2.el FIAT STILO alınırmı?
73 Cevap37058 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 9:41:40 

Beyler bu arabadan almayı planlıyorum 2004 model Dynamc modelini 17.000YTL ye buldum 70.000km de araç temiz.
Ama bazı kullanıcılar araçtan şikyetçi oluyormuş, devamlı sorun çıkartıyor vs. diyorlar. Kullanan veya bu araç hakkında bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirseler sevinirim.

SAMSUNG NP-R 520-FS01TR // T6400@2.00 GHZ // 2*2GB DDR2 800MHZ // ATI M RADEON HD4650 1GB GDDR3 // 250GB SATA2 // 15.6" LED LCD HD READY // 1.3 WEB CAM.

Grande Punto 1.4 T-Jet 120Hp

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 11:20:08 

Beyler yardımlarınıza ihtiyacım var...

SAMSUNG NP-R 520-FS01TR // T6400@2.00 GHZ // 2*2GB DDR2 800MHZ // ATI M RADEON HD4650 1GB GDDR3 // 250GB SATA2 // 15.6" LED LCD HD READY // 1.3 WEB CAM.

112 Mesaj
12 Şubat 2008; 11:31:14 

Sen onun bunun dediğine bakma, forumda bilgisi olan da olmayan da sallıyo bişeyler. Piyasada fazla tutulmuyo olabilir ama stilonu aksesuar paketi akranlarından çok daha fazladır. Onun ayarında araçlar 22-23 ten aşağı değiller, kesinlikle zarar etmezsin diyorum ben. Ayrıca her araç arıza yapabilir birazda şans işidir bu benim bildiğim ciddi bir kronik sorunu yoktur.

471 Mesaj
12 Şubat 2008; 11:36:18 

kardeşim bende bu aracın dizeli var stilo 1.9 jtd dynamic versiyonundan ortalama 30,000 km dir kullanıyorum 10 bin km de bir bakımları var onlar hariç ben hiç sorun yaşamadım bakımlarıda öyle abartılı değil 150 milyon filan tutuyor(yetkili servis) dışarıda dahada ucuza yapılır ama araç garantili oldugundan mecburen servise gidiyoruz :) araçta yok yok full hız sabitleme abs far sensörü yagmur sensörü park sensörü 4 cam otomatik v.s en azından o paraya gidip pejo 206 alacagıma stilo alırım arabaya binerim tek kötü yanı var ikinci eli nazlı biraz oda sorun değil türkiye burası satılmayan araç varmıki stilo satılmasın 1 haftada satılmaz 1 ayda satılır varsa merak ettiklerin yardımcı olurum kardeşim

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 11:45:34 

Fiyat olarak çok iyi bazı arkadaşlar biliyordur bende 2005 moden yeni kasa Astra vardı takla attım onunla (:, daha ucuz vir araç alıcaz o yüzden bu denk geldi karşıma özellikleri harbiden çok iyi arabanın. Sadece bazı kişiler arabayı kötülediler babamda çok sabit fikirli birisidir hemen kötü notu yapıştırdı arabaya ):
Bu arada bende Astra'yı toplu bakıma soktuğumda 185YTL masraf çıkmıştı karşıma, ara bakımlar beni fazla düşündürmüyor.

Yorumlar için teşekkür ederim.

10934 Mesaj
12 Şubat 2008; 14:31:43 

stilo çok iyi ben olsam düşünmeden alırım özellikleri full

Fiat Stilo 1.6 dynamic kristal yeşil sky window keyles go

1175 Mesaj
12 Şubat 2008; 14:38:27 

bizdede vardı o resmini koyduğun kasa stilodan.biz ilk çıktığında almıştık arabada yolda giderken stop etme problemi vardı ve çözümü yoktu.bu verdiğiniz resimdeki stiloların bazılarında bu dediğim problem var ama hepsinde değil tabi bazılarında.sonra makyajlı kasasını aldık hiç bir problem yoktu ve makyajlı kasalarda o sorunun çözüldüğünü söylemişlerdi ve hiçte makyajlı kasa stiloda şikayet duymadım.bence o paraya alınabilecek en iyi araba çok seviyodum ben stiloyu ama annem arabala ufak bi kaza geçirdiği için babam hemen elden çıkardı(her zaman arabamız kaza yaparsa hemen satılır yenisi alınır)bu yüzden jetta aldık.ama babam yinede stiloyu sattığına çok pişman oldu.çok ucuza gitti çünkü araba.bence stilo active ve dynamiq modeli 25.000ytl bile eder markası ''FİAT'' olduğu için 2.elde değeri çok düştü diye düşünüyorum.bundan sonra zaten fiat bir daha stilo gibi araba yapamaz.(hem çok gösterişli hemde özellikleri 4-4lük)ben almanızı tavsiye ederim almadan önce bi test sürüşü yapın arabada stop etme problemi zaten 30dakika falan kullansanız belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AR_159 -- 12 Şubat 2008; 14:41:13 >

-- IPHONE 5 --
--BMW 3 SERİES--

3676 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:01:41 

Fiat'ın en sevdiğim aracı diyebilirim ve kesinlikle alınabilecek bir araç.

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:22:07 

Buraya ne kadar çok kişi olumlu yorum yazarsa benim için daha iyi olucak, babama göstericem sonuçta bende
Yardımlarınız için teşekkürler...

11047 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:29:36 

alınır;neden alınmasın..

onun bunun bilmeden konuştuğu şeylere de kulak asma.

sanırım bahsettiğin ve resimde gösterdiğin araç dynaic modeli ki bunlarda en aşağı 4 airbag oluyor.
abs-ebd-msr(motor tork düzenleyicisi)-city fonksiyonu(direksiyonu ekstra yumuşatma-özellikle park ederken çok işe yarıyor)-çift bölgeli tam otomatik klima.

ilk anda aklıma gelen özellikleri bunlar.

evet bu aracın ülkemizde tutulmadığı doğru bu yüzden aracı uzun bir süre kullanıcaksan al;yoksa hemen satmak gibi bir niyetin varsa boşver.

fakat fiyatına göre bu kadar çok özellik;ekipman veren bir C sınıfı araç daha bulamazsın.

stop etme olayına gelince;stilo'nun kronik bir sorunu değildir.

yakıt sistemi gerçekten hassas bu konuda özen gösterilmemişse/kirli yakıt alınmışsa muhakkak bundandır diye düşünüyordum;zira müşterimizde 2004 stilo vardı;neler çekti adam sulu benzin yüzünden..

yani aracın kronik bir sorunu yok;o yönden için rahat olsun.

performansı da gayet yeterli zira üzerindeki motor marea'larda da kulanılan;tork makinesi olarak bilinen 1.6 16V 103 hp'lik bir motor.

km'de ş.içi'nde 25-26 ykr kesin yakar ama eğer alırsan bir sıralı sistem lpg bağlattır(tartarini ya da brc yaptır onu da yapacaksan) işte o zaman hem ekonomiyi hem performansı yaşarsın.

son olarak ben al derim;bu fiyata bu kadar çok donanımı bulamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 12 Şubat 2008; 15:29:49 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:35:46 

@bucakli dostum sende Antalya bölgesindesin galiba (:
Müşterimiz dedin Fiat servisindemi çalışıyorsun ve hangi servis öğrenebilirmiyim.
Birde şu sulu benzin olayı benimde başıma gelmişti. İsmini vermeden belirteyim bir benzin ofisinden yakıtı aldım bendeki Astra ilk başta teklemeye başlamıştı ama sonra toplamıştı. 1-2 kere daha tekledi ama stop etme olayı olmadı. 1.6 motorların çoğu zaten 25ykr yakıyor tüp takınca herhalde bu 18ykr a felan düşer dimi?
Edit: abimde Vw Bora var 1.6 onun araç tüple 17ykr yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaRLooT -- 12 Şubat 2008; 15:35:11 >

11047 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:44:28 

@ShaRLooT

aslında burdur/bucak'tanım
yani antalya'ya yakınım.
ama şu anda istanbul'dayım(okul sebebiyle)

önceden bucak'ta yetkili fiat servisiydik,fakat sonra bıraktık.şimdi özel servisiz.

benzine gerçekten dikkat etmek gerekiyor;bazısında senin dediğin gibi kurtarma olayı yaşanırken;bazıısnda ciddi bir onarım gerektiriyor.

lpg takınca bahsetiiğin rakamlara düşer ama hemen olmaz;2-3 depo sonra bahsetiğin rakamlara düşer.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4296 Mesaj
12 Şubat 2008; 16:32:13 

Bilgilendirdiğin için teşekkürler dostum.

4954 Mesaj
12 Şubat 2008; 17:33:31 

bu arabalar yokuş çıkmıyor tavsiye etmem.

Arkadaşımda vardı, adam yeni almıştı,araç yokuş çıkmıyor diye servisine götürmüştü, usta bunların heposi böyle, sen yapnlış seçim yapmışsın filan diye sırıtarak hafiften kafa bulmuş

Bana anlatmışlardı ben de çok gülmüştim.

2. eli ölüdür. Hayatının hatası olur, zaten 5 kapılısı çirkin

May The Force Be With You

1175 Mesaj
12 Şubat 2008; 18:41:58 

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Arkadaşımda vardı, adam yeni almıştı,araç yokuş çıkmıyor diye servisine götürmüştü, usta bunların heposi böyle, sen yapnlış seçim yapmışsın filan diye sırıtarak hafiften kafa bulmuş

5kapılısı bence çok güzel(zevk meselesi).arkadaşının stilosu en son üretilen 1.4motorlu stilodur büyük bi ihtimal.

@bucaklı bizim ilk stilonun sorunu benzin falan değildi.ilk çıktığı zaman gelen stiloların çoğunda dediğim problem var.

-- IPHONE 5 --
--BMW 3 SERİES--

2887 Mesaj
12 Şubat 2008; 19:34:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

Beyler bu arabadan almayı planlıyorum 2004 model Dynamc modelini 17.000YTL ye buldum 70.000km de araç temiz.
Ama bazı kullanıcılar araçtan şikyetçi oluyormuş, devamlı sorun çıkartıyor vs. diyorlar. Kullanan veya bu araç hakkında bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirseler sevinirim.

Arkadaşım Stilo süper bir araba emsallerine göre çok iyi donanımları var.. Hele birde SkyWindow olayı var ki eşi benzeri yok

Detaylı bilgi için forumda "Stilo Forever" topiğini incelemelisin.. Bu konuyu baştan sona üşenmeden okursan Stilo hakkında A'dan Z'ye, iyisini kötüsünü herşeyi öğrenirsin..

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah

4954 Mesaj
12 Şubat 2008; 19:35:04 

quote:

Orjinalden alıntı: AR_159

quote:

5kapılısı bence çok güzel(zevk meselesi).arkadaşının stilosu en son üretilen 1.4motorlu stilodur büyük bi ihtimal.

@bucaklı bizim ilk stilonun sorunu benzin falan değildi.ilk çıktığı zaman gelen stiloların çoğunda dediğim problem var.

1.6 idir, torku çok düşük, beygiri de düşük araç ağır.

Palio motoruymuş zaten usta çok eski motor demiş, yanlış araç seçmişsin demiş.

Z>aten sadece Türkiyede varmış bu motor heralde, Türkiyede vergi sorunu yüzünden palio motoru takıp gazlamışlar TR ye

1621 Mesaj
12 Şubat 2008; 19:40:07 

alınmaz, alınırsada satılamaz...

2012 SCİROCCO 160 HP BEYAZZZZ / CAM TAVAN+BİXENON+18" CHİCAGO JANT+KATLANIR AYNA+ VS.
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

11047 Mesaj
12 Şubat 2008; 19:43:44 

@hasanmerto

yanlış bilgiler vermeyelim arkadaşım.

son makyajlı sitlo'larda 1.6 motor kalkımıştı;onun yerine 1.4 16v 95 hp'lik motor ve 6 ileri şanzıman konulmuştu.

Palio'nun motoru kötü değildir;aksine gerçekten 1.6 sınıfında hızlanam;performasn bakımından çoğu 1.6'dan daha iyidir;tork motoru da denir.modifiyeye de yatkın bir motordur.klasik italyan karakteristiği.

türkiye'ye gelen stilo'larda 1.6 16v 103 hp motor;1.9 jtd 8v 105 hp turbodizel motor;1.4 16v 95 hp starjet motor vardı.
yurtdışında ise 1.2'sinden tut 2.4 v6'sına kadar bol çeşit vardı.hem benzinli hem dizel olarak.

bence stilo b sınıfı küçük araç parasına herşeyi sunan bir c sınıfı aracı.
bu yönden alırken avantajlı.

10934 Mesaj
12 Şubat 2008; 19:44:48 

alınır bal gibide binilir ama zor satılır o kadar ülkemizde satılmayan araba yoktur her <racın alıcısı vardır rahat olun

Fiat Stilo 1.6 dynamic kristal yeşil sky window keyles go

6333 Mesaj
12 Şubat 2008; 20:01:18 

satışı çok zor bir araç

2141 Mesaj
12 Şubat 2008; 22:10:19 

Uygun alınır ucuz satılır, her arabanın alıcısı vardır, eskiden modeller azdı 5 modelden biri daha çok satardı ama artık öyle değil 100 çeşit model var, eğer bulabilirsen bunun skywindowlusunu almanı tavsiye ederim.

Samsung nx 1000 Htc One x 32gb - İpad2 wifi - Samsung rf511 2012 Jetta 1.2 tsi Comfortline - 2012 qashqai 1.6 tekna

4954 Mesaj
12 Şubat 2008; 22:17:25 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

@hasanmerto

yanlış bilgiler vermeyelim arkadaşım.

son makyajlı sitlo'larda 1.6 motor kalkımıştı;onun yerine 1.4 16v 95 hp'lik motor ve 6 ileri şanzıman konulmuştu.

Palio'nun motoru kötü değildir;aksine gerçekten 1.6 sınıfında hızlanam;performasn bakımından çoğu 1.6'dan daha iyidir;tork motoru da denir.modifiyeye de yatkın bir motordur.klasik italyan karakteristiği.

türkiye'ye gelen stilo'larda 1.6 16v 103 hp motor;1.9 jtd 8v 105 hp turbodizel motor;1.4 16v 95 hp starjet motor vardı.
yurtdışında ise 1.2'sinden tut 2.4 v6'sına kadar bol çeşit vardı.hem benzinli hem dizel olarak.

bence stilo b sınıfı küçük araç parasına herşeyi sunan bir c sınıfı aracı.
bu yönden alırken avantajlı.

araba şeklen müthiş (3k sı, 5k çirkin bence)

ama motor fısss...

Dışı seni içi beni yakar misali...

Palio motoru adı üstünde Palio motoru olduğu için, sorun var.

1.4 95bg bir araç için ise yorumum hele 6 vitesse ve 1300 küsür kiloysa bir facia olur, zira B sınıfı araçlarda bile çok kötü performans veriyor bence

5195 Mesaj
12 Şubat 2008; 22:50:47 

bu araba yokuş çıkmıyor demek tek kelimeyle arabadan anlamamak demektir. kusura bakma hasan arkadaş.
senin arkadaşına bu arabalar böyle diyen usta eğer usta ise asıl onu bir servise almak lazım.

Sen benim bu alemde ünümü duymadın mı hiç? Ben bir hiçim, hiç.." (Mevlana)

3676 Mesaj
12 Şubat 2008; 22:56:52 

quote:

Orjinalden alıntı: otomobilci_x

senin arkadaşına bu arabalar böyle diyen usta eğer usta ise asıl onu bir servise almak lazım.

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

4431 Mesaj
12 Şubat 2008; 23:13:58 

09.2003 STILO DYNAMIC JTD - ELEKTRİKLİ ISITMALI HAFIZALI DERİ KOLTUK - EASY GO - ELİT PAKET - GÜVENLİK PAKETİ - ESP - FABRİKASYON XENON ve ALARM - FAR YIKAMA - SES PAKETİ - KONFOR PAKETİ -GERİ GÖRÜŞ EKRANLI OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI -
8'' ORJİNAL NAVİGASYON- SKYWINDOW - HAFIZALI & KATLANIR DIŞ DİKİZ AYNASI

1854 Mesaj
12 Şubat 2008; 23:30:07 

Arkadaşım bu fiyata bu araç bedava kaçırma al derim stilo için bilende bilmeyende konuşuyor ben şu ana kadar 3 versiyon stiloyada (1.4 motor 6 vites) (1,6 motor 5 kapı Active) (1,6 motor 3 kapı DYNAMİC) bu araçların hepsine allaha şükür sahip oldum ısrarlada stilo dedim benim kadar bu araçlarla ilgili deneyimi olan tanımıyorum :) biraz iddalı oldu fakat yazdığım gibi stilonun tüm versiyon araçlarına sahip oldum bence karalayanlar bildiklerinden değil sadece kulaktan dolma şeyleri dile getiriyorlar bu arkadaşların birine otobanda rastlarsam görürler gidip gitmediğini.

Mazda 3 İmpressive A/T

FIAT STILO 1.6 DYNAMIC 3D SİYAH

972 Mesaj
12 Şubat 2008; 23:51:04 

Siz bakmayın o sorun çıkarır diyenlere.Zaten 70000 km olmuş bir araçta
sorun çıksa bugüne kadar belli ederdi.Ayrıca Stilo bir İtalyan klasiğidir.
Lütfen onu Tofaşla karıştırmayın.Çizgisinden donanımına dek farklıdır.
Stilo benim 7. sıfır arabam ve bugüne kadar kullandığım en iyi araba.

1920 Mesaj
13 Şubat 2008; 1:34:31 

quote:

hahaha çok komik şimdi ne bu yorummu yaptığını zannediyosun Allah bilir reno kullanıyosundur Stilo gibi bir araça çirkin demişsin ya cidden kullandığın aracı merak ettim estetik olarak hep 3 hem 5 kapılı modeli bugün çıkan birçok araçtan bile çok şık duruyor ayrıca son çıkan kasası 1,4 dür Stilo nun ben Stilo aşığı biriyim maalesef o araçtan nasip olmadı (halen hayalimde spoilerli sarı 3 kapılı bir stilo vardır) o yüzden Stilo nun tüm modellerini çok iyi takip ettim evet son kasa 1,4 tür ve o kasaya göre biraz ağırdır ama senin dediğin gibi yokuş çıkamama abartısını ilk defa senden duyuyorum ve yalan olduğuna adım gibide eminim kalbini kırmak istemem ama burda çocuk yok kardeş bu yalanlarla ufak çocukları inandırırsın anca

10218 Mesaj
13 Şubat 2008; 2:04:03 

4954 Mesaj
13 Şubat 2008; 2:47:28 

quote:

Orjinalden alıntı: sharkemre

quote:

hahaha çok komik şimdi ne bu yorummu yaptığını zannediyosun Allah bilir reno kullanıyosundur Stilo gibi bir araça çirkin demişsin ya cidden kullandığın aracı merak ettim estetik olarak hep 3 hem 5 kapılı modeli bugün çıkan birçok araçtan bile çok şık duruyor ayrıca son çıkan kasası 1,4 dür Stilo nun ben Stilo aşığı biriyim maalesef o araçtan nasip olmadı (halen hayalimde spoilerli sarı 3 kapılı bir stilo vardır) o yüzden Stilo nun tüm modellerini çok iyi takip ettim evet son kasa 1,4 tür ve o kasaya göre biraz ağırdır ama senin dediğin gibi yokuş çıkamama abartısını ilk defa senden duyuyorum ve yalan olduğuna adım gibide eminim kalbini kırmak istemem ama burda çocuk yok kardeş bu yalanlarla ufak çocukları inandırırsın anca

sakinleş bi soğuk su iç.

Hakikaten Reno kullanıyorum, Tofaş değil

Çünkü asla beyaz çorap giymem, tofaşa binmem

teknik konuşurum, ben birşey diyorsam, teknik olarak o doğrudur yanlış değil.

Güzel çirkin subjektiftir, teknik veriler yanılmaz.

Beyaz çorap giyen ve Tofaşa binene bişi demem ama ben binmem, herkesin hayat felsefesi vardır, bunu kabul etmek gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 13 Şubat 2008; 2:48:25 >

219 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:04:15 

bizde fiat brava (kardesimde) marea(amcamda) ve bende stilo (3k) var 2004 yılında 0 km stilo almaya niyelenmiştik o kadarpahalıydıki vazgecmiştik (en donanımsız modeli 32000 ytl ye geliyordu ama onda bile wv ve opellerin orta donanımından daha fazla donanım standarttı) içimde kalmıstı bu yaz kendime aldım bi 3k 12000 km dir kullanıyorum hiç kronik bir sorun ile karşılaşmadım bana göre performansı zayıf ama benim 1 önceki arabam rover 220 turbo idi yaklasık 220 hp güc veriyordu onla kıyaslamak yanlıs ama golf 307 astra ile kıyaslayınca onlardan aşagı kalmaz. Güvenlik olarak cok rahat 250 km hıza cıkabilen rover ile giremedigim (roverda yay amortisör ve kule gergisi yere basmak için herşey vardı) virajlara stilo ile cok daha güvenli giriyorum hele bide asr varsa cook daha güvenli olur. Bu aracı cok hor kullanmama ragmen hiçbir sorun cıkarmadı hergün en az 1 buçuk saat trafikde geçiriyorum köprü geciiyorum yakıtı fazla biraz durkalkta ortalama 11.5 litre (istanbulda 15 kilometre yolu 1 saate gittigimizi düşünürsek normal sayılabilir) ama donanım olarak bulunması zor bir çok özellik var 6 airbag cruise control dijital ve çift bölgeli klima skywindow (arabayı sırf bunun için aldım diyebilirim) full senör paket kol dayama sogutmalı torpido gözü vs....
periyodik bakımları 20000 km de bir ve 120000 km ye kadar cok agır bir bakımı yok
sonuç olarak aracı kullanmak için istiyorsanız kesinlikle fiyat olarak kacırılmayacak güvenli bir arac yok ama sıklıkla araç değiştirmeyi düşünüyorsanız zarar etmezsiniz ama satarken biraz daha uzun zaman harcarsınız

46 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:20:24 

Fiat mı ALAHIM yazdıysan boz neolursun boz ALLAHIM.

sensizlik bir hiç

219 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:51:52 

quote:

quote:

quote:

sakinleş bi soğuk su iç.

Beyaz çorap giyen ve Tofaşa binene bişi demem ama ben binmem, herkesin hayat felsefesi vardır, bunu kabul etmek gerekir...

tofaş nedir arkadasım niye asagılıyorsun keske bu arabaları tofas üretebilseydi allahın hintlileri bile araba üretiyor biz anca onun bunun yaptıgı arabalarla birbirimize hava atıyoruz en azından tofas zamanında bunu denedi keske basarılı olsaydıda ülkemizin milli bir arabası olsaydı
ayrıca kac yasındasın bilmiyorum ama 90 yıllarda türkiyede arabası olan insanların vok büyük cogunlugu tofasa binmek zorundaydı malüm ekonomik sebeplerden bu bir türkiye gercegidir bizde ailece isterdik bmw mercedes kullanalım ama babam devlete 30 yıl hizmet etmiş olmasına karsın ancak bir zamanlar tofasa paramız yetiyordu şimdi fiat alabiliyor en azından daha güvenli konforlu ve ekonomik
eskiden arabaya verdigimiz paranın daha büyük kısmı türkiyede kalıyordu şimdi cok küçük bir kısmı büyük kısım oldugu gibi markanın sahibine
ayrıca avrupada her yıl fiatın en az bir modeli ödül alır bazı zamanlarda (brava- bravo1 995-1996) tüm ödülleri almıslarıdır

1920 Mesaj
13 Şubat 2008; 13:47:40 

quote:

quote:

quote:

sakinleş bi soğuk su iç.

senin gibi bi mahlukada böyle bi cevap yaraşır Fiat Stilo yu tofaş yaptı dimi keşke yapabilse İtalyan malı bir araca tofaş diyorsun bide beyaz çorap reno larada toplar biniyor o zaman hiç bir zaman reno ya binmem allahın şerefsiz pis fransızları yuvarlaklar biner o arabaya varsın beyaz çorap giyeyim yuvarlanmaktan iyidir güzel kardeşim anladın sen beni!

395 Mesaj
13 Şubat 2008; 14:30:36 

Eger uzun süre kullanıcam diosan alınır tabi ki. Ama alım 1-2 sene sonra satarim diosan alman pek uygun olmaz.Her arabanın alıcısı vardır biri hemen satılrı biri geç o da şans ve araçın durumuyla alakalı. Stilo nun en ii tarafı ucuz paraya yüksek donanım sunması gerçekten donanim olarak iyi bir araba.

Dikkat edilmesi gereken hususlar
1. Ön tarafı çok alçak, çok çabuk ön tarafı yere vurabiliyor.(Bunun gerekçesi altın rüzgar almamasını sağlamakmış)
2.Normal 1.6 lara göre biraz daha fazla yakıyor.Bütçe uygunsa sorun değil.
3.Satmak istersen normalden biraz daha fazla zaman harcaman,beklemen gerekir.

Benim dikkatimi çeken konular bunlar.Bu arada abimde aynısı var 2003 model.

4296 Mesaj
13 Şubat 2008; 19:00:04 

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, ama bilinçsiz bir servis görevlisi de babama bu arabalar çok sorun çıkartıyor alınmaz, parçaları çok pahalı vs. vs. demiş babamda direk soğudu. Adam zaten sabit fikirli birisi Astra'yı aldırana kadar hayatımdan bezmiştim gittim mal gibi takla attım onunla şimdi daha ucuz araba buldum bunu alıcam diyorum adam onay vermiyor bi türlü. Şimdide takmış kafayı Chery yada Daihatsu Cip alıcam diyor Allahım sen bana sabır ver

2127 Mesaj
13 Şubat 2008; 19:23:37 

Benim bacanakda vardı bunun sw'si araç güzeldi ama motoru kötüydü kalkmıyordu.

306 Mesaj
13 Şubat 2008; 23:22:46 

BENDE 2003 STİLO ACTUEL VAR,6 AIRBAG,ABS,ASR,EBD VS..(DİNAMİK OLMAMASINA RAGMEN) HER SEY VAR..FOCUS 2003 MEGANE II 2004 MODEL ESKİ ARACLARIMA GORE DAHA İYİ,HELE BU FİYATA,BU ÖZELLİKLERİ RÜYANDA GOREMEZSİN...YAKITA GELINCE SEHİR İÇİ 300-350 YAKIYORDUR AMA SEHİR DİŞİNDA DİGER ARABALARIMDAN FAZLA YAKMIYOR..KULLANIMI ZEVKLI,DURUŞU ASİLDİR..HELE SKYWİNDOW VARSA,KEYFİNE DOYULMAZ..
GEL GELELİM MOTORUNA,1600 CC MAREA MOTORU,105 BEYGİR..BENİMKİ 140 BİNDE VE EMSALLERİNE GORE EXTRA BİR SORUNU YOK..YOK STOP EDİYOMUŞ,CEKMİYORMUŞ,..FALAN HEPSİ HİKAYE...2 ELİ ZAYIF BELKİ AMA,TEMİZ BİR STİLO 1000 YTL ZARAR EDİLSE BİLE HER DAİM SATILIR..
SONUC OLARAK;TEMİZ BULURSAN,KACIRMAYACAKSIN...

2006 SCENİC PREVİGLE 1.5 DCI
2005 FİAT PUNTO 1.3 MULTİJET H.Ü.A

972 Mesaj
13 Şubat 2008; 23:42:39 

quote:

Orjinalden alıntı: cauchyhua

BENDE 2003 STİLO ACTUEL VAR,6 AIRBAG,ABS,ASR,EBD VS..(DİNAMİK OLMAMASINA RAGMEN) HER SEY VAR..FOCUS 2003 MEGANE II 2004 MODEL ESKİ ARACLARIMA GORE DAHA İYİ,HELE BU FİYATA,BU ÖZELLİKLERİ RÜYANDA GOREMEZSİN...YAKITA GELINCE SEHİR İÇİ 300-350 YAKIYORDUR AMA SEHİR DİŞİNDA DİGER ARABALARIMDAN FAZLA YAKMIYOR..KULLANIMI ZEVKLI,DURUŞU ASİLDİR..HELE SKYWİNDOW VARSA,KEYFİNE DOYULMAZ..
GEL GELELİM MOTORUNA,1600 CC MAREA MOTORU,105 BEYGİR..BENİMKİ 140 BİNDE VE EMSALLERİNE GORE EXTRA BİR SORUNU YOK..YOK STOP EDİYOMUŞ,CEKMİYORMUŞ,..FALAN HEPSİ HİKAYE...2 ELİ ZAYIF BELKİ AMA,TEMİZ BİR STİLO 1000 YTL ZARAR EDİLSE BİLE HER DAİM SATILIR..
SONUC OLARAK;TEMİZ BULURSAN,KACIRMAYACAKSIN...

318 Mesaj
14 Şubat 2008; 13:44:48 

Alınır...

SeroLOG

5833 Mesaj
14 Şubat 2008; 15:09:20 

Arkadaşım da tek kapı Dynamic versiyonu var aracı 40.000 civarında almıştı şimdi 60.000 de hiç bir problem çıkardığını görmedim. Sadece LPG taktı onla alakadar sorun olmuştu onu yaptırdı hemen. Bana göre alınır.

4625 Mesaj
14 Şubat 2008; 20:03:24 

7 aydır 2005 model sky-windowlu bir Stilo kullanıyorum...
fazla birşey yazmayacağım...

HERŞEYİYLE BİLEREK ALDIM...ASLA PİŞMAN OLMADIM...İYİ Kİ ALMIŞIM...

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

112 Mesaj
18 Şubat 2008; 10:21:28 

Aldın mı aracı bariiii

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2008; 11:02:25 

5k cok cirkin gorunumlu.. onun disinda sinifinda en ii donanima sahip aracdir.. sorun felan da cikarmaz..

4296 Mesaj
18 Şubat 2008; 11:21:37 

Ya 1-2 dangalak yüzünden bir türlü babamı ikna edemedim
Şimdi Suzuki SX4 çıkmış "0" Km onu alıcaz galiba ama bu seferde HB modeli kalmamış 15 gün beklemedeyiz.
28.000 YTL bence fiyatı "0" Km araça göre çok iyi.
Ya Astra yada SX4 alıcaz artık. Madem ucuz almıyor kaliteli alsın (:

1 Mesaj
28 Aralık 2009; 22:11:51 

alınır kımseyi takma bende var 3 kapılısı 2004 ten beri kullanıyom problem çıkmadı kardeşim

1246 Mesaj
28 Aralık 2009; 22:40:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bursaaa

alınır kımseyi takma bende var 3 kapılısı 2004 ten beri kullanıyom problem çıkmadı kardeşim

4296 Mesaj
28 Aralık 2009; 22:54:33 

12 Şubat 2008, 9:41:40 konuyu açtığım tarih

1391 Mesaj
29 Aralık 2009; 0:49:06 

sonunu yazmamışsın

sx4 leri bende cok istedim ama gidip corolla aldım

sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim...
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür,
o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugundür...
30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü - speedyDNA #2792
Today Tomorrow Toyota

742 Mesaj
14 Şubat 2010; 16:00:45 

1-STILO TOFAS DEGIL FIAT TIR
2-STILO TURKIYE DEGIL ITALYA MONTAJDIR.
3-STILO DONANIM OLARAK GOLF DEN BILE USTUNDUR(DYNAMIC FULL MODELI)
4-ONUNDEKI AMBLEM VW OLSA 35 MILYARA IKINCI ELINI ALIRISIN.
5-HANGI ARABA ARIZA YAPMIYOR???VARMI ARIZA YAPMAYAN ARABA..BAKIMINI AKSATMA SORUN ASLA YASAMAZSSIN.KRONIK ARIZASI YOKTUR!!
6-YEDEK PARCASI ASLA PAHALI DEGIL COK UYGUNDUR
7-YOKUS CIKMAMA GIBI KOMIK BIR SEY ASLA YOK!!
8-UZUN YOLDA INANILMAZ KEYIF VERIR YORMAZ..
9-TEK SORUNU BENZIN TUKETIMININ RAKIPLERINE ORANLA BIRAZ FAZLA OLMASI
10-KULAKTAN DOLMA BILGILERLE ARABA ALINMAZ..HELEKI BU ARABAYI TANIMAYAN KULLANMAYAN SAHIP OLMAYAN ASLA KONUSUP YORUM YAPMAMALI.
11-GONUL RAHATLIGI ILE ALIP BIN DOSTUM..
15-STILO FOREVER BIZIM FORUMADA UGRAMAN YARARINA OLUR..

4 Mesaj
11 Nisan 2010; 20:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

quote:

sakinleş bi soğuk su iç.

Ulan Mal !... Stilo, Tofaş değil, İTALYAN FIAT markası.. Önce bi raba markalarını öğreni dersine çalış biraz da, ondan sonra gel yorum yap. Renonun arabalarını yıllarca gözlemledim hep. Adamların tek bir şablonu vardı, her arabaya aynı iç mekanı yaptılar yıllarca.. 1 tane küçük diğital bi saat, bi de yarıda biten bi orta konsol (Alta kadar bile inmiyor, o kadar iğrenç bi görünüm, altı boş:))))) Neyin gururunu yapıyosun renoya biniyorum diye.. Köyde eşşek niyetine kullanıyolar renoyu.. Haaa yiğidi öldür hakkını ver demişler, Bana dersen ki, RENO SAFRANE; O zaman hak veririm sana, çünkü renonun marka hayatında çıkardığı adam gibi tek ürünü....

4 Mesaj
11 Nisan 2010; 20:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: _sapphire_

Bu arkadaşın bi tarafına fiat girmiş :) Onun için bağırmakta haklı :)

4 Mesaj
11 Nisan 2010; 20:25:29 

quote:

Orijinalden alıntı: LİTEON

Benim bacanakda vardı bunun sw'si araç güzeldi ama motoru kötüydü kalkmıyordu.

103 HP araba, yapma hocam. arkadaşın kaldıramıyomuş bence arabayı, ayağını debriyajdan çekmek çok sonra aklına geliyodu galiba :)))
Ayağını değdirdinmi tazı gibi kalkıyor maşallah..

2236 Mesaj
11 Nisan 2010; 20:34:49 

Şu anda satılmaya devam etseydi, kesinlikle sıradaki alacagım ilk araç olurdu heralde.

1882 Mesaj
12 Nisan 2010; 1:19:57 

quote:

Orijinalden alıntı: my__car

quote:

Orijinalden alıntı: _sapphire_

Bu arkadaşın bi tarafına fiat girmiş :) Onun için bağırmakta haklı :)

la oğlum sokaktaki arkadaşınla mı konuşuyon birine mal diyor diğerine bi tarafına birşey girmiş diyor hey allahım iyice çoluk çocuk doldu ortalık