Şimdi Ara

## Intel'in 2008 Yılı Masaüstü Yol Haritası ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 2008 Yılı Masaüstü Yol Haritası ##

AMD ve Intel arasında yaşanan rekabetin bu yıl geçen seneye göre çok daha rekabetçi geçmesi bekleniyor. Yeni revizyon Phenom işlemcilerine yönelik çalışmalarına devam eden AMD'nin yanı sıra Intel ise kısa bir süre içerisinde 45nm üretim teknolojisine sahip, Yorkfield kod adlı Q9000 serisi dört çekirdekli işlemcilerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Intel'in yürürlekte olan yol haritasına göre daha öndeki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere bu yılın son çeyreği içerisinde firmanın yeni nesil, Nehalem kod adlı mikroişlemci mimarisini kullanan Bloomfield kod adlı perforfmans işlemcilerinin yılın son çeyreğinde kullanıma sunulacağını görüyoruz. 12 Kasım'da kullanıma sunulan Core 2 Extreme QX9650 modelinin "extreme" olmayan ve dolayısı ile çarpan kilidi kapalı gelen alt varyasyonu Q9650'nin yine daha önce belirttiğimiz gibi yılın 3. çeyreğinde kullanıcılar ile buluşması ve uzunca bir süre yerini korumaı planlanıyor. Kullanıcıların merakla beklediği işlemcilerden biri olan Q9550 çıktığı an itibariyle performans segmentinde konumlanırken yılın sonlarına doğru orta segmente doğru kaydığına tanık oluyoruz. Tablo'da da görüleceği üzere Intel 2008 yılı için çok sayıda farklı işlemciyi pazara sunmayı hedeflerken yıl içerisinde pek çok modelin konum ve segmentinde de değişiklik yaparak pazardaki mevcut pozisyonunu güçlendirerek yoluna devam etmeye çalışacak.

• amd nin işi iyice zorlaşacak.
  • Q9400 diye yeni bir işlemcide sırada bekliyor anlaşılan.
  • amd piyasaya bi girse yeni işlemcilerle yaw intel şow yapıyor artık

adamlar sıkıntılarında 4 cekirdekli celeron yapıcaklar
  • intelin hırsız ve üç kagıtçı olduğu iddia ediliyor arkadaşlar
    core2duo işlemcinin patentini başka bir firmaya ait olduğu iddia ediliyor ve bu yüzden intele dava açılıyor intelin herzaman yaptığı gibi ya taklit yada başka teknoljileri çalması muhtemel ben şaşırmadım kaynak ise
    http://www.chip.com.tr/konu/Intel-Core-2-Duo-islemcilerde-kopya-mi-cekti_5542.html
  • Ayrı bir başlığa açsaydın bu konuyu daha iyi olurdu. Intel'in anti-trust ve tescilli ürün intihalinden daha önce karşılaştığı bazı yaptırımlar olmuştu zaten. Görülen o ki, başarıya giden yolda olmaması gereken şeyleri mübah saymış bu şirketin yönetim kurulu.
  • q9300 ler bir ciksinda piyasya baska bisi pek istemiyom su anda
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarce

intelin hırsız ve üç kagıtçı olduğu iddia ediliyor arkadaşlar
    core2duo işlemcinin patentini başka bir firmaya ait olduğu iddia ediliyor ve bu yüzden intele dava açılıyor intelin herzaman yaptığı gibi ya taklit yada başka teknoljileri çalması muhtemel ben şaşırmadım kaynak ise
    http://www.chip.com.tr/konu/Intel-Core-2-Duo-islemcilerde-kopya-mi-cekti_5542.html

çalıyor malıyor ama gayet güzel çalışıyor core2'ler

• Hadi bakalım ertelemesiz günlere!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Q9400 diye yeni bir işlemcide sırada bekliyor anlaşılan.

anlaşılan mı? ben dahıl bır cok ınsan q6400 ıcın q6600 almıyor
  • Amd den büyük bir atak bekliyorum bu sene....
  • teknolajıye yetısmek zor
  • E8500 f/p en iyi işlemci olabilir.
  • ce5ur arkadaşimiza katiliyorum e8500 45 nm 400 ytli geçmemiş bi şekilde en iyi fiyat performans işlemcisi olabilir
  • şu nehalemleri çok merak ediyorum. intel doludizgin yoluna devam ediyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

teknolajıye yetısmek zor

Haber için Tşk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

teknolajıye yetısmek zor

işte olay budur abicim
  • Sonuçta Intel pazarlamayı çok iyi becerebilen bir şirket...
  • AMD'de tık yok hala
  • amd tık olmamasından dolayı intelde işi agırdan alır..bence mehalem bile 3-5 ay ertelenir..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.