Şimdi Ara

Logitech Z5500 aldim ama hic memnun degilim .. Onun yerine ne almaliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklasik 6 ay once Logitech Z5500 aldim. PS3'e optik kablo ile bagli. Film ve oyunlarda gercekten inanilmaz bi performansi var. Ama bir ses sistemi muzikte bu kadar mi kotu olur ya ?! inanamiyorum resmen. Muzik hastasi bi insan olarak dinledigim muzikte cogu ses kayboluyorsa ve duyamiyorsam deliye donuyorum. Gercekten muzikte tizleri cok ama cok basarisiz hatta berbat. O yuzden satip degistirmeye karar verdim. 2000 YTL ( makul derecede + veya - olabilir ) civarinda amfi dahil, gercekten kaliteli muzik dinleyebilecegim ayrica film ve oyunlarda da keyif alabilecegim bir ses sistemi almak istiyorum. Lutfen bana birisi kisa zamanda yardimci olsun yoksa ben bu aleti kirip çöpe koyucam, o kadar sinirlendim.

Saygilar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devguru -- 30 Aralık 2009; 14:03:13 >

• müzikte ayrıntı istiyorsan s750 almalısın dostum z5500 ile müzik dinlemek kazma kürekle ev yapmaya benzer
  • z5500 ve s750 kullandım, dediginiz gibi s750 çok daha iyi müzikte ama bence arkadaşı tatmin etmeyecektir. Beni de etmedi oradan biliyorum . HK veya paradigm olabilir belki.
  • onlarca sistem kurulabilir.sen istediklerini daha açık olarak yazarsan sana birkaç örnek sistem oluşturabilirim
  • çok iyi ses istiyorsan kesenin ağzını baya bir açman lazım dostum
  • galiba amfiye karar verdim .. "Pioneer VSX-919AH-K"
    nasil sizce ? ama buna uygun kolon secimini yapamiyorum ..

Tesekkurler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

müzikte ayrıntı istiyorsan s750 almalısın dostum z5500 ile müzik dinlemek kazma kürekle ev yapmaya benzer
    Ben anlıyamıyorum sizleri z5500 ünüz varda ses alamıyorum diyorsunuz film olsun oyun olsun müzik olsun ben z5500 den başkasını tanımam ha şu doğru bordun ses sisteminden dinlersen kötü z5500 yüze ne verirsen onu alırsın yağni sağlam bir ses kartı al tak o zaman buraya yorumunu yaparsın bende önceden X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series ses kartı vardı ses 5+1 analıogta çok iyiydi fakat optik birtürlü olmadı win7 çıktı onun zaten ses kodekleri hağrika birde
    PCI Express X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series win7 ve wista uyumlu olunca hemen birtane bundan aldım iğkide almışım oyun/müsik/film herşey süper analok bağlantıyı bu ikilide unutun digital bağlantıdan başka bişey kullanmasınız bence dts destekli fillerde de dts yi açın bakın keyfine ses nasıl olurmuş görün birde arkadaşın biri yazmış vista veya win7 de eax olsada olur olmasada falan bu yanlış eax 5.0 digitalde oyna bakbakalım farkına. (NOT Z5500 YÜZÜ YABANA ATMA ARKADAŞ SAKIN VARKEN KIYMETİNİ BİL).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girdap054 -- 2 Ocak 2010; 21:53:13 >

• Çok ince ayarlamalar war onlarıla iyice uğraşmalısın.. Benm arkadaşımda war , kendisi gayet iyi anlar bu ses işlerinden harbiden çok ince ayarlar yapıyor we çokta olumlu sonuçlar alabiliyor..Z-5500 beğenilmeycek bi sistem değil arkadaş doğru söylüyor kıymetini bil sistemin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: girdap054

quote:

müzikte ayrıntı istiyorsan s750 almalısın dostum z5500 ile müzik dinlemek kazma kürekle ev yapmaya benzer
    Ben anlıyamıyorum sizleri z5500 ünüz varda ses alamıyorum diyorsunuz film olsun oyun olsun müzik olsun ben z5500 den başkasını tanımam ha şu doğru bordun ses sisteminden dinlersen kötü z5500 yüze ne verirsen onu alırsın yağni sağlam bir ses kartı al tak o zaman buraya yorumunu yaparsın bende önceden X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series ses kartı vardı ses 5+1 analıogta çok iyiydi fakat optik birtürlü olmadı win7 çıktı onun zaten ses kodekleri hağrika birde
    PCI Express X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series win7 ve wista uyumlu olunca hemen birtane bundan aldım iğkide almışım oyun/müsik/film herşey süper analok bağlantıyı bu ikilide unutun digital bağlantıdan başka bişey kullanmasınız bence dts destekli fillerde de dts yi açın bakın keyfine ses nasıl olurmuş görün birde arkadaşın biri yazmış vista veya win7 de eax olsada olur olmasada falan bu yanlış eax 5.0 digitalde oyna bakbakalım farkına. (NOT Z5500 YÜZÜ YABANA ATMA ARKADAŞ SAKIN VARKEN KIYMETİNİ BİL).

arkadasim yazılan yazıları tam olarak okumuyorsun .. ben filmlerdeki ve oyunlardaki performansini sorgulamiyorum .. film ve oyunlarda gercekten iyi .. ama muzikte sıfır ! PS3'e optik kablo ile bagli daha ne yapmami istiyorsun ? muzikte de z5500 super diosan senin muzik anlayisinda suphe ederim. tekrar soyluyorum onun disindaki performansi cok ii, bişi demiyorum. ben her turlu ortamda iyi olan bir sistem istiyorum .. umarım anlatabilmişimdir.

• marantz 6004 alabılırsın pahalı bi ürün ama muzikte ve sinemada başarı istitorsan marantz markasında bir anfi senin için uygun olabilir sitede satan bir arkadaş var 2200 tl gibi bir rakam istiyor ve fiyat iyi bence tabi senin bütçe durumunu bilmiyorum ama hem sinema hemde muzik dersen anfi marantz 6004 bence güzel olur hoparlör için def. yada warf... yada kef olabilir önlere iki tane kule tipi arkalar iyi bir center ve s-w aldıgın zaman sistem harika olur ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devguru

galiba amfiye karar verdim .. "Pioneer VSX-919AH-K"
    nasil sizce ? ama buna uygun kolon secimini yapamiyorum ..

Tesekkurler .

819 ve 1019 deneme imkanım oldu ama muzıkte beklediğin detayı alamazsın dedipim gibi marantz dinletisi yapman lazım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devguru

quote:

Orijinalden alıntı: girdap054

quote:

arkadasim yazılan yazıları tam olarak okumuyorsun .. ben filmlerdeki ve oyunlardaki performansini sorgulamiyorum .. film ve oyunlarda gercekten iyi .. ama muzikte sıfır ! PS3'e optik kablo ile bagli daha ne yapmami istiyorsun ? muzikte de z5500 super diosan senin muzik anlayisinda suphe ederim. tekrar soyluyorum onun disindaki performansi cok ii, bişi demiyorum. ben her turlu ortamda iyi olan bir sistem istiyorum .. umarım anlatabilmişimdir.
    ben yazılanları gayet iyi anladımda siz anlamadınız galiba ben film/oyun/( müzik) diye yazdım müzikse ben yıllardır dinledim yaş 45 bende ben bişi ifade etmek istedim win7/PCI Express X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series/z5500 birde bu 3lüde dene dedim de neyse genede siz bilirsiniz karar sizin unutma z5500e ne verirsen onu alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girdap054 -- 3 Ocak 2010; 8:07:28 >

• z5500 ü nasıl beğenemediniz şaşırdım doğrusu.tamam en iyi olmayabilir ama bir çok açıdan piyasanın gözdesi şu anda.çünkü gerçekten heralanda başarılı bir ses sistemi ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakacar -- 4 Ocak 2010; 8:07:18 >
  • z5500 stereo müzikte tek kelimeyle hava civa....bilgisayar kolonu olduğunu ilk 10sn içinde anlıyorsunuz....film için ideal ancak müzik için beş para etmez...bose am5 deneyin bir de....
  • am5'e uygun amfi ne olmali sizce ?
  • Bu kadar tezat cevaplar gerçekten düşündürdü beni...

Arkadaşlar herkes bilir ki ne kadar para o kadar köfte... Yani demem o ki Z5500 880TL şu anda... O kadar çok kullanan var ki ilk kez bu kadar şikayet duydum...
    Ben de almayı düşünüyordum. Ancak Hi Fi alın diyenler de bir örnek vermiyorlar... Okunurken "Tivıtır" denilen şey tiz sesler içindir. Ve bu Z5500'de yok...
    Dolayısıyla müzik kalitesi için farklı bir sistem bakmak lazım...

Neler olabilir ben de araştırıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vkarakus

Bu kadar tezat cevaplar gerçekten düşündürdü beni...

Arkadaşlar herkes bilir ki ne kadar para o kadar köfte... Yani demem o ki Z5500 880TL şu anda... O kadar çok kullanan var ki ilk kez bu kadar şikayet duydum...
    Ben de almayı düşünüyordum. Ancak Hi Fi alın diyenler de bir örnek vermiyorlar... Okunurken "Tivıtır" denilen şey tiz sesler içindir. Ve bu Z5500'de yok...
    Dolayısıyla müzik kalitesi için farklı bir sistem bakmak lazım...

Neler olabilir ben de araştırıyorum...

walla hocam ben de arastiriyorum ama herkez baska bir seyler diyor .. kayda deger bisi bulursan lutfen yaz .. oraya buraya bakmaktan bitkin düştüm .
  • z5500 auzentech prelude ile dinledim ne yaptıysam olmadı.. Boşuna ne verirsen onu alırsın demeyin bu set için heleki müzik açısından... cristalizer,eq veya tizleri sonuna kadar açmak soruna iyi gelsene ozaman alt frekanslar tahta gibi veriyor... Müzikte önemli olan enstrumanların detaylı duyulması ve gerçekçilik ayarları yaptınız ve tizler iyi çıkıyor zil,tef gibi enstrumanların seslerinin gerçekçilikle alakası kalmıyor malesef.... Ben şahsen film ve oyun içinde beyenmesemde fena değil her neyse....

Arkadaşım vsx-919 f/p olarak iyi bir ürün fakat müzik için sana yeterli gelmeye bilir... Bir arkadaşın dediği gibi maranz amp. bakman senin için daha iyi... Hoplarrı bana kalırsa dinlemeden alma derim... Saygılar...
  • Z-5500 zaten müzikte başarılı bir sistem değil keşke araştırsaydın müzik performansını almadan önce
  • ya ne bileyim :( burdaki z5500 konusuna baktim .. bayaa bi yazan olmus .. bayaa bi sayfasini da gozden gecirdim, olumsuz yorum goremedim ve alayim dedim .. hic bu duruma dusecegimi tahmin etmedim. Artik Hi-Fi center'lara gidip tek tek dinleyecegim sanirim, baska yol yok gibi gozukuyor .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.