Şimdi Ara

Modem Resetleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Her resette 1.5 dakka bekliyorum bağlantının gelmesi için.
    Yani anında bağlanıyo sorun yok ama internette dolaşamıyorum bu kadar süre bekliyorum.
    Sizdede aynı sıkıntı var mı?
    Varsa çözümü biliyor musunuz?
    Yoksa, hangi modemi kullanıyorsunuz ondan alayım.
    (hiç bekleme olmasını istemiyorum, adsl ışığı yandımı hemen internette dolaşabilmeliyim.)

Ek bilgiler:
    Sistem: XP (güncel) kullanıyorum.
    Modem: Zoom 5X (güncellemek gerek mi bilmiyorum CD'den yüklediğim gibi)
    Bağlantı:Surecom EP-320-V/V1 32bit 10/100 mb/s (ethernet kablosu ile bağlıyım) (güncelleme yapmadım)
    Bağlantı hızım: TTnet 2048 k/s

Şimdiden İlgilenenlere Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOD32 -- 11 Ocak 2008; 21:34:29 >

• Ayda 10 YTL vermemek zengin mi edecek seni? Al birtane premium...
  • Ver 14 Lira Al bir Premium.Hiç değmez uğraşmaya.
  • Ya sinirlenince, kötü bişey yazınca biz suçlu oluyoruz.
    Arkadaş yazdıklarımın içinde "lütfen ukalalık yaparsanız sevinirim" gibi bir yazı mı gördün?
    İnsan gibi soru soruyoruz burda ya!! İnsan gibi cevap verin.

Rapid'te 5 günlük 25gb'lik kota var. 2048k ile ben çok rahat geçiyorum bu kotayı. Günde en az 3 DVD indirmek varken 1 dvd ile yetiniyorum.
    Ancak Program kullanan arkadaşlardan 4mb bağlantısı olan cafeci bir arkadaşın 1 Blu-ray'lik diski doldurduğunu gördüm 400part indirerek bir gecede!!! Ücretsiz!!!
    Şimdi bazı arkadaşlar abuk sabuk mesaj yazmadan önce, iyice düşünsünler.
    İnsanların parası olmayabilir, yada benim gibi kota sıkıntısı olabilir.

İlgili mesaj atan herkese şimdiden tekrar teşekkürler!

• Yukardaki mesaj üslubu alaycı olan arkadaşaydı. Herkes üstüne alınmasın
  • "4mb bağlantısı olan cafeci bir arkadaşın 1 Blu-ray'lik diski doldurduğunu gördüm 400part indirerek bir gecede!!! Ücretsiz!!!"

o nasıl yaptıysa sende öyle yap demek istiyorum, fakat yanlış anlama sadece nasıl yaptığını bende merak ediyorum.
  • Ya hoca bu konuda en tecrübeli donanimhaberdir dedim geldim mesaj attım. Ancak pişman oldum.

Neyse bilgilendirmek için kısaca anlatayım:

1. Jitbit Macro Recorder v3.64
    2. USDownloader v1.3.4.8

adlı programları bereber kulanıyorlar.
    bu program mantığı söyle: üyelik olmadan rapidten ancak resetleyerek download yapıoruz (ama teker teker yapıoruz zaman alıyor) Buda aynı mantıkla çalışıyor ancak, her resetlemeden sonra downloadın bitmesini beklemiyoruz. Modemi hemen kapatıyoruz diğer part'ı, kapatıyoruz diğer partı.. bu USdownloaderda birikio böyle onlarca.. yüzlerce ne kadar kasarsanız.
    İşte arkadaş kafenn boş olduğu 7-10 arasında gelio bunlarla uğraşıo.. sonra gece 12den sonra açıo programı hepsi aynı anda inmeye başlıyor.

İşte herşey güzelde, arkadaş tekrar bağlandığında hemen modemi cevap veriyo. Bendeki Zoom 5X cevap vermiyor. Bu yüzden çok beklemiş oluyorum.
    Ya benim sorum rapidle iligli değil zaten, Zoom kullanan biri gelsin cevap versin diye.
    BAşlığıda değiştiricem şimdi. Pişman ettiniz vallah.

• Free kullanıyorum çok memnunum

Ben 5.kattayım.Modem 2 kat aşağıdaki komşuda.

10.0.0.2 den çakıyorum reseti 30 saniye sonra bağlantı tekrar geliyor.

Modeme reset atmaya gerek yok
  • modem önümde koltuktan kalkmaya üşeniyorum, programdan resetliyorum bende.
    Benim soruma cevap gelmicek sanırım.
    Donanımhaber'i övdüler ama kimsenin bişey bildiği yok.
  • evet böyle arkadaşlar gerekli gereksiz atlama yapıolar yalnız dH'nin kalitesi buna engel olamaz hic bir yerde bunun onune gecilmez her zmn cikar bikac kisi neyse uzatmiyim konu hakkinda pek bi bilgim yok bende bu islem icin ethernetten modeme reset atiyorum.biraz sinir bozucu yeni ip alip makinanin reset yemesi 30-40 saniyeyi buluyor...ama sorunun biraz icinde gizli bi nokta var herhangi bi firmware uptade i yapmamissin...belkide downgrade yapan gerekiyordur kimbilir...icindeki yazilimin bu islemi hizlandiracak bi versiyonu vardir kesin bahseditigin arkadas bundan yararlanarak bu kadar kisa zamanda reset atip yeniliyordur...bence budur baska bi izahi yok gibime geliyor...biraz arastirirsan firmware'in en hizli reset atan surumunu bulabilirsin gibime geliyor...kolay gelsin eger bulabilirsen boyle bi firmware burdan paylasirsan sevinirim...bende dedigin olayi duymadigim icin 30-40 saniyeden az bi zamanda bu islemi yapan bi arkadasa raslamamistim..bende bunu arastiracagim bulursam bende eklerim

• Destroy3r arkadaş sağolasın.
    Vallah hiç bi işime yaramazsa bile sırf konuyla alakalı bir cevap attığın için teşekkürler.

Aslında arkadaşa sordum ama elemanda bilmiyor. Eleman US kullanıo alet biraz aşmış USR versionlarından.
    Ondan alamıcağım kesin. Zoom'da kötü değil memnunum genel olarak,
    bu işten anlayan adamlar zamanında hep zoom'la başlamıştır adsl olayına.

Neyse zoom kullanan biri varsa karşılaştırmak isterim, bağlantının geliş aralıklarını falan ölçerlerse sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.