Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
10
Favori
371.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende kısa dönemim yedek subay olarak yapmayacağım..

kısa dönemlerin astegmenlere ve uzun donem erlere gore cok daha rahat geciyormus..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

bende kısa dönemim yedek subay olarak yapmayacağım..

kısa dönemlerin astegmenlere ve uzun donem erlere gore cok daha rahat geciyormus..

Tuzlada kısa dönemleri sevmezler.Rahatta geçmez.
  • kısa dönemlerin sevildigi bir yer soylesene bana

ben arastirmami yaptim akşam.. bir arkadaşımın kuzeni gecen sene orada yapmış rahat etmiş.. ha işin disiplin kısmından ve psikolojik baskısından bahsediyorsan bu her yerde var, tuzla da haliyle daha fazla..

ve her şeyi geçtim orası şöyle burası böyle diye anlatmakla açıkçası benim moralim bozulmaz.. sonuçta bu görevi burada bitirmek zorundayız.. birilerinin orayı kötü anması ya da anlatması gidecegimiz yeri değiştirmiyor..

neyse önemli değil artık bunları konuşmak.. önemli olan alnımızın akıyla vatani görevimizi yerine getirmek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 25 Temmuz 2013; 23:23:20 >
  • Ben tuzladan geleli 2 ay oluyor.Moralinin bozmak benim amacım değil.Sonuçta iyilik olsun diye konuşuyoruz.İstesem birşey yazmam.Art niyetli olsam sana kötü bölüklere düşürecek tavsiyeler veririm.Tuzla piyade okulunda her bölüğün şartları farklı.Revirde askerlik yapmakla gösteri tatbikat zma bölüğü arasında dağlar kadar fark var.İnzibata düşmek var sosyal tesislere girmek var.Sonuçta bayağı büyük bir yer imkanları farklı.
  • piyade okulunun alt tarafında 41.bakım merkezi var.. piyadede acemileri bağırttırlardı biz bakım merkezinden duyardık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerryBertto -- 26 Temmuz 2013; 2:04:27 >
  • Sevk Başlangıç 06/08/2013 Sevk Bitiş 09/08/2013 Celp Dönemi AĞUSTOS 2013 Eğitim
    Birliği P.OKL.K.LIĞI/TUZLA/İSTANBUL Celp Grubu1
    Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü YEDEK SUBAY Sınıf PİYADE Branşı KOL.K.

Makine Mühendisi ve yarışmaya Konya'dan katlıyor :)

Öncelikle herkese hayırlı olsun. Bilgisi olan arkadaşlara aklıma takılan bir kaç soru var.

1) Sevk bitiş malum bayrama denk geliyor. Askerliğini yapmış arkadaşlar 1-2 gün geç gidersen bir şey olmaz. Anca 1-2 gün geç terhis olursun dediler. Bu benim arkadaşların işgüzarlığı mı onların ki farklı Tuzla farklı yazan neyse o mu? Yoksa harbiden erkenden gidip sap gibi kalmayalım mı?

2) Piyade okulumuza en iyi, en kestirme gidiş seçeneği hangisi ve nasıl olur. (Uçak, tren, otobüs vs)

3) Yanımızda götürülecek gerekli olacak elzem şeyler nelerdir? (Don, atlet, pijama, havlu, iğne, iplik vs)

• arkadaşlar yedek subay olarak çıkanlar irtibata geçelim özelden görüşelim
  • haha yorumları okuyorumda bu eti cin mevzusu nedir yahu herkesmi bunu yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Ben tuzladan geleli 2 ay oluyor.Moralinin bozmak benim amacım değil.Sonuçta iyilik olsun diye konuşuyoruz.İstesem birşey yazmam.Art niyetli olsam sana kötü bölüklere düşürecek tavsiyeler veririm.Tuzla piyade okulunda her bölüğün şartları farklı.Revirde askerlik yapmakla gösteri tatbikat zma bölüğü arasında dağlar kadar fark var.İnzibata düşmek var sosyal tesislere girmek var.Sonuçta bayağı büyük bir yer imkanları farklı.

o zaman üslubunu ve yazım tarzını degistirmen gerekiyor bence.. Çünkü 2 ay önce oradan gelmiş ve anladigim kadariyla rahat bir askerlik yapmış birisi için fazla net ve keskin sözcükler kullanıyorsun.. söylediklerin benim gözümde bir uyarı mahiyeti taşımadığı gibi moral bozmaya çalışmak gibi algılanıyor.. bak dikkat edersen moral bozmaya çalışıyorsun demiyorum, öyle algılanıyor diyorum..

etraftaki eş dosttan duyduğum ve anladigim kadarıyla (orada askerlik yapmış olanlar ve şu anda paşa olanlardan dinledim) kısa dönem erler gösteri ve tatbikatta yer hizmeti yapıyorlar.. esas canı çıkanlar uzun dönem askerlik yapanlar ve yedek subaylar.. hatta kısa dönemlere mesleklere göre nasıl işler verildiğini de duydum.. dolayısıyla bütün bunlara baktığım zaman biri gecen sene, biri 3 sene once orada bulunmuş olan 2 kısa dönem er tanıdık ile, bir korgeneral ve albay'ın söyledikleri ile çelişiyorsun! senin askerliğin sana rahat geçmiş & geçmemiş, saçma gelmiş & gelmemiş olabilir.. kendince sana iyi ya da kötü olan konularda yorum yapmaya çalışıyor olabilirsin ama aynı garnizon aynı tabur aynı kogusta kalıp birinin askerliğinin berbat birinin çok iyi geçti dediğini bilirim kendi arkadaşlarımdan.. o da biraz şans işi artık..

özetle, benim askerligimin nasıl geçeceği senin düşüncelerine ya da yaşadıklarına bağlı olmadığına göre bana burada iyilik yapıyorum, amacım şu değil aciklamasindansa, hangi komutanlar iyidir? sürekli yüksek rutbelilerin olduğu bir mekanda hangi konulara dikkat etmeliyiz? gibi seyleri anlatip bizimle paylasirsan çok daha hora geçer ve seviniriz..

ben babamı teyzemi ve anneannemi 1 sene içinde daha 16 yaşında iken toprağa vermiş ve psikolojik çöküşün daniskasını 3 sene yaşamış birisiyim.. 5 ay bana psikolojik baskı vız gelir.. ha çekermiyim o baskiyı? elbette.. ama oturup aglamam, soylenmem.. ve bu noktada ben kendi adıma konuşuyorum mesela.. o yuzden öneri ve tavsiyelerini alalım paylaşmak istersen.. yoksa orada boyle öttürürler, şurası çok zordur, burası tadından yenmez vs gibi açıklamalar bizim istediğimiz cevaplar degiller.. sanki ulkenin 80 ilinde herkes tatile gidiyor, bir tek istanbul tuzla da baski var.. şimdi benim arkadaşım mesela manisaya cikti acemiligi.. gelenlerin yazdiklarini okuduk dun aksam içimden tuzlanin disiplinine kurban olayım dedim.. hangi mantıkla ve hangi açıdan askerliğe baktığına göre değişiyor psikolojik rahatlığın veya kendini hazırlama süren..

kaldı ki benim kütük ankara ama istanbulluyum.. baba tarafı istanbul.. tuzladan zekeriyakoye kadar avcumun ici gibi bildiğim bir şehir ki onunda rahatlığı var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 26 Temmuz 2013; 11:03:45 >

• Öncelikle cümleten hayırlı ramazanlar.

Eğitim BirliğiP.OKL.K.LIK KH./İSTANBUL TUZLA
    Esas BirliğiP.OKL. GÖST. VE TATB.TB. MKNZ.P.BL. (ZMA)/İSTANBUL TUZLA
    Sevk Başlangıç12/08/2013
    StatüKISA_DÖNEM ER

Gideceğim yer hakkında sadece netten yaptığım araştırmalar kadar bilgim var umarım hakkımızda hayırlısı olur. Saygılarımla
  • arkadaşlar facebook üzerindebir grup kuralım tuzla yedek subay adayları şeklinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman ALKAN

Öncelikle cümleten hayırlı ramazanlar.

Eğitim BirliğiP.OKL.K.LIK KH./İSTANBUL TUZLA
    Esas BirliğiP.OKL. GÖST. VE TATB.TB. MKNZ.P.BL. (ZMA)/İSTANBUL TUZLA
    Sevk Başlangıç12/08/2013
    StatüKISA_DÖNEM ER

Gideceğim yer hakkında sadece netten yaptığım araştırmalar kadar bilgim var umarım hakkımızda hayırlısı olur. Saygılarımla

hocam benim soyadimda alkan ve ayni yere düşmüşüz..

hahahahahahahhaah

• arkadaşlar bana e devletten 9 agustos görünüyor ama askerlik şubesinden belgeleri aldım katılma tarihim 15 agustos gidin şubeden alın belgeleri ona göre hareket edin
  • ya bişi sorucam arkadaşlar benimki sevk baslangic 12 agustos yazio.. simdi 12 agustosta teslim olursam 3 gun once mi cikicam? sevk bitiş 15 ağustos çünkü..

• TUZLA YEDEK SUBAYLARI GELİN GRUPTA BULUŞALIM...
    https://www.facebook.com/groups/665191826842827/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fersaka

Sevk Başlangıç 06/08/2013 Sevk Bitiş 09/08/2013 Celp Dönemi AĞUSTOS 2013 Eğitim

Öncelikle herkese hayırlı olsun. Bilgisi olan arkadaşlara aklıma takılan bir kaç soru var.

1) Sevk bitiş malum bayrama denk geliyor. Askerliğini yapmış arkadaşlar 1-2 gün geç gidersen bir şey olmaz. Anca 1-2 gün geç terhis olursun dediler. Bu benim arkadaşların işgüzarlığı mı onların ki farklı Tuzla farklı yazan neyse o mu? Yoksa harbiden erkenden gidip sap gibi kalmayalım mı?

2) Piyade okulumuza en iyi, en kestirme gidiş seçeneği hangisi ve nasıl olur. (Uçak, tren, otobüs vs)

3) Yanımızda götürülecek gerekli olacak elzem şeyler nelerdir? (Don, atlet, pijama, havlu, iğne, iplik vs)

Bu gün şubeye gittim 87.24 kuruş para ile birlikte sevk belgemi aldım. Memur sevk belgemde yazılı olan katılacağı tarih 14.08.2013 ten ne erken nede geç katılma dedi. Bu arada sevk belgesinin alınması için son tarih de 29.07.2013'müş ilgililere duyrulur.

• quote:

quote:

Sevk Başlangıç 06/08/2013 Sevk Bitiş 09/08/2013 Celp Dönemi AĞUSTOS 2013 Eğitim

Bu gün şubeye gittim 87.24 kuruş para ile birlikte sevk belgemi aldım. Memur sevk belgemde yazılı olan katılacağı tarih 14.08.2013 ten ne erken nede geç katılma dedi. Bu arada sevk belgesinin alınması için son tarih de 29.07.2013'müş ilgililere duyrulur.

Ben gidip tuzla askerlik şubesinden aldım her gören rütbeli asker önce evraka sonra bana baktı yol parası vermediler bile sadece iaşe aldım 12 lira gebzeden tuzla 4 tl ben eşyamı alıp ufak bi çantayla taksiye biner giderim artık tuzlaya piyade okulunun girişi nerde onu bilmiyorum çünkü çok yukarda ise sıcakta yürümeyeyim sormak istediğiniz ulaşımla iligili s
    Soru varsa sorun

• bende 12,24 tl iaşe aldım benden önceki ve sonraki kişiler istanbuldan 120 tl yol ücreti aldılar :)
  • arkadaşlar bende sağlık memuru olarak hataydan yedek subay piyade olarak katılıyorum sağlıkçı olarak tuzlaya düşen varmı
  • dün sülusu aldım.. 14 ağustos kesin katilis tarihi.. hadi hakkimizda hayırlısı olsun..

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.