Şimdi Ara

## MSI'dan Zalman Soğutmalı Yeni Anakart; P7N SLI Zilent ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan Zalman Soğutmalı Yeni Anakart; P7N SLI Zilent ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden biri olan MSI, yeni bir anakartının daha duyurusunu yaptı. Firmanın P7N SLI Zilent adını verdiği yeni anakartının en önemli özelliği kutu içeriğinden Zalman'ın ödüllü işlemci soğutucusu olan NP 9500 de çıkması. MSI'ın yeni anakartı Nvidia'nın nForce 750i SLI yonga setini kullanıyor. PCIe 2.0 desteğinin yanı sıra Intel'in 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcileriyle de uyumlu olarak çalışabiliyor. 3 adet PCIe X16 slotu bulunan ve Nvidia'nın çoklu ekran kartı kullanımına yönelik olarak hazırladığı SLI teknolojisini destekleyen anakart ayrıca MSI'ın Circu-Pipe adını verdiği Bakır tabanlı gelişmiş pasif soğutma ünitesini kullanıyor. 1333MHz'e kadar FSB desteği de sunan anakart üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 8GB'a kadar DDR2-1066/800/667MHz bellek kullanılabiliyor. MSI'ın GreenPower PWM tasarımı çerçevesinde çift kanallı ve 4 fazlı PWM ile gelen anakart ayrıca katı kapasitörler ile donatılmış durumda. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliklerinin yanı sıra çok sayıda USB 2.0 ve SATA-II konnektörü ile desteklenen P7N SLI Zilent'ın yurt dışında yaklaşık 133 Avroluk fiyat ile kullanıma sunulduğu belirtiliyor.

• MSI anakartlar neden ucuz ben buna bir anlam veremedim doğrusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

MSI anakartlar neden ucuz ben buna bir anlam veremedim doğrusu.

Bi nedeni vardir elbette. Ama performansta eksi bir fark yoksa bizler icin problem yok kanimca.
    Ayrica kutudan Zalman cooler cikmasi ilginc ve bir okadar da hesapli olmus, gelin uygun fiyata Oc kasin demisler sanki.
  • nasil ya 9700 led e 120 lira verdim anakart neredeyse o fiyata elbette ulkemizde bulamayiz ikisini ayri satarlar ama yinede insanin morali bozuluyor
  • yurt dışında 133 avroysa Türkiyede uçar fiyat yine ama zalman soğutucununda çıkması baya iyi inş onun için Türkiyede ayrı fiyat girmezler
  • çok uygun fiyat güzel özellikler

fx hocam nf750i chipsette pcı-ex 2.0?
    benim bildiğim pcı-ex 2.0 nf780 ile geldiği
    yanlışım varsa düzeltin
  • Çok uygun fiyata kaliteli anakart + Soğutma Bravo Msı
  • 250$+kdv den aşağı olmaz bu kart...Ama süper bir ikili yapmışlar...
  • MSI, Circular-pipe - Zalman 9500 iklisini estetik olarak yakıştırdı herhalde
  • gelsin test ederiz,bakalım nasıl oc potansiyeli p35 gibi oc oluyorsa süper olmuyorsa da ucuz gerçi ama
  • Başlığı görünce north bridge de falan zalman soğutucu var zannetim yahu
  • vay be, kutuya bak, tüfek bile sığacak içine nerdeyse,
  • El doğramak için birebir.
  • Fiyatı çok güzel işlemci soğutucusuda ayrı bir güzellik.
  • anakartta pciex 1 yok gerçi daha takılan kartını göremedim tr de ama :) zalmanla berabaer satılaması ii olmuş bi yandan da kötü anakart cacık olabilir ki yanında böle cazip bişi verelimde kurtaralım demiş olabilirler :) gelsin görelim de sonra konuşcak vaktimiz çok kutunun buyuk olması maliyeti artırmıstır biraz da olsa malum taşıma ücreti : )
  • MSI'nın kafasına saksımı düşmüş ne olmuş bu fiyata
  • bunu bu adam bu fiyata satıoda neden asus gigabyte dfi 100-150 katına satıo anlamak güc
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

MSI anakartlar neden ucuz ben buna bir anlam veremedim doğrusu.

Gerçektende Msi anakartlar diğer firmalara göre çok daha ucuz. Örnek olarak K9Aplatinum amd 790 fx chip setli anakartı.
    Diğer firmalar fahiş fiyata satıyor msi ucuza veriyor.
  • Sanırım yanda olan işlemci soğutucusunu fanından anakartın circupipe borularını da sogutmak için yararlanmayı düşünmüşler. İnşallah burdada fiyatı uygun olur. Fan alana kadar anakart alırız anakart yedekte durur:)
  • fiyat ucuzluğu ile kalite arasında hiçbir alaka yok şuan kullandığım msi kartı süper en ucuzdu ama en iysiydi p6n sli 650i
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.