Şimdi Ara

yagdan mazot yapmayı bilen varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
6
Favori
42.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya biri yapıyomuş ilgimi çekti bence çogu arkadaşta faydalana bilir bi konuda yagdan mazot yapılıyomuş ve gerçekten sorunsuz kullananlar varmış bu hangi yagdan oluyo inceltiliyomuş neyle inceltiliyo bilgisi olan varsa bizi bu konuda aydınlata bilirmi biri?

Dipnot: biodizelden bahsetmiyorum aaa bu bio dizel bilmiyomusun geyiklerini yapmayın + bilen varsa bişeyler yazsın duydum gördüm diye yorumlarda istemiyorum....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• benım bıldıgım yagdan mazot yapma ısı sadece 10 numara yagı mazot olarak kullanmak. baska sekıllerı varsa zaten ortaya cıkar mutlaka. benım dedıgım 10 numara yag ısıde sadece yaz ve eskı nesıl dızellerle kamyon otobus vb lerı ıcın gecerlı. yenılerde dırek fıltreyı tıkadıgı ıcın kullanma sansı olmuyor.
  • ya yeni ducatoda kullanıyolar yeni dedihim 99 2000 filan neyse bi madde ile inceltiyolarmış yagı
  • 10 numara yag kullanılıyo tabıkı daha ıncesı 10 numara etıkettekı goruntusu kısında daha ıncelsın dıye buna gazyagı tıner katılarak kullanılıyo eskı deyıl yıldız pompa dedıklerı olmayan tum araclarda kullanılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazır -- 12 Aralık 2007; 2:07:08 >
  • 10 numara yağ bulamazsan gaz yağı ile kalın yağı incelterek kullanabilirsin..
  • Hımm...ben o işte çalıştım diyebilirim...fakat karışımı yapmadığım için bilmiyorum...ben motoru için gereken panoyu topluyordum...kompanzasyon panosu ufak çaplı bişi...

Şukadarını söyliyebilirim bir takım kimyasallar var....bunlar ile karıştırıp bilmemkaç saat bekleme süresi falan var...fakat karışımların hepsi oranlı yani göz hesabı değil...mühendisler bakıyordu o işe...ama ben sağlıklı olduğunu düşünmüyorum
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yağcılardan direk 10 numara yağ alıp koyacaksın 18 litrelik tenekesi 35 ytl civarı satılıyor,oda sana 1,85 e filan gelir.Baya tasarruf sağlarsın kışın yarı mazot yarı yağ kullanabilirsin.Ama atmosfere çevreye vereceğin zarar ve ileride aracına vereceğin zararı düşünmezsen tabi.
  • Bu işi genelde kamyoncular yapıyor motoru temizlediğine inanıyorlar
  • biodizeli dene derimm 10 lt mazott 30 lt yemek yağıı
  • Bıodızelı sakın denemeyın. helekı yenı nesıl aravclarda fıltreler dırek tıkanır yokda kalırsınız. ayrıca onun yanma oranı daha yuksek performans ıcın ıyı ama motor ıcın kotu.

ayrıca 10 numara yag dandık merdıven altı degılse motora kesınlıkle zarar vermez
    quote:

Orjinalden alıntı: kral_cennect

biodizeli dene derimm 10 lt mazott 30 lt yemek yağıı
  • Arkadaşlar. 10 numara yağ dediğiniz yağ. rafineride üretilen en ince yağ dır. Saf olarak yakılmaz. en kötü karışım oranı %20 mazot %80 yağ dır. Ayrına yeni nesil ve küçük motorlu araçlarda tavsiye etmem.
    Mazot ta bir yağ dır aslında. 10 numar adenilen yağdan daha ince bir yağdır. filitrelerin tıkanmasının sebebide budur.

Kamyonunuz varsa koyun gitsin edeceğiniz kar edeceğiniz masraftan az olur.

Laf aramızda mazotla ham petrolü karıştırıp yakan tanıdığım bile var
  • dün bizim komşu kamyonuna koyuyordu ne yapıyon diye sordum mazota yağ katıyormuş (yeni nesil araçlara tavsiye edilmiyor) litresinide yağın 1.35 ytl ye almış
  • üstad nereden almıs 1350 ytlye bende alayım bı sorarmıısn komsuya sasna zahmet olacak ama...yardımcı olursan sevınırım belım bukuldu bu mazottan
  • Buradada nasıl olur onu anlatıyor.
  • 10 Numara Yağla Mazotu 50 / 50 koyuyorsun o kadar ama eurodieselse sakın kalkişma derim.
    Motor önemli değil diyorsan biodizel 70 , euro diesel 30 olarak koy ama çekişten çok düşecektir
  • Bu biodizeli yeni nesil araçlarında deneyen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottoman24

Bu biodizeli yeni nesil araçlarında deneyen var mı?

starex ve dobloda denedim rampada bayıyor 1de falan cıkıyorsun
  • Hadi ya sakat o zaman
  • Yeni nesil dizellerde denemeyin derim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.