Şimdi Ara

## Foxconnn BlackOps X48 Hız Aşırtmacıların Yeni Gözdesi Olabilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Foxconnn BlackOps X48 Hız Aşırtmacıların Yeni Gözdesi Olabilir ##

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Foxconn bir süre öncesine kadar anakart pazarında özellikle yüksek performanslı ve hız aşırtma odaklı hazırlanan anakartların oluşturduğu "high-end" segmetinden pek bilinen yada var olan bir marka değildi fakat herşey firmanın Quantum Force adını verdiği özel programını devreye sokması ile başladı. Yüksek performanslı anakart üretiminde uzman bazı mühendisleri kadrosuna katarak yola koyulan firma ardından Shamino olarak bilinen hız aşırtma ustasını programın teknik sorumlusu olarak kadrosuna katan Foxconn'un hazırladığı ilk model olan P35 yonga setli Mars modeli serinin ilk temsilcisi olmasına rağmen ses getirmeyi başarmıştı. Tabi firmanın bu koudaki hedefleri büyük. Geçtiğimiz ay CES fuarında yeni nesil anakart prototiplerini sergileyen firma bu konuda rakiplerine göz dağı vermeye başladı bile. Foxconn'un hazırlıkları devam eden X48 yonga setli BlackOps modeliyle ilgili bazı test sonuçları da gelmeye başladı. Özellikle hız aşırtma konusunda son derece iddialı bir anakart hazırlayabilmek için ilk örnekleri dünya çapında başarıları olan bazı hız aşırtma usta veya gruplarına verilmeye başlanan Foxconn BlackOps X48 henüz emekleme aşamasındaki BIOS'u ile ciddi değerlere ulaşamaya başladı bile. Foxconn tarafından Mart veya Nisan başında pazara sunulabileceği söylenen kombo soğutma (hava+su+LN2) sistemi ile dikkat çeken BlackOps X48 bakalım başta GIGABYTE olmak üzere DFI, Asus ve Abit gibi rakipleri karşısında neler yapabilecek birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Şubat 2008; 20:51:06 >

• foxxcon un eski bi anakartı baya başımı agrıtmasına ragmen bu yeni high-end anakartları ilgimi cekmeye başladı ama hala o eski olaydan dolayı güvensizim.deneyenler cıksın bi bakalım hayırlısı ...
  • Walla birinciligi buna yedirmezler gibime geliyo.ama güzel anakart kuzey köprüsünde 8 cm lik fan görür gibiyim dogrumu acaba.haber için teşekkürler.
  • X48 anakartlar da rekabet olsa iyi olur diyordum...İşte iyi bir başlangıç
  • Testler 6Ghz yi gosteriyor, bu cok iyi bir deger. Sogutma tarafinda bir korku olmayinca gittigi yere kadar gidecektir. Foxconn a tebrikler
  • Foxcon un mühendis transferleri ve büyük üretim kapasitesi bakalım nasıl sonuç verecek.
  • of of cıktıgında alınabılecek bır kart
  • Kart şekil olarak tam bir oc canavarı gibi gözüküyor
  • DFI'dan aldıkları mühendisler iyi çalışıyor Maşallah. Yalnız benim için hız aşırtma çıkılabilen azami fsb değeridir ki her ne kadar çarpan düşürülmüş olsa da 700MHz bile vurulduktan sonra bu pek de etkileyici değil benim için.
  • Croffire destegi ve intel tabanli bir anakart degilmi ?
  • bu anakart iimiş ama rampage extreme i tercih ederim asus ilerik dönük orta seviye overclockçu foxconn 1 senelik ohalık overclockçu
  • Foxconn a ısınmakta çok zorluk çekiyorum dogrusu griş seviyesi bordlarinda çok sorun çıkıyodu bileme kendine müh. almiş vs ama çok çalişmasi lazim gvn kazanmasi için .
  • Extrem ürünlerde üretici çoğalırsa fiyatlar biraz olsun düşer belki, iyi bir anakarta 300$ vermek zorunda kalmayız rekabet olursa...
  • bu foxconn u önceden hiç sevmezdim harbiden ilgimi çekmeye başladı ya anakartları asusu andırıyor
  • foxconn aslında dünyanın en büyük anakart üreticisi, ama bunu çoğu kullanıcı bilmez,çünkü markalı pc lerin çoğu anakartlarını foxconna ürettiriyor,dell,packard bell vs vs. bence kaliteli bir anakart firması winfast firmasıda foxconna bağlı bir grup,aslında ankartları kaliteli ama overclock veya ultra dayanıklı kartların üretimine daha yeni başladı bence adından söz ettirecek bi firma
  • etkileyici fiyat uygunsa piyasıyı parseller
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

etkileyici fiyat uygunsa piyasıyı parseller

• Test sonuçları ve performansını görmeden konuşmak için çok erken
  • fiyatı uygun olursa tercih edilebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoreXXX

foxconn aslında dünyanın en büyük anakart üreticisi, ama bunu çoğu kullanıcı bilmez,çünkü markalı pc lerin çoğu anakartlarını foxconna ürettiriyor,dell,packard bell vs vs. bence kaliteli bir anakart firması winfast firmasıda foxconna bağlı bir grup,aslında ankartları kaliteli ama overclock veya ultra dayanıklı kartların üretimine daha yeni başladı bence adından söz ettirecek bi firma

ayrıca çok övdüğünüz leadtek foxconn alt firmasıdır ve bu sene 32 milyar $ satış gerçekleştirmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nos23 -- 19 Şubat 2008; 9:29:09 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.