Şimdi Ara

Logitech Z-5500+Creative XFI Xtreme Gamer Ses Ayarları!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Logitech Z-5500+Creative XFI Xtreme Gamer ikilisinde kim hangi ayarda kullanıyosa buraya yazsın bakalım ve deneyelim kimin ayarlarında en iyi performansı alacağız hemde bu konuda bilgi sahibi olmayan arkadaşlar buradan yararlanmış olur.

İlk ben yazıyorum:

Kullandığım Mode: :Entertainment Mode. Master volume:%100, bass:%55, Treble:%60
    Spekers and Phone: :5.1 spekers, yanındaki synchonize with control panel: işaretli sol alt köşesindeki Automatically mute spekers kutusu: işaretli
    EAX Effects: :Enable eax effect kutusu işaretli. Effect amounts:-16.0dB Thater modu seçili
    XFİ CMSS modu: :Enable XFI CMSS-3D Surround seçili.Upmix Mode:Stero surround seçili.Stero Envelopnet: %85
    X-Fi Crystalizer: :Enable X-Fi Crystalizer: İşaretli ve %90
    SVM Mode: :SVM off işaretli
    Grafik Equalizer: :Enable EQ işaretli Presents:Rock 0dB
    Mixer: :Orjinali duruyor oynamadım
    Digital I/O : :48 KHz

THX Console:
    Speaker Selection: :5.1 Spekers 48 KHz Bellow Monitor seçili
    Calibration: :Orjinal duruyor
    Bass Management: :Enable Bass Redirection 80Hz Subwoofer Level:%80 Subwoofer Gain: işaretli Sadece center Large Diğer ikisi Small

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The MasteR -- 23 Ocak 2008; 1:02:12 >

• arkadaşlar bu ayarlarda iyi bass alamıyorum sizin özllkleriniz neler yazarmısınız deneyelim ??
  • çorba edip bırakmışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

çorba edip bırakmışsın

öle oldu ama yardıma ihtiyacım var ?
  • entertainment modda ayarları default yap enable bass redirection u aktif yap ve 40hz ye indir subwoofer leveli %100 yap 24bit crystalizeri enable yapıp %75 e çıkar ana sesi %75 bas ayarını %50 tiz ayarını %65 yap equalizer ayarını flat yap enable eax effects seçili olsun none ve 0 db de dursun ben cmss-3d özelliğini aktif yapmıyorum sadece ön sağ ve sol kolondan müzik dinliyorum sen istersen aktif yap stereo surround u seç ve %50 yap film izlerken bas ayarlarından frekansı 80 e çıkarırsın müzik dinlerken 40 da dinle bide bu şekilde dinle bakalım nasıl olacak ben g500 ve x-fi xtreme music kullanıyorum bu şekilde müzik dinliyorum bakalım z5500 de nasıl olacak

bu arada svm off olsun ve vista kullanıyorsan ana sesi %75 te kullan xp kullanıyorsan mixerde wave yi &75 e indir ana sesi %100 yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre6128 -- 23 Ocak 2008; 22:05:03 >

• Aego M müzik için entertainment modunda kullanıyorum. Eq, crystalizer, cmss, eax efects, thx bass boost hepsi kapalı. :)

Arada sırada (özellikle 128kpbs mp3 lerde) Crystalizer %15 kullanıyorum. Master sound %75 ve wave %75 te.

Edit : Arkadaş sadece Z-5500 + X-fi için sormuş sonradan farkettim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 23 Ocak 2008; 22:27:03 >
  • quote:

entertainment modda ayarları default yap enable bass redirection u aktif yap ve 40hz ye indir subwoofer leveli %100 yap 24bit crystalizeri enable yapıp %75 e çıkar ana sesi %75 bas ayarını %50 tiz ayarını %65 yap equalizer ayarını flat yap enable eax effects seçili olsun none ve 0 db de dursun ben cmss-3d özelliğini aktif yapmıyorum sadece ön sağ ve sol kolondan müzik dinliyorum sen istersen aktif yap stereo surround u seç ve %50 yap film izlerken bas ayarlarından frekansı 80 e çıkarırsın müzik dinlerken 40 da dinle bide bu şekilde dinle bakalım nasıl olacak ben g500 ve x-fi xtreme music kullanıyorum bu şekilde müzik dinliyorum bakalım z5500 de nasıl olacak

bu arada svm off olsun ve vista kullanıyorsan ana sesi %75 te kullan xp kullanıyorsan mixerde wave yi &75 e indir ana sesi %100 yap

dostum dediğin ayarlar bende çok kötü oldu z 5500 de benim analog olarak bağlı kartım Xtremegamer sende nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heavy Başlı Adam -- 23 Ocak 2008; 22:50:02 >

• az önce kendime yeni ayar oluşturdum ve 5.1 surraund olarak müzikte çok ii bir ses elde ettim bakalım birazdan Transformers DVD filminde test edecem eğer ondada ii bir kalite alırsam yazarım ama olmazsa artık başka ayar deniyecez
  • quote:

Orjinalden alıntı: The MasteR

Bass Management: :Enable Bass Redirection 80Hz Subwoofer Level:%80 Subwoofer Gain: işaretli Sadece center Large Diğer ikisi Small

Bass redirection kullandığın için bass performansı kötü oluyodur, z5500 buna uyumlu değil, z5500de ters etki yapıyo, eğer sert basslar istiyorsanız kullanabilirsiniz, kullanmadığım halde bile odanın kçk olmasından dolayı basslar sert geliyo birde bu ayarı aktif etsem tahtaya vurur gibi ses çıkar herald.
  • bas rediraction la alakası yok yanlış hatırlamıyorsam thx deydi uydu boyutlarınınayarlıyodu arkadaş center ı large diğerlerini small yapmış bende bende daha önce kullanırken farketmiştim bu uydu boyutu ayarlarıyla oynayınca ses bozuluyo baslar az çıkıyodu uydu boyutlarının hepsini small olarak bırakın
  • quote:

bas rediraction la alakası yok yanlış hatırlamıyorsam thx deydi uydu boyutlarınınayarlıyodu arkadaş center ı large diğerlerini small yapmış bende bende daha önce kullanırken farketmiştim bu uydu boyutu ayarlarıyla oynayınca ses bozuluyo baslar az çıkıyodu uydu boyutlarının hepsini small olarak bırakın

evet hepsini small yaptım centerden iyi ses gelmiyodu şu onboardı iptal etmem lazım ama nasıl ? biostan göremedim
  • logitech harika ben kullanıyorum ses ayarını kendi yapıyor benimki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.