Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Witch-king-05

bazen tırsmasını bilmek lazım

böyle konuştuğuma bakma gece yaparmıyız maç?
    pme bak hamachi ağını attım....
    maçı yaptıktan sonra burda birbirimize hava atarız
    hep jansay felan yapıp konuşuyolardı
    devir döndü artık
    devir orkların devri :P
  • ağa katıldım
  • HAdi bakalım.Maç sonucunu resimli olarak isteriz.Havadan hava atmak yok.İspat etcenizx
  • yaramazprens uçtunmu nerdesin yau?
  • quote:

yaramazprens uçtunmu nerdesin yau?

yok ya pcyi ablam aldı o bakıyodu şimdi pme bak msn adresimi attım başlayabiliriz
  • Evett ilk maçımı böyle bir rakiple yapmanın cezası kötü oldu eğlenceli oyundan dolayı yaramazprens e teşekkürler
    Aşağıda gördüğünüz şahane sayılabilicek full donanımlı ordunun dağılması 1 dakika sürdü
  • ama güzel oyundu yaw
    işte kazandığımın resmi
  • güzel ve çekişmeli bir maçtı ben elf ensar cüce oldu ve haritada rohan oldu
    arkadaşın unuttuğu en kötü şey hero kasmayı bilmiyor olmasıydı ama msnde konuşup onuda söyledim aslında söyleeseydim birdahaki maçta güzel olabilrdi ama maksat oyunu güzel oynamak
    arkadaşlar başka middle earth 2 oynayan varsa turnuca tarzı birşeyler yapabiliriz...
  • önümüzdeki maçlara bakcaz
  • quote:

önümüzdeki maçlara bakcaz

• yaw beyler ben age of 3 için daha önce türklerin ipucu taktiklerini istemiştim şimdide bi japonlarınkini alabilirmiyiz jansaycım

şöle bi japonlarda şu çağdayken şunu yapalım şu binaları şu askerleri yapalım fln bi anlatın japonlarda iş varmış anlatana manevi rep vercem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jan!ssaRy

yaw beyler ben age of 3 için daha önce türklerin ipucu taktiklerini istemiştim şimdide bi japonlarınkini alabilirmiyiz jansaycım

şöle bi japonlarda şu çağdayken şunu yapalım şu binaları şu askerleri yapalım fln bi anlatın japonlarda iş varmış anlatana manevi rep vercem

ya ge of oynamadım anlamam ama sende gel arayı fazla açmadan bfme2ye başla
    zararın neresinden dönersen kardır

bu arada jansay nerde ya

• o misafirliktedir bugün biryere gitceklerde misafirliğe ggeç dönerler

abi wala oyun oynicak vakit yok wala oynicam birtürlü oynayamıom birsürü işim var ödevleri sona bırakınca somestırda böle oluo
  • Yatsanıza yaw siz saat olmuş 2 hala ayaktasınız.Hadi bakayım herkes yatağa

• quote:

Orjinalden alıntı: yaramazprens

quote:

bazen tırsmasını bilmek lazım

devir döndü artık

• offtopic alıntı yapmayı yeni öğrendim galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaramazprens

devir döndü artık

devir dönmüşmüş Jan!ssaRy bi maç yapakta görsünler şunlar

şaka bi yana maç yapmanıza çok sevindim ve devamını dilerim

quote:

alıntı: yaramazprens

ya age of oynamadım anlamam ama sende gel arayı fazla açmadan bfme2ye başla
    zararın neresinden dönersen kardır

zarar? Kar?()

herkesin oyunu kendine kardeşim yaa, lütfen

quote:

Orjinalden alıntı: Jan!ssaRy

yaw beyler ben age of 3 için daha önce türklerin ipucu taktiklerini istemiştim şimdide bi japonlarınkini alabilirmiyiz jansaycım

tabii ayarlarız

manevi rep ha?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 10 Şubat 2008; 4:24:27 >

• İnternete gittiğimde herkezi WarCraft oynarken görürüm, ama ben Batte For Middle Earth oynarım daha çok bir ara Age of empires'a sarmıştım bi aralarda Empire Eartha kaçtım. yani bilgisayarım oldu olalı Stratejiden başka oyun oynamam, oynarım tabiğki ama strateji kadar beni sarmaz.
  • Age of Empires III Japon İncelemesi

Selam arkadaşlar. Jan!ssaRy adlı üyemiz bendeniz tarafından japon milleti hakkında bir inceleme istedi. Bende istek üzerine klavyemin başına geçtim((((NoT: bu, oyun incelemesi değildir, İnceleme başkanımızın bunu notlandırma yükümlülüğü yoktur)))

Öncelikle, japonların iyi ve kötü tarafları. Arkadaşlar, japonlar; ekonomiyi geliştirmekte kolay olan bir millet. Bunun çok avantajları var. Gerektiğinde asker basmak, çabuk kalkınmak gibi. Hele ki işin ustası makinaya geçince Japonlar muhteşem olur. Şimdi, neden ekonomi iyi?

Öncelikle, yaptığınız her evden kaynak üretimi mümkün. Hangisini üreteceğimizi seçebiliyoruz bile. Evler çok olduğu vakitler bunlar çok işe yarıyor.

Sonra, çoğu karttan 2 tane getirebilmemiz, japonların hem ekonomi artısı sebebi, hem kendi artısı. Asker olsun, ev olsun, her türlüsünden 2 kere getirebiliyoruz ve bu gerçekten çok işe yarıyor.

Japonların bir iyi yanı; askeri birimleri. Samuray biriminden çokça yapmanızı şiddetle öneriyorum. Çok güçlü bir birlik. Hele geliştirdiniz mi tam süper oluyor.

Ayrıca okçu ve tüfekli birliğimizde mevcut. Hangisi daha iyi bilemiycem ama benim tercihim okçudur. İş görüyor zaten. Uzaktan atışları o sağlıyor.

Ve büyük bomba! Ronin Samuray. Bu adamlar işte efsane. Kartlan getirtebiliyoruz ve 10 tane getiriyoruz(5 tane ama 2 defa getirtince 10 oluyor) Bu amcamlar süper ötesi birşey. Kolayda ölmüyorlar. Zaten japonların en büyük artısı bu!!

Bir artısıda: her asya devletinde olduğu gibi bunda da wonder dikerek atlanıyor çağ. Böylece çağ atlarken köylü üretebiliyoruz. Buda iyi bir özellik..

Gelelim eksilerine. Öncelikle ilk aklıma gelen, çok altın istemesi. Zaten her milletteki gibi geliştirmelere altın istiyor. Bide ben samuray tercih ettiğim için, onlara da altın biçmem gerekiyor. Altını bol tutmak lazım japonlarda.

Sonra, çok kaliteli atlı olmaması. Mızraklı yakın dövüş atlısı ve atlı okçu var ama o kadarda iyi değil. Sonuçta bi sipahi gelip 2-3 tanesini dağıtır O yüzdende biraz kötü ama ronin samuraylar ve normal samuraylar bu eksiği feci şekilde kapatıyor

Ve taktiklere geldik sıraa! Öncelikle; ilk çağdayız. Napıcaz?

Şimdi, yukarıda dedim. Altın isteyen bir millet bu. İlk yada 2 çağdan bi kere altına da vericez köylüyü. İlk çağ olduğu için 5 tane filan yeterli. Ev yapmayıda unutmamak lazım. Ve evleride öncelikle oduna çalıştırmak gerekiyor. Çağın binalarını, trade postlarını filan bu çağlarda yapın! Kart olarakta sıkıştığınız yerde ev, yiyecek kaynağı biterse çilek tarlası getirin. Ama ilk olarak bence köylü getirin. Çünki çok daha iyi oluyor. 2. çağa geçmek için kestirme bir yol. Sonra çağ atlamaya yakınlaştığınızda evleri yiyeceğe verebilirsiniz. Köylü olarakta aynı, 15 tane filan yapıp atlayın. 2. çağa geçerken ise, evlerin kaynak üretimini arttıran ve kendiside büyük bir ev olan wonder'ı dikin. En solda ve üstteki olanını.

2. çağa geçtik. Trade postları geliştirin ve biraz exp pointte dursun. 2. çağ için iyi kartlarımız var ve daha kışla bile kurmadan asker çıkartmak istiyorsanız exp lazım. Marketteki geliştirmeleri yapmayı ve kışla ve atlı birliği yapmayı unutmayın...

İlk olarak ben okçu getiriyorum. 5 tane olaraktan 2 seferde 10 tane getiriyorum ve düşmanın rush'ına(ilk çağlarda saldırmak) iyi gelir. Asker üretimine böyle başlayınca direk altına verin trade postları. Ve bu arada tabiiki town center'ınız devamlı köylü çıkartsın. Evlerde şu zamana kadar, ihtiyacınıza göre çalışsın. Şu zamandan sonra ise, asker yapacaksanız ve altın eksiği varsa altına, yoksa gene ihtiyaca göre. Yani hangi kaynağa ihtiyacınız varsa ona verin. Kışlayı kurdunuz. Hemen asker çıkarın ve savunma cephelerinize koyun. Ben deccanda oynarım. Orada 2 tarafıma sur çekip o haritanın ortasındaki büyük platonunda bana gelecek kısmına asker yığarım. Oraya birde kale kurdum mu askerimide yaptım mı kimseyi geçirtmem. Asker yapmakta acele edin. (Bu arada Jan!ssaRy sen devamlı köylü çıkartmayı unutuyorsun galiba o yüzden ekonomiyi ayar edemiyorsun. Türklerde daha iyi oynarsın tabi onda devamlı köylü basıyon bedavaya ve unutma şansın yok) Düşmandan önce askeriniz olsun. 2. ve 3. çağdaki saldırıları atlattınız mı zaten sonrası kolay...

Japonlarda healer yok arkadaşlar. Yani devamlı çıkartamıyorsunuz. Ama karttan ispanyol misyoner getirebilirsiniz. 2. çağda getirebildiğiniz bu kartta acele etmeyin. Saldırı yedikten sonra yada yerken filan getiriyorum ben. Tabi önceden tedbir alayım demekte mantıksız değil...

Bu çağlarda getirtebilecek şeyleri getirin işte. Askerleri getirin daimyo denilen askerde basabildiğiniz ayrıca bazılarının yakınındaki askerleri kuvvetli kılabilen liderlerden getirin. Onlar yararlı.

Çağ atlarkende ünitelerinize bonus verebilecek wonder'ı dikebilirsiniz, yada avantajlarına bakıp durumunuza en uygun olanını. Ben ne getiriyordum unuttum galiba ünite bonusu olanını...

Ve 3. çağ. Yapacağınız şey: kale! Kaleler dikin her tarafa. Ve güzelce savunun. O çağın kartlarını unutmayın ve düzenli bir şekilde kaynak üretimi, asker yapın. Askerleri hele, bu çağda epeycene yapın ve ordunuzu yavaş yavaş şekillendirin...

4. çağa geçin. Wonder olarak diyorum işte o duruma uygun olanını yapın. Ama size tavsiye: "great buddah" olan büyük buda heykelini yapmayın! Düşmanın memleketini geçici olarak görme imkanından başka bişisi yok ve gereksiz birşey...

Bu çağın şamatası; artilery. Mortar ve fire arrow yapın(mortar 5. çağdaydı galiba ama onlardan yapmadan saldırmayın) Artilerye kuvvet verin(geçen çağ bütün askerlerinizi çıkartın bu çağda artilery'e kaynak biriktirin) Ve çağın araştırmalarınıda unutmayın..

5. çağada geçin ve artık geliştirmeleri filan yapacaksanız yapın. Sonra, 10 ronin getirmeyi unutmadan, orduyu toplayıp, "akuzaaaa, mika şokotavaaaa!!" diye saldırın Mortarlardan çok iyi sonuç alacaksınız. Her ne kadar hintin filleri kadar yıkıcı olmasada(olması imkansız) çok çok güzel.

Umarım cevaplarını buldun Jan!ssaRy. Başka aklına takılan birşey olursa sor

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.