ay sonra herkes neler oluyor görecek.. biz peugeot 307 kullanıcıları o 308 dedikleri makyajlı 307 almayalım bir süre bekleyelim bakın fiyatlar nasıl düşücek.. utanmasalar audi ve bmw mercedesle yarışacaklar fiyat konusunda gerçi volvo ya baya yaklaşmış 308.. lütfen 308 i detaylı inceleyin fanatik olmayalım..parası kıymatli olan tabi.. herkese sevgi ve saygılar..

Playstation 3: Made in George Hotz (geohot) %100 PS3

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2008; 14:52:47 

+ olarak kalitesi yeni cımış bir araça göre güzel değil günümüzde golf ve astra ikilisi bile 308 den cok daha kalitelidir,vede iç fonksiyyonel özelliklri zayıf
quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

İç mekanı da ben söyleyim o zaman.

Sürüşü güzel. Ancak el frenini çektiğiniz zaman vitesle nerdeyse aynı boyuta geliyor.
Sinyal verdiğinizde sinir bozucu tetris sesi gibi ses veriyor.
Direksiyonu eski. Daha güzel tasarım yapabilirlerdi.
Vites geçişlerini beğenmedim. 1. vitese geçireceğim zaman sola iyice yapıştırıpta geçirebiliyordum. Keza 2. viteste öyle. Vites aralıkları çok büyük geldi bana.
Vites topuzu da eski topuz sanırsam. Ufak ama önemli detay olarak görüyorum.

Uzaklaştırılmış
1 Mayıs 2008; 18:30:49 

Hocam ne güzel acıklamısın öyle.yorum budur işte söylenecek baska söz yok.
quote:

Orjinalden alıntı: burnout_revenge

selam arkadaşlar.. ben 307 kullanıcısıyım aracımdan memnunum evet zaman zaman problemler çıkıyor tıkırtılar araçtan hiç eksilmiyor debriyaj tüm 307 lerde kütük gibi sert istanbul trafiğinde resmen işkence olabiliyor.. şimdide 308 çıkardılar, çıkarmaları kaçınılmazdı ama biz tüm peugeot 307 kullanıcılarını enayi yerine koyarak kendilerinin çok akıllı sanıyorlar.. 308 geçtiğimiz hafta inceledim aracın içine girdim 30 dakikadan biraz daha uzun sadece içini inceledim resmen makyaj ve fiyasko, tasarımı bir kenara bırakın bir debriyaj yapmış adamlar tebrik ederim helal olsun onlara, şahin ve brodway den aşağı kalmaz aynı 307 ler gibi kütük tüm gücünü kullan demiş adamlar öyle boş boş oturmak yok.. 40-46 bin ytl para verip böyle bir debriyaja sahip olmak gerçekten bir ayrıcalık olsa gerek.. yok.toyalarında, vw lerinde, opellerinde debriyajları iyi yumuşak.. 308 palio tarz arabaların debriyajıyla ve sertliğiyle yarışıyor ilginç..yumuşak sistemli bir pedal yapmak çok mu zor? demekki peugeot için zor.. yeni bravoyuda test ettim adamlar kuş tüyü gibi rahat pedallar yapmışlar, 2000 2001 yılındaki brava ve bravolarında tüm pedalları yumuşaktı.. 308 de gazda debriyajda akıllara zarar.. aracı direksiyon siteminde çok az modifiye dışında herhangi bir değişiklik göremedim yanılmıyorsam hidrolik yerine elektronik tercih edilmiş biraz daha yumuşak ama yoldaki titreşimler hala hissediliyor ama 307 kada değil, arabanın iç tasarımım ufak tefek değişikliklerle örtbas edilmiş ve hepsi kandırmaca ve bana gölge oyunlarını hatırlattı.. ve 308 in 307 den daha zevkli daha süper bir sürüş zevki vermesi ne mantık olarak ne mekanik olarak nede işlevsel olarak söz konusu değildir, 0 araçların o kukosu bile insanı mest ediyor ve adı üstünde 0.. sormak isterim hangi 0 km 307 araçtan ses gelmiştir yada o problemler en başta görülmüştür?. herşey 307 inin aynısı, 307 imden inip 308 bindim hiç ama hiç farklı bir araba gibi gelmedi bana..tamam bir takım şeyleri makyajlayıp ısıtma olayı gibi tekrar önümüze getirdiler, iyide bu fiyata nasıl bu aracı satıyorlar ve bu fiyata bir fransız arabasına insanlar bu parayı 308 ile ilgili 2 milyon km tes olayına gelince bu testler tek bir araçla yapılmaz çünkü bazı forum sayfalarında bazı arkadaşların tek bir aracı 2 milyon km tesatmişler gibi bir bilgiye sahip olduklarını sanıyorum.. bu tesler diyelimki 30 araç çıktı trafiğe 30 unun toplamı üzerinde 2 milyon km olur.. bu araç 307 den daha sağlam olamaz olmayacaktır.. en son kasa makyajlı 307 nin 2nci makyajlı hali.. çok detaya girmedim zaten herşey 307.. çok değil 5,6 ay sonra herkes neler oluyor görecek.. biz peugeot 307 kullanıcıları o 308 dedikleri makyajlı 307 almayalım bir süre bekleyelim bakın fiyatlar nasıl düşücek.. utanmasalar audi ve bmw mercedesle yarışacaklar fiyat konusunda gerçi volvo ya baya yaklaşmış 308.. lütfen 308 i detaylı inceleyin fanatik olmayalım..parası kıymatli olan tabi.. herkese sevgi ve saygılar..

9323 Mesaj
1 Mayıs 2008; 23:55:34 

308 i inceledim ve de test ettim.
(buradan bir arkadaş ile)

öncelikle şu debriyaj olayını anlayamadım.benim aracımda 307
fakat ne zaman başka araçlardan 307 ye geçsem debriyajı tüy gibi hissediyorum.
bence araçla ilgili sıkıntı olabilir.
yada gerçektende debriyajı serttir.benim kullandığım diğer araçlarda bir sorun olabilir.

genel olarak ben debriyajımdan memnunum.

şimdi 308 e gelelim.benim kullandığım confort+stil paketli 1.6 hdi 110 hp lik modeldi.
confort olduğu için bana bomboş geldi.
keşke premium pack kullanabilsem.

test aracının da iki stop lambası su almış ya da içinde buhar oluşmuştu bu arada.

319 Mesaj
8 Mayıs 2008; 19:44:11 

arkadaşım fiat bravo nun fiyatı falan uygun ama mazeme kalitesi olarak hiçte öyle övdüğün gibi iyi değil bence. hatta şuan bravo yla ilgili en büyük eleştiride bu. bende bir ara almayı düşündüm pek tavsiye etmediler

319 Mesaj
8 Mayıs 2008; 19:51:05 

308 gelince bende bu aracı test ettim ama biraz sert geldi (laguna kullanıyor olmam böyle hissetmeme sebep olmuş olabilir ) yani koltukları falanda hoşuma gitmedi. ayrıca pedal takımlarıda beni pek tatmin etmedi ve vites geçişlerinde sorun 307 deki gibi aynen devam. ama açıkça söyliyeyim performansına diyecek yok. test sürüşünde yanıma verdikleri görevli biraz pasif çıkınca ve hız yapmam ses çıkarmayınca ve bende arabanın performansına kendimi kaptırınca ibreye bir baktım 200 e geliyor. görevliye sordum bu araba daha nekadar çıkar diye adam koltuğa korkudan yapışmış bir vaziyette abi heralde bundan fazla çıkamaz dedi ve test ettiğim araç 1.6 hdi 110 hp ydi

10330 Mesaj
9 Mayıs 2008; 0:10:52 

bmw den sonra tek favorim. yakında bi test sürüşüne gidiceğim.

246 Mesaj
9 Mayıs 2008; 0:35:36 

Ev alma komşu al , Araba alma Servis al ...

Ahhh ahhh ne sen sor ne ben anlatayım... Kararını kendin ve sakin kafa ile vermen dileğiyle hocam umarım gönlüne göre bir araç alırsın...

Kırmızı Rugan Ayakkabılar...

1732 Mesaj
9 Mayıs 2008; 1:28:00 

auto show dergisinde c4 focus 308 e test yapılmıştı
308 birinci sıradaydı focus makyajlı focustu demek
308 forever

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2008; 1:31:37 

focus alıcagıma 308 alırdım

549 Mesaj
9 Mayıs 2008; 14:40:40 

focus ne de 308 şimdi zaman TSİ zamanı ! dizelle aynı yakıyo ve homurtusu yok !ve sadece vw de !

--------------

400 Mesaj
14 Mayıs 2008; 11:27:07 

sen tsi bir motorun dizelle aynı yakıt (buradaki yakıttan kasıt benzin söz konusu) tükettiğini savunuyorsan benim kanaatimce yanılıyorsun benim incelemelerim ve araştırmalarım sonucunda vardığım kanı şudurki bu hiç ekonomi açısından uygun bir seçenek değil.dizelin 2,5 katı falan fazla yakıyor buda demektirki benzinli bir araçtanda %25 fazla yakıyor ama şunu yineliyorum arkadaşım yanlışta biliyor olabilirim dediğim gibi ''benim araştırmalarım''.sence küçük hacimli benzinli bir motor (vw'e dikkat çekmişsin tsi motorları 1.4 lt.) o kasayı nasıl başka hiçbir etki altında kalmadan kaldırır ve 140 yada 170 bg gibi devasa bir kuvvet üretebilir ve bu kuvveti araca uygulayabilir.bilindiği gibi dizel motorların beygir gücü yüksektir turbo vardır ve daha düşük devirlerde maksimum bg üretime açıktır ve bu şekilde yakıt tüketimi düşüktür benzlinlilere oranla.fakat bunun aksine tsi motorlarda twin torbo kullanıldığını sanıyorum yani iki tane teknik verilerdede görüleceği gibi vw tsi motorlar 100 km.'de 10-12 lt. arası yakıt harcarken mazotlularda ise bu rakam 5-6 lt'ye kadar düştüğü görülüyor herşeyi geç peugeot 100km.'de 4 lt tüketen 308 auto6r araç üretti.sence aynımı yakıt tüketimi.merak ediyorum tsi motora nasıl 100 km.'de 5,5-6 lt. gibi düşük bir veri elde ediyorsunuz.deneme yaptındamı söylüyorsun yoksa?

....:::: PEUGEOT 308 PREMİUM AUTO6R ::::....

....:::: SiLvEr DeMoN ::::....

593 Mesaj
14 Mayıs 2008; 13:51:23 

quote:

Orjinalden alıntı: nerki

focus ne de 308 şimdi zaman TSİ zamanı ! dizelle aynı yakıyo ve homurtusu yok !ve sadece vw de !

kurgucu parçası

3877 Mesaj
14 Mayıs 2008; 15:11:32 

Valla arkadaslar, param olsa o kadar, peugeot markasina bir turlu isinamama ragmen gider 308 dizel otomatik alirdim.

fiyati rakiplerine gore cok uygun. ozellikleri de oyle. hele ki gecen gun istanbul-antalya arasinda 100 km'de 3.45 litre motorin harcadigini duyunca tamam dedim. ama demekle yetindim sadece

24 Mesaj
14 Mayıs 2008; 15:20:58 

quote:

Orjinalden alıntı: niger21

bu başlığı kesinlikle 308 i karalamak amacıyla açmadım... bu arabayı almayı düşünüyorum sadece ne gibi olumsuzluklarla karşılaşacağımı merak ediyorum.. benzinli almayı düşünüyorum sadece olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim...

Saygılarla...

MERHABA EĞER ARAÇ ALMADIYSANIZ LÜTFEN FİAT BRAVOYA BİR BAKIN DERİM.

1148 Mesaj
14 Mayıs 2008; 16:58:50 

hocam karşılaşacağın tek olumsuz yanı düzeltilmiş dene ama birçok kişiye hala sert gelen süspansiyonlarıdır.

Fakat akaryakıt istasyonlarına uğrama sıklığın azaldıkça (daha doğrusu uğrama ‘seyrekliğin’ azaldıkça) olumsuz yön filan kalmayacaktır. Işte o herşeye bedeldir

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

259 Mesaj
15 Mayıs 2008; 15:26:27 

Focus'u olanlar Focus'u övüyorlar..

VW'cilere göre VW dışındakiler yalan.

Japoncular, Japon'dan başkasını tanımazlar...

Ben bir 207 ve VW sahibi olarak daha objektif olmaya çalışayım.

308 alınır mı alınır... Tamamen keyfinize kalmış. Bence tasarım olarak güzel ama ben Golf ve Focus gibi daha heybetli görünen araçları daha çok beğeniyorum. İç mekana geçince ise 308 öne çıkıyor, gerçekten çok güzel bir iç tasarımı var. Ama Golf ve Focus'un içi de yabana atılacak gibi değil.

Bu sınıfta Golf'ü abartılı pahalı buluyorum. Focus ve yeni Corolla oldukça iyiler. 308'i ancak bunlardan ucuz olursa düşünürüm ama mutlaka düşünürüm. Kesinlikle alınmayacak bir araç değil. Civic ortadan gösterge ve euroncap'ten aldığı 4 yıldız ile benim için seçenek değil. Astra ise Opel'in en sorunlu marka olması sebebiyle seçenek olmaz...

308'in Türkiye'de hiç bir zaman diğerleri kadar satmasını beklemeyin zira sedan versiyonu yok!

Test edin, beğendiğinizi alın derim özetle. Focus da alınır, 308 de.

24 Mesaj
15 Mayıs 2008; 16:48:59 

quote:

Orjinalden alıntı: buyothers

MERHABA EĞER ARAÇ ALMADIYSANIZ LÜTFEN FİAT BRAVOYA BİR BAKIN DERİM.

AYNI ŞEYİ TEKRAR EDECEĞİM EĞER ARAÇ ALMADIYSANIZ BİRDE FİAT BRAVO YA BAKIN DERİM

5859 Mesaj
18 Mayıs 2008; 1:13:05 

Tamam arkadaşlar bir olumsuz yorum buldum Direksiyonu çok sert geldi. Dün comfort olanı ile test sürüşüne çıktım ilk dikkatimi çeken direksiyonu oldu. Onun haricinde aracı beğendim. Birde Premium Pack ile çıkıcam. Acaba Premium ile Premium Pack'in direksiyonları da böyle sertmidir?

259 Mesaj
28 Mayıs 2008; 11:03:02 

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

Tamam arkadaşlar bir olumsuz yorum buldum Direksiyonu çok sert geldi. Dün comfort olanı ile test sürüşüne çıktım ilk dikkatimi çeken direksiyonu oldu. Onun haricinde aracı beğendim. Birde Premium Pack ile çıkıcam. Acaba Premium ile Premium Pack'in direksiyonları da böyle sertmidir?

Test ettiğin modelde bir sorun olmasın? Zira benim 207'nin direksiyonu bile durduğu yerde tüy gibi, 207'den sonra elektrik destekli hidrolik direksiyonlu Polo'yu kullanınca (hanım ait araç, yani benim) bunun elektrik desteği yok muydu diye şüpheye düştüm, yani arada o kadar fark var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uf_sey -- 28 Mayıs 2008; 11:04:01 >

9 Mesaj
29 Ağustos 2008; 15:11:20 

direksiyonun sertliği yönündeki eleştirilere katılıyorum, fakat büyük sorun yaratacak kadar değil.

1371 Mesaj
29 Ocak 2009; 11:05:51 

Aracım 27,400 km olmak üzere beni hiç üzmedi. Bu arada aracımı 22 Temmuz 2008 de aldım. Alalı daha 6 ay oldu.
Ekonomi ve Performansı beraber sunan ve aynı zamanda sınıfına göre çok kaliteli bir otomobil.
Almayı düşünenler için bu sınıfta kesinlikle alınacak otomobil.

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Hp Montebello Mavi

238.000km

2668 Mesaj
29 Ocak 2009; 17:48:44 

O kadar konuşulmuşta kimse Koskoca 308 Topiğine bir göz atın adamlar 50 sayfa yazmışlar, arama butonundan sorun yazıp o topiği seçin dememiş, ŞAŞRIDIM...

Bir 308 topiğine bakın isterseniz, sonra burada yorumda bulunun...

 MacbookPro 13" Late 2011  iPhone5
**500px**Flickr**

672 Mesaj
29 Ocak 2009; 20:53:37 

araç önden bakıldığı zaman süper çok hırçın duruyo ama arkadan sanki önüyle hiç alakası yokmuş gibi bn 308le trabzon'dan ordu'ya 170 km'lik bi seyahat etme şansım oldu aracın arka koltuğunda seyahat ettim.Şunu söyleyebilirm tabi kişiden kişiye değişir ayrı mesele bn mahvoldum arkada resmen işgenceydi koltukları hiç rahat değildi diz yada baş mesafesi olarak demiyorum 2 arkadaş arkadaydık ikimizde bittik resmen bnm bu araç için kötü diyebileceğim tek kusuru bu bana göre servistende oğrendiğim kadarıyla oyle bi kronik sorunu yok aracın...

Alp Beyazı 1.6Hdi Partner Allure
Şeytan Kırmızı 1.6Hdi 207 Dynamic

1001 Mesaj
22 Haziran 2010; 22:18:16 

Uzun yolda, otobanda dizel otomatik fevkalade. Performans mükemmel. Fakat dur kalk trafikte, hele yokuşsa falan araba seni değil sen arabayı taşıyorsun sanki yoruyor.

Şehir içi çok pratik değil sanki, sağını solunu kestirmek zaman alıyor.

Onun dışında amortisörleri çok sert çalışıyor, fakat yol tutuş mükemmel.

Yüksek hızda fren yapınca titreme oluyor direksiyonda, yumuşak davranırsanız sorun yok.

Genel olarak keyifli sayabileceğim bir araç.

2010 millesim 112 hp auto6r için yazdım bunları.

http://www.yusufcetin.com/

32 Mesaj
10 Ekim 2011; 15:59:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Ventu

+ olarak kalitesi yeni cımış bir araça göre güzel değil günümüzde golf ve astra ikilisi bile 308 den cok daha kalitelidir,vede iç fonksiyyonel özelliklri zayıf

sevgili kardeşim merhaba, yazdıklarını okudum, 307yi şahinden doğandan ayırt etmemişin elbette araç senin kullandığın araçtır bişey diyemiyorum, bendede 2004 1.6 benzinli 307 var arabama binen inmek istemiyor, sen debriyajı gaz pedalı kütük gibi demişsin, eşimin dostumun arabaları var bak sana sayayım fort connekt reno megane 2 reno laguna birde 407 var, ben bu arabaların hepsini kullanıyorum onlardan inip kendi arabama bindiğimde Allahım sana çok şükür diyorum okadar yumuşak pedalları varki arabamın valla sana şaşırdım doğrusu, sana bi tavsiyede bulunayım baskı balatalar çok şehir içinde kullanıldığı zaman zamanla çok ısındığı için çelikleşir, buna terimde sulama denir aslında herneyse ozaman çok sert olur debriyaj bide bu debriyaj pedalları telli değil hidroliktir bide buna baktır, kardeşim forttan inip 307ye binince debriyajını yok sanıyorum diyor, sorun senin arabanda bence valla ben memnunum, 307den aldığım sürüş hissini hiçbir arabadan alamadım 407de var dizel hız makinesi ama sürüş pozisyonu olarak çok yüksek bir mahali var, 308in manuelini kullanmadım dizel yarı oto, kullandım bence süperdi iç mekanda çok etkileyici bence elbette zevk meselesi bence araba güzel bir bakım yaptır kötü bir araba değil 307 halen konforlu ve gösterişli bence, saygılar herkese, ha bu arada ben arabamı 4x4 gibi kullandığım halde hiçbir sorun çıkamadı çok şükür, ben doğacıyım avcıyım arazide çok vakit geçiriyorum, alalı 40bin km yaptım ama daha takım bile yaptırmadım çok şükür,

Dünya, cehenneme göre cennet, cennete göre cehennemdir.

1798 Mesaj
11 Kasım 2011; 18:01:31 

Kullanıcısı olarak söyle diyorum anlatılmaz söz dinlemez yasatılır, eğer sol tarafta bir araç gidiyor aslan gibi basıyorsa o aslan 308 dir maşallah nazar değmesin.

757 Mesaj
9 Eylül 2012; 14:39:10