Şimdi Ara

## Nvidia G92 Tabanlı 2 Milyon Kart Sattı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia G92 Tabanlı 2 Milyon Kart Sattı ##

Grafik devi Nvidia, dün yaptığı toplantıda geride bıraktığımız yılın son çeyreği ile ilgili çeşitli performans rakamlarını ortaya koydu. Son olarak FPU yani fizik işlemcisi hazırlayan AGEIA firmasını satın almasıyla gündeme gelen Nvidia'nın geçtiğimiz senenin son çeyreğinde elde ettiği başarı gerçekten rakiplerine göz dağı verir nitelikte. 28 Ekim'de kullanıma sunulan yani yılın son çeyreğinin sadece iki ayında aktif olarak pazarda yer alan G92 tabanlı GeForce 8800GT ve 8800GT'den yaklaşık 1 ay sonra kullanıma sunulan bir diğer G92 tabanlı ekran kartı olan GeForce 8800GTS 512 ile birlikte Nvidia'nın toplam 2 milyon adet G92 tabanlı ekran kartı sattığı bildiriliyor. Tabi bahsi geçen satış rakamlarını değerlendirirken özellikle 8800GT lansmanı sonrası firmanın bir süre gelen talebi karşılamakta sıkıntı yaşadığını ve buna paralel olarak potansiyel müşterilerinden bir kısmını ATi'nin HD 3800 serisine kaptırdığını da göz önüne almakta yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Şubat 2008; 18:41:10 >

• Tüketim çılgınlığı

@fx57: Haber için teşekkürler
  • şahsen göz boyuyucak yada ağız açıcak kadar fazla bir rakam değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 14 Şubat 2008; 18:50:51 >
  • Haber için sağol fx57.
    Zaten en fazla tutulan seriside G92 serisi olmadımıki.
    En azından Türkiyede 10 bin tane 8800 GT satmıştır.
  • ne yalan soyleyeyım para olsa bende alırdım adamlar yapıyor.
  • Nvidea ya hayırlı olsun inşallah böyle devam eder aman aramasın
  • bu kadar bizler sık vga degstirmesek böye olmayacakta 810 ytl 640mb 8800 gts verdik daha borcu bitmedi kart hangi fiyata geldi dusunun anlayın bu gereksiz işleri sürekli bir özellik ekliyorlar o özeligi oyunda biz göremiyoruz dusunun ps3 kadar para veriyorum onun verdigi görüntüyü hic bir zaman alamiyoruz onuda anlamıs degilim

en az bir vaga 2 sene gitmeli en az kullanım süresi en 2 (az)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milyondabir -- 14 Şubat 2008; 19:06:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan_hzl

Tüketim çılgınlığı

@fx57: Haber için teşekkürler

• fayt helal olsun nvida'ya 6200TC(nv42) kullanıom adam g92 satıyor.Helal olsun.
  • Dahada satacak...
  • 2 milyonun hepsi son kulaniciya ulaşanlarmiymiş

yani f/p olarak güsel kart 512 mg gts lerden biri bende

şahsen blabilseydim 2 adet GT alacaktim
  • yakında işler tam tersine döner
  • zotac 512 (G92) bitanede bız kullanıyoruz

haber için teşekkür
  • iyi ürün her zaman alıcısını bulur. ama ati biraz daha atak son birkaç aydır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: istblacken

iyi ürün her zaman alıcısını bulur. ama ati biraz daha atak son birkaç aydır.

ati gerçekten atak belki ati daha da fazla satacak bunu şimdi söleyemeyiz ama bakalım görecez
  • nvidia iyi satış yaptı cidden bakalım 9xxx serisinde ne yapacak
  • Andy Warhol olsaydı 8800gt'ler hakkında bir çalışma yapardı ve o çalışmayı görmeyi çok isterdim

marilyn monroe çalışmaları gibi 8800gt çalışmaları
  • Bizim ülkemizde herhangi bir üretim ve hizmet yok ne güzel ülke.
  • E olsun o kadarda
  • Nvidia işini bilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.