- x
van alıp koltuk ve cam eklemek
32 Cevap42702 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

201 Mesaj
8 Şubat 2008; 16:06:58 

arkadaşlar merhabalar.

bir süredir forumu takip ediyorum. ve sizin o değerli düşüncelerini satın almak istediğim araç için değerlendirmek istiyorum. yaklaşık 1 ay sonra mart 15 civarında en fazla 13-14 bin ytl ye kadar bir araç satın almayı düşünüyorum. tek başıma kuşadası şehir içinde trafiğin sakin olduğu bir yerde kullanıcam. o da sabah işe git otoparka koy akşam eve gel cinsinden. en uzun yolculuğum yılda bir antalya olabilir ve ayda bir kerede 90 km izmir yolu o kadar. ayrıca bu araç ilk aracım olucak. ehliyetimde yeni sayılır acemiliğimide bunula atlatmayı düşünüyorum.

Ayırdığım bütçe ile zannerdersem palio clio gibi araçlar var. arkadaşlardan aldığım bir kaç fikire göre panelvan yüksek model bir palio veya fiesta alıp iki tane koltuk ve cam taktırarak ruhsata işlettirmek için harcayacağım masraf aynı modelde aynı tip bir aracın binek modeli için ödeyeceğim paradan daha az gibi görünürde. 3 kapı 5 kapı olması önemli değil benim için. önemli olan noktalar, herhangi bir yolla elde edebileceğim en yüksek model bir palio, albea gibi kullanışlı bir araç, en az yakıt tasarrufu ve 3-5 yıl binebileceğim bir araç olması.

Zamanı gelince satma konusuna gelince de zaten evleneceğim zaman satmayı düşündüğüm için üzerine bir o kadar daha koyup kredi ile ev alabileceğim şekilde katkıda buluncak bir fiyatta satabileceğimi düşündüğüm bir araç olsun istiyorum. Evlilikden sonra daha yüksek model bir araç almayı düşünüyorum zaten.

Panelvan konusu hakkında düşüncelerinizi ve nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bana yol gösteririseniz sevinirim.

saygılar

2310 Mesaj
8 Şubat 2008; 16:21:02 

o araçların durumunu değilde doblo-connect veya transporter-vito tarzı araçlarda yapılan fiziki değişiklerden sonra düzgün yapılmayan bürokrasi işlerinden dolayı 90-100 milyara yakın vergi cezası kesilen var. çok dikkatli ol 3 kuruş kar edecem diye zarara girme.
şimdiden de hayırlı olsun aracın.

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

1531 Mesaj
8 Şubat 2008; 19:08:21 

bildiğim kadarıyla van araçlar makaslı, yani yük aracı... arkada oturacak yolcular taş döker. birde bu işlemin resmi prosedürü çoktur, tamir-montaj işleri vs yüzü astarını geçebilir. bence siz binek bir araç bakın. o ayırdığınız paraya modeli yüksek tek kapalı veya 4 kapılı araç bulunur.

4115 Mesaj
8 Şubat 2008; 20:28:58 

yapacağın masrafın üstüne 2-3 ver normalini al çünkü panelvandan çıkma arabayı kimse almak istemez ticariden çıkma ihtimali %500 olacağı için

7077 Mesaj
9 Şubat 2008; 1:40:18 

arkadaşlara katılıyorum sonradan açma büroksasi ve orjinallik bakımından pek sağlıklı olmaz.
en azından palio veya pejonun arka koltukları biçimsiz oluyor tabandan dolayı.

FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

1481 Mesaj
9 Şubat 2008; 10:44:11 

Logan bakın derim. Van'dan uzak durun.

BMW 1.16i Sport E87 2.0 (2011)

798 Mesaj
10 Şubat 2008; 0:02:45 

Diyelim ki aldın van bir aracı ve içine koltuk attırdın. Kullandın satacağın zaman alıcı bulmakta zorlanacaksın. Alıcı diyecek bun ayük atmışsındır falan fiyat kırmaya çalışasak. Sen de şimdi ucuza getirsen de aracı elden çıkarmak için daha ucuza satacaksın. Bir model düşük al orjinalini al.

92 Beyaz Spring

2602 Mesaj
10 Şubat 2008; 17:38:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Akustik

o araçların durumunu değilde doblo-connect veya transporter-vito tarzı araçlarda yapılan fiziki değişiklerden sonra düzgün yapılmayan bürokrasi işlerinden dolayı 90-100 milyara yakın vergi cezası kesilen var. çok dikkatli ol 3 kuruş kar edecem diye zarara girme.
şimdiden de hayırlı olsun aracın.

Aracın işlenmeden önce ÖTV farkının ödenmesi lazım. Yoksa Maliye cezayı keser. Bu ara sıkı takip var. Piyasada bazı uyanıklar bu durumu suistimal ettiği için dikkat çektiler.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

201 Mesaj
11 Şubat 2008; 18:11:03 

mesajlarınıza biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. izmirde aile ziyaretine gitmiştim. konu ile ilgili de ablamlarla filan da konuştum saolsunlar yardımcı olacaklar bana. yalnız mart 15 civarı değilde nisanın ilk haftasına kaldı iş. abimden ve ablamdan da biraz maddi destek alıp 16-17 bin civarına kadar kotayı yükseltebilirim. dolayısıyla panelvan konusuda bitti.

şimdi işim daha bir zor sanki. çünkü aklımda hiç doğru düzgün bir şey yok. şöyle en fazla 18 bin ytlyi aşmayacak bir şekilde en iyi hangi aracı alabilirm. aklım çok karıştı. yardım ederseniz sevinirim.

tekrar teşekkürler.

edit: İstediğim özellikleride söyleyeyim. şöyle ufak tefek tercihen hatchback veya sağlam kasa bir sedan, 1.2 veya 1.4 benzin veya multijet gibi 1.3 civarında dizel kısacası şehir içi yakıt tüketimi fazla olmayacak bir şekilde, klasik özellikler (klima, radyo, cd, merkezi kilit filan) ve görünüşü hoş olsun istiyorum. nede olsa ilk göz ağrım olucak =)

şöyle birazda modifiyeye yatkın birşey olsa fena olmaz hani. onun için ayrı bir bütçe oluşturdum.

aklımda peugeot 206 veya fiat stilo tarzında bir kaç fikir var. ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGNeS -- 11 Şubat 2008; 18:22:47 >

2602 Mesaj
12 Şubat 2008; 8:41:15 

Stilo' ya bindim. Araç iyi güzel de vites topuzu biraz garip. Toros' un ya da Murat 131' in vites topuzu daha kibar sanki. Tüketim ve sağlamlık olarak Clio tavsiye ederim. İlk kasanın makyajsız hali modifiyeye yatkın olsa da ikinci elde ne kadar gider bilemiyorum. Kalıp olarak Peugeot 106 civarında.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

1968 Mesaj
12 Şubat 2008; 14:33:48 

Arkadaş gerçi vazgeçmiş ama ebn yine de bilgi olsun diye yazayım.Palio, Fiesta, Corsa gibi van tipi arkası kapısız araçlara yana cam açılabilmekle birlikte koltuk ilavesi yapılamıyor....Yani yapılsa bile ruhsata işlenemiyor , hele otomobile dönüştürme işlemi komple yasaktır....Haberiniz olsun...

1766 Mesaj
12 Şubat 2008; 15:44:44 

hocam 1,2 motor araba lıp çatlayacağına madem ki 17 - 18000 ytlş bütçen var bu aranın tamamını arabanın bedeli die düşünme bunun daha satışı var servisi var ekstraları var.. sonuç olarak elinde otomobil için 18000 ytl varsa sen 16000 lik bir araç al fazla kalırsa da benzin alıp gezersin
benim sana o fiyat aralığında tavsiyem hb focus al yakıt sorununu da lpg ile rahatlıkla çözersin malum lpgye en uyumlu araçlardan birisi..
önemli olan kmsi düşük olsun ve alırken bence benzinli olsun lpgsini sen taktır.. sonuç olarak bence focus..

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

201 Mesaj
12 Şubat 2008; 16:43:03 

hocam şimdi durum şu şekilde;

çalıştığım şirketin muhasebe servisi sorumlusuyum. inşaat şirketiyiz. doğal olarak şirket üzerine kayıtlı araçlara alınan yakıtların fişleri günlük olarak benden geçiyor. örneğin bi stareximiz varki yakıtı içiyor sanki. her gün 50 ytl. şantiyede çalışan iş makineleri için ihtiyaç halinde bidonlarla giden 3 haneli rakamlarla ifade edebileceğim mozotlar filan, öte yandan patronumun halen pazarlığını sürdürdüğü bir tanede 5400 cm3lük lincoln navigator almaya çalışması ister istemez biliçaltımda yakıt konusunda bir antipati oluşturmam için yeterli sebepler zinciri sanırım :)

Ayrıca zaten ben bu aracı söylediğim gibi %99,8 şehiriçinde kullanıcam 1.2, 1,3 veya 1,4 ortalaması iyidir sanırım. o yüzden öyle yazdım. Ama yinede söylediğin mantıklı 1,6 veya 2,0 motorlu s40 veya vectra tarzında araçlara lpg taktırıp binmekte fena fikir değil gibi.

Ayrıca tavsiyen Focus aklımda, araştırma yapabilirim biraz.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGNeS -- 12 Şubat 2008; 16:46:29 >

549 Mesaj
12 Şubat 2008; 16:52:23 

B sınıfı Renault Clio, Opel Corsa ve Ford Fiesta düşünülebilir.

C sınıfı içinse Opel Astra ve Ford Focus.

Tabi C sınıfı alırsanız model yılı daha düşük olacaktır.

798 Mesaj
12 Şubat 2008; 23:11:30 

Astra al. 1.6 dır ama yakıt değerleri uçuk değil. Bir de sıralı sistem LPG olunca şahane olur.

92 Beyaz Spring

2034 Mesaj
16 Şubat 2008; 21:33:06 

Tipi hoşuna gitmeyebilir ama 2002-2003 Corolla 1.3 bakabilirsin. Ancak bu araçlar sedandır haberin olsun. Bunun dışında Focus çok iyi bir seçim olabilir...

1234 Mesaj
16 Şubat 2008; 21:54:02 

@cmk arkadaşımıza aynen katılıyorum..

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2

Geçmiş: 2007 Mercedes Vito 111 CDI, 2012 Passat 1.4 TSI, 2001 Passat 1.9 TDI, 2009 Seat Leon 1.4 TSI, 2004 Hyundai Santa Fe, 2011 Volkswagen Caravelle 2.0 TDI, 2004 Seat Cordoba 1.4 TDI

406 Mesaj
20 Aralık 2009; 16:14:07 

2001 model hyundai panelvan için sorum olacak sonradan cam açtırıp ruhsata işletmek yasakmıdır?
aracın satış fiyatı ikinci elde 11000 tl eğer cam açtırılırsa masaraf ne tutar saygılar.

110 Mesaj
19 Nisan 2010; 11:34:20 

Cam açma konusunda yasal bir değişiklik oldu mu? toyota hiace alıp cam açtırmak istiyoruz mümkün mü?

432 Mesaj
19 Nisan 2010; 11:46:53 

artık yapılamıyor diye biliyorum..

Non omnia possumus omnes.

1968 Mesaj
19 Nisan 2010; 12:48:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ilzinamuh

Cam açma konusunda yasal bir değişiklik oldu mu? toyota hiace alıp cam açtırmak istiyoruz mümkün mü?

Hiace kamyonet degil mi ?

Kamyonetse cam ve koltuk ekleyebilirsiniz ruhsata da " yanlari camli cift sira koltuklu kapali kasa kamyonet" olarak islersiniz.Bi r sorun yok onda

203 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:33:53 

valla benım calıstıgım yerde patron ikitane caddy van almıstı 2hafta sonra cam actırdı koltuk attı ruhsata işlettirme felan derken yalan soylemıs olmıyayım 7veya8milyar gıbı bı rakam odediğini söyledi hepsi için

104 Mesaj
21 Nisan 2010; 20:40:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hmwert

valla benım calıstıgım yerde patron ikitane caddy van almıstı 2hafta sonra cam actırdı koltuk attı ruhsata işlettirme felan derken yalan soylemıs olmıyayım 7veya8milyar gıbı bı rakam odediğini söyledi hepsi için

yakın zamandamı yaptırdı ?

1 Mesaj
24 Haziran 2010; 23:44:26 

yaaa abilerim bana yardımcı olun lütfen bende palio wan kapalı kasa var aldığımda arkası cam var bide koltuk vardı ben ruhsata işlettirmek istiyorm. da kamyonet olsun farketmez ama sadece cam ve koltuk olsun o önemli aracımı bağlarlar mı bi çevirmede onu merak ediyorum yardımcı olursanız cok sevinirim lütfen

203 Mesaj
25 Haziran 2010; 11:07:45 

quote:

Orijinalden alıntı: gemiadami

yakın zamandamı yaptırdı ?

evet

7159 Mesaj
25 Haziran 2010; 15:18:36 

Okul servislerinde özellikle mercedes sprinter larda camların düm düz olduğunu ve açılmadığına dikkat ettiniz mi ? bir servis şöförüne sormuştum van alıp loktuk taktırıp cam açtırıyolarmış bende bu işlemi ilk onlarda öğrendim

2705 Mesaj
25 Haziran 2010; 18:16:08 

Stilo diyecektim sende düşünüyormuşsun. Gerçekten skywindow'u ile çok zevkli bir araç. 18000 TL ye temizini alıp lpg ile güzel güzel gezersin.

in money we trust!

2705 Mesaj
25 Haziran 2010; 18:20:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dogancan_narter

Okul servislerinde özellikle mercedes sprinter larda camların düm düz olduğunu ve açılmadığına dikkat ettiniz mi ? bir servis şöförüne sormuştum van alıp loktuk taktırıp cam açtırıyolarmış bende bu işlemi ilk onlarda öğrendim

Bizimde yakın bir tanıdığımız bu işlemi yaptı. Koltuklu bir volt almaktansa çok daha ucuza panelvan alıp cam açtırarak LDC TV buzdolabı gibi aksesuar larla dolduruyorlar. Koltuklu volt la aynı fiyata daha lüx donanımlı bir servis aracı sahibi olmuş oluyorlar.

in money we trust!

2054 Mesaj
25 Haziran 2010; 20:24:10 

Taktıracağınız koltukların projesinin yapılabilmesi için E belgeli koltuk olması gerekiyor.E belgeli koltuklar da oldukça pahalı.Koltuk takımı fiyatına=)
Aradaki parayı verip 4 kapı almanız daha hayırlı...Hem satarken de sorun yaşamazsınız.

7159 Mesaj
26 Haziran 2010; 22:54:09 

quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Bizimde yakın bir tanıdığımız bu işlemi yaptı. Koltuklu bir volt almaktansa çok daha ucuza panelvan alıp cam açtırarak LDC TV buzdolabı gibi aksesuar larla dolduruyorlar. Koltuklu volt la aynı fiyata daha lüx donanımlı bir servis aracı sahibi olmuş oluyorlar.

Koltuklu vanla aynı fiyata geliyorsa ve bu işlemi yapan arkadaşın amacı okul taşımacılığı ise hiç gereği yok aynı hesaba geliyosunuz ve uğraş harcamakda cabası ancak aracı lüx ulaşım amacıyla değerlendirirsen o zaman mantıklı gelir koltuklu van fiyatına lüx bir araç elde etmiş olursun

9 Mesaj
11 Haziran 2011; 11:40:57 

selamlar arkadaşlar bende 2007 ford fiesta van aldım iş içinde kullanacığım yanlız benden önce kullanan arkadaş arka bölüme koltuk taktırmış ve bu koltuğu takabilmek için alt zemini ve ara bölme sacı ve koruma telini sökmüş atmış şu anda bana alt zemin lazım van alıpta koltuk takan alt zemini söken varmı acaba

1 Mesaj
2 Ağustos 2014; 17:34:52 

ford transit connect cam yuvası yok cam takılınca dısarda gıbı duruyor goruntu cırkın gorunuyor. bı de ınternetten bı resım daha buldum adam orjınalı gıbı yapmıs bu konu hakkında bılgısı olan varmı acaba?
0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nestatn -- 2 Ağustos 2014; 17:39:15 >

nestatn bu mesajı paylaştı

"Gavur parasıyla beş para etmez"

208 Mesaj
2 Ağustos 2014; 22:55:26 

horta bak arkadaş

Uçaklar,Arabalar ilgi alanımdır

Leyla ile Mecnun
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.059