TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI TAVSİYESİ
75 Cevap72234 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

592 Mesaj
11 Ocak 2008; 11:10:53 

Hangi marka doğru sonuç veriyor ? Hem tansiyon hem kanşekeri ölçen bir cihaz almakmı mantıklı yoksa iki adet cihaz almakmı? kullanan yada bilgisi olan var ise önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Saygılar...

790 Mesaj
11 Ocak 2008; 11:42:48 

şeker ölçümünü bilmem ama,
Tansiyon cihazı olarak aşağıdaki ürünü tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada....productid=sgbraunbp3550

Geçenlerde( 1 - 2 ay önce) arkadaşa lazım oldu araştırdık bu ürünü 170 ytl ile 270 arasında nakit fiyat verdiler. en uygunu burası çıktı. uygun kredi kartı varsa kargo bedava ve 4 taksite geliyor.

Düz : . şu anda diğer internet sitelerinde de indirim yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 11 Ocak 2008; 11:48:35 >

Waterman derki : " Rast gitmeye görsün bir kişinin işi, mermeri keser dişi. Ters gitmeye görsün bir kişinin işi, muhallebi yerken kırılır dişi...... "

50 Mesaj
11 Ocak 2008; 12:05:53 

Vallaha benim önerim babağneme 4 yıl önce almıştık braunun elekronik bir modeli var kola takıp yukarı kaldırınca otomatik bızırdayıp ölçüyor, babağneme gidersem yakın zamanda resimleini ve modelini atabilirim kardeş...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ocak 2008; 13:48:43 

Marka olarak en iyisi ve profesyonel sonuç vereni omron'dur.

346 Mesaj
11 Ocak 2008; 14:46:22 

hazır mevzu açılmışken bazı bilgileri paylaşmak istiyorum.
evet, elektronik tansiyon aletlerinde en iyi marka "omron"dur. ben bu cihazı 7 yıldır muaynehanemde kullanıyorum, bana mısın demedi. kaç defa test yaptıysam mekanik "erka" marka cihazla aynı değerleri veriyor. ki erka en iyi manuel cihazdır.
şimdi gelelim tansiyonun nereden ölçüleceğine: tabii ki ve kesinlikle kolun dirsek üstü hizasından. bilekten ölçtüğünü iddia eden cihazlar, bence kesinlikle hatalı sonuçlar verir. bilimsel olarak tansiyon ölçümü için atardamardan geçen kan akımını durdurmak ve akabinde uyglanan basıncı yavaş yavaş azaltarak kalbin pompalama basıncının yakalandığı ilk noktayı (kanın, üstüne basınç uyguladığımız damardan geçebilmeye başladığı an) tespit etmek gereklidir. işte tam bu anda ve üsyüne basınç uyguladığımız atardamarın kesiti yusyuvarlak hale erişinceye kadarki dönemde, eğer dinleme cihazı kullanırsak, fışkırma-girdap tarzı akan kanın oluşturduğu özel bir ses duyarız. sonuç olarak basınçmetredeki ibrenin (klasik manuel cihazlar) biz bu sesleri duymaya başladığımız ve sonrasında bu seslerin kaybolduğu anda gösterdiği değerler sırasıyla "büyük tansiyon" ve "küçük tansiyon" olarak adlandırılır. işin en hassas noktası atardamardaki kan akımını kesecek kadar basınç uygulayabilmektir. bunun mümkün olduğu en iyi nokta omuz-dirsek arasındaki bölgedir. çünkü burada bir tane yuvarlak kemik ve yanında damar vardır. oysa bilekte çok sayıda kemik bulunduğundan atardamarın sağlıklı kapatılması şansa kalmış bişey. bizim dinleme cihazıyla yaptığımızı elektronik cihazlar ses algılayıcı ile yapıyor. yani temelde prensiler aynı.
sonuç olarak kesinlikle kola bağlanan cihazlarla tansiyon ölçmek gereklidir. bilekten ölçen cihazların hata yapma ihtimalleri çok yüksektir. en az 10 - 15 vakada bilekten ölçme ile normal gözüken ama manualde 20 lere çıktığı anlaşılan tansiyon gördüm. hepsi de bana müracat edilene kadar yüksek tansiyona bağlı koma durumuna yaklaşmışlardı. bi bukadar vakada da "tansiyonum iyileşti artık" diyerek ilaç kullanımının kesildiğine rastladım.
saygılarımla
şeker ölçme cihazlarının çoğunu kullandım. hemen hepsi iyi sonuçlar verdi. ölçme çubuğu her yerde bulunan ve standart pil kullanan bi tanesini al derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 11 Ocak 2008; 14:53:11 >

EOS-550

16028 Mesaj
11 Ocak 2008; 15:01:23 

valla 3-4 senedir barun kullanıyoruz tık yok

braunu gözün kapalı albilirsin

model bu

http://www.hepsiburada....productid=sgbraunbp1650

bi alt modeli var daha ucuz onuda bi arkadaşa almıştık 50 liraya ondanda sorun yok 1 yıldır

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

3089 Mesaj
11 Ocak 2008; 18:24:54 

4 gun önce 80 ytl yazan braun marka tansıyon aletını hepsiburada firmasından siparış verdım.3,5 gun geçtı.hala...urun tedarıkçi fırmadan beklenıyor...yazıyordu. kızdım iptal ettım..sipariş verdıgım 3 urunude tedarık gecikmesı nedenıyle iptal ettım.

245 Mesaj
11 Ocak 2008; 23:57:43 

kan sekeri olcmede roche uunleri iyidir .. ben 1 yıldır kendim kullanıyorum com memnunum...
"http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=332938&productid=sgroche1"

613 Mesaj
12 Ocak 2008; 0:36:57 

Dostum ikisi bir arada olan ürünlere pek güvenmeyin. Zira, hepsi de dandik cihazlar.
Tansiyon aleti konusunda ise, işin mucidini dinlemek lazım; Panasonic alın. Japon malı ve şuanda piyasada bulabileceğiniz en güvenilir, en iyi, en kaliteli tansiyon aleti. Klinik tipi tansiyon aletleri ile birebir aynı sonuç veriyor, şişirerek ölçüm yapıyor, ve diğer markalarda bulunmayan hipertansiyon uyarı özelliği gibi ek fonksiyonları da var.
Özetle, ömür boyu gönül rahatlığı ile kullanın.

0

Ekteki dosya (1)

1166 Mesaj
15 Ocak 2008; 15:47:52 

Accu-Chek Go

şeker ölçüm cihazında en iyidir. önemli olan makineden ziyade stick fiyatlarıdır. alırken onlara dikkat etmek lazım.
otomatikten ziyade tansiyon aletinde manuel daha iyidir ve güvenilir sonuç verir. tansiyon ölçmek kolaydır herkez yapabilir.ondada erka markanın aneroid perfect modelidir(yada yeterlidir)

592 Mesaj
18 Ocak 2008; 11:50:55 

quote:

Orjinalden alıntı: elmaci

evet, elektronik tansiyon aletlerinde en iyi marka "omron"dur. ben bu cihazı 7 yıldır muaynehanemde kullanıyorum, bana mısın demedi. kaç defa test yaptıysam mekanik "erka" marka cihazla aynı değerleri veriyor. ki erka en iyi manuel cihazdır.
şimdi gelelim tansiyonun nereden ölçüleceğine: tabii ki ve kesinlikle kolun dirsek üstü hizasından. bilekten ölçtüğünü iddia eden cihazlar, bence kesinlikle hatalı sonuçlar verir. bilimsel olarak tansiyon ölçümü için atardamardan geçen kan akımını durdurmak ve akabinde uyglanan basıncı yavaş yavaş azaltarak kalbin pompalama basıncının yakalandığı ilk noktayı (kanın, üstüne basınç uyguladığımız damardan geçebilmeye başladığı an) tespit etmek gereklidir. işte tam bu anda ve üsyüne basınç uyguladığımız atardamarın kesiti yusyuvarlak hale erişinceye kadarki dönemde, eğer dinleme cihazı kullanırsak, fışkırma-girdap tarzı akan kanın oluşturduğu özel bir ses duyarız. sonuç olarak basınçmetredeki ibrenin (klasik manuel cihazlar) biz bu sesleri duymaya başladığımız ve sonrasında bu seslerin kaybolduğu anda gösterdiği değerler sırasıyla "büyük tansiyon" ve "küçük tansiyon" olarak adlandırılır. işin en hassas noktası atardamardaki kan akımını kesecek kadar basınç uygulayabilmektir. bunun mümkün olduğu en iyi nokta omuz-dirsek arasındaki bölgedir. çünkü burada bir tane yuvarlak kemik ve yanında damar vardır. oysa bilekte çok sayıda kemik bulunduğundan atardamarın sağlıklı kapatılması şansa kalmış bişey. bizim dinleme cihazıyla yaptığımızı elektronik cihazlar ses algılayıcı ile yapıyor. yani temelde prensiler aynı.
sonuç olarak kesinlikle kola bağlanan cihazlarla tansiyon ölçmek gereklidir. bilekten ölçen cihazların hata yapma ihtimalleri çok yüksektir. en az 10 - 15 vakada bilekten ölçme ile normal gözüken ama manualde 20 lere çıktığı anlaşılan tansiyon gördüm. hepsi de bana müracat edilene kadar yüksek tansiyona bağlı koma durumuna yaklaşmışlardı. bi bukadar vakada da "tansiyonum iyileşti artık" diyerek ilaç kullanımının kesildiğine rastladım.
saygılarımla
şeker ölçme cihazlarının çoğunu kullandım. hemen hepsi iyi sonuçlar verdi. ölçme çubuğu her yerde bulunan ve standart pil kullanan bi tanesini al derim

kullandığınız cihaz omronun koldan ölçen elektronik modellerindenmi acaba mümkünse modelini yazabilirmisiniz.Teşekkürler

Saygılar...

346 Mesaj
18 Ocak 2008; 14:17:24 

OMRON M4-I
kullandığım model bu
saygılarımla
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 18 Ocak 2008; 14:46:01 >

EOS-550

1 Mesaj
20 Ocak 2008; 12:36:21 

Bir Hastanede Kardiyoloji öğretim görevlisiyim. Tansiyon aletleri gibi kendi branşımdaki mühim bir konuyu görünce üye olup kendi deneyimlerimi birkaç kelime sizlerle paylaşmak istedim. Benim kliğimde birden fazla tipte tansiyon aleti var.

Öncelikle bildiğim tansiyon aletlerinden bahsedeyim;
1) auscultatory ölçüm prensibi, yani bir dinleme cihazı (Steteskop) kullanarak
a) Tansiyon ölçümünü ilk gerçekleştiren 1905 te Dr. Nikolai S. Korotkov un icad ettiği Korotkov methodu,
b) Aneroid (civasız) Cihazlar. Bunlar ilk üretilen cihazlarda kullanılan civanın çevreye verdiği ciddi zararlar anlaşıldıktan sonra üretilmeye başlandı. Yine Korotrov metoduna dayalı ölçüm yaparlar.
2) Dijital tansiyon aletleri. Bunlar da teknolojinin ilerlemesi ile 21. Y.Y sonlarında geliştirilen ve kullanım rahatlığı sunan cihazlardır. Çok fazla rekabet ve üretim olduğundan dolayı, maalesef doğru ölçüm yapmayan cihazlar sayıca fazla piyasada. Doğru ölçüm için piyasadan kaliteli ve kullanışlı bir ürünü almak önemlidir.
a) Bilekten ölçüm yapanlar
b) üst koldan ölçüm yapanlar

Kardiyolojide Sphygmomanometer dediğimiz yani halk arasındaki tabiri ile pompalı doktor tipi tansiyon aletlerinden Erka marka kullanıyoruz. Dijital ölçüm yapan profesyonel AND marka bir cihazımız daha var. Bu cihazı Japonya’dan getirmiştik. Oldukça pahalı ve çok hassas ölçüm yapabilen bir cihaz. Herkes tarafından kolayca alınamayacağı için pek bahsetme gereği duymuyorum. Evimde kullanmak için ise Panasonic marka koldan ölçen bir alet aldım. Bu cihaz doğruluğu ile beni çok şaşırttı diyebilirim, çünkü AND ve Erka ile birebir aynı sonuç veriyor. Yüksek tansiyon değerlerini size bildiriyor, uyarı sistemi var, şişirerek ölçüm yapıyor, neredeyse sessiz çalışarak çok kısa sürede size tüm değerleri veriyor.

Bilekten ölçüm yapan tansiyon aletlerine gelince; bu cihazları herkes kalp ile doğru bir şekilde hizalayamadığı için ben şahsen hastalarıma pek tavsiyede bulunmuyorum.
Bir de hastalarımıza tansiyon ölçümlerini hergün aynı vakitte ve aynı koşullarda yapın diyoruz. Çünkü doğru ölçmek kadar, hergün aynı koşullarda ölçüp mukayese etmek te önemlidir. Sabah kahvaltıdan önce yapılan ölçüm size daima en temel tansiyon değerini verecektir.

Özetle auscultatory (dinleme cihazlı) yani klinik tipi pompalı tansiyon aleti alınacaksa Erkayı öneriyorum. Dijital tansiyon aleti olarak tüm hastalarıma Panasonic marka üst koldan gönül rahatlığı ile öneriyorum.

592 Mesaj
21 Ocak 2008; 10:05:20 

Herkese teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için edindiğim bilgiler ışığında, Omron M3 koldan ölçen cihaz almaya karar verdim Kan şekeri ölçmek için ise roche'nin bir modelini alacağım.

Saygılar...

160 Mesaj
5 Mayıs 2008; 23:23:21 

selamlar

omron m3 mantıklı gozukuyor, ulusta medikalciler çarşısında da omron tavsiye edildi ve omron m3 un yeterli oldugu soylendi

birde omron m6 var (tarih zaman kaydedebilyor diyor ozelliklerinde 90 adet)

yuksek tansiyon hastası icin omron m3 mu omron m6 mı almalıyız ?

omron m3 42 tane kayıt yapabiliyor diyor tarih saat kayıt ozelligide varmı acaba ? teşekkurler

2734 Mesaj
6 Mayıs 2008; 0:13:57 

omron olsunda skardeş bütçen artık hangisini almaya imkan veriyorsa onu al, sağlık sonuçta bu, paradan fazla kaçmamak lazım. iyi forumlar.

592 Mesaj
9 Mayıs 2008; 15:47:21 

quote:

Orjinalden alıntı: skardes

selamlar

omron m3 mantıklı gozukuyor, ulusta medikalciler çarşısında da omron tavsiye edildi ve omron m3 un yeterli oldugu soylendi

birde omron m6 var (tarih zaman kaydedebilyor diyor ozelliklerinde 90 adet)

yuksek tansiyon hastası icin omron m3 mu omron m6 mı almalıyız ?

omron m3 42 tane kayıt yapabiliyor diyor tarih saat kayıt ozelligide varmı acaba ? teşekkurler

merhaba ben bir kaç ay önce aldım ama m3 değil m6 modelini aldım. kullanan gayet memnun m3 de tarih saat özelliği varmı bilmiyorum. Birde son olarak internette ulusdan daha ucuza bulabilirsin (ben m6 yı 86 ytlye almıştım)

Saygılar...

1107 Mesaj
9 Mayıs 2008; 16:20:28 

Tansiyon için OMRON 'dan şaşmayın arkadaşlar.
Geçen bizimkilere omrondan bilek tipi hediye ettim, sonuçlar analog alet ile ayn, çok memnunlar.
İstanbulda olanlar için en ucuz satın alınacak yer doğubank alt kat , en sondaki büyük Sony bayisinin hemen yanıbaşı. Ana girişte hemen soldaki merdivenden inebilirsiniz. Şöle diyim 2 kat yukarıda yada karagül işhanında yada nette 65 ytl olan cihaz buradan 50 ytl'ye faturalı olarak aldım.
Üstelik memnun kalmadığım taktirde 15 gün içinde başak bir model ile değiştirebileceğimi de söylemişti esnaf.

13 Mesaj
10 Mayıs 2008; 22:59:13 

Tansiyon için omron m6 modelini aldım.Pili daha uzun süre gidiyor(1000 ölçüm).çok memnunum

52 Mesaj
12 Mayıs 2008; 10:27:03 

quote:

Orjinalden alıntı: elmaci

saygılarımla

Verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim. Mesajınız, benim gibi koldan mı bilekten mi ikilemindeki kimselere ışık tutacaktır.

52 Mesaj
12 Mayıs 2008; 10:59:15 

ROSSMAX markası hakkında görüşleriniz nelerdir? Kullanan veya duyumu olan var mı? fiyatı bayağı uygun geldi de...
MP - 60 diye bir modeli var. onu düşünüyorum.

128 Mesaj
6 Eylül 2009; 22:19:18 

arkadaşlar konunun tarihi eski ama güzel bilgiler vardı yeni konu açmak istemdim. bende omron 3 ve braun 5010 modeli arasında karar veremiyordum. burayı okuyunca omron'a sıcak bakmaya başladım. omron 3 omron 6 arasında çok fark varmı? omron 3 teknosa da 119 tl. daha uygun fiyat var internette ama pek güveemedim oralara...

16028 Mesaj
6 Eylül 2009; 22:48:43 

bende baya araştırıp bunu aldım

olduk ça güzel

ince ve az yer kaplıyor

seside yok gibi bişey yani

http://www.emall.com.tr...ti/?ref=akakce&v=1.27.1

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

128 Mesaj
6 Eylül 2009; 23:19:46 

aslında panasonic de olabilir hatta şu modeline baktım
http://www.emall.com.tr...n-olcme-tansiyon-cihaz/
ama internetten almak istemedim sakaryada da bulamadım. o sebeple omron m3 ağır basıyor

2314 Mesaj
6 Eylül 2009; 23:47:29 

Senelerdir annem Tansiyon hastası.Bu yüzden birçok tansiyon aleti kullandık.En garanti yine Enka tansiyon(Manuel) aletidir.Elektronik tansiyon aletlerinde ise Braun,omron ve ugyun fiyatlılardan kullandık ama bunlar bizi hep yanılttı.Tansiyon bunlarda normal gözükürken Manuel olan Enkada hep farklı gözüküyordu.Saglık kurumuna gidip ölçtürdügümüzde Enka ile ölçtügümüzün dogru oldugunu gördük.Bu sene Almanyaya gittigimde baya araştırdıgım bir Tansiyon aletini aldım.Almanyada Test edilen ürünler arasında 1 numara olmuş ve Manuel tansiyon aletiyle arasında çok az fark kaldıgı belirtilmiş.Evdeki tansiyon aletlerini çıkardım ve hepsiyle tek tek ölçüm yaptım.Enka manuel tansiyon aletiyle nerdeyse aynı degerleri ölçen birtek Aponorm tansiyon aleti oldu.Ölçümde bu kadar farkların olacagı hiç aklıma gelmezdi ama artık Aponorm tansiyon aletinden başka bir ürün ile tansiyon ölçtürmem.Kullanabilirim diyorsanız Enka manuel tansiyon aleti alın ama kullananamam diyorsanız Aponorm basic alın tansiyonunuzun gerçekten kaç oldugunu ögrenin.

0

178 Mesaj
14 Eylül 2009; 6:10:18 

en güvenilir sonucu veren manuel ölçüm yapmak bunda bir sorun yok ...

ben güvenilir dijital bir tansiyon aleti almayı düşünüyorum. şu anda omron mit elite plus düşünüyorum. düzensiz kalp atışlarını tespit etme özelliği ve 90 hafızası olması güzel ...

beni asıl düşündüren ise şu :
0

"intelli sense clinically validated" yazdığı halde acaba hala bu ürünlerin yanlış ölçebileceğini düşünmek mi gerekiyor ? veya bu ifade ne anlama geliyor ? klinik olarak test edilip onlaylandıktan sonra hala bu ürünlere güvenmemek gerekiyorsa bu durumda neye güvenmek gerekiyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Senelerdir annem Tansiyon hastası.Bu yüzden birçok tansiyon aleti kullandık.En garanti yine Enka tansiyon(Manuel) aletidir.Elektronik tansiyon aletlerinde ise Braun,omron ve ugyun fiyatlılardan kullandık ama bunlar bizi hep yanılttı.Tansiyon bunlarda normal gözükürken Manuel olan Enkada hep farklı gözüküyordu.Saglık kurumuna gidip ölçtürdügümüzde Enka ile ölçtügümüzün dogru oldugunu gördük.Bu sene Almanyaya gittigimde baya araştırdıgım bir Tansiyon aletini aldım.Almanyada Test edilen ürünler arasında 1 numara olmuş ve Manuel tansiyon aletiyle arasında çok az fark kaldıgı belirtilmiş.Evdeki tansiyon aletlerini çıkardım ve hepsiyle tek tek ölçüm yaptım.Enka manuel tansiyon aletiyle nerdeyse aynı degerleri ölçen birtek Aponorm tansiyon aleti oldu.Ölçümde bu kadar farkların olacagı hiç aklıma gelmezdi ama artık Aponorm tansiyon aletinden başka bir ürün ile tansiyon ölçtürmem.Kullanabilirim diyorsanız Enka manuel tansiyon aleti alın ama kullananamam diyorsanız Aponorm basic alın tansiyonunuzun gerçekten kaç oldugunu ögrenin.

0

Asus n53sv-sx062v - BenQ JoyBook S41 (Ekran kartı arızalı) - Asus p535 (pili öldü) - IPAD - Corsair Force F60 SSD

181 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:36:51 

omron üst koldan ölçmeli tavsiye ederim. ben m6 comfort kullanıyorum.

Fuji F31FD Sony SR11E LG 42LW570S
MÜLK ALLAHINDIR.

613 Mesaj
14 Eylül 2009; 12:05:58 

Elektronikte bu işin mucidi ve bua alanda pek çok patentin sahibi olan olan Panasonic ten, manuelde ERKA dan şaşmayın

178 Mesaj
14 Eylül 2009; 14:38:08 

omron ile ölçümleri bilgisayara aktarıp saklayabilmek ve grafik olarak görebilmek mümkün..
ayrıca omron düzensiz kalp atışlarını gösteriyor.
bu nedenle şu anda omron mit elit plus daha ağır basıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Elektronikte bu işin mucidi ve bua alanda pek çok patentin sahibi olan olan Panasonic ten, manuelde ERKA dan şaşmayın

Asus n53sv-sx062v - BenQ JoyBook S41 (Ekran kartı arızalı) - Asus p535 (pili öldü) - IPAD - Corsair Force F60 SSD

16028 Mesaj
15 Eylül 2009; 19:00:55 

üst kol alırken kol çapına dikkat edin

misal elite plus ların çapı küçük eğer kaslı veya kililolu isen uymaz koluna

sarmaz yani

4854 Mesaj
16 Eylül 2009; 0:33:58 

Braun üst koldan ölçüm yapan aldım (Bp4000), küçük boy olmasına rağmen yeterli geliyor.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

2314 Mesaj
17 Eylül 2009; 2:55:53 

Aldıgınız dijital tansiyon aletlerini mümkünse manuel bir cihazla karşılaştırın.İkisi ile aynı anda ölçüp,degerleri aynımı diye kontrol edin.Sonra iyi ölçmeyen bir cihaza güvenip saglıgınızı tehlikeye atmayın.

178 Mesaj
17 Eylül 2009; 6:54:55 

Panasonic ew 3109 özelliklerini şuradan bulabilirsiniz: http://www.alpapazarlam...r.php?nav=ta&id=EW3109#
burada klinik onaylı olduğu görülüyor. fakat bunun yanında birkaç test daha yapılmış ve kanıtlanmış medikal ürün vs. denmiş..

0
0
0
0
0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0
0
0
0
0
0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0

buna karşılık omron mit elit plus'da ise sadece klinik olarak doğrulanmıştr yazıyor. tasarım ödülü aldığını görebilirsiniz..
0

her iki ürün içinde klinik olarak doğrulanmıştır dendiğinden dolayı erka ile yapılan manuel ölçümlerle bir fark olacağını pek tahmin etmiyorum. ürün elime ulaşınca elbette test edebilirim. fakat panasonic ew 3109 daha hassas bir ölçüm yapacağına dair bir izlenim edindim.

ancak ben omron mit elit plus tercih ettim çünkü ekstra atma problemim var ve bu her zaman olmuyor. bunun ne zaman olduğunu tespit etmek istiyorum. verileri bilgisayarımda saklamak istiyorum. dolayısıyla ben tercihimi omron 'danyana kullandım. ayrıca kol çapına da dikkat ettim. omron için 22-32 cm arası ayarlanabilir kolluk genişliği benim için yeterli... fakat panasonic için de ölçüler 20-34 (cm) yazıyor. 2 şer cm 'lik bir fark var sonuçta..

buraya yorumlarını yazan arkadaşlara da teşekkür ederim. umarım yukarıya yazdıklarım başkalarının da işlerine yarar..

16028 Mesaj
17 Eylül 2009; 10:41:01 

ben 3109u almıştım

ölçüm olarak 5 yıllık bilekten ölçen braun ile aynı sonuçları veriyor açıkçası

o yüzden hala braunu kullanıyoruz yine

828 Mesaj
18 Eylül 2009; 22:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtcakmak

Hangi marka doğru sonuç veriyor ? Hem tansiyon hem kanşekeri ölçen bir cihaz almakmı mantıklı yoksa iki adet cihaz almakmı? kullanan yada bilgisi olan var ise önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Merhaba iyi aksamlar MRTCAKMAK
Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

ıyı aksamlar saygılarımla

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

Uzaklaştırılmış
18 Eylül 2009; 23:06:35 

y.dışından aldığım omron m3 kullanıyoruz, tavsiye ederim.

1503 Mesaj
19 Eylül 2009; 17:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Merhaba iyi aksamlar MRTCAKMAK
Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

ıyı aksamlar saygılarımla

iyi demişsiniz ama ölçüm çubuklarınızın fiyatları da ona göre pahalıdır sanırım.
50lik veya 25lik fiyatları ne civarlarda bu dediğiniz ürünün çubukları?

.:Pioneer 427XA:PopcornHour:.

828 Mesaj
30 Eylül 2009; 22:10:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

iyi demişsiniz ama ölçüm çubuklarınızın fiyatları da ona göre pahalıdır sanırım.
50lik veya 25lik fiyatları ne civarlarda bu dediğiniz ürünün çubukları?

Iyı aksamlar Sayın Kontrolsuz Guc

Pıyasa da bulunan 50'lık seker olcum strıplerının ortalama fıyatları 25 ıle 35 tl aralarındadır
Keton ölcüm cubuklarının malıyetı bıraz yuksek oldugundan dolayı pahalı olabılırler sanırım 50 ıle 70 tl arasında bır fıyatları bulunmaktadır

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

435 Mesaj
13 Ekim 2009; 18:56:07 

mrblar 3 tane modele indirdim sizce hangisini almalıyım?

PANASONIC EW-3122 TANSİYON ALETİ

http://www.hepsiburada....8&productid=sgpanew3122

OMRON MIT ELİTE PLUS ÜST KOLDAN TANSİYON ÖLÇER

http://www.hepsiburada....ctid=sgacuramitelitplus

BRAUN BP 5900 ÜST KOL TANSİYON ÖLÇER

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=40677

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 13 Ekim 2009; 19:21:30 >

Referanslarım : Player;Sugarcocuk1 ; _köle_ ; IeVeN ; Alish ; Tecer ; maystor ; SpeedTwelve ; SuMMerLoVe ; SAVIAR ; amddma ; CoMiSeR ; demircibu ; trkkrsy ;salsakingss

2314 Mesaj
14 Ekim 2009; 1:24:27 

quote:

Orijinalden alıntı: nastayashiTR

mrblar 3 tane modele indirdim sizce hangisini almalıyım?

PANASONIC EW-3122 TANSİYON ALETİ

http://www.hepsiburada....8&productid=sgpanew3122

OMRON MIT ELİTE PLUS ÜST KOLDAN TANSİYON ÖLÇER

http://www.hepsiburada....ctid=sgacuramitelitplus

BRAUN BP 5900 ÜST KOL TANSİYON ÖLÇER

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=40677

OMRON MIT ELİTE PLUS

16028 Mesaj
14 Ekim 2009; 9:54:56 

kartal electroworldde bi tane omron m10 ıt vardı teşhirde

fiyatı yoktu ama piyasaya göre ucuz olabilir

ihtiyacı olan varsa baksın derim

435 Mesaj
14 Ekim 2009; 12:05:47 

panasonic sipariş verecektim medicalden bu ürünü önerdiler kullanıcı yorumu bulamadım hiçbiryerde HARTMANN TENSOVAL DUO CONTROL

http://www.tekinmedikal.net/pinfo.asp?pid=307

Referanslarım : Player;Sugarcocuk1 ; _köle_ ; IeVeN ; Alish ; Tecer ; maystor ; SpeedTwelve ; SuMMerLoVe ; SAVIAR ; amddma ; CoMiSeR ; demircibu ; trkkrsy ;salsakingss

300 Mesaj
22 Ekim 2009; 13:31:11 

3 yıldır bilekten ölçen microlife kullanıyorum, çeşitli zamanlarda manuel makinalarla karşılaştırmalar yaptım, kimi zaman çok yakın sonuçlar çıktı kimi zaman ise farklı, hiçbir zaman içim rahat olmadı, bu forumu okuduktan sonra panasonic ile omron arasında kaldım, ancak bilek yerine koldan ölçen bir cihaz alacağım kesin, bu konu ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Nikon D7000, Nikon 18-55 VR f3.5-5.6, Nikon 18-200 VR II f.3.5-5.6, Nikon 105mm f2.8 VR, 50mm f1.8

16028 Mesaj
22 Ekim 2009; 13:40:17 

bende PANASONIC EW-3109 var gayet memnunum

1 Mesaj
14 Nisan 2010; 1:09:05 

Arkadaşlar bir internet sitesinden Braun BP5900 tansiyon ölçer aldım.İlk gelen üründe ölçüm basıncı 16.00 ya kadar çıkıyor ve ölçümler hep 9-5,8-6,8-4 vs...gibi çıkıyordu.Halbuki benim tansiyonum 11-7,12-8 aralığında seyreder ki eşimin değerleri de yanlış çıktı.Sonra firmaya yeniden yolladım.Kabul ettiler ve yenisini diye belirttikleri ürünü gönderdiler ama aynı sorunlar devam.Özel hastaneye gittim acaba ben bu işi kıvıramadım mı diye fakat hemşireler de sınıfta kaldı.Medikalcilere danıştım onlarda işin içinden çıkamayıp ellerinde hangi ürün varsa onu övdüler.Yaşadığım şehirde braun servisi yok.Sonuç olarak sevisle telefonda bizzat irtibat kurup yanlış olarak yaptığım bir işlem var mı onu öğrenmeye çalışacam.Eğer sorun aletteyse iade edip omron yada panasonıc üzerinde değerlendirmelere başlayacam.ayrıca buradaki braun yetkili satıcısı da aynı sorunla ilgili olarak 3-4 kişinin daha geldiğini söylediler.Bakalım ne olacak.Herkese sağlıklı günler.

3 Mesaj
11 Mayıs 2010; 10:49:20 

Bir müddet araştırıp panasonic ew-3109 da karar kılmıştım. Ancak manşet aralığının max 34cm ile sınırlı kalması, tercihimi şu an en geniş aralığa sahip manşetiyle braun bp5900'e çevirdi. Lakin bu konuda da tereddüt içindeyim. Muratturkili'nin yazısı ve şikayet odaklı sitelerde baktığım kadarıyla braun tansiyon aletleri biraz daha sorunlu görülüyor. Bu açıdan Muratturkili Bey'den sorunu ile ilgili bir gelişme olup olmadığı hakkında bize bilgi vermesini umuyorum. Özellikle geniş manşet aralığına sahip bir ürüne ihtiyaç duyduğumu dikkate alarak diğer kullanıcılarda bu konuda görüşlerini sunarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strokedeep -- 11 Mayıs 2010; 10:51:47 >

828 Mesaj
13 Mayıs 2010; 21:15:48 

Arkadaşlar bakın daha önceki yazılarımıza göz atma fırsatınız olursa civalı tansiyon aletlerinde her zaman litman ve erka ön planda ve uzman kardiyologların tercihi olan markalardır herzaman ama ev kullanımında civalı modelleri her aile kullanım konusunda pratik ölçümlemeyi yapamayabilir.Bu nedenle panasonic veya braun veya daha farklı markalar genel amaçlı olarak piyasada farklı amaçlı firmaların sağlık sektöründe de rağbet edilen ürünlere ticari olarak çeşitlilik katma açısından ürünlerini pazara sunmuşlardır.Omron ise yıllardır sadece bir healthcare dediğimiz alanda isim yapmış ve ürünleri pazarda ön planda olan markadır.Şimdi bu markaya niye bu kadar reklam tarzı yazılar yazıyorsunuz bakın ben bir ilaç firmasında diyabet grubunda çalışıyorum ve sektörde insan hangi ürün hangi marka kaliteli veya kalite bakımından daha düşük hepsini görebiliyorsunuz tavsiye alıyorsunuz benim size yine söylüyorum.
OMRON koldan ölçmeli tansiyon aleti ve şeker ölçüm cihazı olarak Abbot Optium Plus şeker ölçüm cihazları saglıkla ve sıhhatlı günler hepinize...

1 Mesaj
6 Ekim 2010; 20:16:52 

herkeze merhabalar...size piyasadaki 50 ye yakın şeker ölçüm cihazlarından en iyisini söyleyeceğim...
piyasada ağırlğı olan 6 firmayı sıralayacağım..
1)accu chek go(ROSHE)
2)contour ts(BAYER)
3)optium (ABBOTT)
4)glucomax(DİAGNOMED)
5)one touch (J&J)
6)ıme dc(-)
ARKADAŞLAR BUNUN HARİCİNDEKİ DİĞER CİHAZLARIN HİÇBİ GÜVENİLİRLİĞİ YOK..BEN TİP 2 İNSÜLİN KULLANAN DİYABETLİĞİM..YANİ BU İŞLE EN İLGİLİ OLAN GRUPTAYIM..BEN BURDAKİ CİHAZLARIN BUTUN OZELLİKLERİNİ BİLİYORUM.İÇLERİNDEKİ EN İYİ CİHAZ BENCE GLUCOMAX TIR..
KODLAMA GEREKTİRMEYEN BİR CİHAZ İTHAL ETMİŞLER...CEP TELEFONU GIBI BI GORUNTUSU VAR..SON DERECE ŞIK BİR CİHAZ..AYNI ZAMANDA KALEM PİL İLE ÇALIŞIYOR..2 SEY ÇOK ONEMLİ
1)KODLAMA GEREKTIRMEMESI
2)KALEM PİL ÖZELLİĞİ
BUNUN YANINDADA SON DERECE TEKNOLOJİK BİR ÜRÜN..COK AZ KAN İLE ÇALIŞIYOR..HAFIZASI ÇOK..
VEE DAHADA ONEMLİSİ KETON UYARISI VERİYOR..FİRMADA CİHAZININ HEP ARKASINDA..KAFAMA TAKILAN BİŞEY OLDUGUNDA HERZAMAN BİR MUHAATAP BULUP SORUMUN CVBINI BULABİLİYORUM..BEN COK MEMNUNUM..
NOT:STRİPLERİNDEN FARK ÇIKMIYOR..ACCU CHEKTEN, CONTOUR TS DEN FARK CIKIYOR..CİHAZIMI RAPOR KARŞILIĞINDA ÜCRETSİZ ALDIMM..Bİ SORUNUZ OLURSA HERZAMAN CVPLARIM TEŞEKKÜR EDERİM

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2010; 20:19:28 

Okudugum kadarı vede izmirde araştırdıgım kadarı ile omron alacagım sanırım.

754 Mesaj
10 Aralık 2010; 0:14:31 

http://www.sefasepeti.c...l?ref=akakce&v=1.43.3#0

Omron M2 koldan tansiyon aleti 49.50TL diyor nasıldır acaba ne dersiniz genelde omron M3 modeli onerilmis farkı nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

79 Mesaj
6 Ocak 2011; 11:59:10 

Tansiyon cihazı olarak Omron en iyisidir..

Fenerbahçe Yıkılmaz,Cümle Alem Bir Olsa Başa Çıkamaz !!

828 Mesaj
6 Ocak 2011; 12:29:45 

M2 modeli M3 Modelinin bir alt versiyonlusudur eğer çok spesifik , kardiyak ve ileri kalp damar rahatsızlığı ile tansiyon konusunda huzursuzsanız endişe ediyorsanız M3 modelini alın ama normal ev kullanıcıları içinde M2 pratik bir alettir.

815 Mesaj
6 Ocak 2011; 18:46:27 

Kan şekeri ölçüm cihazlarınızın kalibrasyonunu periyodik olarak mutlaka yaptırın arkadaşlar.

2750 Mesaj
6 Ocak 2011; 19:37:36 

Bende OMROM M6 COMFORT Tansiyon aleti alacağım ama avcılara yakın nerede bulabilirim diye düşünüyorum ama electroworldda varmıdır acaba cihaz?

Olmazsa üstteki nicknick arkadaşımızın belirttiği yerden bakacağım cihazı tek çarem bunlar ama düşük ihtimalde netten siparışini vercem.

Yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

11 Mesaj
12 Ağustos 2011; 16:11:33 

Buradaki ve internetteki farklı sitelerin yorumlarını değerlendirerek

En Uygun Tansiyon Aletinin
Omron M6 İntellisense Dijital Koldan Tansiyon Ölçer

Fiyatınında bu sitede en uygun olduğunu gördüm.
http://www.piyasam.com/...m6_tansiyon&pageindex=3

1 Mesaj
27 Eylül 2011; 15:55:57 

merhabalar ben 14 yıldır tip 1 diyabetliyim ve insülin kullanıyorum. bugüne kadar eczacı arkadaşların yönlendirmeleri ile sayısız şeker ölçüm cihazı aldım ve kullandım. roche, abbott, bayer, gluco dr, ıme-dc, on call ve son olrak ap-plus. aralarında 1-2 si hariç iyi cihazlardır. ancak son olarak doktorumun tavsiyesi ve eczacı bir arkadaşımın araştırması sonucu onun da onayı ile aldığım ap-plus en iyisi. kullandıkları enzim farklıymış. sonuçlar daha hassas. ben kendi gittiğim hastanedeki biyokimya cihazları ile 5 sefer karşılaştırdım benden kan alındığı anda bende kendi şekerimi ölçtüm sonuçlar çok çok uyumluydu. enfazla 2 puan sapma oldu. gönül rahatlığı ile önerebilirim. biraz fark çıkıyor ama doğru sonuç için ve bunun sonucunda doğru insülin dozu için değer diye düşünüyorum. ucuz etin yahnisi yenmez. herkese selamlar kendinize iyi bakın. bu arada ikisi bir arada tansiyon ve şeker ölçümler

53 Mesaj
13 Aralık 2011; 17:37:59 

Arkadaşlar,son mesaj geçeli 5 ay olmuş. Şeker ölçüm aleti Gluco DR kullanıyorum. Tavsiyeler.Bir de ölçme zamanları ve nasıl olacağı hakkında bilgi paylaşımı.
Örneğin tokluk nasıl ölçülür. Ve kullandığınız makine hakkında yorum.
Sevgilerimle.

4 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:50:23