Şimdi Ara

[Yardim Cagrisi]Logitech DFP (Vatan)270ytl fiyati nasildir(Gold-200ytl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vatan bilgisayardayim. cardfinans olmadan 270ytl ye yeni versiyon 900derece donabilen Driving force pro var. 12 taksit sansini da goz onunda buklundurur musunuz fiyati degerlendirirken. sizce almali miyim bu fiyata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berhansoylu -- 11 Aralık 2007; 11:13:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: berhansoylu

vatan bilgisayardayim. cardfinans olmadan 270ytl ye yeni versiyon 900derece donabilen Driving force pro var. 12 taksit sansini da goz onunda buklundurur musunuz fiyati degerlendirirken. sizce almali miyim bu fiyata

180 ytl ıdı bunun fıyatı,nıye boyle zıplamıs ki...pahalı bence....forumda bı arkadas 300 ytl ye g25 satıyordu 2.el...bence o cok daha ıyı
  • quote:

Orjinalden alıntı: kralemre

quote:

vatan bilgisayardayim. cardfinans olmadan 270ytl ye yeni versiyon 900derece donabilen Driving force pro var. 12 taksit sansini da goz onunda buklundurur musunuz fiyati degerlendirirken. sizce almali miyim bu fiyata

180 ytl ıdı bunun fıyatı,nıye boyle zıplamıs ki...pahalı bence....forumda bı arkadas 300 ytl ye g25 satıyordu 2.el...bence o cok daha ıyı

G25i sattım, youtube daki G25 ve DFP videolarını izlemeni tavsiye ediyorum.

Ciddi ciddi PC ,ps2 veya ps3 te mübtelası olacağın oyunlar yoksa G25 alma derim.
    Ama DFP yi almadan önce mutlaka araştır , denem imkanın varsa bir dene
    O ses çekilir gibi değil, ayrıca direksiyonun merkeze toplaması çok uzun sürüyor.

G25 sanalmarketim de havale ile 480 olması lazım.
    G25ten sonra en iyisi DFP dir. Bütçen hangisine müsaitse onu al.
    Bende forumda görmüştüm biri DFP yi 90 a almış 150 ye satıyordu

Hem DFP hem G25i
    PC,PS2 ve PS3 te kullanabileceğini unutma.
    Sizlere google dan foto sunuyorum.

İş buraya kadar varabilir dikkat!!!

http://www.echna.ne.jp/~kim/

Pedallara bakın, adam ya ingiliz yada japon gaz pedalını solda bırakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 9 Aralık 2007; 18:15:19 >

• Saolun. byuk bir yanlistan dondum. N800 un sarji bitiyor. Evde yazicam. Iyiki yazmisim buraya. biR an gaza gelmistim. soKu atlatmak icin kendimi burger king e zor attim
  • heh, fotodaki yer japonya kesin. pikaçu var masada... yalnız debriyajın orada ayak koyacak yer var. koptum ben diğer fotolarda...

neyse...

bir an gaza gelmiştim direksiyon konusunda. nolcak DFP süper alet dursun hep zarar etmem devamlı oynarım, bozulacak da değil ya diye düşünmüştüm. fakat söylediğiniz fiyatlar kendime getirdi beni gerçekten. şu an hiç bir yerde yok DFP. vatan ise yeni getirtmiş. üzerinde for playstation3 yazıyor. yeni seri sanırım. ve 900 derece dönüyor bu. pedallar plastik. ama fiyat uçuk. cardfinans ile 248ytl oluyor 12 taksit. bence bunların ikinci ellerinde sorun olmaz, sağlamdır bence. ikinci el bakayım iyi fiyatlı.
  • Hocam ikinci el direksiyon bakarken dikkat etmeniz gereken iki kriter var. Bunlar en öncelikli olması gerekenler, belki biliyorsunuzdur fakat ben yine de uyarayım dedim.

1- Direksiyonun çevrildikten sonra düz konuma gelmesini sağlayan "toplama" mekanizması: Genellikle yarış oyunlarına meraklı kişiler direksiyon kullanıyorlar malum ve gerçek otomobillerde gördüklerini bekliyorlar bu direksiyonlardan. Bunun doğurduğu doğal bir sebep olarak direksiyonu mümkün olan açıdan fazla kırmaya çalışlıyorlar. Bu da zamanla direksiyonun toplama mekanizmasını olumsuz etkiliyor. Bir süre sonra toplama mekanizması ya fazla açılı oluyor, yani direksiyon sıfır açıdan daha fazla toplanıyor ya da mekanizma tamamen bozuluyor.

2- Pedal hassasiyeti: Yukarıda yazdığım " direksiyon setini gerçek otomobilmme karıştırma" hadisesinin bir diğer sonucu olarak çıkan bir problem bu. Özellikle iç mekanizması ve pedaların plastikten yapıldığı (DFP gibi) direksiyonlarda gaza ya da frene fazla abanılması sonucunda hassasiyet bozuluyor.

Bu iki nedenden dolayı ikinci el direksiyonu pek tavsiye edemeyeceğim fakat siz bu konuda kararlı iseniz bu kriterlere özellikle dikkat ediniz. Elimden 3 adet direksiyon seti geçti ve ilki dışında ikinci el değerinin düşmemesi açısından bu kriterlere dikkat ederek kullandım direksiyon setlerimi. Bu özenin gösterildiği direksiyon setlerinden bulabilirsiniz umarım, bulamazsanızda kendinizi birazcık zorlayıp sıfır bir set alınız.

Kesinlikle oyun zevki kumanda ile bir birim ise direksiyon seti ile üç birime çıkar.

Destekleyip desteklemediğini bilmiyorum fakat Logitech'in MOMO isimli setinide önerebilirim kesinlikle, dönüş açısı az olsa da çok kaliteli malzemelerden imal edilmiştir. Yüksek fiyatlı bir ürün isterseniz tek tercihiniz G25 olmalı. İkinci ellerinde problem olmaz genelde G25 serisinde, ikinci eli içinde fırsat kovalayınız. Çıkarttığı kötü ses, kolay arızalanması ve kalitesiz malzemesinden dolayı DFP yi pek tavsiye edemeyeceğim, yinede sıfır alabilirseniz iyi bir seçenektir.

Şimdiden direksiyon arayışınızda başarılar dilerim .

• gitti gidiyorda DFP ye 160ytl teklif verdim, bu yanlışlıkla 90 ytl ye DFP alan şanslı adam. 150 ye de dışardan alırım dedim. garantisi yok sonuçta. fatura yanlış kesilmiş. 175 e garntili satan var sahibinden.com da...

dediğin şeyler varsa, yani sinir bozucu ses falan, momo alayım ben direkt. momonun harici adaptörü olmadığı için force feedback motoru daha güçsüz diye duymuştum sadece. ama ilnalarda adaptör yazmakta. merak ettiğim konu ise kutularda yazan PC ibaresi. PS versiyonu çok mu az bulunuyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oldkhn

quote:

Orjinalden alıntı: kralemre

quote:

G25i sattım, youtube daki G25 ve DFP videolarını izlemeni tavsiye ediyorum.

Ciddi ciddi PC ,ps2 veya ps3 te mübtelası olacağın oyunlar yoksa G25 alma derim.
    Ama DFP yi almadan önce mutlaka araştır , denem imkanın varsa bir dene
    O ses çekilir gibi değil, ayrıca direksiyonun merkeze toplaması çok uzun sürüyor.

G25 sanalmarketim de havale ile 480 olması lazım.
    G25ten sonra en iyisi DFP dir. Bütçen hangisine müsaitse onu al.
    Bende forumda görmüştüm biri DFP yi 90 a almış 150 ye satıyordu

Hem DFP hem G25i
    PC,PS2 ve PS3 te kullanabileceğini unutma.
    Sizlere google dan foto sunuyorum.

İş buraya kadar varabilir dikkat!!!

http://www.echna.ne.jp/~kim/

Pedallara bakın, adam ya ingiliz yada japon gaz pedalını solda bırakmış

Bu resmi biliyorum bir hackerın bilgisayarı idi galibaDireksiyon diye bakmayın.Bir yerde verilmişti.Hackerlarda oyun oynayamaz mı

• İyide hacker oyunda oynarda, mübtela olacak şekildede G25 i modifiye etmez sanırım.
    Adam sayaç koymuş.

3 LCD destekli bazı yarışlar var GT legends sanırım destekliyor bence bu resimdeki hacker macker değil birebir racing hastası
  • parası olduğu kesin...
  • Ben de şu sıralar pc/ps3 için direksiyon almayı düşünüyorum. Dfp aslında 1. tercihimdi
    ama youtube'daki videolardaki ses oldukça rahatsız edici geldi bana, yoksa özellikleri çok iyi.
    Dfp fiyatı da bana uygundu aslında sıfır olarak fakat o ses yüzünden neredeyse vazgeçtim.
    G25 exa bilgisayarda havale ile 430 ytl. İnternette en ucuz orayı bulabildim sıfır satan.
    Dfp ise sadece sanalmarketim'de stoklarda gözüküyor ve 263 ytl. G25 almak istiyorum fakat
    sonra sıkılıp atarmıyım diye de düşünmeden edemiyorum.
  • direksiyonların en kötü yanı bu. sıkılabiliyormuş insan evet. ben o yüzden daha ucuz olan momo ya yöneleceğim. fakat ps versiyonunu 2. el nasıl bulcam bilmiyorum 110 ytl ye falan...
  • İşin kötü yanı direksiyonları 2. el bulmak da zor. (logitech için konuşuyorum)
    Sıfıra o kadar para vermeye gerek yok fakat bunlar zaten sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanıldığı için
    satan da bir o kadar az oluyor. oldkhn dışında satan görmedim forumda, almaya karar verdiğimde ilanın üzerinden epey geçmiş
    arkadaş da başkasına sattığı için alamadım. Başka da satan yok sanırım.
    G25 kullanmayıp da satmak isteyen arkadaşlar olursa bana pm atabilirler. Bir de ben alıp denemek istiyorum bu cihazı.
  • momo kullanmış arkadaşlara bir soru sormak isterim. DPF ile ses karşılaştırması yapar mısınız? hani şu rahatsız edici ses..
  • merhaba arkadaşlar,
    bende 2-3 hafta önce ps3 için direksiyon aldım vede baya araştırmıştım
    özellikle dirt e uygun aramıştım
    momo dirt te uyumlu değil bilginiz olsun,dirt ün kendi sitesinden de teyit ettim
    g25 te dirt te tam ayarlanmıyor yada zor ayarlanıyor diye bir duyum aldım ama bu konuda çok emin değilim
    deniyen varsa yazarsa bilgilenmiş oluruz

ben altunizade gold bilgisayardan 140 ytl ye driving force ex aldım
    hem ps2 hemde ps3 e uyumlu (pc ye uygunmu bilmiyorum,pc direksiyonum olduğundan hiç bakmadım)
    iki link koyuyorum
    http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1264
    http://www.gameseek.co.uk/pd/PS3trrr7yt67pa/Logitech-Driving-Force-EX-Steering-Wheel-for-PS3

dirt , nfs pro street , gt5 HD ve gt5 demo da denedim , ben çok memnun kaldım.
    el vitesini sevmediğim için özellikle dfp yada g25 bakmadım hiç , g25 çok pahalı zaten benim için

biliyorsunuzdur gerçi ama ; vites için direksiyonun arkasnda parmakla basılan 2 kulakçık var formula direlsiyonlarındaki gibi. vitesi otomatik seçip ,sağdakini el freni olarak kullanıyorum ve baya pratik oluyor.

ayrıntılı bilgi isteyen olursa yazın

• momo dirt ile uyumlu değil ha..

şoktayım... [planlarsuyadüş]

momonun kutularda hep PC yazıyor. acaba pc versiyonunu ps3 çalıştırıyor mu?
  • DFP'de ses dediginiz olay direksiyonun dönüsü sirasinda çikan ses ise yarisa daldiginiz zaman o sesi duymuyorsunuz emin olabilirsiniz :).. ayrica çok saglam bi kulaginiz varsa açin tv nin sesini olsun bitsin.. ;)
  • ps3 te momo kullanan arkadaş varmı?
    varsa oyunlardaki uyumluluğu nasıldır?

pc wheel leri usb den takınca ps3 basit analog gamepad gibi algılıyor
    elimdeki microsoft sidewinder (pc) direksiyonu denemiştim ps3 te
    dirt te çalışıyor fakat , menüde wheel menüsü açılmıyor
    dolayısıyla ince ayar yapamıyorsunuz ve sağ-sol ölü zon u
    ayarlayamayınca direksiyonda koca boşluk oluyor ortada
    kullanmak mümkün olmuyor
    momo dada aynı şey oluyordur bence
    ama bendeki gibi ps3 uyumlu wheel takarsan oyunda controller bölümünde
    özel menü açılıyor (direksiyonun ince ayarları için)

berhansoylu hayalkırıklığı yaşamana gerek yok
    illede el vitesi isterim demiyosan 110-140 ytl arası bulabileceğin
    driving force ex almanı tavsiye ederim

300 derece dönüş fazla bile geliyor

df ex merkeze kendi dönmüyor , oyuna bağlı daha doğrusu
    nfs pro street te kendi merkeze dönüyor , dirt te nereye çekersen orda duruyor

ayrıca DF EX tede ses var ama oyunların heyecanıylamıdır nedir bilmem
    bana hoş geliyor , kurulu bir yerde denerseniz rahatsız olup
    olmayacağınızı görürsünüz. ama oynayarak denemek lazım

• yani şu mu?

1. Logitech G25________________- PC, PS2, PS3_- çok para - Colin McRae Dirt de sorun olabiliyor
    2. Logitech Driving Force Pro(DFP)_- PC, PS2, PS3_- 2.el 170 - Direksiyon ses çıkarıyo ama kulaklıkla veya ses açıksa sorun olmuyo
    3. Logitech Momo_______________- PC _________- 2.el 100 - Pc olmasına karşın PS3 bunu tanıyo, ama Colin McRae Dirt ve F1 ile tamamen uyumsuz
    4. Logitech Driving Force Ex______- sorunsuz_____ - 2.el ucuz - Sesli, kalite bakımından yukarıdakilerle karşılaştırılmaz fakat fiyat süper.

birisi onaylar mı? özellikle momo nun pc versiyonu olayını. çünkü hala %100 net cevap gelmedi kanımca.
  • df ex in 2.eli değil , sıfırı ucuz , kalite olarakta yukardakilerle yarışır (g25 hariç)
    direksiyonu çevirirken çıkan ses çok az , tekrar edeyim rahatsız edici değil
    dfp incelemedim hiç , dfp deki sesin örneği varmı biyerlerde?

Logtech Momo isn't a certified Playstation 2 or 3 controller, so it won't work.
    www.codemasters.com
    XBL Gamertag: RichXM655

linki aşağıda
    http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=221408&highlight=momo

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.