Şimdi Ara

TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI çıkanlar buraya (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.602
Cevap
17
Favori
468.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkesmi subay olarak gitti yokmu hiç kısa dönem:D:D
  • eğitim birliği:TOPÇU VE FÜZE OKL.K.LIĞI / ANKARA POLATLI / ANKARA statü:yedek subay sınıf:topçu branş:71 sev tarihim ise 13 kasım işletme mezunuyum branş 71 ne anlama geliyor bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • Terzi_kamil T kullanıcısına yanıt
    kardeş benimde aynı yere çıktı ve 64 yazıyor. bi kaç arkadaşta da böyle. bakalım ne olcak.:)
  • Arkadaşlar herkese iyi geceler;

Ben hala sülüsümü alamadım nasipse P.tesi sabah alıp yola çıkacağım. P.tesi günün yarım gün olması teslimi etkiler mi? Benim 3-4'ten önce Polatlı'ya ulaşma imkanım yok sıkıntı oluşturur mu?
  • Arkadaşlar bende bu sabah itibari ile polatlıya geldim. İnsanları ılımlı. Asker çantasını görenler (daha önceki askerliğini yapmış olan arkadaşımdan aldımda :)) hayırlı tezkereler dileğinde bulunuyor.

Şimdi internet kafeden nete girdim. Bakayım dedimde bir çok arkadaş varmış donanım haberden. Fırsat olurda bu mesajı görenler olursa bir müddet daha internet kafede olacağım. Ziraat Bankasının arka sokağında internet kafe var. Kocaman bir cami var. Önünde çay içilebilecek masalar falan. Camiyi sağınıza doğru alın. Dümdüz devam edin. Solda geniş bir cadde daha orayı da geçin. Az ilerde sağda kalıyor.

Gelmek isteyen olursa beklerim...

Yedek Subay Branş 64 bilgisayar öğretmenliği mezunuyum. Bu mesajı gören olursa haberleşelim. Herkese hayırlı tezkereler.

İşin aksi dün o kadar ısrarla aramama rağmen nöbetçi subayla iletişime geçemedim. 29 ekimde abimin düğünü vardı. Ona katılamayacağım için çok üzgünüm. - puan cezası gibi yaptırımlarının olduğunu duydum. Tırstım. Geldim. Abimin mürüvvetini göremeyeceğim için üzgünüm :( Eğer olurda girişte aklıma gelirse geç gelmem halinde alacağım cezayı öğrenip izmire geri dönmeyi düşünüyorum... Bakalım hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: pearlhunkar

Arkadaşlar bende bu sabah itibari ile polatlıya geldim. İnsanları ılımlı. Asker çantasını görenler (daha önceki askerliğini yapmış olan arkadaşımdan aldımda :)) hayırlı tezkereler dileğinde bulunuyor.

Şimdi internet kafeden nete girdim. Bakayım dedimde bir çok arkadaş varmış donanım haberden. Fırsat olurda bu mesajı görenler olursa bir müddet daha internet kafede olacağım. Ziraat Bankasının arka sokağında internet kafe var. Kocaman bir cami var. Önünde çay içilebilecek masalar falan. Camiyi sağınıza doğru alın. Dümdüz devam edin. Solda geniş bir cadde daha orayı da geçin. Az ilerde sağda kalıyor.

Yedek Subay Branş 64 bilgisayar öğretmenliği mezunuyum. Bu mesajı gören olursa haberleşelim. Herkese hayırlı tezkereler.

İşin aksi dün o kadar ısrarla aramama rağmen nöbetçi subayla iletişime geçemedim. 29 ekimde abimin düğünü vardı. Ona katılamayacağım için çok üzgünüm. - puan cezası gibi yaptırımlarının olduğunu duydum. Tırstım. Geldim. Abimin mürüvvetini göremeyeceğim için üzgünüm :( Eğer olurda girişte aklıma gelirse geç gelmem halinde alacağım cezayı öğrenip izmire geri dönmeyi düşünüyorum... Bakalım hayırlısı

yerler(yd. sb. için) 25 inde belli olmadımı ...
    diğer herkes erken mi gidiyor yoksa ben mi geç kalıyorum anlamadım :S

• Arkadaşlar merhabalar bana da kısa dönem Ankara/Polatlı çıktı bilgilerim aşağıda diğer sayfaları okuyamadım yer ile ilgili kısaca bilgi verebilecek olan varmı acaba? Yanımıza ne gibi eşyalar alalım falan bu tür bilgileri verebilirseniz sevinirim. Hepimize hayırlı tezkereler :)

Adı:ALİ UĞUR
    Soyadı: ASLANSOY
    Şube Adı:ŞAHİNBEY
    Celp Dönemi:KASIM 2013
    Celp Grubu:1
    Sevk Başlangıç:04/11/2013
    Sevk Bitiş:07/11/2013
    Eğitim Birliği:TOP. VE FÜZE OKL.KH. / ANKARA POLATLI / ANKARA
    Esas Birliği:TOP. VE FÜZE OKL.GÖS. VE TATB.A.GÖS. VE EĞT.DES.TB.KH. VE KH.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA
    Kuvvet:KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü:KISA_DÖNEM ER
    Sınıf:TOPÇU
    Branşı:-
  • ya kardeş.ben de aynı senin gibi yedek subay oldum meslek kurası. Askeri şubeye gittim pazartesi gel dedi 28 nde 3 gün yol izni veririm 31 ne kadar teslim olursun dediler. 25 nde sülüsü verirsem dedi pazartesi en geç teslim olman gerekir dediler. Keşke pazartesi sülüsü alıp yol iznini uzatsaydın. Abinin düğününe de gidebilirdin ona üzüldüm. ayrıca çoğu tanıdığım senin gibi erkenden sülüsü almışlar.
  • Riseriser R kullanıcısına yanıt
    ah be güzel kardeşim :S bu aşağıdaki memur kadın ilk başta 25-28 kasım dedi. Bende dedim. ne zamana kadar işlem yapılabilirim? en geç pazartesi dedi. Sadece bugün yani cuma ve pazartesi. Pazartesi yarım gün olduğu için iş yerinde benim nöbet vardı. Sabah gelemem diye. cuma gününden işlem yapayım dedim. Yukarı çıktım işlemleri yaptım. Ne zaman askere gidicem diye sorunca en geç pazartesi teslim olman gerek dedi.... :S

dedim abla boz onu boz.. cancel yap. dedim. olmaz dedi. Böyle birşeyi yani 25-28 ekim olduğunu öğrense idim yapmazmıydım :S biranda oldu herşey. Aşağıdaki kadına 2 defa sorgulatmam rağmen verilen yanlış bilginin kurbanı oldum yani... :S

offffffffffffff offfffffffffffffffffffffff
    inan çok büyük sıkıntı. :S keşke kalabilseydim. Ama olmadı :S bugün polatlıya geldim ve akşama doğru teslim olmayı düşünüyorum. Sağolsun bizden önceki yedek subay adayları ile karşılaştımda onlar uyardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rav3n

quote:

Orijinalden alıntı: pearlhunkar

Arkadaşlar bende bu sabah itibari ile polatlıya geldim. İnsanları ılımlı. Asker çantasını görenler (daha önceki askerliğini yapmış olan arkadaşımdan aldımda :)) hayırlı tezkereler dileğinde bulunuyor.

yerler(yd. sb. için) 25 inde belli olmadımı ...
    diğer herkes erken mi gidiyor yoksa ben mi geç kalıyorum anlamadım :S

geç gelmen daha mantıklı eğer 25-28 ekim isen... :/ burada angarya iş yükü bize patladı gibi gibi

• Gencler sabah erken katilanlarin da avantaji oluyor. Simdi kuyruga gireceksiniz sabah aksam kuyruklarda mahfolacaksiniz. Gec gelenler kiyafet bulmada bile sikinti cekiyor benden soylemesi.
  • polatlı 40 km... 1 saate kadar birlige katilmis olurum... herkese hayirli teskereler diliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf piyade
  • Bu sabah aldim sulusu carsamba teslim olacaksin dediler gec katilmanin dezavantaji olur mu? Millet 3. 4. Gunundeyken biz ben geldim diyip giricez bu gidisle :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar

Acemi eğitimim 18gün mü 2.5 ay mı ? branş 68 ne anlama geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğitim BirliğiTOPÇU VE FÜZE OKL.K.LIĞI / ANKARA POLATLI / ANKARACelp Grubu 1

StatüYEDEK SUBAY
    SınıfTOPÇU
    Sevk Başlangıç11/11/2013
    Sevk Bitiş13/11/2013
    Branşı68
  • quote:

Orijinalden alıntı: raistl1n

merhabalar

Acemi eğitimim 18gün mü 2.5 ay mı ? branş 68 ne anlama geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğitim BirliğiTOPÇU VE FÜZE OKL.K.LIĞI / ANKARA POLATLI / ANKARACelp Grubu 1

StatüYEDEK SUBAY
    SınıfTOPÇU
    Sevk Başlangıç11/11/2013
    Sevk Bitiş13/11/2013
    Branşı68

2,5 ay.
    Branşı; mezun olunan bölüm olabilir diye tahmin ediyorum.
  • Arkadaşlar hepinize selamlar
    Şimdi 4-7 Kasım arası kısa dönem er olarak birliğe katılacağım. Ancak şu an hazırlık aşamasında aklıma takılan bazı sorular var, tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    - Şimdi orada bize içinde elbise askısı, çamaşır filesi falan olan mavi-beyaz bir kutu satacaklar mı? satacaklarsa kaç tldir?
    - Büyük bir bavul mu getirelim, yoksa orta halli bir bavul iş görür mü?
    - Evci yazılma olayı nasıl oluyor? Ankara'da akrabam çok da

Hepinize saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyudem

Arkadaşlar hepinize selamlar
    Şimdi 4-7 Kasım arası kısa dönem er olarak birliğe katılacağım. Ancak şu an hazırlık aşamasında aklıma takılan bazı sorular var, tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    - Şimdi orada bize içinde elbise askısı, çamaşır filesi falan olan mavi-beyaz bir kutu satacaklar mı? satacaklarsa kaç tldir?
    - Büyük bir bavul mu getirelim, yoksa orta halli bir bavul iş görür mü?
    - Evci yazılma olayı nasıl oluyor? Ankara'da akrabam çok da

Hepinize saygılar.

1-) Kısa dönem değildim, bilemiyorum
    2-) orta halli derim. eğer usta birliğin de Polatlı ise, 2-3 takım sivil elbise getir. çarşı zamanı lazım olur
    3-) Evci ancak şu şekilde olur;
    a-) Yeminini ettikten sonra, Annen, baban, evli kız/erkek kardeşlerden birisi veya (varsa) Eşin eğer Polatlı' da oturuyorsanız (ve 6 aylık fatura ile kanıtlayabilirseniz) çıkabilirsiniz.
    yani ölme eşeğim ölme
    b-) yemin töreninden sonra, yine Annen, baban, evli kız/erkek kardeşlerden birisi veya (varsa) Eşin seni 1 defalığına mahsus orada bir otele evci çıkartabilir.

c-) eğer usta birliğin Polatlı garnizonu dışı ise, zaten meyil izini alırsın, 3-4 gün.

• Celp Dönemi KASIM 2013
    Eğitim Birliği TOP. VE FÜZE OK.K.LIĞ�I / POLATLI/ANKARA / ANKARA
    Celp Grubu 1
    Esas Birliği Kuvvet HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞ�I
    Statü YEDEK SUBAY
    Sınıf TOPÇU
    Branşı101

bugün 23:30 da yolcuyum yarın sabaha ordayım ... son günün sabahı geliyorum ama bakalım kendime göre üniforma, bot bulabilicemmi :S
  • Adı:FATİH
    Soyadı: CİNGÖZ
    Şube Adı:OSMANCIK
    Celp Dönemi:KASIM 2013
    Celp Grubu:1
    Sevk Başlangıç:04/11/2013
    Sevk Bitiş:07/11/2013
    Eğitim Birliği:TOP. VE FÜZE OKL.KH. / ANKARA POLATLI / ANKARA
    Esas Birliği:TOP. VE FÜZE OKL.GÖS. VE TATB.A.GÖS. VE EĞT.DES.TB.KH. VE KH.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA
    Kuvvet:KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü:KISA_DÖNEM ER
    Sınıf:TOPÇU
    Branşı:-
    Arkadaşlar benimle birlikte Ankarada asker olan varsa tanışalım ne yapcaz ne etcez ne götürcez konuşalım fikir edinelim :)
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.