Şimdi Ara

Zoom X4 port açamama- yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben port açacam, yolunuda biliyorum, port açacağım adresleride ama modemimin ayarlar penceresinde port açmamı sağlayacak "virtual server" sekmesi yok. Nedendir anlamadım...

Benim ayar penceremin böle olması gerekiyo... "virtual server" sekmesi olması lazım...

ama benimki böle. o sekme yok. ben nerden port açacam yaw. zoom x4 kullananlar yardımm...

• abi port settingsi denedinmi?
    benmkinde virtual settings war ama versionları çok farklı olabiliyor.
  • Tam bilemiyorum ama ilk çıkan X4'lerden aldıysan firmware update gerekiyor olabilir..
  • port settings e baktım orda uygun yer yok. onu da gösteriim.

Bi firmware indirdimwww.zoom.com dan ama yüklemedim daha.Uzun iş yaw.
    elektrikler falan kesilir, işlem yarıda kalır.Modemide sıfırlıycak sorra, yeniden ayar çek...
    Ama hiç bi yol bulamazsam artık güncellerim firmware ı.

• arama kısmını kullan ve seninkinin ayarlarını bul.seninki yeni sürüm o anlatılanlar eski sürümler için.
  • ZOOM ADSL Modemlerde PORT Açmak

Öncelikle ethernet kartımıza yeni bir IP adresi atayarak başlıyoruz. Bu IP adresi üzerinde portları açacağımız IP adresi olacak.

My Computer > My Network Places > View Network Connections seçerek bağlantılar penceresini açıyoruz. Buradan bağlantıda kullandığımız Local Area Connection simgesine sağ tıklayıp Properties seçiyoruz ve penceredeki Internet Protocol (TCP/IP) girdisine çift tıklıyoruz. "Use the following IP adress" kısmını işaretleyip

"IP adress" kısmına 10.0.0.15
    "Subnet mask" kısmına 255.255.255.0
    "Default gateway" kısmına 10.0.0.2 (bu Zoom modemin kendisi için kullandığı IP)

giriyoruz. "Use the following DNS adresses" kısmını işaretleyip "Preferred DNS" olarak 10.0.0.2 giriyor ve OK düğmesine basıyoruz.

LAN ayarları tamamlandıktan sonra Zoom modemin web konsolunu çalıştırıyoruz. "Advanced Setup" penceresine geçip DMZ düğmesine basıyoruz

DMZ yazısının yanındaki boşluğa tıklayıp "Enable" seçeneğini seçiyoruz. HOST IP girmeden önce "Save Changes" düğmesine basıp "Write Settings to Flash and Reboot" diyoruz. Modemimiz gerekli ayarları kaydettikten sonra web konsolu kapatıp açıyoruz ve tekrar DMZ düğmesine basıyoruz. Bu sefer HOST IP kısmına 10.0.0.15 yazıyor ve tekrar "Save Changes" düğmesine basıp "Write Settings to Flash and Reboot" diyoruz.

Şu anda modemimizin DMZ özelliği aktif halde. Bu da 10.0.0.15 IP adresli bağlantıya hangi porttan gelirse gelsin tüm bilgilerin kabul edilmesi anlamına geliyor.

Şimdi Windows XP'nin kendi firewall'unu ayarlayalım. My Computer > My Network Places > View Network Connections > Local Area Connection'a sağ tıklayıp Properties yapıyoruz. "Advanced" sekmesine bastıktan sonra Firewall'un yanına tik koyuyoruz.

Settings düğmesine bastıktan sonra örneğin EDonkey, Torrent veya DC++ için portlar eklemeye başlayabiliriz. "Add" düğmesine basarak çıkan pencerede IP adresi olarak 10.0.0.15 giriyoruz. İstediğimiz TCP ve UDP portlarını bu şekilde tek tek ekliyoruz. EDonkey için port noları olarak TCP4661-4662, UTP11087 açabilirsiniz. Torrent için ise tek tek 6881 - 6889 arası TCP portlarını açıyoruz. DC++'de ise girmek istediğiniz huba bağlı olarak hub'ın gerektirdiği portu açmalısınız. Oynayacağız oyunun gerektirdiği portları ise genellikle kullanım kılavuzlarından öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Eğer modeminiz yeni nesil modemlerden biriyse yukarıdaki işlemleri 10.0.0.15 yerine 10.0.0.3 kullanarak uygulayın

kolay gelsin

• http://forum.donanimhaber.com/m_1012655/mpage_5/key_/tm.htm

dostum burda benim yazıyı bul 5. sayfanın başlarında olması lazım.
  • cümleten teşekkürler.

sitenin arama motoru çalışmadığı için bulamadım konuyu...
  • arkadaşlar bu ayarlara göre şu portları nasıl girecem ben peki.

80 TCP
    6677 TCP
    17011 TCP

???
  • daha önce ben x4te port açma topiclerini okudum ama bitürlü yapamadım çünkü firewall ayarlarına giremiyorum. tick konulacak yer yok we ayarlar işe yaramıyor.
  • Arkadaşlar x4-x5 lerin yeni modelleri geldi ve bunlardaki firmwareler farklı ve bunu soran bir kaç arkadaş daha gördüm ama cevabı bilmiyorum.www.olusum.com.tr ye gidip ya mail adresinin alıp mail atın yada telefon açın.BU arada firmware versiyonunuzuda system status sayfasından bakın
    Diye yazmıştım ama wertalemon'un verdiği linke tıklayınce direk sayfa açıldı bende firmware güncellemek için bekliyordum öğrensem diye teşekkürler.Painkiller aşağıdaki linke tıkla direkt mesaja git(wertalemon'un vermiş olduğu linktir)

http://forum.donanimhaber.com/m_1012655/mpage_5/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 14 Şubat 2005, 7:52:11 >

• arkadaşlar yeni chipsteli zoom x 4 ler için bildiğim kadarıyla firmware güncellemesi yok sadece eski chipsetliller için mevcut.(offical sitesine en son girdiimde öyleydi)
  • Ben sorunu çözdüm beyler.Sağolasınız. Nat penceresinde uygun olan heryere port u yazdım oldu :)))
  • Yok tabide ,benim eski firmware için var,yapan arkadaşlardan biride aynı painkiller gibi aranıyordu nerden port açılıyor diye .Firmwarei indirmeme rağmen güncelleyememiştim bu portların nereden açıldığını bulamadık diye.Sağolasın

quote:

Orjinalden alıntı: wertalemon

arkadaşlar yeni chipsteli zoom x 4 ler için bildiğim kadarıyla firmware güncellemesi yok sadece eski chipsetliller için mevcut.(offical sitesine en son girdiimde öyleydi)
  • 1 http://10.0.0.2 den şifreyi yaz admin zoomadsl
    2 Advanced Setup
    3 N A T a girin Network Address Translation (NAT)
    4 nat bolumunde bu boum var Rule Configuration
    işte böyle ama ne portu acacaksınız ben yardım edebılırım abi

güvenın bana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.