Şimdi Ara

SAATLER (715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ateskendul

selam arkadasım fıyat gayet ıyı eger garantılı bır urunse..
    bende ef-539 modelini aldım yarın elımde olacak..
    yanlız canımı sıkan sey nette replica modellerı var sahte casiolar umarım benımkı ondan degıldır
    bu konuda bır bılgısı olan varmı acaba?

hangi siteden aldın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaltometal

http://www.siparissaati.com/?urun-detay_18704_CET0B002B0.html
    http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=34
    arkadaşlar otomatik saat almayı düşünüyorum yukarıdaki saat nasıldır bana fiyatı uygun geldi. buna altarnetif olarak önerebileceğiniz model varmı. bütçem ortalama 350 tl. yardımlarınız için teşekkürler.

otomatik orientleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, fiyatıda çok uygun görünüyor. bende 2 adet otomatik orient var, 1 adet power reserve, 1 adet mako.
    ben memnunum vede tavsiye ederim. orienti beğenmediyseniz belirlediğiniz fiyat çerçevesinde seiko 5 önerebilirim. fakat otomatik orientlerin, otomatik seikolar kadar tutulmamasının sebebi, kalitesinden ziyade tasarımlarının yalın ve basit kaldığı görüşündendir. orient markası seiko grubuna bağlıdır, ve birçok mekanizması ortaktır.
    zaten 350 liraya kadar kaliteli bir otomatik saat düşünüyorsanız seiko ve orientten başka alternatif yok, birde otomatik citizenler var ama citizenin kullandığı miyota mekanizma, seikonun mekanizmaları kadar kaliteli değil.

• http://www.orient-watch.com/parts/image.php/57.png?width=235&image=/img/item/57.png
    bende bundan var çok şık ve rahat bir saat. uygun fiyata alınabilecek bir otomatik saat. tavsiye ederim.
  • Bakıyoruz birçok saat markası
    tissot
    ivc
    tag heuer
    seiko
    citizen
    swatch vs vs vs...
    Bunlar gerçekten (orta sınıf için uygun) saat markaları

Gidipte Diesel den DKNY den Camelden armani den ya da tommy hilfiger den dünyanın parasını verip saat alabiliyorlar... Bunlar saat markası mı?
    Sadece görüntü olsun diye mi yoksa gerçekten kaliteli saat olsun diyemi alıyoruz...
    Kıyafet markasında saat alanları anlayamıyorum... aynı düşüncede olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Arkadaşlar şu saat için ne diyorsunuz?
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360279430427&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Linkteki ürünün aynısını aldım. Acaba orjinalmidir, movement japan yazıyor arkasında.
    Önceki sayfalarda bazı arkadaşlar saatin üzerindeki tuşların saatin kalitesini veya orjinal olup olmadığını gösterir demişler.
    Bu saatin yanlarındaki tuşlara bastıgımda çok kaliteliymiş hissi uyandırmıyor. Tuşlar tok birşekilde basılmıyor yani.
    Orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Seiko'ların artık çoğu mekanizması japon (movt japan) olarak kore, çin, tayvan gibi ülkelerde monte ediliyor. Tamamen japon yapımı (japan made) piyasada az ve daha pahalı oluyorlar. (tabii ben de japan made tercih ederim) Ben pek replica veya sahtesine rastlamadım Seiko'nun ama orjinalliği ile ilgili ne gibi testler yapabileceğiniz konusunda üstadlar daha iyi bilgi verebilir diye düşünüyorum.

Merakla bekliyorum.

pilli seikolar hakkında çok fazla bilgim olmasada, replika sayısında bir artış olduğu gerçektir. çok tutulan markaların replikalarında son zamanlarda patlama var. özellikle tissot, seiko, ve casionun quartz kronometreli modellerinde.

çok özel bir işçiliği yoksa kasanın kopyasını yapmak kolay iş. fakat birebir kopyalamayacakları asıl şey mekanizma. orjinale en yakın ucuz çin işi mekanizmayı takıp kapağı kapatıyorlar. ve bu saatlerin birçoğununda içi açılmadan replika olduğu anlaşılamıyor.

replika sayısında artış olması, orjinal sattığından kesin emin olunan satıcılarada talebi arttırmış durumda, buda fiyatları tırmandırıyor. orjinal bir tissotu yurt dışında 200 dolara bulabilirken, şimdi % 100 orjinal bir tissot, 250-300 dolar seviyelerine çıktı. aynı model tissot bir satıcıda 300 dolar, başka bir satıcıda 100 dolar.
    100 dolara satan bu satıcının replika sattığı % 100 aşikar olduğu halde, satışlarında düşme yok, niye? çünkü bizim gibi 3. dünya üklerinden sürekli talep var. replika olduğunu bile bile adamlar niye alıyor? çünkü bunlar alıp satıcı, kar marjıda yüksek. sonra bu saatler orjinal adı altıyla gg'da karşımıza çıkıyor. pilli seiko ve casiolarda da aynı durum söz konusu.

yurtdışında durumlar belli, orjinal satan pahalıya, replika satan ucuza veriyor. az çok anlıyorsun. adam 30 dolara, kronometreli edifice satıyor. mümkünmü ya? ama ülkemizde belli değil, orjinal satan yüksek veriyor, ama replika satanda orjinal iddiasıyla yüksek vermeye çalışıyor. uzun bir müddet gittigidiyorda farkettiğim replikaları şikayet ettim, satıştan kaldırılmasını sağladım, ama hangibiriyle uğraşayım, hergün bir dünya saat listeleniyor. hele adamın biri vardıki hergün orjinal diye en az 5-10 replika saat satışa koyuyor. 250-300 den aşşağıda kapanmıyor. replika olduğuna kesin kanaat ettiğim 1-2 satışını hergün iptal ettirdim. ama adam bıkmadan usanmadan tekrar listeliyor. en son baktım olmuyor, adama mesaj çektim. utanmıyormusun replika saat satıp milleti dolandırmaya diye. adam bana cevap olarak bir dünya küfür göndermiş, mesajını gittigidiyora şikayet ederek sistemden atılmasını sağladım. sonra ne oldu? adam 2 gün sonra başka isimle satış yapmaya devam etti. ebayda öylemi? sistemden bir kere atıldınmı, değil farklı isimle seni takrar üye yapmak, yedi sülalenden bir kişiyi bile almazlar. ama gittigidiyor böyle adamları tekrar kabul ediyorki, musluk akmaya devam etsin.

satıcı ve aracılarla uğraşıyorsun olmuyor, çarkı kurmuşlar. olması gereken alıcıların uyanması, ve bilinçlenmesi. ama buda zor, burada 240 sayfa yazı yazılmış, adam hala camel diyor. (bende camel kullanıyorum ama benimki kısa camel box. onun dışında camel tanımam, parada vermem.) burada en azından atlaya atlaya 10-15 sayfa okusan az çok birşeyler kaparsın. bu kadar sayfayı okumakta 1 saatini bile almaz. 1 saat okumaya vakti yok ama , sorusuna cevap için 3 gün belki 5 gün bekliyor. neyse....

ve citizen eco driveda replikalarıyla karşımıza çıkmaya başladı. yurtdışında hemen bu durum orjinal olanların fiyatına yansıdı ve yükseltti. 300 liranın altına hatta 200 liraya eco drive veren satıcılara dikkat edin.

replikaya karşı en güzel önlem, orjinalliğinden emin değilseniz, ve kronometre ilede işiniz yoksa, kaliteli bir otomatik almak. başlangıç için seiko, orient, 800-1000 liranın üzerine çıkacaksanız swiss made otomatik saat. çünkü otomatik saatin replikasını yapmak zordur. helede arkası cam bir saatin. çünkü kasayı birebir kopyalasan dahi mekanizma kabak gibi ben replikayım der.

• http://www.hepsihediye.com/productDetail.aspx?lngProductID=77

bu saat sahtemidir? fiyatı uygun geldi bana gerçekse alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scehellex

Bakıyoruz birçok saat markası
    tissot
    ivc
    tag heuer
    seiko
    citizen
    swatch vs vs vs...

Gidipte Diesel den DKNY den Camelden armani den ya da tommy hilfiger den dünyanın parasını verip saat alabiliyorlar... Bunlar saat markası mı?
    Sadece görüntü olsun diye mi yoksa gerçekten kaliteli saat olsun diyemi alıyoruz...

IWC yi orta sınıftan çıkar istersen.pek orta kesime uygun değil saatlerinin fiyatları.

•  SAATLER

Arkadaşlar bu saat için 250 lira uygun mu?

Bir de metal kordonların fiyatı ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

quote:

Casio EF-545D-7AVEF Edifice modelini satın aldım dün. Yorumlarınızı alabilir miyim acaba?

SAATLER

http://www.squiggly.com/us/gb/swatch/ef-545d-7avef-edifice-EF-545D-7AVEF.htm
    http://www.casio-europe.com/euro/watch/edifice/ef-545d-7avef/

Gerçekten mükemmelll.Ne kadara aldın ?

Bende Casio 543d 1av almıştım dün.
    Seninki benimkindende güzelmiş :)

275TL'ye aldım Eskişehir'den (tek çekim kredi kartı). Sizce fiyat nasıl?

gittigidiyorda orjinal, sıfır,isminize faturalı, 2 yıl tr garantili olanın fiyatı 215 lira +%5 indirimli.

Böyle şeyleri çevrimiçi satın almaktan yana değilim aslında, bu tür ürünlerde sıkıntı yaşadığınızda birebir muhatap olabileceğiniz yerlerden almam benim için önemli. Çevrimiçi satışla mağaza satış arasında bu kadar fark olması bana kalırsa normal, siz ne düşünüyorsunuz?

• Sn. Polish'ten aldığım seiko skz 249'u sergiliyorum. Saate bakmaya doyamadım.

SAATLER

SAATLER

Resimler ceple çekildiği için maalesef bu kadar oldu.

Arkadaşların beğenisine sunuyor Polish'e de tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scehellex

Bakıyoruz birçok saat markası
    tissot
    ivc
    tag heuer
    seiko
    citizen
    swatch vs vs vs...

Katılıyorum. Ancak verdiğiniz markaları kategoriye sokmak lazım.
    swatch ve citizen'i orta alt gruba koyabiliriz. Citizen swatch'dan biraz daha öne çıkıyor.
    tissot ve seiko ise bunların üstünde yer alır. Yani orta sınıf.

iwc ve tag hauer ise orta üst sınıf olup, üst sınıfa da yakın durmaktadır.

Bir de bahsettiğiniz moda markalarının haricinde CK bir istisna oluşturmaktadır. Her ne kadar moda markası gibi görülse de swatch group tarafından swiss made olarak üretilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 8 Eylül 2010; 13:00:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Casio EF-545D-7AVEF Edifice modelini satın aldım dün. Yorumlarınızı alabilir miyim acaba?

SAATLER

http://www.squiggly.com/us/gb/swatch/ef-545d-7avef-edifice-EF-545D-7AVEF.htm
    http://www.casio-europe.com/euro/watch/edifice/ef-545d-7avef/

Gerçekten mükemmelll.Ne kadara aldın ?

Bende Casio 543d 1av almıştım dün.
    Seninki benimkindende güzelmiş :)

275TL'ye aldım Eskişehir'den (tek çekim kredi kartı). Sizce fiyat nasıl?

gittigidiyorda orjinal, sıfır,isminize faturalı, 2 yıl tr garantili olanın fiyatı 215 lira +%5 indirimli.

Böyle şeyleri çevrimiçi satın almaktan yana değilim aslında, bu tür ürünlerde sıkıntı yaşadığınızda birebir muhatap olabileceğiniz yerlerden almam benim için önemli. Çevrimiçi satışla mağaza satış arasında bu kadar fark olması bana kalırsa normal, siz ne düşünüyorsunuz?

Ben katılmıyorum, sonuçta garantisini Türkiye distribütörü veriyor aldığınız yer değil.Eğer saatinizde bir arıza bir sorun olursa Türkiyenin bir çok bölgesinde bulunan Casio bayilerine göndererek ürününüz tamirini gerçekleştirebilirsiniz.
    Yaklaşık 80 lira fark var bence bu az değil, ben olsam internet üzerinden alırdım.
    Gerçi sonuçta almışsınız,bizede hayırlı olsun demek düşer artık.Güle güle kullanın...

• quote:

Orijinalden alıntı: CaFFeiNe

http://www.hepsihediye.com/productDetail.aspx?lngProductID=77

Sanmam Casio'lar uygun fiyatlı saatlerdir zaten. Ancak Casio daha çok dijital saatlerde iyi olup, analog saatleri, malzeme ve mekanizma olarak pek iyi değildir. Tabii bu bakış açınıza bağlı. Önemli olan benim için saatin kolumda hoş durması, saati de doğru göstermesi derseniz, bu saat te o işlevi görür. Aynı paraya bir seiko 5 veya citizen almak daha iyi olur düşüncesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SfenkStr55

quote:

arkadaşlar merhaba bu siteyi biliyodum ama böyle saatle ilgili de bi konu başlığı olduğumu bilmiyordum öncelikle emeği ve paylaşımı olan herkeze teşekkür ediyorum ve kadir geceniz kutlu olsun benim kullandığım saat 13 sene önce severek aldığım ve hala sevdiğim fakat su aldığı için tam olarak kullanamadığım bir swatch neden sua alıyor derseniz de ben bunun camını eşya taşırken çatlattım ve değiştirtmek zorunda kaldım ve o günden beri de su alır oldu hatta su aldığı içinde kronometresi çalışmıyor yandaki düğmeleri de tam anlamıyla çalışmıyor tahminim işinin ehli birine götüremedim zamanında onun için şimdi bana önerebileceğiniz bir yer varmı bu swatch saatte usta olan yani bu su alma işini halledecek ve saatimi ilk zamanlardaki gibi su almaz ve kronometresi çalışır vaziyette tamir edip bana geri verebilecek bir yer bilen bi arkadaşımız resmini bulamadım şu an da da çekemiyorum ama çektiğimde onu da ekelyeceğim şimdiden teşekkürler (bu söylediğim saatci samsun yada istanbul illerinde varsa daha çok makbule geçer )

Aha buldumm bu adresteki saat ama ben kordonunu değiştirdim sadece
    http://www.squiggly.com/us/gb/swatch/rough-and-rugged-flex-YCS400B.htm

arkadaşlar yokmu yardımcı olacak bi yer tavsiyede bulunacak bi arkadaş ???

Swatch saatler yekpare kasa olduğundan bayileri pek tamir işine girmiyor. Bazı saat ustaları camını açarak tamir yapıyor, ama saat su aldıysa ve uzun süredir bu şekilde bekliyorsa, pil yerinden mekanizmanın metal parçalarına kadar korozyona uğramıştır. O zamanda komple mekanizma değişikliğine giderler. Ben geçenlerde Sirkeci de bir saatçideyken birisi aynı şekilde swatch saatini getirdi. Mekanizması bozulmuş. Ancak yeni mekanizma takabiliriz dediler ve 90 tl dediler. Ben değmez diye düşünüyorum... Yine de siz bilirsiniz. Saati genelde mart ayında yapılan dr. swatch kampanyalarının yapıldığı zamanlarda yeni alacağınız saate % 20 indirim olarak verebiliyorsunuz. Belki bundan faydalanıp yeni saat alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Sanmam Casio'lar uygun fiyatlı saatlerdir zaten. Ancak Casio daha çok dijital saatlerde iyi olup, analog saatleri, malzeme ve mekanizma olarak pek iyi değildir. Tabii bu bakış açınıza bağlı. Önemli olan benim için saatin kolumda hoş durması, saati de doğru göstermesi derseniz, bu saat te o işlevi görür. Aynı paraya bir seiko 5 veya citizen almak daha iyi olur düşüncesindeyim.

Ürün büyük ihtimal sahte değildir ama aürün Türkiye garantili değil.Yani bir nevi kaçak saattir ama bu orjinal olmayacağı anlamına gelmiyor.
    Bu fiyata ebay yada gg üzerinden yurtdışından gelme orjinal saat almanız da mümkün.

• quote:

saate birşey diyemem, birebir görmek lazım,
    ama siteye dikkat edin derim. sanki, gittigidiyora komisyon kaptırmak istemeyen, yada orada rekabet edememiş birilerinin, bireysel sitesi gibi duruyor. dive modellerine bakayım dedim, isteğiniz halinde, sizin için taaa japonyadan getirtiyoruz, yazmış.
    ebaydan alıp koyuyorsun işte, niye ithalatçı triplerine giriyorsunki?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba bu siteyi biliyodum ama böyle saatle ilgili de bi konu başlığı olduğumu bilmiyordum öncelikle emeği ve paylaşımı olan herkeze teşekkür ediyorum ve kadir geceniz kutlu olsun benim kullandığım saat 13 sene önce severek aldığım ve hala sevdiğim fakat su aldığı için tam olarak kullanamadığım bir swatch neden sua alıyor derseniz de ben bunun camını eşya taşırken çatlattım ve değiştirtmek zorunda kaldım ve o günden beri de su alır oldu hatta su aldığı içinde kronometresi çalışmıyor yandaki düğmeleri de tam anlamıyla çalışmıyor tahminim işinin ehli birine götüremedim zamanında onun için şimdi bana önerebileceğiniz bir yer varmı bu swatch saatte usta olan yani bu su alma işini halledecek ve saatimi ilk zamanlardaki gibi su almaz ve kronometresi çalışır vaziyette tamir edip bana geri verebilecek bir yer bilen bi arkadaşımız resmini bulamadım şu an da da çekemiyorum ama çektiğimde onu da ekelyeceğim şimdiden teşekkürler (bu söylediğim saatci samsun yada istanbul illerinde varsa daha çok makbule geçer )

Aha buldumm bu adresteki saat ama ben kordonunu değiştirdim sadece
    http://www.squiggly.com/us/gb/swatch/rough-and-rugged-flex-YCS400B.htm

arkadaşlar yokmu yardımcı olacak bi yer tavsiyede bulunacak bi arkadaş ???

Swatch saatler yekpare kasa olduğundan bayileri pek tamir işine girmiyor. Bazı saat ustaları camını açarak tamir yapıyor, ama saat su aldıysa ve uzun süredir bu şekilde bekliyorsa, pil yerinden mekanizmanın metal parçalarına kadar korozyona uğramıştır. O zamanda komple mekanizma değişikliğine giderler. Ben geçenlerde Sirkeci de bir saatçideyken birisi aynı şekilde swatch saatini getirdi. Mekanizması bozulmuş. Ancak yeni mekanizma takabiliriz dediler ve 90 tl dediler. Ben değmez diye düşünüyorum... Yine de siz bilirsiniz. Saati genelde mart ayında yapılan dr. swatch kampanyalarının yapıldığı zamanlarda yeni alacağınız saate % 20 indirim olarak verebiliyorsunuz. Belki bundan faydalanıp yeni saat alabilirsiniz.

arkadaşımızında dediği gibi, swatch lar yekpare kasadır, kullan at saatlerdir. tamire uygun değildir. aynı şekilde kordonlarıda farklı bağlanır, her kordon uymaz. 100 lira ıvır zıvır masrafına vereceğine, pırlant bayram sebebiyle 127 liraya kronometreli irony satıyor:

http://www.e-pirlant.com/?urun-detay_2253_Swatch_Irony_.html

• quote:

Sn. Polish'ten aldığım seiko skz 249'u sergiliyorum. Saate bakmaya doyamadım.

Polish'e de tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

rica ederim güle güle kullanın. bu arada sanırım saati ters takmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tranibor

SAATLER

Arkadaşlar bu saat için 250 lira uygun mu?

Bir de metal kordonların fiyatı ne kadardır?

uygun sayılır,
    bu saatin çelik kordonlusu için fiyat farkını soruyorsanız, çelik kordon farkı maksimum 30-50 TL civarıdır.
    sonradan orjinal çelik kordon alıp takayım derseniz daha pahalıya çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.