Şimdi Ara

## Jetway'den 690G Yonga Setli ve Phenom Destekli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Jetway'den 690G Yonga Setli ve Phenom Destekli Yeni Anakart ##

Jetway, AMD'nin 690G yonga setini kullanan yeni anakartını duyurdu. Firmanın lanse ettiği M2A694-GHG kod adlı anakartı soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli Athlon64 işlemcileri ile birlikte soket AM2+ formundaki Phenom işlemcilerine de destek verebilmekte. Tabi Phenom işlemcileri için verilen desteğin kullanılan yonga seti itibariyle HT 3.0 teknolojisinden yoksun bir destek olduğunun da altını çizelim.

4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-800/667/533MHz bellek desteği sunan anakart üzerinde ATi'nin X700'den türettiği Radeon X1250 grafik çekirdeği yer almakta. Sahip olduğu entegre grafik özelliği ile harici bir ekran kartına ekstra para vermek isteyen bütçesi dar kullanıcılara da göz kırpan anakart raıd 0, 1, 10 desteğine sahip 4 adet SATA-II konektörüne ve 1 adet te PATA desteğine sahip. Renkli tasarımı ile de dikkat çeken Jetway'in yeni anakartı ayrıca gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses özelliklerine de sahip.

VGA çıkışının yanı sıra HDMI desteği de olan ve bu sayede yeni nesil monitör ve televizyonlar ile de kolaylıkla kullanılanbilir olan anakart ayrıca overclock severler için Vcore 7-Shift özelliği sayesinde bazı temel değerlerin değiştirilebilmesine olanak tanıyor. Harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe X16 ve iki adet te PCI slotuna sahip olan Jetway'in yeni modeli pasif soğutmaya sahip. Hem sessiz soğutması hem entegre grafik işlemcisi ve HDMI desteği ile HTPC'lere göz kırpan anakartın fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Aralık 2007; 14:11:00 >

• bu kartın tek avantajı 4 adet dim slotunun olması
    onun dışında standart bi ekran kartı
    giriş seviyesi için fiyatıda uygun olursa düşünülebilir
  • Bu tür kartlar da türkiyeye gelmeli..sonuçta herkes Asus maximus gibi anakrtlar alamıyor...
  • koyu gs fanatikleri için ideal olduğunu düşünüyorum.
  • Millet ileri gideceğine geri gidiyor
  • ARKADASLAR
    JETWAY M26GT3
    J945GCM
    VE 800 SERISINI KULLANDIM GAYET IYI TAVSIYE EDERIM FIYATIDA COK UYGUN ISTEYENE TEMIN EDEBILIRIM 945 55 $ KDV
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

koyu gs fanatikleri için ideal olduğunu düşünüyorum.

evet gs fanatiklerine hitap ediyor:P
  • Ucuz ve sade!!!
  • sarııııııııııııııı kırmızıııııııııııııııııııııııııııııı en büyükkkkk kayseri :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarce

bu kartın tek avantajı 4 adet dim slotunun olması
    onun dışında standart bi ekran kartı
    giriş seviyesi için fiyatıda uygun olursa düşünülebilir

Çift kanal arasında biraz boşlık olsa iyi olurdu. Önemli değil ama bazı ram soğutucular takılamayabilir.
  • GS Store'lardada satılmalı bu anakart

quote:

Orjinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

koyu gs fanatikleri için ideal olduğunu düşünüyorum.

evet gs fanatiklerine hitap ediyor:P

• Şimdi diğer 690G ler Yeni işlemcilere destek vermez iken bu anakart nasıl destek veriyor??
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHHarezmi

Şimdi diğer 690G ler Yeni işlemcilere destek vermez iken bu anakart nasıl destek veriyor??

690G çipsetliler AM2+ destek veriyo diye biliyorum yaw. bilgisi olan cevap yazabilirmi.
  • Evet am2+ desteği oluyor am2 kartların fakat hypertransport 3.0 desteği olmuyor.
  • JETWAY M26GT3 bende kulanıoyorum şimdilik bi problem yok
  • tam gs fanatikleri için.

Amd için cok fazla çeşit yoktu zaten yeni ürünlerin gelmesi güzel.
  • AM2+ oluyor ama , HT 3.0 olmayıncada AM2+ kullanmak

Entegre grafik özelliği olması güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.