Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S@rKs-PoWeR bencede incelemeler kendi yorumumuzla iyi oluyor. Ama alıntılarıda kabul ediyoruz tabii

diabolik191 tetonike takılma spanishler ve bizansta var

ama sen çok iyi bir oyuncusun

Magical Zero hoşgeldin 100. üyesin tebrikler

bi yıldız bulup koycaz üye ismi yanına

lotr(serisi) yazıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: eKart

sarks power nedne soruyosun o kadar cocuksumu konusuom 15 yaşındayım jansayla yaşıtım eğer sıkıcı ve çocuksu konuşuyorsam söleyin lütfen rezil olmayak

vay adi hemen benide ispiyonladı

cezve06 hoşgeldin ekliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: AliAtaBakmaÇünküAt..

Hangi yiğit,kendine güvenen,yakışıklı mı yakışıkLı biri çıkıp da MediaveL 2 TotaL War'ın ses dosyasının winrarLı boyutuna bakar ki ?

Verdim gazı , hadi bakaLım

• quote:

quote:

Hangi yiğit,kendine güvenen,yakışıklı mı yakışıkLı biri çıkıp da MediaveL 2 TotaL War'ın ses dosyasının winrarLı boyutuna bakar ki ?

Verdim gazı , hadi bakaLım

winrarsız boyutu 1.63 gb

winrarlı boyutunu bilmiyorum çok uzun çekiyor sıkıştırma

"yiğit,kendine güvenen,yakışıklı mı yakışıkLı" --->

• beyler ben su amblemımı zı degıstırelım dıye dusunuorum...
  • evet jansay olabilir biraz amblemi değiştirebiliriz sıktı bu hep aynısıı
  • bu arada aliatabakmaçünküat...

o dosyaları upload edip verebilcek biri yok sanırımçok uzun bi iş, yerinde olsam internettte arardım bulma şansın yüksek çünkü çoğu kişide bu dosyalar eksik ben yinede senin için bakacağım bulursam söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan!ssaRy -- 6 Şubat 2008; 13:37:41 >
  • Medeival hakkında bi inceleme yapabilirmisin jansay ben yapcaktımda güzel yapamayacağımı farkettin senin yetenekli ellerinde bekliyorum bu yazıyı kingdom paketini de anlat hadi bakam

bu arada aliaatabakma.. kardes senin istediğin ses dosyaları yok bence sen kingdom paketinin 2 dvd lisini al yada jansaya söle onda onun cdsi var ses dsyalarını cd ye atıp versin sana
  • incelerme yapamıom ama birkaç resim koyayım dedim

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!)

• incelemelerime devam...

Transport Giant

Osmanlı devri İstanbul'unda taşımacılık yapmak ister miydiniz?Ya da ABD'nin kuruluş yıllarında, Teksas'ta?Cevabınız "Evet!" ise hiç vakit kaybetmeden Transport Giant'ı edinmeye bakın...
    Transport Giant, 2004'te JoWood'un çıkarmış olduğu taşımacılık üzerine bir oyun...Tabii ki sadece bu kadarla sınırlı değil!Transport Giant, tam bir kafa yorma oyunu, tam bir eğlencelik, bunun yanında da tam bir ciddiyetlik abidesi, yani tam bir strateji oyunu.Oyuna, campaign yapmak isterseniz Amerika yada Avrupa'da başlayabiliyorsunuz.Ama yok "Ben single takılıcam, campaignler beni sıkar" derseniz taşımacılık yapabilmeniz için çok çeşitli alanlar mevcut.Bosphorus olarak adlandırılmış Marmara Bölgesi de bunların arasında!Tekil görevlerde istediğiniz yıldan başlamak mümkün ister 1800'lerde başlayın oyuna, ister 2000'lerde.

Diyelim campaign türünü seçtiniz.İşte oyun burda ikiye ayrılıyor.Oyuna yeni başlayan çaylaklar için Amerika en ideal merkez.Çünkü oyunda Amerika "Easy" zorluk derecesiyle karşılık bulmuş bir alan.Oyunu daha önce oynamamış arkadaşlar Avrupa ile başlarlarsa sonuç onlar açısında tam bir hezimet olacaktır!
    Oyuna önce kendi taşımacılık şirketinizi kurarak başlıyorsunuz.İstediğiniz adı veriyor, kendi şirket logonuzu seçiyor ve kendi renklerinizi ayarlıyorsunuz.Sonra ilk bölüm karşınıza çıkıyor; ordan oraya giden at arabaları, inşaat halindeki evler, oduncular, sürekli kafanızı kurcalayan mesajlar...İlk olarak bunlar sizin için hiçbirşey ifade etmeyebilir.Ama sürenizin kısıtlı olduğunu farkettiğiniz anda alandaki herşeyden yararlanmak zorunda olduğunuzu anlayacaksınız.

İlk olarak yerleşim yerleri arasında at arabalarıyla yolcu taşıyorsunuz.Tabii at arabalarını satın almak ve gerekli merkezleri kurmak size kalıyor.Önce sadece mektup, insan ve çöp taşımacılığı yapan şirketinizi teknolojinin de gelişmesiyle büyütmek zorunda kalıyorsunuz.Daha hızlı araçlar çıkıyor; hızlı at arabaları ve lokomotifler.Bunlar aracılığıyla bu sefer insan değil hammadde taşımacılığı yapmaya başlıyorsunuz.Önce
    lokomotifiniz ile pamuk tarlasındaki pamuğu alıyor ve giyim fabrikalarına götürüyorsunuz.Giyim fabrikaları kazak, şapka vb. giyecekler imal ediyor.Yine bunları şehirlere taşımak sizin çuf-çuflara düşüyor.Sonra bakıyorsunuz ki şehirler gelişmemiş, odunculardan aldığınız keresteleri şehirlere taşıyorsunuz.Şehirler büyüyor, gelişiyor.Tabi bu gibi taşımacılık faaliyetleri yapabilmek için her imalathanenin kenarına bir taşımacılık merkezi kurmak zorundasınız.Bu arada şehirler geliştikçe taşımacılıktan daha fazla para kazanmaya başlıyorsunuz.Kazandığınız paralar ile heryeri raylar ile birbirine bağlıyorsunuz.Her yeni çıkan tren türü daha fazla yük taşıma kapasitesine sahi oluyor.Tabii bunun yanında fiyatları da elinizi yakıyor.
    Sonra yavaş yavaş 1900'lü yıllara giriyorsunuz.Sanayi kolları gelişiyor ve çeşitleri gitgide artıyor.Tabi buna bağlı olarak hızlı trenler ve kamyonlar da kullanımınıza açılıyor!Oyunda 2000'lere kadar gidebilirseniz (tabii hile yapmadan) şehirlerin şekillerine, ulaşım türlerine, ulaşım araçlarına hayran kalacağınıza, oyuna biraz daha bağlanacağınıza garanti verebilirim.

Transport Giant, pek fazla özelliği olmayan bir oyun olarak görünebilir gözünüze.Ama oyunu oynadıkça, o zevki aldıkça ve oyunun zorlukları karşısında yılmamayı öğrendikçe, bu oyuna daha fazla bağlanacak, daha fazla oynamak isteyecek ve elinizden bırakmak istemeyeceksiniz bu oyunu...

• Güzel incemleme için saol.Arkadaşlar harbiden bu resmi değiştirin yav.Daha güzel bir şeyler yapılabilir
  • saol güzel bi oyunda osmanlı zamanında tır fln mı yapıosü

inceleme gücü nerden gelio banada öretinyawh
  • quote:

Orjinalden alıntı: eKart

saol güzel bi oyunda osmanlı zamanında tır fln mı yapıosü

elbette öyle değil arkadaşım.Osmanlı devrinde at arabaları, şilepler ve lokomotifler ile taşımacılık yapıyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SVGA -- 6 Şubat 2008; 16:26:30 >
  • saol biras saçma bi soru sorduk
  • Evt favori oyun lotr
  • magical zero geçen gün intde gezerken lotr a yapılmış bir osmanlı yaması gördüm ve şaşırdım. bu oyun nasıl bir oyun biras anlatacak biir varmı inceleme fln
    yapın güzelse alırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan!ssaRy -- 6 Şubat 2008; 16:44:05 >
  • İmza'nın Değişmesi Hakkında

Aslında güzel bir imza. Ne güzel top, kılıç vs. Anlamadım neyinize yetmedi

yaparız birşeyler. Hatta eskisinide sakliycam isteyen istediği imzayı kullansın diye

eKart resimler için sağol. Medieval II'yi pek iyi tanıtacağımı sanmıyorum ama genede hakkında birşeyler yazabilirim Kingdoms'u ama yazamam söyliyim

SVGA süper bir inceleme Ve bakalım bu yazı sana neye mal oldu!!:

DUYURU!!!

Arkadaşlar SVGA adlı üyemiz, inceleme yarışmasında da belirttiğim gibi, artık onur üyemizdir!!! Ve artık klup hakkında daha söz sahibi olacaktır. Şöyle:

-Artık(canı isterse) yapılan incelemeleri notlandıracak(benimkiler dahil)
    -Yapılacak yeni imzada kendisinin görüşlerini baz alacağım(kendisi isterse)

• Vay clup başkan yardımcısı oldu desene
    Hadi hayırlı olsun
  • Şahsen tebrik ediyorum Onur Üyemizi Hayırlı olsun

SVGA millete hava atmak serbest :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 6 Şubat 2008; 17:03:03 >
  • tebrikler kardşim
  • nostaljik strateji oyunu incelemelerime devam, devam, devam...

C&C: Tiberian Sun

C&C efsanesinin patlama yaptığı devirlere gidiyoruz!Belki de şimdiki C&C oyunlarının popularitesinin artmasını sağlayan o muhteşem oyuna!Tiberium Sun'a!
    Oyun, Westwood Studios ve EA Games işbirliği ile 1999 yılında piyasaya çıktı ve çıktığı anda patlama yaptı.İlk C&C oyununun devamı niteliğindeki oyun gelecekte GDI ve NOD güçleri arasındaki savaşları konu alıyor.GDI, dünyayı korumayı kendine görev bilen bir askeri topluluk.Dünya üzerindeki birçok devletin birleşmesinden oluşmuş bir birlik olarak, dünyayı ele geçirmeye çalışan NOD birlikleriyle amansız bir mücadele içersindeler.NOD, yada diğer namı ile Brotherhood of Nod, liderleri Kane ile dünyada geri kalmış ülkelerin desteğini alarak dünyayı ele geçirmeye çalışıyor.Bir nevi oyundaki kötüler NOD ile betimlenmiş.NOD birlikleri çok çeşitli silahlara sahip.Robotlar, cyborglar, mutantlar ve askeri motorsikletler bunlardan sadece birkaçı.Buna karşılık olarak GDI birimleri de çok çeşitli.

Oyunun içeriğine gelince...Oyunun en güzel özelliklerinden birisi bölümler arası kısa filmlerinin olması ve bu kısa filmler gayet profesyonelce çekilmiş.Oyun, kaynak depolama, askeri birimler oluşturma ve düşman üssünü istala etme gibi klişe bir tabana oturtulmuş gibi görünse de, genel olarak çok farklı özelliklere sahip.Öncelikle oynanabilirlik had safhada.Müzikleri gerçekten güzel ve oyuna çok değişik bir hava katıyor.Mekan modellemeleri çıktığı yılı ve oyunun türünü gözönüne alırsak mükemmel denebilecek seviyede.Ayrıca oyuniçi sesler de gayet güzel.Sürekli "Yes sir!" sesi duymaktan bıktıysanız bu oyunda sesler açısından baya eğleneceğinize eminim.
    Oyunda GDI ve NOD güçlerini kontrol edebiliyorsunuz.Yani ikisinin de kendine özgü campaign'leri mevcut.Campaign'in ilk görevleri size oyunu tanıtabilmek ve öğretmek amacıyla düşük zorluk seviyesinde hazırlanmış.Ayrıca campaign boyunca sürekli yeni icatları ve silahları tanıyor ve kullanıyorsunuz.Görevler istila etme amacı taşıyor gibi görünse de bir yandan da sizi multiplayer kapışmalara hazırlıyor.Bina tipleri gerçekten hoş.Mesela; NOD güçlerinin el şeklindeki kışlası ve GDI güçlerinin rafineri tipi çok hoşunuza gidebilir.Ayrıca askeri birimler de çok güzel oluşturulmuş.Cyborg biriminizle düşman merkezine saldırabilirsiniz, yada Titan adlı robotunuzla çatışmalarda başarılı olabilirsiniz.Bu birimlerin de terfileri bulunmakta ve terfi eden her birim yeni özellikler kazanmakta.

Her ne kadar campaign'ler operasyon havasında geçse de, oyunun askeri alanda oyuncuyu sınama yeri de yine bu bölümler.Bir taraftan kaynak depolıyor ve asker çıkartıyor; bir yandan da binalar kuruyor ve terfiler yapıyorsunuz.Bilimsel çalışmalar yaparak ta büyük silahlar kullanabiliyorsunuz.Ion Cannon ve Multi-Missile bunlardan sadece birkaçı.Ama oyunda yapacağınız en büyük hata kendinizi bilimsel çalışmalara verip askeriyeyi boşlamak olacaktır.Binaları tek tek kurup askeri çalışmalar yapmayı bir kenara bıraktığınız anda düşmanlarınız sanki haberini almışçasına üzerinize ne var ne yoksa saldırıyorlar.İşte o anda siz de üssünüzün yokoluşunu izlerken dizlerinizi dövüyorsunuz.Ama nafile tabii...
    Oyun, bir nevi Red Alert 2'nin atası sayıldığı için şimdiki RTS oyuncularının pek zorlanmayacağına eminim.Ama benim gibi dinazor RTS'ciler oyunun ilk çıktığı zamanlarda çok zorlanmışlardır.
    C&C: Tiberian Sun, nostaljik strateji oyunlarını beğeniyle oynayan için çok büyük bir hazinedir ve bence hiç vakit kaybetmeden değerlendirilmesi gerekmektedir.Yani kısacası "Oynayın ve köküne kadar eğlenin"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SVGA -- 6 Şubat 2008; 22:15:37 >

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.