Şimdi Ara

İkinci El Forumu Böyle Görünse Nasıl Olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
6.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar DH yönetimine aşağıdaki mesajı gönderdim. Sizlerin de konu hakkındaki görüş ve katkılarınızı bekliyorum.

" Forumunuzda bulunan anahtar kelimeler fonksiyonunu aktif hale getirecek bir proje yaptım. Kullanılması durumunda ben dahil olmak üzere tüm ikinci el forumu kullanıcılarının faydalanabileceğini düşünüyorum.

Proje iki temel prensipten oluşuyor.
    1- İlan başlığının çoktan seçmeli olarak bina edilmesi ve böylece her mesaj için standart görünüm
    2- Kademeli filtreleme ile kolay bulma

Projenin amacı forumun görünümünü aşağıdaki şekle sokarak bakanların aradığını dakikalar (dakikalarca) yerine saniyeler içinde bulmasını sağlamak. (Resimde görülen boşluklar arası düzenlenmiştir)

ve şuan şehir için geçerli olan filtreyi tüm alanlara yaymak.

bunun için ikinci el mesaj başlığının aşağıdaki resimdeki gibi çoktan seçmeli olarak inşa edilmesi gerekiyor

ve son olarak aşağıdaki resimde görülen kademeli filtreleme ile genişten dara doğru filtreleme yapılabilir. Veya sadece istenen kriterleri içeren mesajlar görüntülenebilir

eğer SQL triger'ı checkbox'lara konursa kullanıcı önce comboboxlardan istediği kriteri seçer sonra o kriterin başındaki checkbox'ı seçtiği an sadece o ve diğer seçili kriterleri içeren mesajlar kalır diğerleri yok olur. bu ise standart aramaya göre kanımca kalite ve hız artması demektir.

Son olarak fiyat aralığı kısmının yanına fiyata göre sırala denirse benzer ürünler fiyatlarına göre yukarıdan aşağıya veya tersi olarak sıralanabilir ve böylece alıcı kararını kolayca verir....

Firebird veritabanı kullanan biri olarak ben bu değişimlerin bir gece içinde yapılabileceği kanısındayım.

Saygılar ve iyi çalışmalar.
    Fatih.

Not: Aşağıdaki linkte bu görünümü isteyip istemediğinize dair bir anket var. Eğer bu fikre destek veriyorsanız-veya vermiyorsanız- lütfen aşağıdaki anketde fikrinizi belirtin.

http://forum.donanimhaber.com/m_21379223/mpage_1/key_//tm.htm#21379223

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbarut -- 29 Nisan 2010; 12:06:38 >

• şerrefsizim benim aklıma gelmişti
  • Bravo!
  • aynen katılıyorm
  • Tebrikler
  • Hocam bravo çok şahane olur ama karar yinede dh yöneticilerinin
  • sahibinden yada gittigidiyordaki sistemle aynı ama bunu buraya uyarlamak gerçekten güzel bi fikir olmuş şahsen 2.eli sık kullanan biri olarak bu fikiri güzel buldum ve sonuna kadarda destekliyorum
  • helal

güzel olurr çook böle olursa
  • Daha fazla arkadaşın okuması ve destek vermesi dileğiyle
  • Güzel fikir. İkinci elde bazen birşeyler aramak işkence olabiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muuzoo

Güzel fikir. İkinci elde bazen birşeyler aramak işkence olabiliyor.

aynen
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akosev

şerrefsizim benim aklıma gelmişti

len deli emin
  • İkinci el ile ilgili bişey niye ikinci el bölümünde deil
  • quote:

Orjinalden alıntı: AntiX

İkinci el ile ilgili bişey niye ikinci el bölümünde deil

İki defa denedim ama konu dışı olduğu ve diğer arkadaşların mesajlarını bir aşağıya kaydırdığı için önce kitlendi sonra da silindi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbarut -- 22 Şubat 2008; 22:56:48 >
  • kim güncelleyecek şimdi bunu ikide bir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

kim güncelleyecek şimdi bunu ikide bir...

Bu fikri okuyup destek verenler
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihbarut

quote:

Orjinalden alıntı: AntiX

İkinci el ile ilgili bişey niye ikinci el bölümünde deil

İki defa denedim ama konu dışı olduğu ve diğer arkadaşların mesajlarını bir aşağıya kaydırdığı için önce kitlendi sonra da silindi...

Bu yöneticilerde bir garip yane... Adam o bölümle ilgili görüş bildiriyor ama izin verilmiyor... Ne garip şeylersiniz anlamadım...
  • Ya o model marka vs. belirtilirse şahane olur.. 2. el kısmında saatlerce ürün aramamıza gerek kalmayabilir..
    Tebrikler...
  • Anket eklendi.
    Eğer bu fikre destek veriyorsanız-veya vermiyorsanız- lütfen aşağıdaki anketde fikrinizi belirtin.

http://forum.donanimhaber.com/m_21379223/mpage_1/key_//tm.htm#21379223
  • süpersin kardeş , kesinlikle böyle olmalı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.