Şimdi Ara

ÜSTAD LAZIM BUNA(ses+kasa):FRONTPANEL KULLANMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    xfi Gamer modeli ses kartım var.
    KAsamda 7 pinout ön panel için var.
    gerekli bağlantıları yaptım ama bu sefer de arka optik ve analog bağlantılar çalışmaz oluyor.
    sadece 2 mic ve ground pin takınca sorun yok. ama diger pinleri(1R,1L ve 1return R+1return L) takınca bırakın return pinout olmasını, arka optik(!mic olarak da kullanılan)+analog ses ikisi birden gidiyor.
    bağlantı da mı hata yapıyorum acaba....
    cevam almam çok zor.. ama bekliycem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Ocak 2008; 0:09:05 >

• Alman vatandaş sadece 3 ünü bağlamış bir bilidiği vardır ben hiç denemedim. (resim alıntı olduğu yere bağlıdır)
    http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=180707#15
  • usb bir headset alıp hiçbirşeyle uğraşmamak da var, ama sanırım x-fi, usb headsetlerdeki ses çiplerine göre açık fark yaratacaktır.

Xfi kartın arkasındaki analog çıkışlarından kulaklık için olanı çoğaltıcı ile 2 ye çıkarsam bunun ne gibi bir olumsuz etkisi olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

Alman vatandaş sadece 3 ünü bağlamış bir bilidiği vardır ben hiç denemedim. (resim alıntı olduğu yere bağlıdır)
    http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=180707#15

teşekkürler.. nette bakmadığım yer kalmadı, oraya da bakmıştım.
    sanırım 7 pin olmuyor, 8 lazım. 4 nolu pin boş kalıyor bende.. AC97 değil, intel HD audio için bu lazım sanırım.
    Kasamda belki sorun.
    mikrafon ve kulaklık ön panel bağlantısı için7 değil 8 pinli bir kablo bulup mu denemeli...
    kafam karıştı.. sadece benim kasada mı 7 tane var bu zımbırtıdann

• Empedans farkı nedeniyle olmaz. (~10 k ya 32 ohm)
    (resim yaklaşık empedansın değeri için verilmiştir, son yıllarda ses kartlarında yaygınlaşan sense olayı da zaten bu fark ile algılanmaktadır.)
    kulaklık takılıyken dış ses sisteminden çok az ses alırsınız.
    hep yazıyorum kulaklık kablo uzatmasıyla usb uzatma gibi arkadaki jacki öne getirip çıkarıp takarak halledin.

• quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

Empedans farkı nedeniyle olmaz. (~10 k ya 32 ohm)
    (resim yaklaşık empedansın değeri için verilmiştir, son yıllarda ses kartlarında yaygınlaşan sense olayı da zaten bu fark ile algılanmaktadır.)
    kulaklık takılıyken dış ses sisteminden çok az ses alırsınız.
    hep yazıyorum kulaklık kablo uzatmasıyla usb uzatma gibi arkadaki jacki öne getirip çıkarıp takarak halledin.

teşekkürler! anladım ve hemen vazgeçtim bundan.
    ama arkadakileri öne getirirsem 2 ayrı kablo gelmiş olacak öne, 3lü kablodan biri için erkek uzatma kablosu, bir de ses kartı kulaklık çıkışından dişi uzatma kablosu..... bu daha kötü olacak sanırım.

USB headsetler için ne düşünüyorsunuz??
    usb bir headset alıp hiçbirşeyle uğraşmamak da var, ama sanırım x-fi, usb headsetlerdeki ses çiplerine göre açık fark yaratacaktır mıdır?(bu kadar ek analog kablo olacak bir de)
    sennheiser veya logitechin 50dolar civarı iyi bir usb kablolu modelini düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Ocak 2008; 1:37:08 >

• usb kulaklık hiç test şansım olmadı. Bunun nedeni açık sanırım satın almaya değer bulmuyorum.
    kullananlar fikir verebilir.
    Paran varsa bu iş için 5.25 platinumlu modeller ideal.
    Şimdi bende auzen siparişi verdim bütün derdim platinum auzene uyacak mı ?
    Hoş onda empedans farkı olayı yok çünki DDL desteği hazır yani multich analog bağlanmak gerekmeyince front line out kulaklığa kalıyor. artı kasa standardında front panel bağlantı pinleri var.
    Eksisi şimdilik tek digital çıkışı var bende 3 ayrı beslenmesi gereken decoderli sistem var. platinum hepsine yetiyordu.

sorunlar bitince hayat bitmiş oluyor ,
    yaşamak için sorun oluşturuyoruz.
  • "5.25 platinumlu" model? bunu anlamadım.
    auzende DDL desteği olsa da, ses sisteminiz nedir?

bu arada az önce onboard nforce2 ses sürücülerini de kurdum, şu an için xfi ile bir çakışma yok.
    yani headsetimi onboardses kartından ses+mikrofon olarak kullanabilirim.. ama hadi kulaklığa gelen ses kalitesinde xfi kullanamamayı geçtim, daha çok önem verdiğim mikrofon kullanmak.. xfi ile onboard farkı.. yarın denerim hiç olmazsa..
    ses kaydetme kalitesindeki ikisi arasındaki büyük fark vardır sanırım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.